Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Genialis


Genialis
aktív tag

Ez működni fog majd a bartonnál is?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Ha én hozzáfognék az unlockolásnak akkor tuti a hagyományos módszert alkalmaznám, mert ez nagyon preciziós műveletnek tűnik.
Elég ha egy picit elmozdul a beszerelés folyamán a drót, és lehet, hogy nem csak a CPU hal meg hanem az alaplap is.

(#3) twollah válasza Genialis (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Még nem lehet tudni, mert a Barton nagyon friss CPU.

(#4) Turmoil válasza twollah (#3) üzenetére


Turmoil
senior tag

Biztos működik, mert ugyanaz a lábkiosztás már egy ideje:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#5) ManOwaR


ManOwaR
tag

érdekes neekm még nem sikerült szorzózáras t-bred procit vennem, pedig kettő is van.

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Ez a technika vajon működik hagyományos XP-vel is?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) Cane válasza Syl (#6) üzenetére


Cane
őstag

Szerintem tuti működik.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) Syl


Syl
nagyúr

Ha valaki kipróbálta, ne tartsa vissza magát. és vésse ide be! :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) shtml válasza twollah (#2) üzenetére


shtml
őstag

Semmivel nem bonyolultabb vagy veszélyesebb, mint a P3-ak vagy Celeronok drótozása volt a feszültségállítási lehetőséget nem tartalmazó alaplapokban. Azt is lehetett csinálni a processzorlábakon vagy a foglalatban. S én egyetlen olyan esetről sem hallottam, hogy valakinek ettől ment volna tönkre akár a processzora, akár az alaplapja. Kivéve, ha túl nagy feszt adott rá, de az nem a módszer hibája, hanem a user hülysége.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10) keopsz válasza shtml (#9) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

sőt.

sis735-ös amptronban, ami nyákelemhelyesen ua. volt, mint az ecs k7s5a (miért is? :))

a technika amúgy egyszerű, mint egy pofon: fog az ember keze egy U-alakúra hajlított drótocskát, és belepottyantja a két, zárandó lukba.. nem lehet elba*ni.

cantante di sampietrini

(#11) rvs válasza Syl (#8) üzenetére


rvs
aktív tag

nekem műanyag tokos régi palomino 1700+-val nem műksz. azért próbáld ki. :)

(#12) twollah válasza rvs (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

De bátor vagy.

(#13) rvs válasza twollah (#12) üzenetére


rvs
aktív tag

miért?
még garis. ha elhal, drótot ki, és ártatlan képpel verem az asztalt, hogy cseréljék ki. mellesleg 1700 helyett akkor már 2000 is jöhetne a helyibe. :)

(#14) twollah válasza rvs (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Végül is.
Bár a kereskedős sem most másztak le a falvédőről.
Tudtommal egy CPU nem szokott csak úgy hirtelen elhalálozni.

(#15) greenface


greenface
aktív tag

Akkor Palomino XP-vel nem megy? :(
Én nem vagyok olyan bátor, hogy kipróbáljam. A procim garis még, de a lapom már nem...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#16) rvs válasza twollah (#14) üzenetére


rvs
aktív tag

mondjuk ha bemutatsz mellé egy kipukkant tápot, akkor már máshogy áll a helyzet. ki kell próbálni. igazából a kiskernek is mindegy, ha ő is tovább tudja adni a cuccot cserére fölfelé.
ha nem meg nem jön össze, akkor jöhet a feketemágia, igaz? :)

(#17) petakpa1 válasza shtml (#9) üzenetére


petakpa1
őstag

OFF
azt, hogy kellet csinálni? Egy haverom akar Tucerkának plussz kakaót adni ratyi lapban. Tudsz valami linket küldeni?
ON

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18) karib


karib
addikt

A témát itt már kitárgyaltuk:

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9787[/L]

A trükk tehát valójában az ötödik szorzóállító bitet invertálja, tehát NEM univerzális unlock. Ha az L1-ek nincsenek elvágva, akkor nagy valószínűséggel nem fog működni, csupán a 8x faktort ütöd ki a szorzóból.

Szerintem sokkal biztonságosabb a processzoron megoldani az összes ügyködést, mert ha valamiért érintkezési gond van a drótnál, akkor egy kis ívből nagy füst lehet :)

Department of Redundancy Department

(#19) twollah válasza rvs (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor már nem segít a fekete mágia, ha nem jön össze valami.

(#20) h_zolII


h_zolII
csendes tag

És esetleg régebbi TB-kkel?

(#21) Cane válasza greenface (#15) üzenetére


Cane
őstag

Kit érdekel? Egyszer élünk... Bár én L1 unlockot csináltam Karib cikkének segítségével. Tapasztalatszerzésnek kell ezt felfogni. Ha el*aszod, akkor pedig bukónak. :P

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#22) Cane válasza Cane (#21) üzenetére


Cane
őstag

Itt a módszer inverze:

[L]http://www.ocworkbench.com/2002/amd/unlocktbred/Picture%20636%20copy.jpg[/L]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#23) Yutani


Yutani
nagyúr

Topic up...

Az a kérdés, hogy miként lehetne egy 1700+ XP szorzóját kiiktatni az L hidak összekötése nélkül, pl. lábdrótozással. A lényeg az, hogy a 15-ös szorzót el tudjam érni egy Asus A7V266-E alaplapban.

Karib? Valaki?

#tarcsad

(#24) Cane válasza Yutani (#23) üzenetére


Cane
őstag

Abban is van rizikó ha a lábakat drótozod össze, vagy bármilyen fémes kapcsolatot húzol rá. Esetleg vesetőezüstöt tűvel mártogatva nagyon óvatosan be lehet vonni. Ha elrontod, oldószer leviszi és újra megpróbálhatod.
A hidak összekötésével én is megbírkóztam, holott csak képeken láttam és Karib segített elméletben. Bejött, működött és működik.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) Yutani válasza Cane (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hála Istennek, a TBredem szorzózár nélkül született...

Most már csak az a problémám, hogy 12.5-ös szorzónál nagyobbat nem tudok beállítani, a procim így ''csak'' 2000+ -ként működik. Ha lehet, nem akarom az FSB-t 133-nál magasabbra tenni...

#tarcsad

(#26) Cane válasza Yutani (#25) üzenetére


Cane
őstag

B steppinges? Mert akkor nyugodtan emelheted az fsb-t a memcsihez igazítva (persze ha az ddr)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.