Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Öregem, mik azok a P3 procihűtők a lapokon? :))

#tarcsad

(#2) BlackWoOd válasza Yutani (#1) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Hát nem is tudtad, hogy az ActiveArmor tűzfalhoz jár mégegy fizikai tűzfal?
(Csak le kell pattintani a chipset böszmenagy hűtőjét. :DDD )

Viccet félretéve: borzalom, hogy mivel kell ezt hűteni.
mod.: egy 900-as Celeron konfigot kellett most pátyolgatnom, azon volt kb. ekkora a hűtőborda (5x5cm + 5cmes venti).

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#3) HummeRC válasza Yutani (#1) üzenetére


HummeRC
senior tag

Bizony, nekem is ez szúrt szemet elsőre. :Y :C

Erre tényleg csak hőcsöves procihűtő fér el, hogy ne érjen bele a chipsethűtőbe. :U

(#5) anulu


anulu
félisten

érdekes egy hűtő... :U btw az Intel procik mellé készült chipsetek egyre szebbek, kiváncsi vagyok a teljesítményükre :) meg a majdani nForce5-re is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Translator


Translator
tag

Nekem még mindig homály, valaki világosítson fel: minek van a csúcsalaplapon soros meg párhuzamos port????

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#7) erdoke válasza Yutani (#1) üzenetére


erdoke
titán

Pont annyival gyorsabb az nF4 az Intel chipseteknél;]
DASP: Durván Aláfűtő Szilikon Pentiumhoz. :D

A legjobb aláírás a héten

(#8) L3zl13 válasza Translator (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogy kettőt összeköthess soros laplink kábellel. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#9) janpotocki


janpotocki
senior tag

annyit kell megjegyeznem a hűtő és a COM/LPT port kérdéséhez is, hogy vegyétek figyelembe, ez csak egy referencialap, ilyen formában nem kerül piacra

(#10) erdoke válasza janpotocki (#9) üzenetére


erdoke
titán

Természetesen ez csak egy kecsesre szabott ajánlás a lapgyártók számára, és ők majd jó eséllyel megoldják egy fél centi magas, felhajtogatott szélű alulapocskával. :D

A legjobb aláírás a héten

(#11) t_ferenc


t_ferenc
őstag

szerintem nem kérdés, hogy valamit ki fognak találni az alaplapgyártók, hogy ne ekkora hűtés kelljen a chipre.

if you fall seven times, stand up eight

(#12) Rez_Grof válasza Translator (#6) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nyomtatók, spéci külső hardverek.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#13) maszat válasza t_ferenc (#11) üzenetére


maszat
senior tag

Igen, pl egy 14000-et pörgő 4 cm-es ventillátor segítségével :DDD

(#14) t_ferenc válasza maszat (#13) üzenetére


t_ferenc
őstag

nem feltétlen. én inkább egy heatpipe-os megoldásra gondoltam.

if you fall seven times, stand up eight

(#15) erdoke válasza t_ferenc (#14) üzenetére


erdoke
titán

Amihez ekkora aktív hűtő kell, az a mennyiségű hő heatpipe-pal is okozhat gondokat, ha nem kerül ki gyorsan a házból. Ideális választás lenne egy Core Duo mellé, kb. ugyanannyit fogyasztzanak. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#16) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Uhm. Nemrég szedtem szét egy PI és egy 486DX2 gépet, eltörpülnek a processzorhűtők ehhez képest. Első bilkkre azt gondoltam: ''nahát, milyen helyes kis procihűtő'', aztán a következő miliszekundumban esett le, hogy az a chipset. Na jó, nem fikázom tovább a (referencia) hűtést. Pedig nagyon a számon, akarom mondani az ujjbegyemben van.

42

(#17) t_ferenc válasza erdoke (#15) üzenetére


t_ferenc
őstag

:D igazat szólsz, de még mindig a heatpipe-os megoldást látom a legelképzelhetőbbnek.

if you fall seven times, stand up eight

(#18) Maranello


Maranello
tag

Találtak néhány ppga celeron-hoz való bordát a raktárban.Gyönyörű!

(#19) kovsol


kovsol
titán

szóval ezek a lapok már kezelik a dc és a sima procikat is legalább nem kell késöbb lapot cserélni
remélem jól vettem ki ebből :B

May the Force be with you!

(#20) anulu válasza erdoke (#15) üzenetére


anulu
félisten

nem tudom, h ez mennyi hőt termel, de nemrég járt nálam egy ASUS A8N32-SLI Deluxe, amin ugyebátor heatpipe hűtő van. valami brutálisan melegedett, így nem is tudtam érdemben tesztelni, mert nem akartam megfőzni...

amúgy a ''sima'' A8N-SLI 1.02 újratervezett hűtőjével (6centi, 5000rpm) elégedett vagyok. sokkal, de sokkal halkabb, mint az 1.0 és 1.01 4centi, 8k rpm-ese.

érdemes lenne a heat-pipe, de mindenképp kell rá szvsz venti, különben lehet, h alap-órajelen OK, de tuningnál főhet, lást Chaintech NF4 Value lapja...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) Jim Tonic válasza anulu (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

AZ a poén, hogy a Gigabyte lapján csak egy méretes lapos borda van, és sosem fagy vele a lap... Se hítpájp, se ventilátor.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) erdoke válasza anulu (#20) üzenetére


erdoke
titán

Lassan lehet normális déli híddal VIA és ATI chipsetes lapokat is kapni (az ULI-t már szándékosan nem írom), nem kell nVidia kazánokon belül gondolkodni.
Az említett A8N32 lap számomra is szimpatikus, de a halkabb megoldásokkal is a házban marad az a nagy mennyiségű hő. Gyártanának inkább normális chipet, csakhogy nagyon kapzsik, a Low-k már nem fér bele a gyártástechnológia árába. :(

A legjobb aláírás a héten

(#23) erdoke válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


erdoke
titán

Adj neki egy kis feszt közepes tuninghoz, és majd fagy is. ;]
Ahogy írtam az előzőben, az a hő a házban marad, legfeljebb a VGA és a CPU melegszik jobban...

A legjobb aláírás a héten

(#24) t_ferenc válasza erdoke (#23) üzenetére


t_ferenc
őstag

ez bizony így van.:C

if you fall seven times, stand up eight

(#25) Adrian Mole válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én azért ráraktam egy kis ventit. Biztos, ami ziher.

42

(#26) Jim Tonic válasza Adrian Mole (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én meg egy MX440 bordát. Mivel minden mást víz hűt, nekem nincs hő a házban. Így húzva sincs semmi gondom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.