Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Ahhoz képest, hogy nemrég volt hír, hogy még idén jöhet újabb chipset... :W

Az SLI képesség beépítése meg igencsak logikus húzásnak tűnik mindkét gyártó részéről. Elég paradox helyzet volt, hogy az Intel chipsettel csak AMD VGA hajtható párban.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) tlac


tlac
nagyúr

''Korábbi, hivatalosan meg nem erősített információk szerint az X38-nak még idén megérkezhet az utódja X48 típusjelzéssel, mely a high-end szegmensben árusított alaplapok repertoárját az 1600 MHz-es rendszersebesség (hivatalos) támogatásával bővítené.''

1600-at már az x38-as gigabyte is támogatja: [link] [link] [link]

(#3) keIdor


keIdor
titán

Ha már lesz végre SLi Intelnél is, akkor abszólút értelmét veszti az nForce680...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) gliskard válasza tlac (#2) üzenetére


gliskard
senior tag

...csak ugy mint az én p5b-deluxe-om az 1333 FSB-t. Az intel nem specifikálta de az alaplap gyártók megoldották. Ezért nem hivatalos :)

(#5) dokar


dokar
addikt

akkor most X38=P35+PCIE2.0 ? :F

extra - SEXRay

(#6) tlac válasza dokar (#5) üzenetére


tlac
nagyúr

igen

(#7) karmester


karmester
senior tag

Több szempontból is problémás ez az X38-as lapkakészlet.

A tesztek szerint (pld. itt: [link] ) DDR2-ben semmivel nem nyújt többet a P35-nél. Egy DDR3-as rendszerbe most beruházni még azoknak sem nagyon ajánlott, akiknek van rá pénzük. Tuningban most kb. ugyanott van az X38, mint a P35. Lehet, hogy később 20-30-40 Mhz-el többet fog nyújtani, de aki ki akar hajtani egy mostani Core 2 Duo/Quad procit, annak bőven elég egy P35-ös decka. Aztán ott van a melegedés és a fogyasztás, amiben az X38 alaposan rátesz a P35-re. ( [link] ) Ennek nem sok értelme van, ha nem jár ugyanilyen jelentős teljesítmény többlettel, és, mint tudjuk: egyelőre nincs teljesítmény külömbség az X38 javára, és nagyon valószínű, hogy nem is lesz, legalábbis DDR2-es rendszerben gondolkodva.

Persze ott van a 4 PCI-E vga kártyás ATI Quad-Fire támogatás, és a jövőbeli, ugyancsak 4 PCI-E vga kártyás SLI támogatás is. Ezt a pc-vel rendelkezők, pc-t vásárolni szándékszók hány százaléka fogja kihasználni? Még azok is, akik leginkább jáccásra használják a gépet (én nem tartozom közéjük), általában egy izmosabb vga kártyát használnak. Szóval, a 4 kártyás ''feature'' hangzatos marketingfogásán túl nem sok értelmét látom a dolognak.

Aztán nem utolsó sorban ott van a decka ára, ami jó indulattal is 70 körül/fölött lesz, gyártótól függően. Ennyi pénzt kiadni sztem. nem érdemes. Nem lesz gyorsabb a rendszer, csak nagyobb a fogyasztás és a villanyszámla.

De, aki mindenáron ilyet akar venni, szíve joga... Meg is van az X38 legújabb szlogenje:

Intel X38-as decka 75 rongyért! Mert megérdemlem!

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#8) tlac válasza karmester (#7) üzenetére


tlac
nagyúr

fogyaszásról és a hőmérsékletről ellentétes információk vannak: [link]

50-60 között már lesz x38-as lap (persze ez is sok)

(#9) karmester válasza tlac (#8) üzenetére


karmester
senior tag

Igen, de ez a Gigabyte X38 DDR3-as verziója (Gigabyte GA-X38T-DQ6), míg az általam belinkelt teszt és fogyasztás a Gigabyte X38 DDR2-es verziójáról szólt. Mint mondtam, most még nem érdemes DDR3-as rendszerben gondolkodni, ezért érdekesebb az X38 - P35 összehasonlítás DDR2-ben. Amúgy P35-ben is alacsonyabb a fogyasztása a DD3-as deckáknak, mint a DDR2-eseknek. Egyik fő ok: a DDR3-as ramnak kevesebb fesz kell. :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#10) adalbert1 válasza karmester (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

Ennyi erővel az X38 számomra bőven kihagyható lépcsőfoknak tünik azok számára akinek van már egy core2/quad rendszere egy jó 965-ös vagy p35-ös deszkával... Tényleg a PCI express 2.0 lefele kompatibilis lesz amúgy?

(#11) tlac válasza karmester (#9) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, a ddr3 kb 20 wattal kevesebbet fogyaszt
Gigabyte GA-P35-DS3R (P35/ICH9R) 179W
Gigabyte GA-X38T-DQ6 (X38/ICH9R) 165W
tehát kb ugyanannyit fogyaszt az x38

de van olyan teszt is, ahol azt állítják, hogy kevesebbet fogyaszt:
''We are only a few days away from the official X38 launch and the ability to show a full test suite, provided the retail boards show up in time. We had actually planned on providing a lot more detail today, but last minute updates from the involved parties limited our reporting. With the launch article, we will have additional details including some impressive power consumption numbers that are now lower than the P35 chipset and improved thermal characteristics. We say ''impressive'' because the early boards showed just the opposite trend. While we would love to provide more information, at the behest of our contacts at Intel it will have to wait. We just hope the wait is not longer than expected.''
[link]

adalbert1:
igen

[Szerkesztve]

(#12) dokar


dokar
addikt

tök jó, az intel nem foglalatot vált, hanem chipsetet, de azt nagyon sűrűn. ergo meg kell venned az új lapot. :W

extra - SEXRay

(#13) tlac válasza dokar (#12) üzenetére


tlac
nagyúr

de hűtőt nem kell cserélni ;)

(#14) karmester válasza tlac (#13) üzenetére


karmester
senior tag

:C :W

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#15) CséZé


CséZé
őstag

Mondjuk abban jó lesz az x38 h a VGA-knak nem kell tápcsati. Nekem max ezért kéne....másért nem. Az tényleg jó 5let h támogatni fogja a SLI technológiát. De egy nem csúcs x38-as lap milyen árban lesz kb? Sztem vagy 40-k, a P5K is onnan indult kb és most hol tart? 26-27k-ért meg lehet venni, és ennyi fointot csökkent az ára pár hónap alatt. Remélem h ez lesz a helyzet az x38as lapokkkal is. Mert nekem egy olyan x38-as kell mint amilyen egy P5K P35-ben :)

(#16) Renwick válasza CséZé (#15) üzenetére


Renwick
őstag

Az SLI-támogatás abszolúte pletykaszintű, egy német forrás már cáfolta is, szóval kezeljétek inkább úgy, mintha nem lenne...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#17) adalbert1 válasza dokar (#12) üzenetére


adalbert1
veterán

De gondolom cserébe megeszi az új lap is az első kiadású 775-ös procikat is nem?
Viszont ha régebbi laphoz akarsz procit venni, akkor mehetsz turkálni a weboldalakat hogy vajon kompatibilis-e.

(#18) tlac válasza adalbert1 (#17) üzenetére


tlac
nagyúr

p35 sem eszik már meg mindent hivatalosan

[Szerkesztve]

(#19) X@b3e


X@b3e
addikt

Tegyük fel, hogy az új chipset nem késik és idén megjelenik. Akkor ezt ki fogja megvenni?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#20) tlac válasza X@b3e (#19) üzenetére


tlac
nagyúr

mit kérdezel?

(#21) Komplikato


Komplikato
veterán

Lehet én olvastam félre valamit, de annó arról volt szó, hogy június/júliusban jön az X38 a P35 után picivel. Ráadásul akkor hivatkozott valaki NDA-ra az Xtremesystem fórumán, amikor kérdezték az X38 tesztjéről, viszont már akkor rebesgették pl. DFI X38 lapjáról, hogy tudni fog SLI-t és CF-et is ... Na most azért csúszik a chipset, mert (megint G965?) elszúrtak valamit vagy mert eddig nem tudták eldönteni (vagy nem tudtak róla megegyezni) az NVidiával az SLI támogatásról?
Ha meg idén jön X48, akkor végképpen semmi értelme ...

P.S: Amúgy lehet én vagyok hülye, de 2 hete valaki feltette rendelési árlistára Asus, GigaByte és MSI X38 lapjait, Asusból még WS szériás is volt. Akkor ha semmi se végleges hogyan ...? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22) tlac válasza Komplikato (#21) üzenetére


tlac
nagyúr

Ha meg idén jön X48, akkor végképpen semmi értelme ...

az még drágább lesz...
(és talán csak válogatott x38 lesz)

[Szerkesztve]

(#23) X@b3e válasza tlac (#20) üzenetére


X@b3e
addikt

Ha várhatóan már idén jön ennek a várhatóan elég drága chipsetnek az utódja, akkor ezt senki nem fogja megvenni

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24) Komplikato válasza tlac (#22) üzenetére


Komplikato
veterán

Válogatott? És akkor mivel ad majd töbgbet a palimadár usernek, hogy az mégdrágábban megvegye? Vagy tényleg csak az FSB lesz benne újítva? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) tlac válasza Komplikato (#24) üzenetére


tlac
nagyúr

pár helyen ezt olvastam, de ez még nem jelent semmit
(jelenleg nem túl biztató az x38...)

X@b3e:
válasz a #22-ben

(#26) VaniliásRönk válasza Renwick (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az SLI támogatás annyit jelent, hogy az nVidia driver engedélyezi-e vagy sem, XBitLabs-ék ATi alaplapban is meghajtottak annó 2 nVidia VGA-t SLI-ben...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) feka007 válasza dokar (#5) üzenetére


feka007
nagyúr

+jobb DDR3 memóriakezelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.