Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Zsír ez a nyomtató. Nem olvastam végig, csakjóformán a címet, de ha 10 patron kell bele akkor az még zsírabb. 10x kb 4-5 ezer Ft .....ennyiért már egy új ''gagyi'' laser nyomtatót is adnak bazz. :U

(#2) Pacák


Pacák
senior tag

Csak hangosan gondolkodom. :)

Tízféle tinta. Ebből háromféle fekete - gondolom más-más mélységűek (ílehet játszani a bennelévő kéktartalommal). Akkor marad még hét. Ésszerűen gondolkodva ebből másik három a CMYK -skálából ismert sárga, cián, bíbor. Akkor marad négy, Valószínű, hogy ezekből további három a narancs, tűzvörös, vöröseskék lesz. Marad egy, de ez mi lehet? :DDD Esetleg a citromsárga, hogy a reprodukálható színtér arrafelé is kiterjedjen? :F

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#3) L3zl13 válasza Pacák (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Narancs? Vöröseskék? :F

Nem light cyan, light magenta, light yellow szokik lenni a >4 patronos nyomikban?

+ Ha a feketékből valamelyik kokrétan fotó nyomtatáshoz való, egy másik meg nem fotókhoz, akkor lehet, hogy a szineknél is van olyan amit csak fotóknál használ.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Ezt a nyomtatót akár ingyér is lehet adni, csak tessék hozzá megvenni a tízféle patront! :DDD

(#5) csiga997 válasza Pacák (#2) üzenetére


csiga997
őstag

A tizedik biztos a fehér. :DDD

(#6) Pacák válasza csiga997 (#5) üzenetére


Pacák
senior tag

A papírt fogadjuk el kvázi fehérnek. :)

Nuclear launch detected

(#7) Pacák válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Pacák
senior tag

Értem az analógiádat, amit a cikkből merítettél.

Én a 6 és 7 -színnyomásos rendszerekben gondolkodtam. Azért abban, mert fotónyomtatásban azzal lehetne egy bővebb színteret lefedni. Olyasmit meg nem játszunk ott, hogy light cyan, light magenta, light yellow. -> Ha egyszer azt elérhetjük úgy is, hogy adott felületen arányosan kevesebb festéket (pigmentet) viszünk fel az alap sárga-bíbor-cián színekből. Helyette inkább beviszünk olyan szereplőket, amit a meglévő három színből nem lehet tökéletesen előállítani. (Ezek a szereplők a narancs, tűzvörös, vöröseskék.) Ha van rá lehetőséged, akkor akár Photoshopban játszadozz el.

Tudod mit? Megpróbálok alkotni valamit.. :) Pill...

Nuclear launch detected

(#8) Pacák


Pacák
senior tag

[link]

Felül a bíborból és ciánból kevert ''vöröseskék'', ahogy azt a pantone-skála is ajánlja. Alatta a Pante Blue 072, amit még mellesnadrágos gépmestertanuló korom óta én vöröseskék néven ismerek. Elvileg elő lehetne állítani a cián és a bíbor festék megfelelő arányú keverésével, de gyakorlatilag van látható eltérés. Ugyanezt el lehet játszani a bíbor+sárga párossal a narancs színnel - illetve ugyancsak a bíbor+sárga színnel de ellenpárként már a tűzvörössel. :)

Nuclear launch detected

(#9) orbano


orbano
félisten

200k? nem is olyan vészes. tök jól néznek ki. nem sok nyomtató teszik, de ezek nagyon :) nem mint ha sokat nyomtatnék...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) polika


polika
senior tag

Elég komolynak tűnik, A3+ méret finom..ezzel lenne jó panorámaképet nyomatni. Jó az is hogy lehet akár 1.5mm-es kartonra is nyomatni. De az is biztos hogy baromisok sápot raknak erre, figyelembevéve hogy a szines nyomtatókat milyen olcsón adják ez kb 10x ár, és gondolom aki komolyan belefeccel egy ilyenbe az nem csak porfogónak használja.

Egy ilyennel viszont ki lehet váltani már egy digitális levilágítós vegyszeres hívást is, főleg hogy otthon azért mégis nem egy szar jpeg/RGB-ben dolgozik az ember mint ahogy legtöbb helyen sajnos dolgoznak. Ráadásul a filmes analóg nagyítás nagyon visszaszorulóban van :( Viszont kiváncsi lennék hogy minek az a 2400x4800dpi felbontás, mert a 6x6-os filmről szokok 2400 vagy 4800DPI-ben scannelni és az már a maximális felbontása közelében van, szabad szemmel nem is látom rajta azt amit kihoz aztán mondjuk 5000x5000 vagy 10000x10000 pixelben. Én úgy tudom hogy 300dpi-nél nagyobb felbontást az ember szeme nem is nagyon rézékel de mondjuk megfejeljük ezt 4x-ére hogy még nagyítóval is lehessen nézegetni akkor is csak 1200dpinél tartunk, de szokott vki A3-as képet nagyítóval nézni? Ráadásul nem is merek belegondolni hogy mekkora lehet egy A3-as 2400DPI-s kép (a 6x6-ról ha 48 bitben scannelek ott 300 megás tiff fájlok születnek, és az csak 6x6cm nem 29,7x42cm-es)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.