Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #64791808


#64791808
törölt tag

Nem tudom, hogy igaz lehet-e a hír. De ha igen:

HAAAAAALLLELUJAAAA :D :D :W :DD :C :R :)) :DD :C :DD :DD

A HP-nek is jó, mert aki ért a szakmához, az tudja, mi a legjobb, és a DFI-nek is jó, mert ez igencsak zsíros kis együttműködés lesz :)

(#2) A`rpi


A`rpi
addikt

AZ hogy a HP bizonyos gépeibe LANParty alaplap megy mondjuk nem rossz dolog.
Van 2-fajta ember aki tisztában van az alaplap adott tuning lehetőségekkel és aki nem...
Aki meg olyan szinten van hogy tuning-ig eljut és szeretne ilyen alaplapot az nyilván szeretné saját maga összeállítani a saját kis gépszörnyét .Persze ez nem jelent azt hogy aki Dfi-t akar az nem vesz komplett ''gyári gépet de akkor is ;].
Noh mind 1 ez az én véleményem.

De amúgy biztos vagyok benne hogy lesznek sokan akik meg fogják vásárolni a HP&DFi s Duót...

(#3) Balinov


Balinov
félisten

ezzel csak az a baj,hogy pl. anyám HP/Compaq Evo-jában is MSI I845G lap van,de agyon van ba*zva egy fapados COMPAQ biossal...beállítások száma közelít a 0-hoz..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) venember83 válasza Balinov (#3) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, jo lapot kepesek elcsapni xar BIOSsal, nekem is ez ugrott be. Pedig nagyon szep lenne valodi tuningpotencial ''gyari'' gepekbe, akkor lehet tobben vennek oket, vagy fene tudja...

(#5) Balinov válasza venember83 (#4) üzenetére


Balinov
félisten

hát ja,ez valszeg így igaz. viszont én személyszerint azért egyet tudok csak érteni a bios szintű butításban,mivel azért túlnyomó részt mind a magán,mint a vállalati szféria a stabilitást helyzezi előre a ''tuningolhatósággal'' szemben...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) orangia


orangia
csendes tag

Hát nem tudom ki az aki játékra vesz gyári gépet. Szóval szerintem hülyeség. Aki nagy játékos az a config valamelyik részébe úgyis beleköt majd. És inkább marad a saját építésünél. Nem sok olyan hozzáértő embert ismerek aki otthonra gyári gépet vett volna, főleg játék céljából.


balhek.uw.hu

(#7) attika80 válasza orangia (#6) üzenetére


attika80
aktív tag

Ha magyar viszonylatban nezzuk akkor igazad van. De sem a Hp sem a Dell stb nem a magyar piacra koncentral igazan. Amerikaban pl azert nagyon sokan megveszik. Semmikeppen nem fog ezzel rosszul jarni, egyik fel sem:)

(#8) macilaci78 válasza attika80 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Senki nem mondta, hogy rosszul jár, de kötve hiszem, hogy olyan veszett-nagy profitot hozna akármelyik félnek is ez az együttműködés. Ugyanis a Dell nem tudja azt megfizetni a DFI-nek, hogy akármelyik alaplaptípusát kizárólag OEM, épített gépekbe adja... Márpedig akinek csak a ház színe nem tetszik, az már nem fogja ezt megvenni, akármilyen jó a felszereltsége, mert nem költ arra, hogy új házat vegyen, megbontva a Dell-t átrakja a konfigut, ogorva ezzel a gar ugyebár... És nem vagyok abban biztos, hogy a részek összessége olcsóbb lenne, mint külön-külön összesen. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) Ste


Ste
addikt

:C

hp powered by Dfi :D

(#10) erdoke


erdoke
titán

A HP már nem a világ második számú PC-gyártója, hanem 2006 utolsó negyedéve óta az első. Haladni kell a korral, kéremszépen, nemcsak rutinból használni a jelzőket. :)

A legjobb aláírás a héten

(#11) Csaba.... válasza macilaci78 (#8) üzenetére


Csaba....
senior tag

Mod: nem ide.

[Szerkesztve]

(#12) attika80 válasza macilaci78 (#8) üzenetére


attika80
aktív tag

Nem allitottam, hogy veszett nagy profitot hoz. Az en allitasom annyi volt, hogy Amerikaban es gazdagabb orszagokban joval tobb elkel, mint pl Magyarorszagon. Persze nyilvan jobb egy osszerakott gep nem vitatkozom en ezen. De orulok neki, hogy a DFI-nek ilyen szerzodes megadatott. Mert ugye utobbi idokben voltak problemai a DFI-nek. Szerintem semikeppen nem okoz nekik gondot egy szerzodes a vilag legnagyobb gyartojaval. Ennyit allitottem se tobbet se kevesebbet:)

(#13) ftc


ftc
nagyúr

Háát nem tudom....

aki tuningolni akar az nem ilyen gépet vesz
akik ezt a gépet veszik örülnek,hogy megy a gép
userek+tuning= több probléma HP-nál

Balinov elmélete fog teljesülni....

user= bekapcsolom ,dolgozom,kikapcsolom

(#14) Ősember válasza ftc (#13) üzenetére


Ősember
őstag

ne legyél ennyire szük látokörü. a hirben nem arrol van szo hogy tuningos konfigot adnak el, hanem hogy éppen odacseppent egy tuningra is alkalmas alaplap. :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) neduddki válasza Balinov (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI'

De ha msi van benne az legalbb normlasi tempoban muxik, nem ugy mint a szar lite-on sz.rral szereltek, eskusozn dirtek szukito van rajtuk ehhhhhhhhhh:- (((((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) ngabor2


ngabor2
nagyúr

először is: nem vagyok gamer, hallomásból mondok véleményt...

aki lanpartikra jár, meg hc gamer, az nem vesz komplett gépet. ha azt megbontja, hogy a vásárlás után fél évvel vidkártyát cseréljen (a korábbi csúcskártyát kb. harmad-ötödáron eladja, és vegyen egy újat...), akkor ugrott a gar. ezzel meg nem hiszem, hogy be fog menni a hivatalos hp szervízbe, hogy cseréljenek neki kártyát. ha meg bemegy, akkor valszeg a szervizes csak saját (mármint a hp számára saját), letesztelt kártyát lesz hajlandó garcesztés nélkül beletenni... az meg drágább lesz.

összegezve: nem vagyok a végtelenségig meggyőződve az ötlet hosszú távú életképességéről.

(#17) neduddki válasza ngabor2 (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat felenk meg nem nagyon ferdult meg leragasztott hpq max ha mi leragasztottuk. Amugy pont a hpq vonal az amiben az ember nyugodtan turkalhat bele alaktreszt mert pl. nem egy fsc vagy ibm ami annyira valogatoshogy orom nezni, meg ramot is kinston azonositas utantesz bele az ember:- (((
amugy egytertek jatekos nem hinnem hgy brandert rohan:- )))

udv

neduddki

p.s. leht hogy csak a szerviz miatt vagyunk ijjen szerencsesek:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) Reac^ válasza ngabor2 (#16) üzenetére


Reac^
őstag

Elsősorban HP és Fujitsu siemens konfigurációkat és notebookokat adok el, nem egyszer fordult már elő, hogy user kérésére meg beszerzéskor felbontott gép fél-1 éven belül garós ügy miatt ment a szervizbe.
Szó nélkül kicserélik... :C
Hp- ról annyit, hogy átcímkézett butított biosú Asus alaplapokat használ. Fujitsu pedig ugyanezt csak Gigabyte-ból. Mondjuk ha jól tudom ma már ez a két cég ''egyesült''. :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#19) macilaci78 válasza attika80 (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagyis kötött egy szerződést, mert unatkozik az irattár? :F
Nem hiszem, hogy a DFI annyira nagyot szakítana ezen az üzleten: profit nem lesz hú, de hatalmas, az meg régen rossz, hogy ha a júzer azért vesz DFI lapot, mert hát a Dell-ben is az van... Fordítva meg: azért veszek Dellt, mert DFI van benne, olcsóbb, mintha magam rakatnám össze és a garanciális feltételek is hű, de kedvezőek nekem. Szvsz ez utóbbi mondat több sebből vérzik. :U
Summa: egyik fél sem fog érezhető piaci előnyre szert tenni, a DFI nehézségeit nem oldja meg, a Dell meg úgysem fog tud hc-gamerek körében népszerű lenni, mert valahol agyon fogja vágni a konfigot: gagyi bios, nem tuningos/lomha memcsik, hangos procihűtő, sivító/kicsi vinyó, melegedő/csúnyácska ház, akármi. Ez a hír arra jó csak, hogy DF és Dell nevek forogjanak kicsit a köztudatban, a világelső PC-gyártó és az egyik legnívósabb alaplapgyártó, PR-értéke van. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) Reac^ válasza macilaci78 (#19) üzenetére


Reac^
őstag

HP... nem Dell :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#21) robekri válasza #64791808 (#1) üzenetére


robekri
addikt

Ez LoL! Bele_buta_bilos! :DDD

Van itt cégnél 10 extra gép! d945 procit emelném ki, de annyira szarok az alaplapjaik, hogy mág a clockgennel sem tudod emelni fsb-t, meg lófaxt sem! (pedig meglestem volna mit megy! :W

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#22) #64791808 válasza robekri (#21) üzenetére


#64791808
törölt tag

SZevasz Tázsvir!

Szóval a nép csak magyarországban gondolkodik. Amerikában, sőt Nyugat-Európában viszont elég ritkák a home-made gépek. Miért? Mert az árán kívül csak előnye van a brand gépeknek.

1., Olyan gart veszek hozzá, amilyet akarok. Ha akarom, akkor helyszíni 5 éveset.

2., Bármi van, a gépházat nem bonthatom meg, de ezáltal engem soha semmilyen felelősség nem terhel!

3., Olyan configot állítok össze, amilyet akarok. Nem lehet alkatrész-inkompatibilitási probléma.

Szóval ez olyan dolog, hogy magyar keresettel és árakkal nézve mindenki odáig lát, hogy drága. Odakinn két havi spórolással olyan gépet vesz, amilyet akar. Hol érdekli, hogy 300 dollárral többe került, ha egyben garanciát kap, ami működik? (Ez fontos, mert ebben a mocskos országban a garancia fogalma ismeretlen.)

Végül: mindenki userekről beszél. A PC iparnak viszont nem csak egy célcsoportja van, hanem rengeteg. Aki ezt érti, érti, aki nem érti, annak úgyis hiába magyarázom.

(#23) gorlin válasza #64791808 (#22) üzenetére


gorlin
őstag

Ezt a gépházat nem bonthatom meg dolgot nem nagyon értem.
Láttam már gyári Compaq-ot,Hp-t és ha jól emlékszem mind a kettő használati utasításába benne volt hogy hogyan lehet ramot cserélni.
Ez a leragazdósdi itt magyarországon divatos a különböző áruházláncok noname konfigurációjánál.(gondolom azért hogy ne derüljön ki mennyire szar alkatrészek vannak belül:) )
A hp-nál,compaqnál még a ház hátulján lévő csavarok is tekerős kialakításúak ,hogy könnyebben tudjad csavarhúzó nélkül szétszedni.De a lényeg semmilyen leragasztást nem láttam.
A másik dolog hogy szerintem a garancia itt azt jelenti hogy csak a saját alkatrészeire vállal garanciát amit betettél másik vga-t arra nem,illetve ha a másik vga-tól ment tönkre eredeti alkatrész(csak mondtam egy példát)akkor ugrik a garancia.





[Szerkesztve]

(#24) #64791808 válasza gorlin (#23) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát ha meg még szét is szedheted, akkor pláne a brand config van előnyben.

(#25) x.geo válasza Balinov (#3) üzenetére


x.geo
tag

az 1ik cégnél is van egy hp, dual-core gép, tuning semmi... az a bios egy sz*r.
ha a hp a saját elcseszett bios-át rakja rá, akkor felesleges dfi lapot a gépbe rakni, mert senki nem akarja majd megvenni azt a konfigot :( max rárajka a sima dfi biost

[Szerkesztve]

(#26) dbius


dbius
veterán

Csak jöjjön már kifelé ez a két lap a piacra.... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.