Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzperx


mzperx
aktív tag

Hajrá....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#2) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Továbbra is fenntartom: amire ezt a procit használni érdemes ahhoz egy S3Trio64v+ is elég.

(#3) Petya


Petya
tag

Továbbá az is benne volt a cikkben hogy a kezdetleges driverek miatt itt még komoly fejlődés lehet szeptemberig, valamint hogy a Via chipsetes Hammerrel az nVidia kártyák nagyon lassuak.

(#4) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

A 3DMark még jószerivel semmit sem jelent, de azért bizakodjunk. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#5) Versus válasza Petya (#3) üzenetére


Versus
senior tag

Szeptember .... mondják most.
Ma is késő lenne ,jó lenne megtolni egy kicsit a szekeret!

Premium Vintage

(#6) anulu


anulu
félisten

Könyörgöm, legyen már piaci termék belőle!!!!!!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) zergelo


zergelo
csendes tag

Re: JulWCZar

:) akkor hasznald S3-al....

gondolom szakdolikat gepelhetsz vagy valami hasonlo...:)

Na csa!

----- BrainStorm in Yourt Head ------ yeah...

(#8) Versus válasza anulu (#6) üzenetére


Versus
senior tag

off : Emilemet megkaptad ? :)
Ja ebben az a gáz hogy ha szeptemberben kijön .... boltokban kb. november ,hozzá chipset ha valamit akarsz tőle és addigra meg Tejas-magos Pentium 774-es sockettel és 1066Mhz-es fsb-vel lesz az ellenfél.
Meg hát plafonnak ez elég gyenge lenne ha egy mostani 2.8-as P4 vagy egy 2800+-os Athlon szintjét hozza. Ja és nem ártana egy kellemes ár sem hozzá !

Premium Vintage

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

Szerintem sokkal jobb is lesz még.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) anulu válasza Versus (#8) üzenetére


anulu
félisten

/OFF

Köszke megjött! :)) Annyit légyszi írj meg, hogy melyik Sandrával csináltad, mert akkor én is küldök egy ilyen stílusút :))

/ON

Tejas, Tejas... Az OK, de szerintem novemberre nem lesz belőle semmi, vagy ha igen, akkor is az AMD olyan árral fog kijönni, hogy csak pislogunk. És tudtommal a Tejas a 64bitnél csak néz, mint amaz borjú... És a játékgyártók már elkezdték a 64bites változatokat írogatni...
Ha kijön, és mondjuk ez az 1,8GHz lesz az alap órajel, akkor még az egy csatornás, 333MHz-es belső memória-vezérlője ellenére is üthet akkorát, mint egy ''pöröly'' :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Egon válasza anulu (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

''...akkor is az AMD olyan árral fog kijönni, hogy csak pislogunk.''

Ettől tartok én is...;] Mármint hogy egy Athlon64 proci ára a fél konfig ára lesz - a monitort is beleszámítva...;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) The Thing


The Thing
tag

Hát azért van egy kis külömbség még mindig az Ati és az nVidia zászlóshajója között.
És ki tudaja hogy milyen alaplappal meg mennyi rammal mentek a tesztek?
Nem akarom megkérdőjelezni a teljesitményét de szerintem nem éppen egy 3D Mark-ban kellene volna összehasonlitani a két procit, főleg nem két különböző hardver környezetben.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#13) qayxc


qayxc
csendes tag

Ha még egy kicsit fejlesztenek, lenyomják az Intelt! Az AMD a KIRÁLY!

Nem én voltam, ott szalad!

(#14) Yutani válasza Egon (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd lesz olcsóbb is, nem? :))

#tarcsad

(#15) Egon válasza Yutani (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Meglátjuk. Szvsz felesleges mindenféle spekuláció - minek? Majd, ha már lehet kapni a sarki hardverboltban, ha letesztelték a prohardveren stb. stb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) simonzé


simonzé
addikt

Az utolsó kérdést nem értem. Egy új processzor színrelépéskor általában nem a végső maximális órajelen fut. Skálázással egy-két év alatt jut el a felső határig. Eszerint tehát a kérdés értelmetlen.

I don't fit in. I fit out.

(#17) kovi


kovi
senior tag

Vagy srácok áttérünk Intel Pentium 4-re.:0

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#18) Thom!


Thom!
veterán

Nah ez már valami.
Most sztem a 2Ghz a cél.

(#19) Versus válasza anulu (#10) üzenetére


Versus
senior tag

2003.3.9.44
Azt hiszem most ez a legújabb.
Remélem az ''Ilyen stílusú'' nem a helyesírási hibákra,a kapkodó témaváltásra vonatkozott ! :) Igyekeztem a lehető legtöbb infót társítani sok saját tapasztalattal.

ON/
Amúgy azon a memória vezérlőn még dolgoznak egy kicsit szerintem.
Az meg nem baj ha a két nagy proci gyártó eltérő úton halad a teljesítmény felé,inkább ösztönzi a versenyt! A tehenészet :) meg áll arra az esetre is ha 32 bites alkalmazást akarunk 64 bites procin futtatni,mintha azt olvastam volna hogy megy rajta de haloványan.Szóval elsősorban MS oldalon meg kell támogatni ezt a cuccost ,mert ha akarják ők elfűrészelik még a piacra kerülés előtt!
Pont tegnap beszélgettünk egy AMD-s haverral hogy igazából most kellene az AMD-nek egy tőkében és technológiában erős partner a tempó tartásához ,ha mondjuk egy Samsung kategóriájú tröszt besegítene ..... na az érdekes lenne! :)

Premium Vintage

(#20) Den válasza anulu (#10) üzenetére


Den
veterán

nncs azzal a memória vezérlővel semmi gond, kiröhögi a mai fsb-n kommunikáló memória vezérlőket.

www.simson4t.hu

(#21) Thom! válasza Den (#20) üzenetére


Thom!
veterán

:DDD

(#22) Cefa


Cefa
senior tag

na majd kiderül.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#23) marcee


marcee
addikt

Remélem tudják az ámdé-nél, hogy mit össze izgulok miattuk!

\m/

(#24) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Eh, tudjátok itt csorgatjuk a nyálunkat...
Pedig ki sem tudnánk őket használni (nehogy azt mondjátok, hogy játékra lehet :D)

Én még nyúzom a jó öreg első szériás 200 MHz FSBvel ellátott 1.1GHz-s Athlonomat :D
Igaz jó lenne, ha DDR RAMot tudna az alaplap, de még nem érzem, hogy döglassú, addig nem cserélek :D

Tehát nem érzem magamat meghalva, ha késik a proci :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25) JulWCZar válasza JulWCZar (#2) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ezt az e-mailt kaptam, gondolom #2 -re válaszul:

''barom''

''Akkor hasznald azzal!!!
De a nagylemezmeghajtot se hagyd ki a konfigbol!
hogy lehet ilyen baromsagot mondani?!''

Legalább ide írna.

(#26) toni-boni


toni-boni
csendes tag

Emberkek, ne legyunk ma olyan naivak. Ezek a progik amiken ezeket a teszteket futtatjak mind 32 bit -en irodtak, es meg igy is lesz az Athlon 64 olyan mind a legkorszerubb P4. Csak gondoljatok bele, ha majd ezeket a progikat 64 bitre kompilaljak, es 64 bites op rendszer alatt, es 64 bit-es driverekkel.... Azt hiszem belatjatok, hogy akkor majd jon el a P4 vege, mert akkor mar reg nem o lesz a kiraly.

Na nehogy ma a csik huzna a repulot!

(#27) emvy válasza toni-boni (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

1. Miért is lesz olyan gyors a 64 bit?
2. Van fogalmad arról, meddig fog skálázódni a P4 platform?

while (!sleep) sheep++;

(#28) Cathfaern válasza JulWCZar (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Te meg legalább ne másold be egy nyilvános fórumba a _magán_ levelezésedet. Akár mit írt, téged is minősít...

Egyébként egyetértek toni-boni-val: azért egy 64bit-es processzort nem fer ilyen körülmények között tesztelni (KB olyan, mint egy DX9-es videókártyát DX 7 alatt).

(#29) Parci válasza Cathfaern (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Van 64 bites szoftver? Gyakorlatilag nincs.
Jogos-e egy döglassú DX9-es kártyát DX7 alatt tesztelni (úgy sem bír többet)? Igen. Vannak DX9-es játékok? Nincsenek.

Miről beszélsz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) Den válasza Cathfaern (#28) üzenetére


Den
veterán

na nehogy már ő legyen a bunkó, mert egy sunyi kis majom szövegét beírta. A kis suttyóban legalább annyi gerinc lett volna hogy itt bunkózik...

www.simson4t.hu

(#31) bdav válasza Cathfaern (#28) üzenetére


bdav
őstag

Szerinted ki fog megkockáztatni jelen helyzetben 64 bites progikat irni? Amikor az AMD részesedése mondjuk harmada az intelének (kábé). A hammereknek igenis 32 biten kell baromi gyorsnak lenniük, mert mondjuk a kiadásuktól számítva még jó idejig nagyon lesz olyan programgyártó aki bevállal egy 64-bitet, mert csak plusz meló van vele (akármennyire kevés is), és csak akkor csinálják meg, ha meggyőződtek róla hogy nyereséges. Jójó lesz 64 bites win, bár én arra gyanakodnék, hogy az a szerver piacra készül a 64 bites linuxok miatt, szóval azt se fogjuk egy darabig értelmesen használni. 64 bites progik, pláne játékok meg hol vannak még...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#32) Protoss


Protoss
senior tag

Adjatok egyet majd tesztelem!!! :D

Ráérünk összeveszni, ha már minden boltban kapni.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#33) Cathfaern válasza Parci (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért nem kell nekem esni :( Nem akartam a Gef FX 5200-ra utalni, bocs ha így tűnik. Egyébként részben tényleg igazad van. Tényleg nincsenek 64bit-es szoftverek. De ez a teszt, ebben a formában, szerintem akkor sem OK.

(#34) Den válasza bdav (#31) üzenetére


Den
veterán

na azért nem olyan tragikus a dolog. itt nem egy teljesen új utasításkészletről van szó csak az x86 64 bites verziójáról. Nem értek túlzottan a programozáshoz, hogy némi optimalizálás, meg a forrááskódot másik fordítóval fordítják és kész a 64 bites verzió. Azaz nem kell teljesen más progikat írni csak a fejlesztésnél kicsit oda kell figyelmi és kész

www.simson4t.hu

(#35) bdav válasza Den (#34) üzenetére


bdav
őstag

Hááát szerintem rendes felhasználói progikkal ilyet nem fognak csinálni, vagy csak nagyon szélsőséges esetekben, ugyanis a boltban megvehető progikat ugye sokszorosítani is kell, meg dobozolni, szállítani, stb. Nem értek a kereskedelemhez nagyon, de logikusnak tünik, hogyha egy progiból kétféle változat kerül piacra, akkor az eléggé megdrágítja az előállítást, ugyhogy a cégek kétszer is meggondolják majd, hogy megéri-e nekik (mindent szigorúan asztali gépek piacára értve)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#36) Den válasza bdav (#35) üzenetére


Den
veterán

''ugyanis a boltban megvehető progikat ugye sokszorosítani is kell, meg dobozolni, szállítani, stb.''

na most mond... egyel több kb 30 forint előállítási költségű cd-t tesznek a dobozba, neadj isten az egészet rányomják egy dvd-re, és a telepítéskor ha a telepítő érzékeli hogy 64 bites oprendszeren fut akkor a 64 bites verziót telepíti.
A minimum 10k-s szoftver drágább lesz 30 forintal... :P

www.simson4t.hu

(#37) bdav válasza Den (#36) üzenetére


bdav
őstag

Hmm erre nem is gondoltam :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#38) MaUser válasza Den (#36) üzenetére


MaUser
addikt

Vagy ne adj isten mi fordíthatnánk a procinkra optimalizálva a forráskódot.:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) bdav válasza MaUser (#38) üzenetére


bdav
őstag

Valószínű hogy pl. Carmack majd hozzádvágja a Doom3 forráskódját hogy fordítgasd magadnak 64 bitre :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#40) MaUser válasza bdav (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Ezért raktam :D-t a végére.
Meg én nem hiszem hogy sokat kezednék most vele.:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#41) Snowcat válasza bdav (#39) üzenetére


Snowcat
tag

A Q2ét már hozzánkvágta, gondolom a Doom3al a Q3ét is megkapjuk, majd ha jön a Q4, akkor a mijenk lehet a Doom3 is :))

(#42) bdav válasza Snowcat (#41) üzenetére


bdav
őstag

Kötve hiszem, a Quake 4-et a Ravenesek hegesztik éppen, és nem lesz akkora késése (0,5-1 évre saccolnám) a doom3-hoz képest, valamint tavaly még simán jelent meg q3 engine-el game, szóval nem lennék benne biztos hogy a q3-mat kiadják, a doom3mat meg bizti nem fogják még egy darabig :)), de nekem is a :) ) :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#43) MrSummer válasza Den (#30) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Azért egy 1.8 as procitól 16000 pont semiképp sem kevés sőt...... Igaz a 3dmark nem mérvadó de ez akkor sem semmi

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#44) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Ime itt egy kis ujabb himorzsa az eljovendo Athlon-64 -rol:

[L]http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64.html[/L]


U.i.: gy.k. Ez nem az a K8-s CPU ami apr22-n fog megjelenni, de aki elovassa cikket tudja miert...

:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#45) Thom!


Thom!
veterán

Opteron az szerverbe való. (ápr. 22.)
Athlon 64 asztali változat ami a K7-es Athlon XP+ családot váltja le.(03 Q3/?)
Van még mit csiszolni. Elég durva 1.6 Ghz>2800+-nak hívják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.