Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mike5150


mike5150
csendes tag

háááát..... ez aztán a korreket eljárás... rájuk fog rohadni a 30.000 HUF feletii kártyák jó része.:-((

'' Welcome to my world, I hope you see there's no way out... ''

(#2) tr00p3r


tr00p3r
őstag

''Persze legtöbben ennyiért már inkább Radeon 9500-at vennénk. A legszemfülesebbek 9700-assá alakítható 128 megás Radeon 9500-at vadásznak magunkak......''

miről is van itt szó? valamiről lemaradtam? elmagyarázná valaki, hogy mit is jelent ez feketén fehéren?

előre is köszi,
tr00p3r

(#3) greenface


greenface
aktív tag

Hát szerintem azért nem olyan mennyei a helyzet, mint a cikkben vázolva van. 20e Ft körül csal 'low-end' karit kapni (R8500/9000) ami jelenleg jó még ugyan, de fél-egy év múlva már kevés lesz a gamereknek.
Igazán jó kártyák 40-50e Ft-ba kerülnek... Ezt én nem nevezném olcsónak. Pl. 20e-ért már van jó alaplap, 15 körül jó proci – egy valamirevaló VGA kártya meg majd’ annyi mint egy jó monitor.
Én anno 20500 FT-ért vettem a Voodoo2-met, ami akkor (asszem 99-ben) csúcskategóriás kártya volt. Ma hol vesz az ember 20-25e –ért csúcskat. kártyát…? Miközben minden más hardver ára csökken, reálértéken is.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#4) Polesz


Polesz
addikt

Háááááááááát nem is tudom.

Szerintem a gyártók felismerik a közönség igényeit, lásd újra 9700-es nyákra épülő kártyák több cégnél is, és a verseny miatt kedvezni fognak a felhasználóknak. Bár az is igaz, hogy sok igazság van abban ami a cikkben le van írva. Mondjuk olyan 2-3 hónapon belül érdemes váltani. Aztán majd 1 év múlva újra. Ha addig nem elég valakinek pl egy 9500, vagy ti4200 az valóban vegyen csúcskártyát napi áron ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) pop24


pop24
csendes tag

Akkor jön majd egy olyan gyártó amely kitölti ezt az űrt. A processzorok esetében is megtette ezt az AMD. A piac meg fogja adni a választ erre, és ha lessz egy más gyártónak egy középkategóriás megfizethető kártyája akkor azt fogják sokan megvenni.

(#6) Egon válasza greenface (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

A V2 60-70K nettóért jött ki anno (8 illetve 12 mega rammal). Úgyhogy amikor 20K-ért megvetted, már minden lehetett csak csúcs nem (V3 vagy TNT2 nem volt addigra már?!?).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) emstityu


emstityu
tag

Hogy a rohadás ölné meg őket!

Én sevoltam.....csak valami mittudomén!

(#8) Marczi


Marczi
csendes tag

Hmmm... lehet, hogy mégis lesz piaca a Xabre II-nek és a DeltaChrome-nak? (Feltéve, hogy a specifikációik a valóságot tükrözik, elkészülnek, és a driverek sem bugzanak. :) )

(#18) Marczi


Marczi
csendes tag

Hmmm... lehet, hogy mégis lesz piaca a Xabre II-nek és a DeltaChrome-nak? (Feltéve, hogy a specifikációik a valóságot tükrözik, elkészülnek, és a driverek sem bugzanak. :) )

(#19) SYZYGY válasza greenface (#3) üzenetére


SYZYGY
tag

Egy másik topicba valaki bemásolta a tnt2 nyitó árát:kb 140e-re emlékszem.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#20) ödönke


ödönke
aktív tag

dézsavű :D

(#21) bazs


bazs
aktív tag

A keletkező ürt az S3 betölti majd a jó kis triókkal :))
S3 rulz :)

Pont most fogyott el...

(#22) SYZYGY válasza Marczi (#18) üzenetére


SYZYGY
tag

Igy lehetsz hamar godlike :DD :DD :DD

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#23) Marczi


Marczi
csendes tag

Hmmm... lehet, hogy mégis lesz piaca a Xabre II-nek és a DeltaChrome-nak? (Feltéve, hogy a specifikációik a valóságot tükrözik, elkészülnek, és a driverek sem bugzanak. :) )

(#24) Marczi válasza SYZYGY (#22) üzenetére


Marczi
csendes tag

Igen :DD Szarakodott a szerver a cégnél. BOCS MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#25) xuldar válasza Marczi (#23) üzenetére


xuldar
őstag

Huhh! Nem gondolod, hogy jóból is megárt a sok?

Nemrég vettem egy Ti4200-at. Lehet, hoyg váltanom kellene valami jó kis Ati 9500-ra?

Ti meg ne a magyar viszonyokból induljatok ki. Külföldön nem számít olyan extrém drágának egy ilyen cucc, mint itt. Ott megveszik a hardkórok...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#27) SYZYGY válasza xuldar (#25) üzenetére


SYZYGY
tag

Na ezt ne is mondd! Ugyanaz a helyzeten nekem is.Nov.-ben tettem a vasba a ti4200-ast ,gondoltam(én naiv): Nnna, ezt egy évig nem kell mozdítanom!! Most meg...:O :O :O

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#28) KERO_SAN válasza SYZYGY (#27) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

most meg mi?
Vki lelo ha nem mozditod meg vagy mi?
flama..

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#29) SYZYGY válasza KERO_SAN (#28) üzenetére


SYZYGY
tag

Nem lő le, sőt nem is cserélem(inkább gyúrok egy tft-re) csak lehet, hogy mire cserélni kell , bejön a Karib ''jóslata''

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#30) Polesz válasza SYZYGY (#29) üzenetére


Polesz
addikt

Érdekes, hogy nagyon sokan gef2mx-el gyúrják a mai gamékat is és meg sem kapnak szívinfarktust :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#31) nbi


nbi
tag

Bocsi, ha lama lenne a kerdes, de ugye sok fórum van arról, hogy 9500->9700 átalakítás lehetséges. 9500pro-t is át lehet alakítani 9700-re? A 9500pro-n milyen nyák van? (persze gondolom gyártója válogatja...)

3athlon - swim, bike, run

(#32) bdav válasza Polesz (#30) üzenetére


bdav
őstag

hááát... amikor kipróbáltam az unreal2-t, közel álltam hozzá :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#33) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Eloszor a kifogasaimat akartam leirni a cikkel kapcsolatban (nem teljesen jo az analogia, mert CPU-nal nincs olyan gyors technologiai valtas, hanem folyamatos orajelnoveles van, mig a VPU-nal felevente/evente az egesz architekturat cserelik. persze ezt nem lehet altalanositani, ez meg csak 1-2 eves folyamat, lehet, hogy jovo evtol mar az egesz valtozik), de aztan ujra elolvasva rajottem, hogy van benne valami :)

A gyarto a kovetkezo lehetosegek kozul valaszthat:
- elozo szeriat adja el (rossz, mert egy ido utan nemcsak a raktarkeszletet kell hasznalni, hanem gyartani is kell -> nem eri meg egyszerre tobbfajta magotkesziteni)
- valogatnak a kihozatalbol teljesitmeny szerint, es ebbol kepeznek verziokat (rossz, ha egy ido utan lenyegeben nincs rossz szeria),
- lassu memoriakat raknak ra (az elozo, mi van akkor, ha mar a nevleg 6ns-s memo is viszi a 4-et),
- driverbol letiltanak funkciokat (rossz, ha elkezdik hackelni a drivert...),
- tobbfajta procit gyartanak (rossz, mert magasabbak a gyartasi koltsegek)
- a nyakon modositanak, pl. memo savszelesseget csokkentik (gyartok nem biztos, hogy kovetik az eloirast :) a profit szempontjabol

(#34) rzoli


rzoli
senior tag

Sziasztok!

Szerintem nem lesz annyira rossz a helyzet. A cikkírók az Intelt hozták fel példának, mintha egyedül lenne. Az AMDről mintha megfeletkeztek volna.

Itt jóval több cég gyártja a két neves termékét, ma is vannak, akik bevallottan is a tuningbarátoknak kedveznek. A verseny miatt szerintem szélesedni fognak a kategóriák.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#35) Parci válasza nbi (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Legalább öt cikket írtunk a témáról, kattanj rá a Cikkek menüpontra, azon belül a VGA/Monitorok témakörre, és megtalálod mind.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) GhanBuri Ghan válasza nbi (#31) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9102[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8366[/L]

1. biztos, hogy nem.
2. masfajta.

(#37) GhanBuri Ghan válasza Parci (#35) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

pedig mielott elkezdtem irni a hozzaszolasom, megneztem, hogy nem valaszolt-e senki a kerdesre... :)

(#38) KERO_SAN válasza Polesz (#30) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Ejj polesz, igazat szoltal;D

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#39) McJames válasza KERO_SAN (#38) üzenetére


McJames
senior tag

GF2 Pro (V7700) :)
Még vidáman elvisz szinte mindent. Nem is cserélem le, csak majd, ha nagyon muszáj. Pedig van digikártyám is, tehát elvileg kényelmesebben cserélhetnék.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#40) mike5150 válasza McJames (#39) üzenetére


mike5150
csendes tag

azért a jó öreg ti4200-zal még el lehet duzzogni egy fél évig szetm...

'' Welcome to my world, I hope you see there's no way out... ''

(#41) Jaq válasza mike5150 (#40) üzenetére


Jaq
tag

En nagyon boldogan duzzogok egy Ti500-al :P
Es most mar vszinuleg nem is fogom lecserelni 1-2 evig...

(#42) karib válasza rzoli (#34) üzenetére


karib
addikt

Nektek legyen igazatok :)

A gond ott leledzik, hogy úgy néz ki, R9200 és FX5200 lesznek a low end, ezekből meg sehogy sem faragsz gyorsat :)

Department of Redundancy Department

(#43) greenface válasza Egon (#6) üzenetére


greenface
aktív tag

Pedig így volt! 60-70 nettóért jött ki valóban, de néhány hónap után 2x ezerért már meg lehetett venni. TNT1 volt akkor még csak, V3 meg TNT2 nem volt. (99 nyara).

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#44) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Haha mi ez ,egy amcsi weblap upgrade rovata?9500 és 4200 elavult szar?Jól vagytok?:)

Imho ez nem Mo-ra vonatkozik,nem kéne annyira elszállni a 9800Pro/Fx5900 párostól..Nem nekünk vannak kitalálva.

(#45) McJames válasza mike5150 (#40) üzenetére


McJames
senior tag

Ha lenne el is duzzognék, de most (is, és még egy darabig) más a prioritás...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#46) Male válasza greenface (#43) üzenetére


Male
nagyúr

99 aug 2-án vettem a TNT2-őmet 59900 Ft-ért (ASUS V3800/TVR), ugyhogy akkor már volt TNT2. V3 is volt már, a 2000-es 30000 Ft, a 3000-es 49000 Ft, a V2 meg 20000 volt (a 12 MB-os) (itt van előttem az árlista)

(#47) Obi-1


Obi-1
őstag

Ati Rage 128 RULEZ!! :DD

És megy a Wolfenstein is, 1024*768-ban...

Only a Sith deals in absolutes.

(#48) Loha


Loha
veterán

Az miért van kihangsúlyozva, hogy Ti4200-ból 128 Mb-osat érdemes? :(((
Mi a sebességbeli eltérés? Mert én még sohasem tapasztaltam, hogy a több Mb-os kártya gyorsabb lenne. :(

(#49) GhanBuri Ghan válasza karib (#42) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

AMD is fog csinalni ilyeneket, ha olyan jol bejon neki az Opteron/64, mint a R300/350 az Atinak, es az Intel ugy elszurja a dolgokat, mint az nVidia.
Ennek a Saunders gyereknek meg a szeme sem all jol :))

(#50) TomLion


TomLion
tag

Én a mobiltelefonok kapcsán jöttem rá erre: egyszercsak nem lett olcsóbb az, ami a megjelenéskor is drága volt. Vagyis nem lett nagyon olcsó...ráadásul használtba se jobb a helyzet, mert nem sokan vettek, ergó kevesen adnak el..

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.