Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

És vajon ezek az írók csak a +r/rw-t tudják majd írni, vagy már a -r/rw-t is? Én amiatt nem vettem Philips írót annakidején (bár jó árban volt), mert a -r lemezeket jobban szeretem.
Asszem otthoni felhasználást tekintve a DVD-RAM nem igazán fontos dolog, úgyhogy ha ezt nem tudja, akkor annyi, nem kár érte.

(#2) PPeter


PPeter
addikt

Az újabb Philips írók már kétnormásak, tehát írnak DVD-R/+R lemezeket egyaránt.

A Solidburn-ről: a LiteOn íróiban hasonló szolgáltatás már két éve megtalálható, a Plextornak is van AutoStrategy néven.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) WN31RD válasza PPeter (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

És mennyire jók ezek a SolidBurn, AutoStrategy, stb. dolgok?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) erdoke válasza WN31RD (#3) üzenetére


erdoke
titán

Az Autostrategy elcsesz 2-3 lemezt, mielőtt elfogadható minőségben megír egy ismeretlen lemezt. Távolról se tudta kiváltani a FW frissítést, de talán nem is volt ez igazán célja.
Ez a SolidBurn a leírtak alapján jobbnak tűnik, dedikáltan a gyakori frissítést kiváltandó fejlesztik. Meglátjuk, a puding meg a próbája...

A legjobb aláírás a héten

(#5) PPeter válasza WN31RD (#3) üzenetére


PPeter
addikt

A LIteOn írókban lévő sikerült a legjobban, a firmware-ben tárolt eredeti stratégiát is folyamatosan finomítja, minden egyes írás eredményét figyelembe véve, szóval jópofa. A Plextor PX-716-ban lévő AutoStrategy csak akkor kapcsol be, ha az adott lemez kódja ismeretlen az író számára, vagy a lemezen talált hordozóréteg az első kalibrációt követően homlokegyenest különbözik attól, amit az író remélt a kód alapján, vagy esetleg a lemezen gyárilag közölt adatokhoz képest ellentmondásos a talált hordozóréteg reakciója - ilyenkor egy bővített kalibrációs eljárással próbál az író valami használható stratégiát kidolgozni a lemezhez. Nem mindig sikerrel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) WN31RD


WN31RD
addikt

És ezek csupán firmware-ből működnek, vagy kell valami windowsos segédszoftver hozzájuk? (Tehát használhatók-e pl. Linux alatt?)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) PPeter válasza WN31RD (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Elvileg a firmware önállóan végzi, de ahhoz kellhet szoftver, hogy ki-be kapcsold ezt a szolgáltatást, illetve a PlexTools-ban tudod megnézni, milyen lemezeket ''tanult'' meg eddig az író és törölni is tudod ezt a saját adatbázisát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

És egy firmware frissítés után mi történik? Hogy fésüli össze a két adatbázist az író?

Aki hülye, haljon meg!

(#9) PPeter válasza L3zl13 (#8) üzenetére


PPeter
addikt

A saját adatbázis nem módosul a firmware frissítás során, ez olyan memóriaterületre kerül, amit nem ír át a frissítés. A Plextornál azt tanácsolják, hogy a frissítést köetően töröljük ki az AutoStrategy adatbázist, mert könnyen lehet, hogy az újabb firmware gyárlag jobb stratégiát tartalmaz, mint amit az író kényszeredetten kiókumlált magának. A Lite-Onnál csak akkor kell törölni, ha más íróba tartozó (hackelt) firmware-t teszünk az íróba, mert ez esetben megkutyulhatja a dolgokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Scream007


Scream007
őstag

elég bíztatónak tűnik.
főleg ilyen 70ft-os nulla hamu zéró semmi noname lemezek esetén.:R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#11) PPeter válasza Scream007 (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Ezeken az sem segít. Sokkal bölcsebb kerülni a vacak cuccokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) Sanya


Sanya
nagyúr

ezért használok minőségi lemezeket :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) TommyGun


TommyGun
őstag

Nah, ezaz fejlesszék csak ezeket a technologiákat :)
Gyorsan írni máűr lehet de mostmár itt az ideje hogy a minsőségért is dolgozzanak. Mondjuk én csak TDK-ra írok de akkorsem árt ha tud ilyet az író :)

De szerintem az FW-t nem kéne ezzel kiváltani, ahogy a Lite-On csinálja az a jó, finomítson minden írás után a stratégián. Örülök hogy a Philips most ebbe belevetette magát, hátha a többiek is beleteszik...Nec Pio...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#14) fishi válasza PPeter (#5) üzenetére


fishi
tag

''A LiteOn írókban lévő sikerült a legjobban, a firmware-ben tárolt eredeti stratégiát is folyamatosan finomítja, minden egyes írás eredményét figyelembe véve, szóval jópofa.''

Ez nagyon szimpi! Nem is tudtam, hogy ilyen jó íróm van! :C

Melyik ez a program, amivel manage-elni lehet a stratégia adatbázist?

A speckó LiteOn-os cuccok közül a Kprobe-ot és az Omnipatchert ismerem. Van még másik ilyen?


[Szerkesztve]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#15) PPeter válasza fishi (#14) üzenetére


PPeter
addikt

A Lite-On íróknél nem tudod managelni, kilistázni a tanult stratégiákat, csak törölni tudod a firmware buharátor programmal (erre is csak akkor van szükség, ha keresztbe flashelsz - firmware alapján - eltérő modellek között).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) fishi válasza PPeter (#15) üzenetére


fishi
tag

Firmware buherátor alatt az OP-t érted? Mert nem sikerült ilyen opciót találni benne.
Fontos lenne, mert át kellene flashelnem, de mikor 2 hete megpróbáltam, akkor rondán írt az író, most már azt is tudom miért. :R

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#17) fishi válasza PPeter (#15) üzenetére


fishi
tag

OP-ben csak ilyet találtam, hogy:
Disable media learning

Erre gondoltál?

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.