Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

wow, várjuk meg a végét

extra - SEXRay

(#2) Remington


Remington
őstag

nem fog ez akkora problémákat okozni, eddig se az ati chipsetek voltak a legkelendőbbek intel alá....szvsz

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#3) Angelo69


Angelo69
senior tag

Gondoltam en hogy ez lesz a vege. :U
Bar sokan lehurrogtak hogy ''ahhh dehogy''. :P

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#4) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Elég nagy piacot veszíthet az AMD...

(#5) beencee


beencee
senior tag

Szerintem ez még az első sokk utáni túllövés, de kialakul az ''új rendnek'' megfelelő egyensúly.

Micsoda bölcsesség :C

(#6) radírfej válasza Angelo69 (#3) üzenetére


radírfej
senior tag

miért vége van már? esetleg egy két év múlva a piaci trendeket elemezve meglátjuk...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#7) wolffy


wolffy
aktív tag

Várható volt...

(#8) Szabesz válasza dokar (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Szerintem is..

¯\_(ツ)_/¯

(#9) Fiery


Fiery
veterán

Lehet, hogy me'g a vegen komoly osszeget kapok az eBayen az RS600 chipsetes ATI Marlin referencia lapomert? :D

Egyebkent tok jo ez a chipset, tenyleg felveszi a versenyt az i975X-szel... Kar lenne veszni hagyni...

(#10) NorDezs válasza Remington (#2) üzenetére


NorDezs
senior tag

Azért az RS600 elég jónak ígérkezik, kár lenne érte.

Fiery: mennyiért is adod azt a lapot? :D

[Szerkesztve]

(#11) orbano


orbano
félisten

a keretes hírmorzsa sem utolsó... bár nem hinném, hogy túl sok üzletit titokra derülve fény, nem hinném, hogy erre a bíróság kényszeríthetné az Ati-t...

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) Angelo69 válasza radírfej (#6) üzenetére


Angelo69
senior tag

Te mirol beszel?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#13) Fiery válasza NorDezs (#10) üzenetére


Fiery
veterán

Az NDA lejartaig nem adhatom el, de addig ugyis megy fel az ara folyamatosan, ha az ATI igy folytatja ;]

(#14) NorDezs válasza Fiery (#13) üzenetére


NorDezs
senior tag

Nekem nyugodtan eladhatod most is, nem fogják megtudni, szerintem az ATinál nem olvasnak Ph!-t :DDD

Esetleg privátba írhatnál pár dolgot a lap tuningképességeit illetően.


[Szerkesztve]

(#15) radírfej válasza Angelo69 (#12) üzenetére


radírfej
senior tag

csak arra gondoltam, hogy egy ilyesfajta hír még nem biztos hogy valóban mutatja a ''trendet''.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#16) Muton


Muton
addikt

remélem azért még a lapgyártók fordítanak akkora erőforrásokat a 600as csipre épülő lapoknál, hogy a nagy away üzenetig be lehesen szerezni egy értelmes lapot. :U
és lehetőleg kora és nem késő ősszel

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17) Angelo69 válasza radírfej (#15) üzenetére


Angelo69
senior tag

Hat szerintem eleg jelentosen mutatja.
Az ecs es a giga csinalja ezt mivel a giga is ''egyesult'' az asus-al valoszinuleg ok is meglepik es akkor mar kiesett 3 nagy lapgyarto vagyis az amd ati -nak nem biztos hogy megeri gyartani vagy fejleszteni ilyen chipseteket mivel kevesebb alaplapra kerulne ilyen meg ha lenne is.
Es szerintem nem ez a 2 ceg az utolso.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#18) pistike85


pistike85
csendes tag

HKEPC cikk: [link]

(#19) zsulboy válasza NorDezs (#14) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ez engem is érdekelne! :B

(#20) ftc válasza pistike85 (#18) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor RD600 lesz és talán RC610 és tovább nincs...
RD700,RS700,RC710 jegelve..

Ennyit érint az Inteles rész..tovább az AMD vonalról irnak..

(#21) venember83


venember83
nagyúr

Hat akkor intel teren nem marad versenytarsa az intelnek, foleg, hogy amd+ati utan valoszinuleg az nvidia is kicsit kozelebb bujik az intelhez :B

[Szerkesztve]

(#22) gliskard


gliskard
senior tag

...szvsz - Az intel az utóbbi években kisebb hangsúlyt fektetett a chip készletekre, és ezen belül is inkább a specifikus (mobil és office) megoldásokat tolta mind gyártásban mind marketing területen (utóbbinak van eredménye is - szerintem). A paletta jelentös részét meghagyta az nvidia/ati chipset-jeinek, valószinüleg nem azért mert annyira jófej, inkább anyagi és kapacitás gazdálkodási megfontolásokból. Ebböl a ''kiszolgáló'' körböl most kiesik az ati. Amelynek bármilyen kis részesedése is volt az inteles platformon, azért a kialakult hiányt potolni kell, hiszen a cpu-k alá kell lap is a legtöbb esetben. Igy az intel ''kénytelen'' nagyobb kihizatalra a chiset-ek területén, illetve az nvidia is többet tud eladni. Bár eddig sem arról szoltak a hirek, hogy felesleges raktárkészletek halmozódtak volna fel ezekböl.

Tehát ebböl a szempontból is van pozitiv és van negativ hatása az amdati létrejöttének. Az nvidia részint ''partner'' lehet az intel-lel, de valószinüleg csak ovatosan, mert az amd platformon is jelentösek az eladásai, és józan paraszti ésszel gondolkodva az ember szeret ''több lábon állni'', mert esetleg késöbb a túlzott intel függöség vissza üthet...

Az alaplap gyártóknak részint jó az egyesülés, legalább is hosszú távon, mert egy ''cégtöl'' tudják beszerezni a komponenseket igy esetleg nagyobb kedvezményt tudnak érvényesiteni és itt már a 0.5-0.8% is számit. Rövid távon persze, vannak negativ hatások, hiszen a vásárlók bizalmatlanság miatt maradhatnak eladatlan készletek az inteles ati-s lapokból, de valószinüleg ez nem egetverö mennyiség.

Viszont a crossfire tekintetéban valószinüleg két frontra szakad a vga piac, hiszen amig nincs ''közös'' SLI platform és az ati szépen lassan amd lesz és eltünhet az inteles cross fire. Tehát az ati sli megoldása szépen lassan csak az amd-re korlátozódna...
...és ez az a pont ami változásokat hozhat, a spekulációkban. (szerintem) pédául:

- az amdati szabadalmat vásáról az nvidia-tól az nvidia sli átjárhatóságához crossfire kártyák esetében

- továbbra is komoly fejlesztések lesznek intel platform-ra, hogy megmaradjon ez a piaci szegmenens is

- létrejön egy köztes sli szabvány amely az intel/amd-ait/nvidia által egyaránt használt egységes megoldást hozna. Talán ez lenne a legjobb, az user-eknek hosszútávon, hiszen igy könnyebb lenne a platform váltás.

persze van még más alternativa is és van még más aspektusa is az egyesülésnek



[Szerkesztve]

(#23) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Szerintem jó az akvizíció, mert így jobbnál jobb chipkészletek jönnek az AMD-hez. Az intelt utálom, de remélem senkit nem sértek meg a képpel, aki inteles, de ez van.

RD580&X2&x1600pro512 4ever![kép]

(#24) pistike85


pistike85
csendes tag

Rövid kis szösszenet az RD600-ról.
[link]

[Szerkesztve]

(#25) pistike85 válasza ftc (#20) üzenetére


pistike85
csendes tag

Tudom, olvastam. Csak kapcsolódott a hírhez, ezért linkeltem.

(#26) deter


deter
aktív tag

Elég inkorrekt, hogy az AMD szándékosan visszatartja az RD600 chipset-et. Ugye az AMD 65nm-es cpu-i októberben fognak megjelenni. És szinte, biztos vagyok benne, hogy néhány héttel korábban mint az RD600.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.