Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ára mennyi lesz? Ilyen infót nem ártana beleírni sokakat ez érdekel leginkább. :)

(#2) ByB


ByB
addikt

Formailag szép, de sosem értettem, hogy minek venti egy ilyen cuccba? Bőségesen elég egy küső HDD-nek a passzív hűtés... :F

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Minek huteni a HDDt ha a Google kimutatta, hogy a hutott HDDk hibaszazaleka vmivel nagyobb, mint a nem hutotte.

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Akkor lehúzzátok róla a sarut. ;) Amúgy meg belerakom a vinyót passzívban, munkára fogom, ha melegszik, elkezdem hűteni, ha nem, akkor nem fog szétmenni a ventim.
Engem az érdekel, minek a led egy ventire. :F
Tetszik nagyon a rack, és a világítás sem zavar annyira. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Tt-s 20 dB ;] már megint.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#6) bnss


bnss
veterán

Nem néz ki rosszul ez a rack, de nekem a kinézet a végső szempont. Nekem egy WD Scorpio van egy IBM Travelstar alumínium rackben, mindenneű hűtés nélkül. Ha használatra fogom sem melegszik kézmelegnél jobban. Természetesen ha nem csillagászati áron van ez a rack, akkor még úgymond sláger is lehet a ''márkásat és csili-vilit'' vásárló júzerek igen nagy körében. :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#7) shteer válasza Hun'reeth (#5) üzenetére


shteer
titán

20 dB az, csak nem mindegy milyen távolságból :D

pl a szomszéd szobából

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#8) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Egyszer már volr róla szó, hogy fölösleges a HHD-ket agyon hűteni a másik meg, hogy még világít is :o

All Black...

(#9) Alex91 válasza bnss (#6) üzenetére


Alex91
félisten

A haz vagy a HDD nem melegszik, mert nem mindegy :)!

(Ha rossz a hoatadas a rack es a HDD kozott, akkor lehet, hogy ahaz fala ''huvos'', da kozben a HDD meg megfo benne.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10) bnss válasza Alex91 (#9) üzenetére


bnss
veterán

Múltkor kíváncsi voltam pont erre, amit mondasz, ezért ''megnyúztam'' a vinyót, és csak natúr az asztalaon volt, nem volt melegebb, mint amikor a házban lakik, jogos felvetés volt. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11) Muton válasza bnss (#10) üzenetére


Muton
addikt

a vinyó a házban elméletileg hidegebb, mert a vinyókeret egy nagy hőleadó bordaként viselkedik. feltéve ha nincs pl rezgéselnyelő szilikon vagy gumi bizbaszokkal elszigetelve és a ház is szellőztetett valamilyen mértékben.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12) bnss válasza Muton (#11) üzenetére


bnss
veterán

Nincs semmi ilyesmi, csak a négy sarokban ül a műanyag távtartókon. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#13) Ste


Ste
addikt

design desing design
márka márka márka

azaz jó drága :(

(#14) REDeath


REDeath
őstag

Nagyon meleg helységekben jó ez. főleg nyáron. da amúgy mint a google tanulmánya is mutatja, nem kell túlzásba vinni a hűtést:)

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15) Ősember válasza twollah (#3) üzenetére


Ősember
őstag

szerinted a világ hány %-a tud erröl? :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) Lipton


Lipton
őstag

Én meg úgy vagyok vele, hogy google ide, google oda, jobb hűvösen tartani a vincsikek.
Azt is sokan elfelejtik, hogy ott a hűtés alatt légkondicionált szobát értettek, és úgy volt 25 fokos a vincsi. Légkondi nélkül nem nagyon lehet 30 fok alá vinni HDD-k hőmérsékletét.

(#17) Szabesz válasza Lipton (#16) üzenetére


Szabesz
őstag

Az én hitachim ha csak Winben dolgozgatok 26-27°C teljes kihasználtság mellett 30-31°C.. szal nem egy melegedős fajta :D

¯\_(ツ)_/¯

(#18) bnss válasza Szabesz (#17) üzenetére


bnss
veterán

Az én Hitachim a notebookomban legrosszabb esetben is 34-36°C körül alakul. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19) IDM


IDM
tag

Én azt nem értem miért jönnek jópáran a Google statisztikával...
meghogy ez alapján elbagatelizálják a hűtés fontosságát... :U
Mi köze a -Rack- szerverek 10-15ezer ford/perces -általában SCSI- diszkjeinek
a desktopokban teljesítő távoli rokonokhoz... :F
Aki látott már Rack szervert az tudja miért nincs külön hűtése a HDD-knek...
A TT cuccára szvsz elfért volna +1 p.méter vagy
(automata)elektronika amivel felezni lehetne a
fordulatot 10 dB alatt tartva a zajt...

[Szerkesztve]

(#20) Lipton válasza Szabesz (#17) üzenetére


Lipton
őstag

Az se túl sok, nekem 2 Hitachi van (7K250, T7K500), és 30-32 fokosak alapon, pedig hűtve vannak 1-1 9 centis ventivel.

(#21) Cicero


Cicero
őstag

f*szság

(#22) Muton válasza bnss (#12) üzenetére


Muton
addikt

akkor érthető, h nálad miért nem hidegebb a házban. a műanyag tartó nem túl jól vezeti a hőt. én is így vagyok a szilikon alátéttel. meg légáramlás gondok is vannak a vinyók között nálam

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#23) bnss válasza Muton (#22) üzenetére


bnss
veterán

Az enyémben nem hinném, hogy légáramlás lenne, mivel elöl és hátul is zárt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.