Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] Új Coolink hűtők (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Celtic


Celtic
tag

Annyi info még,, hogy valsz már e hét végén itt vannak a kúlerek. :))

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#2) Celtic


Celtic
tag

Az "érintett cégek" és "link" -hez mi kéne kerüljön?

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#3) Parci válasza Celtic (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Egész más... sajnos azt nem kis meló lesz megcsinálni... ebben az esetben amúgy Kolink Int'l a cégekhez, a linkhez meg semmi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Szasza


Szasza
tag

Sziasztok, csak érdeklődnék, mikor kerül a kicsike véső és kalapács, azaz alapos teszt alá?
Üdv:

(#5) Parci válasza Szasza (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hamarosan, a cuccok már nálunk vannak. Elég jól néznek ki :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Adi


Adi
senior tag

A procimag fölött mindenhol olyan vékony? Nem rosszabb úgy a hőelosztása, mint a GW-nek?

ldm start-reconf primary

(#7) Parci válasza Adi (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem, van réztalp, szép vastag. Elég jó a kúler szerintem, így pofára legalábbis.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Adi


Adi
senior tag

Akkor úgy látszik, hogy a GW után végre a Kolink is felvett a céghez egy mérnököt. :D

ldm start-reconf primary

(#9) lordgergo


lordgergo
csendes tag

Ezt nem ismerem, de jónak látszik.
ÉN AKKOR IS A WBK38-as TARTOM A LEGJOBBNAK.
COOL :o)

Gerő a nyerő ;o)

(#10) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

CSak annyit akarokmmodani,hogy a vízhűtést közel ennyiből ki lehet hozni és nem zajoskodik, jobban hűt.Emellet bármikor alátehetsz egy pletier elemet amit ugyancsak megbír hűteni a vízh. és 0 fok alá viszi.Egy léghűtéses legjobb esetben is csak 30-35C képes lemenni terhelés közben.

(#11) Celtic válasza lordgergo (#9) üzenetére


Celtic
tag

A COOL111+ teljesítménye a GW CAK38-nál is jobb (de ennek legyenek majd a tesztek a megmondói), ára viszont 30%-kal olcsóbb.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#12) Celtic


Celtic
tag

És rövidesen jön a COOL122,122+,132,132+ és 142 is.
Meg nemsokára a P4 Socket478 is, na!

Be-be-beeeee (ez csak rossz vicc vót)

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#13) guest válasza lordgergo (#9) üzenetére


guest
veterán

Hello!

Nekem is ilyenem van, de orult hangos. Asus a7v133-as alaplap es 1K-s tbird van hozza. Mivel lehet lejjebb venni a hangjat??

prohardver vendég

(#14) McJames válasza guest (#13) üzenetére


McJames
senior tag

Lehúzod a tápcsatit... :DD

Próbáld meg kisebb fordulatszámon járatni, ha lehet.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) guest válasza McJames (#14) üzenetére


guest
veterán

Tuti lehet, de a tapcsatival nem akarok babralni, inkabb valami progi kellene hozza. Olyasmi, mint a speedfan, de azt egyelore nem tudtam ravenni, hogy lassitson a huton...
Esetleg valaki ismer olyan progit, ami az asus alaplapokkal is egyutt tud mukodni?

prohardver vendég

(#16) biker


biker
nagyúr

én csak egyet nem értek ismét! a technikai adatokat!
adott egy hűtő, és kérdés hogy elég-e az adott célra. ehhez fizika kell. adott egy proci(legyen 50W-os hődisszipációja), mindegy milyen, p4 ill.athlon! milyen hűtő elég? nos megmondom. tudni kell a max. hőfokot, amit kívánsz(legyen 40°c) ehhez kell legalább 0.4°c/W-os disszipációjú hűtő(mindegy, hogy aktív vagy passzív). így 50W-nál 20°clesz a (deltaT)hőfokemelkedés, ez szobában 40-42°c. ahhoz hogy megtudd, elég-e, a max.disszipáció értéke kell, és ez az egyetlen lényeges adata a hűtőnek. minden szaküzletben(elektronika), ahol hűtőbordát lehet venni, akár folyóméterben, ez alapján katalogizálja őket. akkor a gyártó ez esetben miért nem adja ki? fél, hogy vásárlás előtt megtudja a vevő, hogy szar lesz a borda???
miért nem adja ezt meg egyetlen gyártó sem? néztem a Titan honlapját is, ott is csak a szokásos baromságok vannak: lapát száma, ford, CFM.
A cfm a másik baromság! minden normális szaklapban egy venti légszállítása(és a ventin is ez az adat van fent) a m3/h(köbméter/óra), nem köbláb/perc. mellesleg 1cfm=1.62m3/h, tehát majdnem ua. miért változtatták meg? kit érdekel a lapátok száma, a légszállítás, (a titánnál) az anyagok %-os összetétele, amiből viszont az anyag tömege és hőleadó felülete miatt nem lehet kiszámolni a hődiszzipációt?
ha megnéznétek pl.intel honlapon, a procik hűtéséről az adatlapot, ott külön leírják, melyik proci mekkora disszipácíóval bír, mekkora elvonást igényel, és hogy mekkora ventillátoros, és bizonyos esetben mekkora PASSZÍV hűtő elég az üzemeltetéséhez. pl. P4-hez lehet kapni venti nélküli hűtőbordát is, állítólag a max. hőfoka 55°c lesz vele a procinak. nem csak a c3-ra lehet ilyet. elég nagy a tartója a p4-nek, hogy megfogjon egy nagyobb bordát.
bocs, ha hosszú lettem, de így sikerült.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) guest válasza biker (#16) üzenetére


guest
veterán

biker, ez a passzív hűtés jó ötlet volt, lecseréltam a processzor hűtőt, de így is hangosnak találtam, állítólag 28 dB, nem nagyon hiszem, és ami azt illeti a 4500-as fordulat a gyakorlatban 5000 az alaplap szerint. Viszont elég nagy a borda, úgyogy lekapcsoltam a ventillátort, az atx tápventillátor amúgyis ráfúj. Most a processzor 1-2 fokkal megy az alaplap hőmérsékelete fölé, biztos van valami offszet a két mérőben, de mindegy, nagyon nagy nem lehet.

prohardver vendég

(#18) biker


biker
nagyúr

nem tudom, milyen procid van, de az intel honlapján(ha ilyen) megtalálható és letölthető minden proci thermal datasheet-je.
nekem is nagyon halk ventis hűtőm van, és jó
5000rpm-es, de kicsi a lapát szöge, így a levegő szállítása is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] Új Coolink hűtők (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.