Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shim


Shim
őstag

nem semmi 32gb...már csak egy w***i és...nem is merek belegondolni :R

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#2) kowk


kowk
tag

ez vmi marhasag.. marmint az a resze, h ms duo pro meretenek a negyede. az teljesen kizart, akkora biztos nem lesz.

(#3) crab válasza kowk (#2) üzenetére


crab
senior tag

microsd-t láttál már? akkor nem lenne ilyen hihetetlen!:)
szerk: 15mm*11mm

[Szerkesztve]

(#4) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Ha így folytatják, nemsokára olyan pici tárolókat csinálnak, h nem fogom megtalálni, csak nagyítóval. :DDD
Amúgy viszont ez nagyon jó hír, h így halad, mert sokkal gyorsabb, mint a sima vinyó

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5) TheVeryGuest válasza Seraph 16 (#4) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Az hogy az elméleti maximális sebesség ennyi nem jelenti az, hogy idén el is éri. USB2-n egyébként sem megy át 60MB/sec-nél több elméletben sem. Egyébként ez már lassan tényleg olyan kicsi lesz, hogy nem lesz cserélhető, legfeljebb órásmestereknek. Meg elkelne valami UV reagens festés rá, hogy az ember megtalálja, ha leejti. :))

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#6) parandroid válasza crab (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem már az XD kártya mérete is meglepetés volt... :U

Jófelé megyünk amúgy. Kinek kell HDD, ilyenre kell rakni a rendszert, csak legyen egy kártyafoglalat integrálva az alaplapon. ;)

HDD meg megmaradhat ''háttértárnak'' - már csak az ára miatt.

Szerk: ez 160 Mbit per sec. Lusta vagyok keresni: mennyi az ATA/SATA adatátviteli sebessége? Az ATA100 a 100 Mbit per sec, ugye?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) Flashy


Flashy
veterán

azért illett volna a cikkbe a mérete is, hadd ne kelljen nekem utána nézni hogy mégis mekkorának lesz a negyede mert így most aztán tájékoztatva lettem :)

(#8) Panther válasza parandroid (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem, az 100 MByte/sec, ez meg 160 / 8 = 20MByte/sec.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) parandroid válasza Panther (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, köszönöm a tisztázást, akkor még van hova fejlődniük a memóriakártyáknak. De a méret már tényleg jó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) CYBERIA válasza Panther (#8) üzenetére


CYBERIA
őstag

És ezt a 20 megát mennyira teljesíti?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#11) kowk válasza crab (#3) üzenetére


kowk
tag

memory stick duo pro-t lattal mar? ha ez annak a negyede lesz, akkor nem lehet ujjal megfogni, hogy berakd kb..

(#12) parandroid válasza kowk (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Az M2 az MS Pro Duo kártyák területének csak mintegy negyedét foglalja el, vastagsága pedig 1,2 mm.''

Neten ezt találtam amúgy:

''Memory Stick PRO Duo cards weigh just less than an ounce (2 grams) and are about the size of a postage stamp: 0.79 inches long, 1.22 inches wide, and 0.06 inches thick (20 mm by 31 mm by 1.5 mm).''

Ha ennek a negyedéről beszélünk felületre, a vastagságot meg ugye tudjuk, akkor egy 5 mm x 6 mm-es kártyát kapunk, ami 1,2 mm vastag. Hát, tisztességes munkán kicombosodott, eres kezű jómunkásembereknek nem lesz könnyű pakolászni... :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) benedekco válasza parandroid (#12) üzenetére


benedekco
addikt

de egy mobiltelefonban nem is kell nagyon cserélgetni.. mert a cikkben azt említették...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#14) parandroid válasza benedekco (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért lesz ennek még más felhasználási területe is. Digitális videókamerák pl, zenelejátszók, vagy akár hordozható drive-ként is praktikus lehet - elsősorban éppen a mérete miatt... Videókameráknál pedig hasznos dolog lehet a cserélhetőség, ha egy hosszabb nyaralásra mész.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) kowk


kowk
tag

lottem egy kepet, h jobban el tudjatok kepzelni

Bővebben: link

azert ennek a negyede.... hat nem tudom :D

(#16) Hani válasza parandroid (#12) üzenetére


Hani
aktív tag

Vagy inkább 10 mm x 15.5 mm ... Azért ez sem gyenge.
Persze ott van pl. a telefonom SanDisk TransFlash kártyája, ami szintén 11mm x 15mm x 1mm ... innentől kezdve nem sok gondolkodás kell ahhoz, hogy sejtsek valamit a várható irányokról : ))


Szívesen összehoznék belőle egy winyó méretű blokkot - vajon lehet a kártyákat Raid-be építeni?

(#17) parandroid válasza Hani (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban, jogos, köszönöm a korrekciót. :U

A gond pedig sajnos a sebességével van, de mobil eszközökbe tökéletes lehet. Mekkora lenne vajon egy ezzel szerelt iPod?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) Divi válasza parandroid (#17) üzenetére


Divi
aktív tag

Használhatatlanul kicsi

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#19) sasa311 válasza parandroid (#17) üzenetére


sasa311
veterán

Nincs ez azért teljesen elveszve. Kicsit még gyorsítanak rajta és notikba frankó lesz!
Nincs melegedés (vagy kevés:U), kevesebb energiafelvétel, és sokkal-kisebb-kisebb-kisebb, mint egy notivinyó. A súlyról nem is beszélve :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#20) parandroid válasza Divi (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A lejátszónak nem kell szükségszerűen a memóriakártya méretéhez igazodnia. Megtarthatnak egy használható méretet - lehet pl akkora, mint a mostani digitális lejátszók hangerőszabályzó modulja az egysoros LCD-vel és az irányító gombokkal (play, pause, előre/vissza lép, hangerő, stb). Ehhez még egy menügomb, és kész van egy nagyobbacska usb pendrive méretű mp3 lejátszó kijelzővel és 32MB kapacitással. Ne mondd, hogy nem látsz benne fantáziát.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) Rolly


Rolly
veterán

ha ez negyede a memory sticknek s kapacitása elméleti határa 32 GB, akkor a normál ms elméleti kapacitása 4*32GB lehet ami már nagyon komoly.

(#22) ByB válasza Rolly (#21) üzenetére


ByB
addikt

Az elméleti kapacitás szerintem nem csak a mérettől, sokkal inkább a technológiától függ! Mindenesetre bő 120Gb egy MS Duo Pro-tól elég tisztes lenne... ;]

(#23) kowk válasza ByB (#22) üzenetére


kowk
tag

jah, hdd gyartok meg tizezresevel adnak el a reszvenyeiket..

120gigas ms duo pro, mondjuk 200 darab rakna ki szntem egy winyo meretet (fizikailag), es az mondjuk raid0,1-ben :DD

(#24) Rolly


Rolly
veterán

én úgy értettem a 120GB-os MS-t hogy az új technolódiával csinánák.

A baj vele, hogy még nagyon drága a technilógia :(, de laptopokban szerintem hamarosan használják majd, vagyis inkább subnotebookokban (nem pont ms-re gondolok, hanem a flash alapú vinyókra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.