Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsoci


Zsoci
tag

Hali !

Na és mitől lesz titkos egy telefonjegyzék ??

Ez már megint ilyen amerikai típusú paranoia.

Üdv Zsoci

(#2) WN31RD válasza Zsoci (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

A telefonszámok csak egy példa volt a sok közül a potenciálisan bizalmas információra. Nyilván nem minden esetben érzékeny adat egy telefonszám, és nyilván nem a telefonszámok számítanak jellemzően a legkényesebb adatoknak, de elképzelhető olyan helyzet, amikor egy telefonszámokat tartalmazó lista is visszaélésre adhat lehetőséget. (Triviális példa: célzott telefon spam.)

Mi az az ''amerikai típusú paranoia''?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) GP-Sz válasza Zsoci (#1) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Nem látom a telefonszámod az adataidnál, csak nem neked is amerikai típusú paranoiád van? :DDD

(#4) Kalwa válasza WN31RD (#2) üzenetére


Kalwa
tag

Mindenhol és mindenkiben terroristát látnak [...]
[A többi túlment a jó ízlés határain, ezért moderálva - WN31RD.]

(#5) WN31RD válasza Kalwa (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Én egyáltalán semmiféle összefüggést nem látok a terrorizmussal kapcsolatos hisztéria és a merevlemezeken kikerülő érzékeny adatok problémája között... :U

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) Elrood


Elrood
őstag

Milyen módszerrel lehetne ezt megakadályozni?
Van valami freeware progi rá?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) micro válasza WN31RD (#5) üzenetére


micro
addikt

Én sem látok összefüggést, ezért törölhetnéd Kalwa ide nem illő hozzászólását.


________

Újból megnézve a hozzászólását tényleg látok ott takarítani valót. Kösz a figyelmeztetést. - WN31RD

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#8) Loretto válasza GP-Sz (#3) üzenetére


Loretto
veterán

:D
Érdekes dolgora világít a hír. Low level format és csók?

Soirée...

(#9) WN31RD válasza Elrood (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Pl. az Ultimate Boot CD-n ([link]) van több ingyenesen használható merevlemeztörlő alkalmazás is.

Linuxokban általában megtalálható a shred parancs, az is tökéletes ilyen célra.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) WN31RD válasza Loretto (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

Modern merevlemezeknél csakis a gyártási folyamat során történik alacsony szintű formázás. Az otthoni ún. alacsony szintű formázás gyakorlatilag csak egy felülírást jelent. Tessék elfelejteni ezt a kifejezést. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) Loretto válasza WN31RD (#10) üzenetére


Loretto
veterán

Igenis :) Maga egy partícionálás is már elégséges?

Soirée...

(#12) ollie válasza Elrood (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

pl: [link]

***

(#13) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Ha bizonyos adatokat meg akarunk hagyni a winchesteren, de a törölt adatokat véglegesen el akarjuk távolitani, arra pl. kiválóan alkalmas a Window Washer nevű Webroot produktum is - négy féle mélységben (nyilván a törlés sebessége miatt) tisztitható meg vele véglegesen a szabad terület.

(#14) WN31RD válasza Loretto (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Mire elégséges? :D

Egyébként nem elég. Egy újraparticionált, de nem teljesen felülírt adathordozóról bárki bármiféle hozzáértés nélkül vissza tudja hozni az adatok zömét, olyan, rendkívül egyszerűen használható alkalmazásokkal, mint pl. a GetDataBack. A merevlemezt mindenképpen szükséges legalább egyszer teljesen, az első szektortól az utolsóig, felülírni. Igen, ez szörnyen sokáig tart sokszáz GB-os merevlemezeknél, de nem létezik ennél gyorsabb biztonságos módszer (az egyszeri felülírás sem feltétlenül elég biztonságos... attól függ, ki ellen kell védeni az adatokat).

Fontos: A Windowsok által megtévesztően ''gyorsformázásnak'' nevezett művelet (amelynek valójában semmi köze a formázáshoz, ehelyett a filerendszer struktúráit hozza csak létre, ld. mkfs a Linux/Unix világban) nem írja felül a merevlemez teljes felületét (ha ezt tenné, nem lehetne ''gyors'').

Szerk.: A merevlemez teljes törlése helyett az is jó megoldás lehet, ha csakis (megfelelően alkalmazott) titkosítással védett adatok kerülnek rá. Felhívom rá a figyelmet viszont, hogy sajnos nem magától értetődően egyszerű egy titkosító rendszert úgy üzemeltetni, hogy az valódi biztonságot nyújtson.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) FTeR válasza WN31RD (#14) üzenetére


FTeR
addikt

a kürt szerint 10 felülírás után mélg vissza tudnak nyerni adatokat. természetesen nem szoftveresen.

(#16) WN31RD válasza FTeR (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt nem tudom kommentálni.

Egyszerű home júzer ellen az egyszeri felülírás elég, de ahol ennél nagyobb biztonságra van szükség, ott mindenképpen sok teljes felülírás javasolt. A linuxos (illetve GNU-féle) shred pl. alapértelmezés szerint 25 (strukturált) felülírással dolgozik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) Loretto válasza FTeR (#15) üzenetére


Loretto
veterán

Pfff. Igazából még ma sem tudjkák sokan, hogy ''ilyen lehet'', és - mint kiderült - csinálják is az adatvisszanyerést.

Soirée...

(#18) micro válasza FTeR (#15) üzenetére


micro
addikt

Ha olyan adat volt a vicsin, amit tiz felülírással kellene védeni, akkor azt nem törölgetik szvsz, hanem máshogyan megsemmisítik.
És persze nem adják tovább használt alkatrésznek.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#19) REDeath


REDeath
őstag

Ezek szerint ha leformázom a vinyót, simán visszanyeri ami rajta volt?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#20) liksoft válasza REDeath (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha csak logikai format volt rajta, akkor az adatok nagy részét vagy egészét igen.

A felülíráshoz: A maradék mágnesességre és a pontatlan sávraállás miatti megmaradt oldaljelekre épít. Vagyis a drive hibájára. Minden eszközre igaz, hogy minimum 10-szeres pontosságú rendszerrel lehet ellenőrizni, kalibrálni bármit. Vagyis itt 10-szer jobb olvasóra (fej + elektronika) van szükség az esélyhez is, mint a mentendőé. Vagyis ma már az MFM winyóknál tudunk ilyen mentést (elviekben) végezni. Az eszköz viszont túl bonyolult. Teljes felületi bittérképet kell készíteni minimum 10-szeres ''nagyításban'' mint ahogy a drive dolgozik (a sík mindkét irányában, így egy bitcellát ~100-ra kéne felosztani), és a szektorokat rekonstruálni. A maradék adatokból lehet az előző írás szektorainak adatait kibogarászni. Viszont azt már nem tudom, hogy az 1-2-3-.. korábbit találtam meg. Így szektoronként minimum 6-8 változatot kell összehozni, és csak a keresettet megtartani (összefűzni a szomszédosokkal a törölt adminisztráció alapján). Szektoronként! Egy éven keresztül minden alkalommal is könnyebb a lottó 5-öst megtippelni mint ezt. Vagy a keresett adatra külön célprogramot kell írni, ami a változatokat kifésüli. Mennyi idő és technika? ''Egyszerű'' felületi analízises technikáról az IBAS adott régebben tájékoztatást mint használt mentési eljárásról. [link] [link]

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) VladimirR válasza REDeath (#19) üzenetére


VladimirR
nagyúr

epp most probaltam, getdataback meg azutan is tudott adatot leszedni, hogy ujraparticionaltam, es formaztam a hozzam uresen erkezo hdd-t (sot, nemi adatot is irtam mar ra)

(#22) micro válasza VladimirR (#21) üzenetére


micro
addikt

Az előző munkahelyemen újraparticionáltam és formázam egy gépet.
Feltelepítettem a Win-t és utána szólt a főnököm, hogy a lánya szakdolgozatát ugye lementettem róla?
Szerencsére getdataback-kel megtaláltam. :C

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#23) Zsoci válasza GP-Sz (#3) üzenetére


Zsoci
tag

Nem nekem magyar tipusú lustaságom van és nem töltök ki semmit se ami nem kötelező.

Ha érdkel elérsz a 30/3-113/446-on
üdv Zsoci

(#24) Lortech válasza VladimirR (#21) üzenetére


Lortech
addikt

És gyorsformázás volt vagy esetleg gyorsformázás? :D

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.