Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nem rosz, nem rosz! Kérdés, hogy lehet-e még plusz teljesítményt kicsikarni belőle. Jah meg természetesen az ára. ;)

(#2) donw3ga válasza cOxeR (#1) üzenetére


donw3ga
senior tag

ára az annyi lesz kb. mint egy 975x alaplap + egy conroe együtt.

(#3) NorDezs válasza donw3ga (#2) üzenetére


NorDezs
senior tag

Hát igen, de már megszokhattuk, hogy a minőséget meg kell fizetni.

(#4) Tib_


Tib_
csendes tag

Ez a 4-4-4-15 ez biztos hogy jonak szamit?

.

(#5) Male válasza Tib_ (#4) üzenetére


Male
nagyúr

1000MHz-en annyi... ugyhogy igen :)

(#6) Tib_ válasza Male (#5) üzenetére


Tib_
csendes tag

Najo de frekvenciatol fuggetlenul onmagaban en ugytudtam hogy nem tul jo. Nameg most az idozites vagy a frekvencia nyom tobbet a latba? Persze nem leszolni akarom ezeket a ramokat csak nemtudom, hogy mennyivel jobbak az elodjeiknel.

.

(#7) Loretto válasza Tib_ (#4) üzenetére


Loretto
veterán

Igen, amúgy tényleg nem szám, amikor a sima ddr-ek dfiben mennek cl 1.5-t is, de ez ddr2 és 1000 mhz.

Soirée...

(#8) polip


polip
addikt

nagyon jó kis cucc ez!

egy apróság, ha egész pontosak akarunk lenni...

A gyártó a RAM-ra szokásos módon élettartam-garanciát vállal, amely 2,4 voltos tuningig érvényes marad.

ez hivatalosan 2,4V +- 5%!! csak ennyi kiegészítés...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#9) gege71.hu válasza Tib_ (#6) üzenetére


gege71.hu
addikt

Tapasztalataim szerint a ddr2-nél arányaiban sokkal kevésbé számít az időzítés mint DDR1-nél. Természetesen van különbség DDR2-nél is a különböző időzítési beállítások közt, de nem olyan mértékűek az eltérések az alacsonyabb és a magasabb beállítások között mint DDR1-nél.

(#10) Balu77


Balu77
őstag

Nagyon jó kis cucc!
A kérdés csak az, hogy hol, mikortól és mennyiért kapható majd itt is!

izé

(#11) Tomi84 válasza gege71.hu (#9) üzenetére


Tomi84
aktív tag

számít ott is az idzítés, mégpedig nem is kicsit!
Az AMD pont ezért csak most állt át a DDR2-re, nekik sokkal jobban bejött egy lassabb, de alacsonyabb órajelen üzemelő DDR mint egy baromi gyors DDR2. Láthatod, hogy effektíve egy DDR400-as memóval szerelet A64 szintjét éri el egy DD2-800-al üzemelő AM2-es A64.

De mivel én Inteles vagyok :DDD :DDD nekemnagyon tetszik ez a memória, ha megnyerném a lotto ötöst, vennék is egy raklappal :DDD
Mondjuk nekem a 800Mhz-es modul sokkal impresszívebb a 3-4-3-9-es időzítéseivel!

Amíg nincs lottó, addig maradnak az A-Data modulok.
(nem rosszak 533-as, de meg 848Mhz-en 4-5-5-15-ön, 4 modul dualban!! :Y )

(#12) robyeger válasza gege71.hu (#9) üzenetére


robyeger
addikt

Én azt mondom valamilyen mértékben a memória magas órajelével kompenzálható a rosszabb időzítés, de sokkal egyszerűbb megoldás és az alklamazások többségének is jobban tetszik, ha a legkisebb időzítés mellett(DDR2-nél 3CL) az elérhető legnagyobb memória órajelet használjuk, és minél közelebb van egymáshoz a memóriabusz és a proci FSB-je, annál jobban számít, hogy milyen a memek időzítése.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#13) Brae válasza Tomi84 (#11) üzenetére


Brae
őstag

''számít ott is az idzítés, mégpedig nem is kicsit!''

Átlagfelhasználó számára nem észrevehető az az előny, amit az alacsonyabb késleltetés biztosít, én például defaulton hajtom a ramokat (5-5-5-15), pedig bírná a 4-4-4-8-at is, de ezt a különbséget csak a különböző bencsmárkok mutatják ki, játékokban egy árva fpst sem jelent (VGA limit miatt, gondolom CPU limitált beállításokban hozna +1-2fpst, de az lósz@r), videokonvertálás nem lesz gyorsabb, úgyhogy a békesség kedvéért SPD-n hagytam :)

[Szerkesztve]

(#14) robyeger válasza Brae (#13) üzenetére


robyeger
addikt

Ha mindezeket 200Mhz FSB mellett tetted, akkor tényleg szinte mind1, hogy a 667Mhz ramod 5CL-el vagy 4CL-el megy, főleg ha 3D alklamazásokról van szó, ahol a proci kihagyásával ,a GPU hozzáférhet a DDR-hez és mivel kikerüli a CPU front side buszát, így a 6,4Gbps felette memória sávszélt is ki tudja használni, esetedben a 10,6-6,4 = a maradék 4,2Gbps-t.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#15) strike-force


strike-force
őstag

nemtom en marketingesek helyeben vigyaznek az elnevezesekkel a VX-rol nekem ugyanis egybol az ideggaz jutott az eszembe. [link] lehet hogy egyedul vagyok ezzel. VX2 nevet nem tartom szerencsesnek. :F

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#16) TeeJay válasza strike-force (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

a szikla című filmben ilyet használtak pont :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.