Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

ezzel együtt akkor sokkal jobban fog nőni a mobileladás?

Soirée...

(#2) LordX válasza Loretto (#1) üzenetére


LordX
veterán

Fordítva. Mivel jobban nő a mobileladás, ezért vonulnak ki.

(#3) drpele válasza Loretto (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Aki Pda-t akar venni az ezután is Pda-t fog venni, függetlenül attól, hogy ez a pár gyártó kivonul.
Egyébként nem értem hogy lehet összehasonlítani egy okostelefont egy Pda-val...
Hol marad az okostelefonok kijelzőmérete a Pda-kéhoz képest? Sehol...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#4) Den válasza drpele (#3) üzenetére


Den
veterán

csak egye kevesebben akarnak pdat venni, és aijelzőméret sem akkora gáz, már van 2,2 colos 320x240-es kijelzőjű smatfone, és az bizony már kivált egy 3,5 colos ugyanolyan felbontásút.

www.simson4t.hu

(#5) rudi


rudi
nagyúr

Kétségtelen, hogy ez a két kategória (PDA és okostelefon) előbb utóbb összeolvad. Szerintem a PDA éppen olyan határ a notebook és az okostelefon között, ami már nem és még nem életképes. OK, hogy 3,5 colos kijelző, de azért szövegszerkesztéshez html-hez kevés, waphoz és telefonáláshoz meg sok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) esteban válasza rudi (#5) üzenetére


esteban
senior tag

Szerintem meg pont elenkezoleg:

A PDA szignifikansan el fog tavolodni az okosTelefonoktol. Igy termeszetesn piacot veszitve, de
celeszkoz gyanant jobban hasznalhato.

A telefonok kijelzoje tul kicsi (ha nagy akkor meg tul nagy a telefon) .. nekem a Toshiba 740-es 3.5''
os kijelzoje teljesen megfelelt: jegyzeteles, dokumentumok kikeresese gyorsan es egyszeruen.
Ezeket egy targyalason meg tudtam tenni PDA-val, de egy okostelefonon nem tudnam. Ugyanakkor
a noteszgep tul nagy, hogy csak ugy magammal cipeljem.

(A sajat peldambol kiindulva tudom, hogy nekem (pl.) nem jo a smart-phone. Ket hete vettem egy
P900-as ericssont, de mar probalom eladni, mert nem felel meg az elvarasaimnak.)

iBook + RedBull :)

(#7) Lars


Lars
őstag

Tudtommal van olyan PDA, amibe tudsz sim-kártyát rakni, és lehet vele telefonálni.
Mondjuk az a drágább kategória de nyujt is valamit érte. Szal nincsenek már olyan éles határok mint eddig.
Nekem amúgy nem tetszik az a felállás, hogy a telefonoknak egyre nagyobb kijelzője van, meg hogy lassan nem lesz használható a billentyűzetük. Részemröl én ''csak'' egy mobiltelefont szeretnék a jövőben megvenni. Tehát nincs szükségem a többi dologra. Arrol nem is beszélve hogy a nagy kijelző igencsak negatívan befolyásolja a telefonok készenléti idejét. Szal jó lene ha nem keveredne a két dolog, de szerintem sajnos fognak.

(#8) esteban válasza Lars (#7) üzenetére


esteban
senior tag

Igen, van egy par, de igazabol tul nagyok a kenyelmes telefonalashoz ... illetve nem lehet olyan
konnyen megaddal cipelni mint egy kis telefont.



Szamomra a SE T68i egy idealis keszulek (leszamitva a lassu menut)
A kijelzoje eleg nagy a konnyu navigalashoz, szamok kikeresesehez a menubol. BT keeresztul
konnyen szinkronizalom a telefonszamokat az iBookkal (ha kell a naptarat is, bar ezt
kikapcsoltam). Tudja a GPRS-t. Eleg kicsi es strapabiro a nonstop cipeleshez. Napokig elmegy
ujratoltes nelkul.



Szerintem ezek a PDA telefon kombok fognak lassan atalakulni - kisebb meretu - okostelefonokka.

iBook + RedBull :)

(#9) t0nhal


t0nhal
csendes tag

Nekem van 1 c55 osom, es egy hp3970 esem. Ha egyben lenne a 2 akkor valahogy ugy ereznem, hogy mindkettobol elveszitek valami elonyt. A telefonbol a meretet, a PDA bol a rendelkezesre allasi idot. Mert ugye a telefon allandoan kapcsolatban van a tornyokkal, es szopja le az akksit. En inkabb cipelek 2 aprobb kutyut, mint 1 nagyobbat, ami raadasul nehany ora alatt bemondja az unalmast. Szerintem is vissza fog esni a piaca, de nem annyira nagy mertekben.

TH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.