Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Na akko ha vki tudott iet venni vhol ne kíméljen minket...

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#2) Sidaries válasza MrSummer (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Ezek szorzólockosak?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Ezek az új magos procik drágábbak lesznek a régieknél?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Petya


Petya
tag

Új FSB_Sense láb a CPU-n

hmm.. ez valyon mit takar? Nekem ez tuningmegelőző megoldás szagú igy első látásra. :(

(#5) Den válasza Petya (#4) üzenetére


Den
veterán

Gyanítom hogy attól függően hogy 266 vagy 333 mhz fsb-t érzékel állítja a szorzót.

www.simson4t.hu

(#6) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Minden rendben, de minek a 23.0X és 24.0X szorzó? Ez még 200-as FSB-nél is (100DDR) 2300 ill. 2400 MHz. Minek ennyi egy 1700+ vagy 1800+ procinak? Vagy eddig húzható? Mert akkor nagyon tuti lesz. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#7) Thom! válasza Sidaries (#2) üzenetére


Thom!
veterán

Ezeknél szerencsére össze van kötve az L1 hídak. Az 1800+-om amit kölcsön kaptam az is ilyen volt.

(#8) petakpa1


petakpa1
őstag

Ha gyárilag össze vannak kötve az L1 hidak és olyan alplapba tszem ami nem tud szorzót állítani akkor mi lesz, honnan tudja a lap, hogy milyen proci van benne?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9) petakpa1


petakpa1
őstag

Jaj de hülye vagyok hát erre vannak az L2,L3,L4 hidak közül kettő igaz?

Szóval akkor ezeken a procikon L2,L3,L4 on van beállítva a szorzó, de mellesleg az L1ek is össze vannak kötve, hogy ne kelljen grafitozni/ezüstözni?

Ugye jól gondolom???

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#10) DoubleD válasza MrSummer (#1) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Állítom, ebben a beszólásban benne volt minden, amit a cikkhez hozzá tudnék fűzni. Thx mrsummer! :DD

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#11) MrSummer válasza Sidaries (#2) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Nincs bennük szorzólock és ugyanannyi az áruk a0 steppingű xp a magicboltban van azon sincs szorzózár de annyira nem huzható..

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#12) gergoke

Ez a tuning még mindig megy? :D
Vagy én lennék már túl öreg ehhez?! :D

(#13) Thom! válasza gergoke (#12) üzenetére


Thom!
veterán

De még mennyire. :D

(#14) gergoke válasza Thom! (#13) üzenetére

Melyik mennyire? :))

Amúgy én egy (jó) ideje azt vallom hogy elég ha pénzed van, akkor nem ''kell'' az olcsóbb holmiból kihozni azt a teljesítményt... :)

(#15) Thom! válasza gergoke (#14) üzenetére


Thom!
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6966[/L]

(#16) fzoy válasza rudi (#3) üzenetére


fzoy
csendes tag

Szerdán vettem Szentesen ( Com Print) 1700 HuF. XP 1700+.Olyan szemtelenül jól megy,hogy az állam leesett.

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#17) fzoy válasza rudi (#3) üzenetére


fzoy
csendes tag

Elnézést,az előzőt elírtam,természetesen 17000 HuF.Nincs szozózár,a megugrott teljesítményt csak menet közben vettem észre, hagyományosat rendeltem.Még az ECS K7S5A alaplap ellenére is szemetszúróan gyorsan ment.

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#18) Surranó válasza zsborbas (#6) üzenetére


Surranó
aktív tag

Gyerekek, zsborbas (#6) hozzászólására engem is érdekelne valami okos ember válasza.

133-mal számolva 3x=400, vagyis 24x=8x400=3200

Most ennyire taksálják, h mennyit bír az XP architektúra (166-tal (200-zal?) már nem is merem számolni...)? Ne máá... ez nagyon durva!

Volt már olyan mag, ami maxon több mint dupláját vitte a minimumnak? Magról nem sokat tudok, de a 486-os is ''csak'' 25-50-ig skálázódott (a szorzója meg 1-3-ig; na ez veri), a P1 meg tán 60-tól (90-től?) 233-ig, de abban már volt MMX meg Pro meg tudomisénmi. Ez meg egy amolyan kis telivér magocska, ami tök ugyanaz az 1700-asban (1466MHz), mint egy 9999-esben (3200+ MHz)???

(#19) Terminátor 4. válasza Surranó (#18) üzenetére


Terminátor 4.
tag

B0-ás steppingű, tehát Thoroughbred B procikból a madonion.com PCMark2002-es resultbrowserében egy csomó volt 3200 Mhz-en. Az első egy ilyen AMD 9670 PCmark ponttal, utána 8560-al jön csak a 4400 Mhz-es Pentium 4.
Ráadásul a 3dMark 2001 teszteket is ilyen procik vezetik Radeon 9700-al. A 21000 pont körüli eredmények mind 3200 Mhz-es AMD-kel készültek, a 4400-as és 4200-as Pentium 4-esek CSAK 20000 körül tudnak:)

Az a gond, hogy ilyeneket Mo-n nem lehet kapni, mert a kereskedők abszolút nem tudják, hogy 3 fajta XP proci van, pláne hogy az utolsó típus a legjobb. Pedig az áruk hivatalosan ugyanannyi. Úgyhogy lehet várni addig, amíg a régi árukészletek elfogynak.

Jah, még annyit a cikkhez, hogy az összes 1700-nál gyorsabb új XP B0-ás, de már minimum 2 hónapja!...www.ocworkbench.com/ecs

"Még visszatérek!"

(#20) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Na ha ezek a hírek igazak, akkor várok amíg megérkezik kishazánkba, és veszek egy ilyen szorzózár mentes csodabogarat (B0 stepping). Eredetileg 2000+ volt kinézve, de ezek után nem érdemes azt megvenni. Kíváncsi leszek mit bír majd egy ASUS A7V133-C-ben? Elvileg a lap a 2600+-ot még tudja. Ha valaki tud tuti helyet, ahol ilyet procit árulnak, akkor ossza meg a többiekkel! Fogyasztásáról van már valami adat? Menyire melegszik? Nekem most egy 1400-as Thunderbird muzsikál egy WBK-68-al, nagyon szépen. Gondolom elég lesz az új procihoz ez a hűtő, pláne hogy a mostani 73W-al fűti a lakást! :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#21) anulu


anulu
félisten

Hát nem tudom. SD-RAM mellé én személy szerint AMD XP-t nem raknék. :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) Bagoly válasza anulu (#21) üzenetére


Bagoly
senior tag

Én meg raknék, amíg le nem megy az nforce2 ára, vagy be nem jön valami még ütősebb.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#23) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Egy próbát megér a dolog. Ha meg nem javul annyit a teljesítmény, akkor veszek egy másik alaplapot, a mostani az 1400-as Thunderbirddel meg jó lesz a családban valakinek. Jó Ramokkal 166FSB elérhető a lappal, az meg 333 FSB a procinál. Én még nem próbáltam, mert a RAM-ok nem bírnak csak 133-at. Egyébként 200MHz-ig tudja 1 MHz-es lépésekben az FSB-t állítani a BIOS-ból.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#24) Surranó válasza zsborbas (#23) üzenetére


Surranó
aktív tag

zsborbas: Az AlienComputer weblapján jól eldugva van Corsair árlista, azon vannak 150-es SDRAMok is, 166-osra nem emlékszem. Ha nem sikerül megtalálni (én is a boltosoktól kérdeztem meg :)

Terminátor 4: ...és azok a 3200MHz-es gépek XPmennyinek voltak titulálva és milyen hűtéssel? Kazánlemezt hűtőbordának vagy háznak használták? ;]

(#25) zsborbas válasza Surranó (#24) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Köszi! Sikerült megtalálnom, de úgy érzem, akkor inkább már egy ddr alaplap, ddr memóriával. Annyit nem adok sdramért. Meg most van 512MB a gépben. Majdcsak találok valahol 256MB-os vagy 512MB-os 6ns-es modult. Kb egy éve egyik haverom 6ns-es 256MB-os RAM-okat kapott, persze nem akarja eladni. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#26) Terminátor 4. válasza Surranó (#24) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Semennyinek. A madonion megahertzben számol, nem hókuszpókusz számokban, mint az AMD.

"Még visszatérek!"

(#27) Surranó válasza Terminátor 4. (#26) üzenetére


Surranó
aktív tag

Aztat én tudom :) Igazából csak a hűtő volt kérdés. Tudom, a madonion nem tudja hw-detektelni a nitrogénhűtést, de hátha kommentben odaírták :) Csak én meg lusta vagyok megnézni :t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.