Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, pedig a D 805 nem is volt olyan rossz beruházás, amíg drágák voltak az athlon x2-k. Mostmár persze az olcsó x2-k és a csúcs c2D árnyékában a lépés érthető...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) HummeRC


HummeRC
senior tag

A D805 idén júliúsban jelent meg? Emlékeim szerint én idén márciusban vettem. :F Vagy félreértettem valamit és nem erre vonatkozott a dátum?

Egyébként tényleg nagyon jó ár/érték arányú proci (volt). Ha később fejlesztek, tuti megtartom második ''kis'' gépnek.

(#3) kowk


kowk
tag

A mostanra elavulttá váló chipsetekre

na az ilyen megfogalmazasok miatt rohogik ki es kopik le azokat a szerencsetleneket akiknek nem 995x-es chipsetje es E6999-es procija van, ocz gold dual diamond extreme military limited 4ghz-s rammal. kicsit hasonlo az elethez, ahol a hulye kis pics*kba bele van verve, h ha nincs nagy melle akkor egy senki =)

(#4) Remington válasza t72killer (#1) üzenetére


Remington
őstag

sztem jó vétel még most is:)

amúgy áprilisban amikor teszteltétek akkor is mondtátok h csak pár hónapig lesz gyártva. ahhoz képest elég sokáig piacon volt

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#5) ftc válasza HummeRC (#2) üzenetére


ftc
nagyúr

áprilisban tesztelte a PH! ...az első hír az 2005 áprilisában érkezett..szal olyan 2005 junius lehetett a piacra bevezetése

(#6) as_Rock válasza Remington (#4) üzenetére


as_Rock
őstag

Kár, hogy melegszik, pedig amúgy jó alapja lenne egy olcsó htpc-nek, vagy más csöndes olcsó mATX-es, kisházas konfignak :O így marad az AMD erre a célra :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7) Remington válasza as_Rock (#6) üzenetére


Remington
őstag

ááá az ilyesmi engem nem érdekel:D
amúgy a mostani 530-amnál nem hiszem h jobban melegszik, az pedig elég hűvös

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#8) Ősember


Ősember
őstag

a 915p-nek tényleg eljött a vég... még a pci frekit sem lehetett lefixálni :D a p25x chipsetekkel mi lesz? :F mert uyge ha a 945 az also szegmens, akkor ez mégis mi? nem mondom, hogy rossz az a chipset, sött! :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) Ősember válasza kowk (#3) üzenetére


Ősember
őstag

a számitástechnikában nem tudod kikerülni az elavult szot, akár tetszik akár nem... amugy a gondolatmeneted megforditásával többen értenének egyet: a sok relativ olcso gépen élö ember kineveti azokat akik százezreket költenek gépükre ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#10) Remington válasza Ősember (#8) üzenetére


Remington
őstag

sztem a 925x-el is leállnak mert hiába jó ha nem támogatja a kétmagosokat

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#11) L3zl13 válasza Ősember (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mintha a tuningosokon kívül bárkit is érdekelne a fix PCI freki... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Petya25


Petya25
addikt

Nem szeretem, hogy ilyen gyorsan jönnek az újítások.
Félévente vehetne az ember teljes rendszert ha lépést akar tartani (nem a sebességre, hanem a technológiára gondolok), ráadásul az alig pár hónapja vásároolt cumó értéke a töredékére esik mert nem keresi senki.
Már most harangozzák a DDR3-at, meg a PCI-E 2.0-t, pedig a jelenlegi vonal még alig egy éves. :F

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#13) simonzé válasza Ősember (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Igazad van, a normális userek jogosultak fikázni a teljesítményvadász pénzszórókat.
Engem az lepett meg a cikkben, hogy már jön a PCIe 2.0. Még a szerencsétlen 1.0 sem bírta rendesen megverni az AGP-t, és máris ''elavult''?
Hülye ez a világ...

I don't fit in. I fit out.

(#14) Ősember válasza Remington (#10) üzenetére


Ősember
őstag

logikus lenne leállni, de lehet ez marad az ultra-low osztály és celeront fognak bele dugsodni... az 1 magos :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) Konflikt válasza simonzé (#13) üzenetére


Konflikt
addikt

pci exp 2.0 nemcsaka sávszélben újít, hanem pl. megjelenhetnek a külsö pci-exp cuccok, akár 10m hosszan is.

A fejlődést nem lehet megállítani, és nem is kell :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#16) shteer válasza t72killer (#1) üzenetére


shteer
titán

pár db-ot el is adhattak belőle... megrángatva megfelelő teljesítmény egy közép-gépbe - a legjobb döntésem volt :)

..szerintem jónak tűnik

(#17) #65675776 válasza Petya25 (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Több mint két éve jelent meg az i925x a DDR2 és PCI-Express támogatással egyetemben. [link] Szóval számomra értelmezhetetlen a ''pedig a jelenlegi vonal még alig egy éves.'' állításod.

(#18) Petya25 válasza #65675776 (#17) üzenetére


Petya25
addikt

Igazad van, lehet csak nekem tűnik rövidnek a ciklusidő.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#19) t72killer válasza shteer (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaja, azt mondják a tulajok, h naon jól húzható... /volt.../

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) KrAt válasza shteer (#16) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is :)

Sajnálom, hogy abbahagyják.. :(

(#21) dragonfx


dragonfx
veterán

a 91x eltüntetése érthető irtó gyenge chipset.
Mégjóhogy a 945 megmarad. :B
A 805 esete is érthető, alacsony fsb, kilóg a sorból nagyon.
A 963 az mikor lezs és mit tud majd? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22) Zull


Zull
senior tag

Fokozatosan ujitanak a gyartok, megha nem is vilagmegrengeto meretut, de epp eleg ahhoz hogy a marketingjevel eladjak vmi vilagmegrengetonek... ez is a penzrol szol mint minden... Na meg a versenyszituacio, hogy mutogathasson a masikra hogy ''bebe, neked iened nincsen!''

...marketing, marketing, marketing, penz, penz, penz...

(#23) Csapi007


Csapi007
veterán

Lehet hogy a D805 a legrövidebb életű Intel chip, de a régi közép (május körül) a legjobb vétel volt.

"Csak úgy mondom"

(#24) Fooler89 válasza Petya25 (#18) üzenetére


Fooler89
őstag

Azért pörgetik fel a fejlödést mert verseny van.
Az AMD kicsi cég az Intelhez képest de szeretne ő is egy bizonyos ''létbiztonságot'' elérni a piacon(meg persze haszont is) viszont az intel nem szeretné hogy neki csökkenjen a piaca meghogy a részvényesek (vagy kik??) pénz veszítsenek. Csak ezért hajtanak hogy nekünk minél hamarabb legyen egyre jobb procink.
Ellenkező eset szerintem sokkal roszabb lenne. (valaki akarna még p2 gép előtt ülni?)

Ha bárkinek monopolhelyzete lenne biztos lelassitaná a fejlődést.

Én azt mondom fejlödjünk míg nem rolmik a dolgok minősége.

[Szerkesztve]

(#25) Flashy


Flashy
veterán

lol, micsoda bulváros cím :D ''TÖBB EZER INTEL CHIPSET TŰNT EL'' aztán apró betűvel a cikk hogy ''...a szemünk elől, amikor befordult a sarkon az őket szállító teherautó.'' :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.