Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Incognito


Incognito
senior tag

Én már meg sem lepődöm az új foglalaton. Szinte már evidens hogy egy teljesen új chipset-hez új foglalat is jár (egyre jobban AMD párti vagyok). :(
Ettől eltekintve egész jók a specifikációi. Én leginkább a PCI Express-re és a DDR II-őre vagyok kiváncsi.

(#2) Jaq


Jaq
tag

Na hajra P5 vagymi...

(#3) Incognito válasza Jaq (#2) üzenetére


Incognito
senior tag

Én még most is a jó öreg tualatin 1100 -esemet nyúzom ami alatt ST6R és 512 Mb memória van. Már öreg gép és biztos hogy a mostaniakhoz képest nagyon lassú de engem még mindíg tökéletesen kielégít (és itt ne tessék semmi rosszra gondolni :D). Játszani nem nagyon szoktam (a legutolsó a GTA VC volt, de már vagy két hete nem indítottam el).

(#4) authenticDViD válasza Incognito (#1) üzenetére


authenticDViD
tag

Azért azt elsimerhetnéd, hogy a S478 nem olyan fiatal... Másfelől meg, elég nagy volumenú architektúrális változásokon fognak átmenni a jövőbeli pentiumok, szal' én megértem a cserét...

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#5) Incognito válasza authenticDViD (#4) üzenetére


Incognito
senior tag

Én nem csak a mostani cserére gondoltam hanem úgy általánosságban. ha azt nézed hogy az AMD és az INTEL 2 év alatt hányszor cserélt akkor ha kicsivel is de az AMD győzött (félre ne értsen senki, nem INTEL vs. AMD-t akarok).
Igazad van, biztos kellet már a csere mert a mostani nem bírja el az XXXX Mhz-t. Mondjuk ehhez nem sokat értek, nem is értem minek pofázok bele (szerintem csak az intel magatartása idegesít, de nagyon).

(#6) Sidaries válasza authenticDViD (#4) üzenetére


Sidaries
őstag

Amennyiben a S478 nem fiatal akkor milyen a Socket A? Ha jól emlékszem akkor abban az időben még kőkeményen az Fcpga2 volt az überkirály Intel oldalon.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) hobizoli válasza Sidaries (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Inkabb meg csak az FCPGA volt akkoriban...anno...


hobizoli

több drón kell ;P

(#8) HEBI


HEBI
senior tag

Szerintem a foglalt majdnem teljesen mindegy a user szemszögéből nézve, mert egy komolyabb processzorcseréhez illik a chipsetet is frissíteni, az meg úgye a lap tartozéka, mint a foglalat. Tehát az ideális esetben nem csak processzort cerél a user, hanem alaplapot is (+ egyéb perif.)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#9) _Volkovy_ válasza Sidaries (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jah.Amikor a 600-as Duron volt az újdonság a SocketA-hoz :)

(#10) rog válasza HEBI (#8) üzenetére


rog
addikt

epp ezt fogalmaztam en is...

ugyhogy nem irom le megegyszer. csak bologatok.

(#11) Incognito válasza HEBI (#8) üzenetére


Incognito
senior tag

Igen, ez így van. De én arra gondoltam mikor megvett az ember egy AMD-t (nem tudom milyet mert az utolsó k6-550-es volt asszem) és ha bővíteni akart akkor nem kellett a procit is cserélni.

(#12) HEBI válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


HEBI
senior tag

De a 600-as Duronos lapba nem megy a Barton !
;]

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#13) hobizoli válasza HEBI (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aztan mitol nem...?



hobizoli

több drón kell ;P

(#14) rog válasza hobizoli (#13) üzenetére


rog
addikt

de belemegy, de tudod hogy duron 600-as lapon itt most senki nem az nforce2-es, vagy a kt400-as lapokat erti
hanem az amd-setes, meg a kt133-as dolgokat...

(#15) HEBI válasza hobizoli (#13) üzenetére


HEBI
senior tag

Nem azt mondtam, hogy amit tegnap vettél Nforce-s lapot abban nem megy a Duron, hanem azt, hogy amit vettél 2 éve lapot a Duronnak abban nem megy a Barton.
Szerintem.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#16) hobizoli válasza HEBI (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jo tudom, OK ertem en, de az ECS K7S5A-ben is zummog a Barton, csak kisebb orajellel, a 166MHz FSB hianya miatt. Tehat menni megy...


hobizoli

több drón kell ;P

(#17) rog válasza hobizoli (#16) üzenetére


rog
addikt

:)
de hisz most mondta el mire gondolt.. :D

(#18) Sidaries válasza rog (#14) üzenetére


Sidaries
őstag

Kt133-ban ugyan nem fog menni a Barton. A 133-as Fsb-t sem támogatja, nemhogy a magasabbat. A 133A-ba már mennek a 133-as Fsb-s Amd-k.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) Lunatic


Lunatic
aktív tag

az már csak a hab a tortán, amikor viakt266a chipsettel nemmegy a tbredes XP.
sebaj. a foglalatba azért belement. ;]

Careful with that axe, Eugene! ...

(#20) hungeek


hungeek
senior tag

szeptemberben nekünk AMD-seknek is jön az új foglalat :))
A64-hez (az ehhez való foglalatnak mi is a neve?)

(#21) hobizoli válasza rog (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

K7S5A sem egy mai csirke, meigs MEGY benne a Barton, azaz el is indul...nem ugy, mint mas lapokban, ahol csak blank screen a jutalom erte inditaskor. Teccik erteni mi a kulonbseg...?


hobizoli

több drón kell ;P

(#22) HEBI válasza hobizoli (#16) üzenetére


HEBI
senior tag

Hát igen, zümmög, de nem hasít. :)
Ahhoz venned, kell egy jó lapot!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#23) rog válasza Sidaries (#18) üzenetére


rog
addikt

tok azt hittem hogy en is ezt mondtam.. :(

(#24) HEBI válasza HEBI (#22) üzenetére


HEBI
senior tag

Ami ha nem kellene, hogy támogassa a korábbi szabványokat (pl.: Duron 600), akkor olcsóbb és jobb lehetne, lehetne pontosan a Bartonra optimalizálni!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#25) rog válasza hobizoli (#21) üzenetére


rog
addikt

ertem en.
de eredetileg nem errol volt szo!!!
hanem arrol hogy bar a foglalat ugyanaz maradt. az alaplap, es a processzor igencsak megvaltozott. amiota a 600-as duron es a socket a megjelent.
teccik erteni?!!!!

(#26) hobizoli válasza hobizoli (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az mar egy masik kerdes, hogy a nevlegesnel csak kissebb orajelen megy...
Ez olyan dolog, mint egy C-s Tbird-t, XP-t, KT133-ba rakni, elindul ugyan (az XP egy idozites miatt kerdeses), csak kisebb orajelen...van mas forumban olyan elvetemult, aki egy Soltek KT133-s lapban hajt Tbred-t...igen, Thoroughbred XP-t (0.13mikron). Megy benne, de csak 100MHz-s FSB-vel...


hobizoli

több drón kell ;P

(#27) Sidaries válasza rog (#23) üzenetére


Sidaries
őstag

Ige, de azért a tiedre válaszoltam, mert te hoztad fel a 133-at és én is úgy gondoltam. Valóban félreérthető volt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#28) HEBI válasza hobizoli (#26) üzenetére


HEBI
senior tag

Vannak még komoly vállalkozó szellemű emberek ezek szerint. Azért bátorság kellett, ahhoz hogy valaki beletegye az Xp-t a KT133-ba.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#29) Lunatic válasza hobizoli (#26) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Ennyi erővel, (meg egy vésővel) akár egy jó kis bx-es lapba is lehetne rakni egy p4 3GHz-t, azt uccuneki.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#30) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hm látom ráharaptatok a 600-as Duronra ;]

Egyedül ez nem tetszik az AMD-ben.Hiába ugyanaz a foglalat,ha az AMD761-es lapomban nem megy a Tbred...És lehet próbálkozni bios frissítéssel,nekem nem ment..

(#31) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mármint nem a bios frissítés,hanem a proci beizzítása.

(#32) hobizoli válasza Lunatic (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Sok sikert hozza...de azert mi varjuk majd a fejlemenyeket...:DD, bar lehet neked majd egy kicsit bele kellene gabalyodnod a buszprotollokba is, de sebaj..megy az, nem?
Egyebkent Tualatin Cerkat hekkeltek BX-be, pedig allitolag nem megy...es megis...


hobizoli

több drón kell ;P

(#33) hobizoli válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mekkorat probaltal bele?


hobizoli

több drón kell ;P

(#34) Lunatic válasza hobizoli (#32) üzenetére


Lunatic
aktív tag

és értelme mi volt? ;]
azon kívül, hogy ment benne?

Careful with that axe, Eugene! ...

(#35) HEBI


HEBI
senior tag

Eredetileg ez egy Inteles topic nem ?! :D

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#36) hobizoli válasza Lunatic (#34) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az, hogy csak Ez miatt nem kellett ''Tualatin ready'' i815-s deszkat venni, aminek par %-l lasabb a RAM kezese, mint a regebbi BX-nek...csak ennyi, azaz nem kellett ez miatt penzt ''kidobni''...a meghekklet BIOS is letoltheto volt n+1 helyrol -hogy helyesen irja ki a nevet es az orajelet is-, de akinek eppen nem volt meg felelo, az megcsinhatta maganak is a CPU mikrokodjanak a BIOS image faljba irasaval, aztan egy BIOS ujraflash-el...



hobizoli

több drón kell ;P

(#37) hobizoli válasza HEBI (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat , ha nagyon nem szovegelgetnek itt arrol, akkor SZVSZ addig ez is csak egy chat topik lesz...:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#38) _Volkovy_ válasza hobizoli (#33) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A megsütött 2100+ Palominom helyett egy 2100+ TbredB-t...A legjobb szériából..Vagy el se indult,vagy 600-2800MHz között ismerte fel.Fél óra próbálgatás és bios frissítés után lekaptam a polcról egy 2000+ Palominot és szeva :D

(#39) hobizoli válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez egy Abit lap volt?


hobizoli

több drón kell ;P

(#40) Lunatic válasza hobizoli (#36) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Te is kimondtad a lényeget:

új proci -> új chipset -> új alaplap.

az, hogy ez konkrétan ebben az esetben az intelnél (a chipsetnél) pár %-al gyengébb volt (memóriakezelés tekintetében) nem számottevő, az összteljesítmény növekedése mellett. (de azért sokat elárul arról, hogy gondolkoznak ''odafönn'')

ergo: nincs értelme csak procit upgradelni, bár nem hátrány, ha lehet.
(viszont akkor nem totál véletlenszerűen)

Careful with that axe, Eugene! ...

(#41) Gorath


Gorath
tag

Szerintem jó ez, hogy a Socket A ilyen kitartó. Én annó vettem egy ASUS A7S333-at 1200-as Duronnal, mert erre volt csak pénzem. A Duron-t később lecseréltem 1700+-ra, aztán a A7S-t NF7-re. Mindig amikor volt egy kis pénzem, apránként fejlesztettem a gépet. De ha egyszerre kellett volna venni a kettőt, akkor sokkal többet kellett volna várnom az új procira. De most végre elégedett vagyok. :)

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#42) artesz válasza Gorath (#41) üzenetére


artesz
tag

OFF

Gorath: megyeget a radeon?

ON

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#44) Gorath válasza artesz (#42) üzenetére


Gorath
tag

OFF

Igen, nagyon tetszik. Végre elértem a tízezres álomhatárt 3DMark2001-ben az előbb említett konfiggal. :)

ON

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#45) _Volkovy_ válasza hobizoli (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Egy KG7-es..

(#46) hobizoli válasza _Volkovy_ (#45) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''kg78s.exe Support AMD Athlon XP CPU, 0.18 micron process Palomino up to 2100+ and 0.13 micron process Thoroughbred up to 2000+
HPT 37x BIOS version 2.0.1024.
BIOS compile date: 04/11/2002''


A gond abbol fakad, hogy a Tbred-k mar 5 bites szorzokonfiguraciot alkalmaznak, a regebbi CPU-k meg csak 4 biteset. A 2000+ 12.5x szorzoja ezzel kihozhato, a regebbi BIOS-okban csak ennyi volt kivalaszthato, ez felett egy ''above 12.5x opcio-t kellet volna hasznalni. A 1300-1400MHz-s Thunderbird-B (100/200MHz FSB), es a Morgan Duron-knal szinten gond volt ebbol. Egyebkent azert is olt nekem ez furcsa, mert a HWSW-n van aki az ennel regebbi KT7A-ban (KT133A) hasznal(t) Tbred-t -igaz csak 1700+-t (11x)-, es a szorzot O is csak 12.5x-ig tudja hekkelgetni.


hobizoli

több drón kell ;P

(#47) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Na de kééééérem. Mikro fog ez a lap kijönni? 2004, 2005? Már nem is emlékszem, bár lehet, hogy a cikkben nem is volt említve. Lényegtelen. 2004-ben már SATA 300 lesz emberek. És az intel kiszúrja a csúcsgépre vágyó emberek szemét egy SATA 150-nel? Nem hinném...Kicsit fura... A többi az stimmol, de ez a SATA ez negyon nem hagy nyugodni... Üsstek meg ha hülyeséget mondok... :-)

Plumpy - A kultúrbölény

(#48) hobizoli válasza Plumpy (#47) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mindig is a Intel vezette be legutoljara az ''ujdonsagokat'', pl: DDR400, DualDDR, USB2.0, ATA133, SATA150, 8xAGP...


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.