Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Így első hallásra valóban okosabbnak tűnik, minden szép és jó. Aztán majd várjuk a megvalósítást, reméljük, hogy a szőlő lesz savanyú, nem a szánk íze... :D

Szerk: Má' megint elgépeltem vagy hármat. :((

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#2) Vitus válasza erdoke (#1) üzenetére


Vitus
őstag

A meghajtóprogramjaikat sem tudjak úgy megcsinalni, hogy az összes vpu-jukon ugyanúgy müködjön pl.: mpeg gyorsítás akkor ezt végképp nem fogják tudni megoldani hibátlanul:
''míg az SLI esetében ugyanazon gyártó egyforma típusú 3D-gyorsítóját lehet csak párban alkalmazni, az ATI-nál nem lesz ilyen megkötés, a két kártyán akár eltérő GPU-k is dolgozhatnak''

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) zfarkas válasza Vitus (#2) üzenetére


zfarkas
senior tag

Na igen, meghajóprogram: leginkább egy 9800pro felé hajlanék, de amilyen rémtörténeteket hallottam az ATI Linux drivereiről, inkább valami Nvidia karit szerzek be.

Raw Dark Pure

(#4) Deathcourier válasza Vitus (#2) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

Hát szerintem várjuk ki mi lesz belőle.

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#5) Overlocker válasza Vitus (#2) üzenetére


Overlocker
veterán

Ez engem is megfogott : 'míg az SLI esetében ugyanazon gyártó egyforma típusú 3D-gyorsítóját lehet csak párban alkalmazni, az ATI-nál nem lesz ilyen megkötés, a két kártyán akár eltérő GPU-k is dolgozhatnak''
Érdekes lenne egy X850+X300 teljesítménye:F,már ha van vmi értelme.

(#6) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

akkor gondolom hogy ezekhez a kártyákhoz nem lesz jó a mostani SLi-s lapok:F vagy igen?:F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#7) Rolly


Rolly
veterán

majd az lesz a poén, ha egy gamenal a felső fele a képernyőnek szaggat az alsó meg nem :).

x300+x800 esetén

(#8) Sanya válasza Overlocker (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor lenne értelme, ha az egyik kártya csak a nyers képet csinálja, a másik meg a szűréseket

habár ez eléggé megvalósíthatatlan ötlet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Deathcourier válasza Rolly (#7) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

lol :DDDDDDDDDDDDDDD

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#10) csiga997 válasza Rolly (#7) üzenetére


csiga997
őstag

...vagy pedig még jobb: a páros sorok szaggatnak a páratlanok meg nem :DDD

(#11) Overlocker válasza Sanya (#8) üzenetére


Overlocker
veterán

hát ja
Rolly :C

(#12) Barton válasza zfarkas (#3) üzenetére


Barton
senior tag

Jól teszed !

(#13) rocket


rocket
nagyúr

Lassan lehet kezdeni almodozni 2xr520 :)
3dmark2k5-ban meglesz dontve jovore a 15000 pont van egy olyan erzesem :)

Viszont az mokas lehet, highend kartya melle berakni egy lowend kartyat, biztos lesznek majd ilyenfajta tesztek ha eljon az ideje :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14) D.Orion


D.Orion
veterán

Nah igen ez engem is megfogott: ''az ATI-nál nem lesz ilyen megkötés, a két kártyán akár eltérő GPU-k is dolgozhatnak'' <Hát ezt elég nehéz lesz összehangolni, egy kis átverést érzek a dologban. Figyeljétek meg, majd ki lesz ez jatítva(mármint a két különböző GPU) ilyenre: az ATI-nál nem lesz ilyen megkötés, a két kártya eltéshez egymástól órajelekben. Azt majd ha jön az első darab akkor összeeresztenek egy X800XT-t meg egy X850XT-t, azt nesztek ''két különböző kártya''. :P

''Az ATI módszere a vetélytársétól eltérően nem igényel speciális interfészt és hídnyákot a két kártya között,'' << jah végülis semmi ilyesmi nem lesz, hanem majd terveznek neki egy külön alaplapot :DD

''ATI 2005 elején olyan új Radeon X300 videokártyákat dob piacra, amelyek a HyperMemory révén – az NVIDIA nemrég bemutatott TurboCache technológiájához hasonlóan – a rendszermemóriából is képesek saját céljaikra tárterületet foglalni.'' < nah ez jó is meg nem is. Nézhetjük úgy is, hogy: Dejó tudom bővíteni a kártyám!!
Meg így is: Nah nehogymá ne legyen neki elég az a 256MB/256bit!!! Még én vegyek neki ramot, hát meg a ***** ***** !!!

(#15) Franticfox válasza csiga997 (#10) üzenetére


Franticfox
tag

Minden páros frame szaggat, minden páratlan meg nem...

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#16) nap


nap
addikt

''komoly késéssel kezdett Rialto kódnevű fejlesztési projektje egy olyan chipre irányul, amely PCI Express felülettel rendelkező GPU-k alkalmazását teszi lehetővé AGP8X kártyákon.
Hehe. Nemhogy ragyurtak volna a 9800pro/xt sorozatra, amit mar nem kell fejleszteni, van abbol 128bites is, lehet olcsobban adni, mit a 6600-ot. Ilyenkor belekezdeni egy fejlesztesbe, mar leginkabb kidobott penz.

''ATI módszere a vetélytársétól eltérően nem igényel speciális interfészt és hídnyákot a két kártya között,'' ... ''R520 a hírek szerint már támogatni fogja a multi-GPU technológiát.''
Na, itt van az eb elhantolva. Csak az uj kartyak fogjak tamogatni, a mostaniak nem. Ennyi. Mondjuk, megcsinalhatnak, hogy ne csak ket kartya menjen egymassal, hanem, mondjuk, 16-ot is fel lehessen furtozni.

A hypermemoryra meg nem erdemes szot vesztegetni.


[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) polika


polika
senior tag

jó sok PR duma és 0 tény, azér jól el lehet rágódni rajta így karácsony táján :DD

(#18) D.Orion válasza polika (#17) üzenetére


D.Orion
veterán

Jah, de hát mindig ez van, jól beködősit mindenki(ATI NVidia) azt, majd szépen lassan elül az egész és akkor újra felhozzák, majd a témát.

(#19) Krix


Krix
őstag

Szerintem ez a két különböző GPU úgy lesz megoldva, hogy a jobbikat ''visszabutitja'' majd a driver a rosszabbik szintjére és akkor az x300 + x800 együtt lassabb lesz mint az x800 egyedül. :DDD De majd meglátjuk...

If it is not broken then don't fix it!

(#20) D.Orion válasza Krix (#19) üzenetére


D.Orion
veterán

WoW

(#21) Loretto


Loretto
veterán

Nagyon szép nagyon jó.
Ami kiváltképp tetszik hogy az sli-ben beengedik a lapjaikba az nv-t :))állat x800+6800 sli-ben.(mert ugye ezt jelenti cikk ehhez kapcsolódó része). vagy csak két külön ati chipre vonatkozik?
Érdekes hogy ebből mi,és milyen megkötéssel lesz meg.

mod: megvan ''ugyanzon gyártó''. :B

[Szerkesztve]

Soirée...

(#22) rocket válasza Loretto (#21) üzenetére


rocket
nagyúr

Kovetkezo generacioban (r5xx) lesz multigpu support.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#23) Loretto válasza rocket (#22) üzenetére


Loretto
veterán

vágom már.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#24) arty


arty
veterán

mire a hid chip elkészül, mindenkinek 6x00GT lesz a gépében ... mondom ezt ATI szurkolóként ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Én az slibe kötött HyperMemorys kártyák tesztjét várom....
:DDD

(#26) Neck


Neck
veterán

Hírre reag: Mintha mondtam volna valami effélét,az Nvidia SLIs topicban de hát én csak egy hülye ATI fanatikus vagyok ezek szerint. Nembaj :D

Egyébként meg nemtom miért fanyalogtok, örülni kéne, fanyalogni akkor kell majd ha Setleg nemműködik.

Van még idejük rá hogy mennyen is. És ha télleg olyan lesz mint amit ígértek akkor jólesz :))

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#27) Neck válasza Neck (#26) üzenetére


Neck
veterán

Ja és engem b@szogathat mindenki h jósolgatok, de ittis csak azt teszi mindenki szal engem többet nemb@szogat :D:D:D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#28) choosen01


choosen01
csendes tag

Na most engem csak az érdekelne hogy a mostani x850xt-k menni fognak -e párban????

(#29) rocket válasza choosen01 (#28) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem.
Kovetkezo szeria, r5xx kartyak fogjak tamogatni a multigpu-t.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.