Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HiperG


HiperG
addikt

Mivel az NV35 is szar lett valamivel bíztatni kell a nVidia fanokat....

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Sokemberörülne, ha a gépe ilyen lenne. :) 800Mhz proci, 512 Ram, nVidia chipszet :), erre berakják ezt egy videókártyába. Hát kiváncsi leszek rá.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) HiperG válasza Sidaries (#2) üzenetére


HiperG
addikt

Persze :)
De ha venni kell inkább az ATi a jobb döntés mert annak nem kell cheat hogy sok pontot szerezzen 3dmarkban :t

(#4) marcee


marcee
addikt

''Az NV40 vélt specifikációi: 350 millió tranzisztor; 0,09 mikronos gyártástechnológia; 800 MHz-es grafikus mag-órajel; 700 (1400) MHz-es DDR-RAM-órajel; 8 renderelő pipeline; 16 Vertex-Shader-egység; 16 MB eDRAM a chipre integrálva; maximum 512 MB DDR-2-memória; 44,8 GB/s sávszélesség; DirectX 9.1- és DirectX 10-kompatibilitás.''

Kedves olvasóink azokat a specifikációkat olvashatják fent, melyeket idén biztosan, de valószínűleg egy éven belül, senki nem képes még csak prototipus szinten sem legyártani!!!

Ekkora égbekiáltót... hát még a harmadannyi tranyót sem tudják rendesen gyártani ,13mikronnal, hát ilyet,...:((((

\m/

(#5) Andix válasza marcee (#4) üzenetére


Andix
csendes tag

De legalább az nem hazugság, hogy a teljesítménye 2x-e az NV35-nek. :)

Ha valami megjelenik 2004 elején, az szvsz tuti nem lesz 0,09 mikronos, de attól még lehet jobb az NV35nél (pl. a 8 renderelő pipeline megvalósítható..).
Egyáltalán ki tudná a chipet legyártani? Intelen kívül van aki egyáltalán fog 0,09 mikront gyártani?

(#6) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Olvasta vki a pcmagazinban a sun prof. videokartyait???? kezd hasonlitani! mongyuk azrt nem egy/ket agp/pci hejjre igyekeznek bepasszitani!!!:-)))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

a hírből kimaradt:

''a kártyához járó 5 PCI helyére beszerelhető minifrigo-t közvetlenül a 220-ba kell bedugni'' :))

no comment...

(#8) beeboy


beeboy
addikt

fognak 3 db. 5800-as chipet, egymásra rakják oszt kész :DDD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) marcee válasza Andix (#5) üzenetére


marcee
addikt

A jelenlegi összes élkártya 8 render pipeilne-os!
Azt kellene megtolni 2-2 texel feldolgozóval.

\m/

(#10) tocsa


tocsa
senior tag

Akkor örülnek, ha a egyáltalán a rendszerem ilyen lenne, és nem a GPU alrendszerem. Jelenleg 333 cerka, 384 MB SDR RAM, 66 MHz FSB.

Egyébként az az embedded 16MB RAM nemcsakhogy nehezen hihető, hanem eszünkbe juttat egy jó vaporware-t: a Bitboys kártyáján is ilyen volt.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#11) Andix válasza marcee (#9) üzenetére


Andix
csendes tag

Igen? Köszike, akkor most süppedek :).

De kezdem már azt hinni, hogy az Nv40et is majd úgy fogják hirdetni: ''Hogy ami az NV35öt akart lenni.'' :)

(#12) e-biza


e-biza
őstag

ne felejtsük el, az eDRAM minden spekulácionál felmerül, ennek valoságalapja 0. soha nem rakják be. a másik a kétszeres teljesitmény. ez lehetséges, miért ne, lehet jol tervezni dolgokat. dx9.1 vagy dx10 nem tudni hogy kinn lesz, max olyan szinten lehet támogatni mint a dx9+ azaz hogy várhatoan mi lesz a speckoja. az 512 ddr2 nem rossz elképzelés de szerintem elegendö lesz a 256mbyte is, s inkább max 512-t tud kezelni. a pci-xpress meg kötelezö, hiszen addigra az intel kinn lesz a pci expresst támogato chipsetjével, tehát kell belöle mind2, de a feltételezések szerint lehet az csak az nv45 lesz ami tavaszban jönne az nv40 után. szoval nem tudom, még a .13al is gondjuk volt most meg már .09 ? ahh.. mind1 azért várjuk hogy kijöjjön, nemigaz?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#13) HiperG válasza e-biza (#12) üzenetére


HiperG
addikt

2x teljesítmény...
Én ezt képtelen vagyok elhinni. Amikor az NV30 készülőben volt és a 9700 Pro már piacon volt, akkor nagyban nyomatták a dumát hogy hány százalékkal veri a 9700 Pro-t.
OK hát a cucc nem jött össze, a sok nVidia fan pedig csak elnézően mosolygott egyet.
Jött az NV35, úgy lett beharangozva hogy 80%-al veri a 9800 Pro-t.
Kijött hát nem sokkal múlta felül, aztán kiderültek ezek a csalás ügyek.
Megint csak az derült ki hogy az ATi a jobb vétel. OK szép munka volt a melegedés csökkentése, de MÉG MINDIG sobban melegszik, többet fogyaszt és hangosabb mint a 9800 Pro.
Akkor ott van még a méret és még sorolhatnám, ja és ott van még hogy egyre több játék lesz optimalizálva ATi-ra (pl. Half-Life 2)

(#14) HiperG válasza e-biza (#12) üzenetére


HiperG
addikt

2x teljesítmény...
Én ezt képtelen vagyok elhinni. Amikor az NV30 készülőben volt és a 9700 Pro már piacon volt, akkor nagyban nyomatták a dumát hogy hány százalékkal veri a 9700 Pro-t.
OK hát a cucc nem jött össze, a sok nVidia fan pedig csak elnézően mosolygott egyet.
Jött az NV35, úgy lett beharangozva hogy 80%-al veri a 9800 Pro-t.
Kijött hát nem sokkal múlta felül, aztán kiderültek ezek a csalás ügyek.
Megint csak az derült ki hogy az ATi a jobb vétel. OK szép munka volt a melegedés csökkentése, de MÉG MINDIG sobban melegszik, többet fogyaszt és hangosabb mint a 9800 Pro.
Akkor ott van még a méret és még sorolhatnám, ja és ott van még hogy egyre több játék lesz optimalizálva ATi-ra (pl. Half-Life 2)

(#15) HiperG válasza HiperG (#14) üzenetére


HiperG
addikt

Sorry az ismétlésér :(

(#16) GrotESC


GrotESC
aktív tag

nVidia ad még pénzt a FutureMark-nak, aztán 3Dmarkban tuti lesz a 2x-es teljesítmény :-)

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#17) e-biza válasza HiperG (#14) üzenetére


e-biza
őstag

2x teljesitményt lehet képtelen vagy elhinni, de lehetséges. nem? az r300 is dupláját produkálja az r200nak söt még az r250nek is sztem :) tehát az nv40 is futhatja a dupláját, tervezökön múlik, meg a drivereken :)
[L]http://www.digitimes.com/NewsShow/NewsSearch.asp?DocID=00000000000000000000000000001211&query=ISUPPLI[/L]
van itt már olyan hogy ddr3 :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#18) Am


Am
csendes tag

Ati most jobb képminöségileg az nvidianál azért csalást megondolnám hogy kire lehet csak mondani birom az olyanokat akik ténybe beszélnek föleg driverekröl amikor nem is ök irták progit nah meg marketing rész az is egy más tészta 8)
ha tehetném atit vennék most bár támogatotsága ultraszar én azért még szeretek 2-3 éves játékot elöveni és probléma mentesen velük gamelni!
de ha nv40 jó lesz akkor újra nv-re vissza váltok nincs ilyen hülye elvakult ati szindromám :DD

(#19) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

A tranzisztorszám impozáns!!! Már ha igaz lenne! ha jól emlékszem, egy Barton-mag is ''csak'' kb. 80 milla tranyót tartalmaz.
Ami önként felmerül az emberben: az Intel és az AMD miért nem gyárt ekkora procikat? Talán mert nem lehet (még!) Különben nem szenvednének FSB-vel, GHz-ekkel, ill. ezek lassú feljebbtornászgatásával. Gyártanának egy jó 8-10 cm2 felületű magot, aztán nesztek, itt van!!!

Az nVidia csak reményt kelt a rajongóiban: ne vegyetek ATI-t, mi most picit gyengélkedünk, de bírjátok ki azt a pár hónapot, aztán akkorát durrantunk az NV40-el, hogy az ATI-nak elszáll a haja tőle. De ezt már nem tudja mégegyszer eljátszani!!! Ha az új NV40 sem jön be, olyan céggé válik videókártya területén, mint a VIA a CPU-k esetében.

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#20) Peat;)


Peat;)
veterán

Most nemazé...:( )

(#21) Peat;) válasza dr. rozmark (#19) üzenetére


Peat;)
veterán

Már nem gyengélkednek,olvass egy-két tesztet.Nem értem mért kell hónapok óta fikázni ezt a gyártót.A könnyelmű kijelentéseiknek csak a fele megvalósul már egész jó(nem az órajelre gondoltam,szerintem az elérhető ha pl. megnézzük a G4 utáni fx5800 órajelét(félre értés elkerülése végett : az tényleg nagyon rossz kártya,melegszik,drága ,még ha a teljesítménye elég is egy időre ilyet sose vennék,valaki nem tudja milyen hűtése lesz az nv40-nek? :) ) az a 16mbyte edram micsoda?

(#22) _Volkovy_ válasza Peat;) (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Edram?Szerinted Embedded Dram vagy valami ilyesmi(''beültetett memória).Olyan mint amit a Bitboyz csodakártyájánál hallhattunk.Chipbe ágyazott memória.Kb. olyan mint a prociknál a cache.(Apropó most néztem meg memtest86-al a gépet,és meglepődve tapasztaltam hogy az L1 cache sebessége 10300MB/S.)Csuhaj.:D

(#23) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hopsz természetesen szerinteM.

(#24) Andix


Andix
csendes tag

Azért hagy jegyezzem meg, hogy az NV már szvsz jobb képminőségben, mint az ATi. Egyrészt ott a 32bit - 24bit különbség, másrészt az új driverrel már a képjavító eljárások is jól mennek. (Aki nekem nem hisz, nézze meg a 5900vs9800 teszteket)

Másrészről, a csalásmentes 3dmark eredményekben a 9800 rendesen lefölözi az 5900et, azért ez csak jelent mégis valamit.

(#25) Peat;) válasza Andix (#24) üzenetére


Peat;)
veterán

nekem semmit sem jelent már a 3dmark,jönnek majd más tesztprogik is állítólag,már ideje lenne.

(#26) Peat;) válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Peat;)
veterán

Valami ilyesmi lehet,de akkor az a 16 mega tényleg lehetetlenül hangzik.A mostaniakban nem tudja valaki hogy van-e és mennyi?(g4-ben nem hinném,de egy 9800v5900? )

(#27) HiperG válasza e-biza (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Nos csak hogy tiszta legyen én nem akarom hogy az NV bekrepáljon, csupán úgy gondoltam hogy ha nyereségük lecsökkenne akkor valamiféle pánikhangulat uralkodna el rajtuk és talán elkezdenének gondolkodni hogy kell NORMális VPU-t csinálni, normális cheateket nem használó drivereket és főként nem ilyen marketinget :DD

A játékokról: A Half-Life (1) annak ellenére hogy már van vagy 6 éves még is népszerűbb mint például Quake3 vagy JK2 és satöbbi új játék (ezt a multplayer felhasználok alapján mondom). Tehát ha Half-Life 2 is olyan népszerű, jó hangulatú stb. stb. lesz akkor nagy valószínűséggel többre megy vele az ATi vele, mint az NV a doom3-al, ami max 1,5 éven belül kifutja magát.

(#28) e-biza


e-biza
őstag

ezek csak SPEKULÁCIÓK. biztosan nehéz felemészteni azok számára akik az nv-t csipöböl utálják, de ezeket az nvidia nem erösitette meg. az egész csak spekulácio. az nv30nél is felmerült a 16eDRAM de a gf4nél a 8 mb edram is ha jol emlékszem. igen embedded ram, beültetett ram. De gondoljunk bele csak abba, hogy mekkora növekedést okozna ez a chipnek? milyen höt termelne igy a kártya? ez mind fals. 130 millio transistor a gf fx 5900. mennyi a sansza annak, hogy ez hirtelen 3x-a lesz? jesszusom vannak emberek akik elhisznek minden pletykát?
Peat: nincs egy kártyában sem edram
[L]http://www.hardtecs4u.com/?id=1055255254,73295,ht4u.php[/L] eszerint csak az nv40 fog agp-t támogatni, az összes többi pci-expresst. ennek sok értelme nincsen, mikor még akkor is voltaak pci-os kártyák amikor az agp már mindennapi kiegészito volt. tehát ennek sem sok a valoságalapja szerintem
[L]http://forum.pcvsconsole.com/viewthread.php?tid=1783&page=4[/L] egy másik nv40es pletyka. szoval itt még csak 200-225 m tranyorol beszélnek.. sajnálom azokat akik ilyen álomvilágban élnek, s ilyeneket terjesztenek.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#29) Tapsi válasza neduddki (#6) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát tényleg nem semmi az a vmi,berakni a PC-be,nemtom mennyit menne 3d mark-ban:D

u.i:Az a méh 16x mintavétellel nem semmi

(#30) e-biza válasza HiperG (#27) üzenetére


e-biza
őstag

a HL 1 sikere nem a minöségében keresendö szerintem. sokkal inkább a szegény magyar zsebében, aminek köszönhetöen a HL + CS mod elfut egy p1 valami gf1-el. bevallom nem szerettem a cs-t se a half-lifet, sokkal inkább tetszett a valodi kommandos játék. megjegyzem a q3at is utáltam, de a jk1-2 tetszett. a q3 amúgy sokfelé igen közkedvelt, talán nem véletlenül vannak hatalmas q3 meg ut2k3 lanpartyk külföldön.
most láttam ati oldalán ezt a will rock-ot. milyen game ez?
szoval abban igazad van hogy ha egy kicsit egrendülne az nvidia és nem lenne ekkora arca, jobb kártyát gyártana. egyedül a játékkal nem értek egyet.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#31) Cane


Cane
őstag

A gépben levő mostani trafót majd kizárólagosan megkapja ez az új NV kari.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#32) Jaq válasza e-biza (#30) üzenetére


Jaq
tag

Hat kb.. HL1 egy erosen atdolgozott Q2 motorra epul, ami telleg elfut nagyon jol egy p166-on akar meg egy 4 megas s3-al is :)

(#33) HiperG válasza e-biza (#30) üzenetére


HiperG
addikt

Nos mint láthatod nekem jobb gépem van mint P1 mégis néha járok CS lanpartira mert tetszik a hangulata, csak a grafikai motor elavult ''kissé''.

(#35) bdav válasza Peat;) (#25) üzenetére


bdav
őstag

az a problem a 3dmarkkal, hogy asszem az az egyetlen cucc perpill (van másilyen?), ami dx9 teljesítményt is mér. szóóóval még akár az is lehet hogy az nVidia cuccok gyorsabbak mondjuk Ut 2k3-mon, vagy egyéb dx8.1-es cuccokon (meg kvékbe), de a 3dm eredmények alapján a cca. ősszel kijövő játékokra ez már nem feltétlenül igaz (ergo megkérdőjeleződik a kártya időtállósága).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#36) e-biza válasza HiperG (#33) üzenetére


e-biza
őstag

nem is kételkedtem hogy vannak akik szuper géppel is játszanak, de azért irtam oda, hogy biony sokan játszanának az ut2k3-al ha futna a gépükön. csak arra reagáltam amit irtál, hogy a HL1+mod nagyon népszerü. Amúgy akit megüt a feelingje az szinte drogként használja. De kinek a pap kinek a paplan.
bdav: igen megkérdöjelezhetö az idötállósága, de mire kijön az elsö dx9-es játék, addigra már lesz nv40 :) kár elöre rohanni, nem tudjuk mit hoz a jövö.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#37) e-biza válasza tököscsávó (#34) üzenetére


e-biza
őstag

[L]http://www.matrox.com/mga/products/comp_chart/gseries_pseries_parhelia.cfm[/L] a matrox nem nagyon hangoztatja az eDRAM-ot

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#38) Veron


Veron
őstag

Nekem olyan gépem van amin a jobb jatékok is siman mennek, mégis ha játszom 90%-ban cs-t nyomok a neten! Valahogy annak jobb a feelngje mint az uj jatekoknak!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#39) kollega válasza Andix (#5) üzenetére


kollega
csendes tag

Nemcsak hogy fog, hanem mar van ceg aki nagy szeriaban gyart is chipet 0.09-es technologiaval. Ajanlom figyelmedbe a Xilinx honlapjat (www.xilinx.com), a legujabb Spartan III-as FPGA sorozatuk mar igy keszul.

(#40) Szalma


Szalma
őstag

A 2x-es teljesítményhez: ahhoz etetni is kellene, nem? Igaz a jelenlegi videokártyákat el tudja tömni egy 2500+-os AMD is, de ''2x-es teljesítmény''-nél már nem. Akkor mi lesz? Álldogál a kártya? Pihenget? Lazít? Esetleg 8192x6882-es felbontásban használjuk?
Inkább normális programokat kellene írni... ;]

A GeForce óta nem tud újítani az nVidia (azt szorozgatja, hol itt, hol ott). Ha soká így lesz, megdöglik. Szerintem...

Szeretettel:
Szalma

(#41) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Az NV30-at is így jelentették be annó, hogy ez milyen sziper-szuper lesz :DDD

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#42) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ezt a chipbe integrált ramot már a Bitboys is feszegette, csak ők nem tudtak semmit felmutatni a mai napig. Lehet, hogy az NV közben felvásárolta őket? :)
Hiszem, ha látom, mindenesetre szép Karácsony lesz, ha az Ati is villant egy 10000Pro-t. :)

(#43) McJames


McJames
senior tag

Hm. Végigolvastam a témához írt hozzászólásokat. Az első észrevételem az volt, hogy na, már megint hozzászóltak az ATi fanok... :), aztán már csak az, hogy - és ez egyáltalán nem unszimpatikus/antipatikus stb. - már megint ''Jézuska-várás'' történik.

Eredmény: vagy nagyon szidni fogjátok a ''Jézuskát'' és ATi-t vásároltok vagy nagyon szidni fogjátok és mellette veszitek az nv40-nel szerelt ''kisdeszkát'' suttyomban.

Nem lenne egyszerűbb pragmatikusan viselkedni és azt mondani:
jelenleg ............. terméket használom, és ez bejött, valószínűleg maradok is az adott gyártó termékeinél, mert megszoktam és _szerintem/nekem_ jobb, ráadául a haverjaimnak is ilyen van és kellemetlen lenne, ha kilógnék a sorból...
Azonban, ha .......... gyártó új termékei jobbak lesznek, akkor azért el kell gondolkoznom azon, hogy váltsak-e, pláne ha ez nekem megéri és/vagy a cimborák is ezen gondolkodnak.

Félreértés ne essék, semmi bajom nincs azzal sem, ha valakik csoportba szeretnek tartozni. Előnye, hogy ugyanolyan sikerélmények, problémák merülnek fel, aminek közösen lehet örülni, illetve amin közösen lehet bosszankodni, illetve megoldani.
Továbbá félreértés ne essék, a közösségi fikázással ellenben van bajom, azaz nem szeretem. Persze ez miatt senki se zavartassa magát, ez itt nem az én saját különbejáratú honlapom, sőt... csak remélem, hogy néhányan gondolkodnak egy kicsit. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#44) HunChris


HunChris
senior tag

no comment :)

(#45) erdoke válasza marcee (#9) üzenetére


erdoke
titán

Kivéve nVidia 5900 szériája, az csak 4. ATi 9700-tól 8.

A legjobb aláírás a héten

(#46) Andix válasza Szalma (#40) üzenetére


Andix
csendes tag

Pont ezen gondolkoztam..
A directx 9es GPUk már elvileg már ''programozhatóak''? Nem lehetne, hogy pl. dvd rippelésnél a GPU is besegítsen a CPUnak?

(#47) marso válasza e-biza (#17) üzenetére


marso
tag

doom3 ban jelenleg vn nv30 tamogatas, a veglegesben nem lesz. szabvany arb2 tamogatas lesz csak, azt pedig nvidia csak 32bit/csatornan tudja, tehat lenyegesen lasabb lesz ott is az nv30/35 mint az r300

(#48) marso válasza Andix (#46) üzenetére


marso
tag

dekodolásnál már besegitenek, ha a program is tamogatja. ati fullstream technologia. sajnos idaig csak a divxplaya tamogatja az meg fos :D

(#50) TomLion


TomLion
tag

Egyeterték a szerkesztőséggel.
Szerintem az egész meddő eszmecsere akkor, ha olyan hírről vitatkoztok, amiről lesír, h. kacsa.
Más tészta az építő jellegű, informatív hozzászólás, ilyeneket is láttam.
1. az nv majdnem belebukott a 13 mikronba, hol van még a 9...
Az is igaz, hogy nagyot kell dobniuk, hogy visszaálljon a ''régi rend'' a vidkártya piacon, mert lassan-lassan de már vannak üzletek, ahol azt ajánlják, hogy vegyél ATI-t. Egy-fél éve még mindenhol nv-t akartak rásózni az emberre..(mondjuk egy Ti4200 nem is volt rossz választás..)
És a szöveg már egyre kevésbé pótolja a hardvert...
De a kedvenc kérdésem még mindig az: hova ez a nagy rohanás?

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.