Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ebbe aztán belefér hibernáláskor a memó meg ilyesmi.... Azért rápakolhattak volna legalább 1G flasht... de nem rossz.



[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Tud valaki szerezni? :DDD

Amúgy miért nem sikerültek olyan próbálkozások, melyek a merevlemez mellett mondjuk az alaplaon külön ilyen célú memóriát tudtak volna fogadni és kezelni? Jó, tudom, van ramdrive, lehet CF-kártyával is ügyeskedni, de hátha...

Kíváncsi vagyok, mire lesz elég akár a 256Mb, ha csakugyan erről akar bottoltatni a gép, illetve ha a hibernációhoz elmentett akár 1-2Gb adatot kell betölteni ugyebár... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Foglalt név válasza wwenigma (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

S3 mellett ki az a józanéletű, aki még hibernációt használ :F

(#4) Genialis


Genialis
aktív tag

Hosszabb élettartam. Lol.
Mennyi újraírást bír ki egy flash memória? 10000?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

és miért is csak most találták ezt ki? :F
Azért elég jó, h kevesebbet esznek a procik, memóriák, vinyók - mindezt bepótolja a VGA... :W

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#6) macilaci78 válasza Genialis (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attól picit többet, de korántsem megfelelő egy oprendszernek. :(
Várjuk a teszteket, nézzük meg, mit tud, aztán idővel elválik, hogy mit kell ezért feláldozni a pénzen kívül...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) t72killer válasza macilaci78 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a 256mega nem vmi sok, nem hiszem, h komoly gyorsulást hozna. legalább a pagefile-t rá lehetne pakolni...

SzVSz egy RAMDRIVE-nak a nyomába se fog érni így:(

Remélem, idővel növelik a NAND részt legalább annyira, h a rendszer+progik, játékok (nálam hagyományosan C drive) rámenjenek. Alig várom, h egy állásbetöltés pl Heroes V-ben fél mp legyen:))

Ha túl drága lesz, asztali gépnél sztem érdemesebb egy RAMDRIVE-ot megfontolni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Sepiroth válasza Genialis (#4) üzenetére


Sepiroth
csendes tag

én már azt várom mikor jönnek az első hírek ahol beszámolnak majd arról hogy 1 hónap mulva már tönkre vágódott a flash része :D

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#9) macilaci78 válasza t72killer (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 256Mb tényleg kevés, az 1-2Gb, ami már használati értékkel is bír a marketing rizsa mellett, meg fizikai kiterjedésével is már gondot okoz a notiban.

Ramdrive nemigen kap helyet egy notiban, esetleg egy DTR-ben a második vinyó helyett, de akkor is hely csak két memmodulnak lehet benne max, jó, így is 4GB is elérhető, de csak ez kerülne vagy 250k-ba. :W És bagóért vettem az átalakítót. :))

Túl drága lesz, mert sebesség tekintetében tényleg csak a ramdrive az, amivel érdemes lehet összevetni, szvsz a RAID-től lényegesen gyorsabb lesz, az iRAMtól meg észrevehetően lassabb, az ára is e szerint fog alakulni. Ha sikerül normál kapacitású NAND chipeket rápakolászni, 3,5''-os kivitelben, akkor esélyes, hogy egyes alkalmazási területek meg tudja szorongatni sebességben az iRAM-ot, kapacitásban meg lesöpri, ez természetes. :D Na, akkor indul majd meg az árvrseny a két terméktípus között. Jajj, de messze van ez még! :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) #95904256


#95904256
törölt tag

Az olyan helyeken ahol eddig majdnem folyamatosan üzemeltek a merevlemezek ( pl. szervereknél ), most lehet hogy gyakoribb lesz a leállás-újraindulás? Nem ez a legkritikusabb egy merevlemez életében?

(#11) Male válasza #95904256 (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Ez notebookba való, nem szerverbe... ott eddig is sokan ki-be kapcsolgatták. (notivinyók nagy része, ha jól tudom nem a lemezre ''parkol'', hanem kiviszi a fejet oldalra egy ''tartóra'')

(#12) Ősember


Ősember
őstag

csupa csupa jo tulajdonság , mindez nagy számokkal füszerezve. várjuk mi a helyzet a mindennapi ahsználat során :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#13) orbano


orbano
félisten

már megint a százezerszer megválaszolt kérdések... a gyengébbek kedvéért mégegyszer a főbb pontok:

1. Ez nem sebességnövelő, hanem energiamegtakarító eljárás. Tehát a ram chipeken a gyakorta használt fileok vannak tárolva és beolvasva főleg, esetleg kisméretű fileok létrehozása/írása is itt folyik (pl word doksi).

2. A gyakran OLVASOTT fileok kerülnek fel erre a területre leginkább, amit a vindoz, vagy valamilyen driver határoz meg felhasználási statisztika alapján. Ez az, amiért jelentős sebességnövekedést ígérnek bizonyos esetekben (valószínúleg a gyakran használt rendszerfileok és a gyakran használt programok filejai kerülnek ide, amihez ez a mennyiség bőven elég).

3. Akit pedig zavar a pagefile lassúsága, az vegyen TÖBB RENDSZERMEMÓRIÁT a gépbe ;)

örvendtem

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) Komplikato válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

''Amúgy miért nem sikerültek olyan próbálkozások, melyek a merevlemez mellett mondjuk az alaplaon külön ilyen célú memóriát tudtak volna fogadni és kezelni?''

Ajánlom szíves figyelmedbe az Asus Vista Edition alaplapjait, ott figyel rajta a flash memória ráforrasztva a Wlan egységre. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15) Hani válasza macilaci78 (#9) üzenetére


Hani
aktív tag

Lehet, hogy félreértettem amit mondani akartál (''fizikai kiterjedésével is már gondot okoz a notiban''), de ha mégsem: szerintem a méret nem problémás.
Pl. a Samsung gyárt egész korrekt kapacitású (16 Gb) NAND chipeket, 2005 szeptember óta ([link]), 2007 január óta tömeggyártásban is([link])

A fura az, hogy szerintem ők is látják ugyanezt, mármint hogy a 256 MB kevés, és hogy több memória rápakolása nem kerülne sokkal többe (jó, árérzékeny piac esetén csinálhatnak két típust, mondjuk egy olcsóbbat 256 MB memóriával, és egy drágábbat pl. 2-4 GB memóval).

Van mindenesetre egy sanda gyanúm, hogy valami más is van a háttérben, ami miatt (egyelőre) nem adják ki a jobban ''ellátott'' winyókat; pl. mert valami miatt nem tudnánk kihasználni, vagy mert ilyet csináltak kezdésként és ki akarják szórni ezeket, mielőtt kijönnek egy újabb szériával, hogy többször is meg tudják fejni a piacot. (Érthető is lenne - ha egy igazán jó cuccot dobnának most piacra, öt évig senki nem venne újat belőle, mert elégedett lenne a meglévő cuccával).

(#16) t72killer válasza Hani (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hogy többször is meg tudják fejni a piacot...

Lefogadom, hogy ez a helyzet... no, mindegy engem nem fejnek meg, egyelőre használom a régi wincsijeimet:DDD

Wincsit ugyse cserélget az ember úgy, mint pl VGA-t:))


[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

És mi van a flash újraírási korlátjával???!!! :F

Alléz Olympique de Marseille!

(#18) t72killer válasza yakuza.tora (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy semmi. A 3 év gariidő lejárta után pusztulnak majd a wincsik százával:(
Valamivel jobbak lesznek, mint a mostani pendriveok, de sztem az intenzív használat (ami pont a flash-részt veszi célba) így is kikészíti...


Arra lennék még kiváncsi, hogyha a flash rész megdöglik, attól majd a lemezeken lévő adatokat se lehet majd kimenteni?? :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) hardzsi2 válasza wwenigma (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Én is csak a memóriát keveslem, manapság 1-2 GB nevetséges-ezer Ft és az már valóban hasznos kapacitás. Bár a flash-memóriák nem épp a tartósságukról híresek ha sokat írkálják őket, úgyhogy jó lenne ném tesztelés, mennyi adatmozgatást bírnak, mielőtt bedobják a törülközőt.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#20) Lacika25


Lacika25
tag

Szaisztok!

Épp a napokban, kb. 1 hete említettem haveromnak, hogy 8-16 MB cache helyett miért nem több van a winchestereken, mert ezek szinte semmit sem érnek, hamar megtelnek, aztán uo. vagyunk, mint 2 MB-os társainál. Lám, pár napra kijött:). Flash tényleg nem egy jó megoldás, de hát kezdetnek nem rossz. Egyébként ma gondolkozta azon, hogy a winchestereket ki lehetne váltani memóriával, akár a régi SD-vel is. Az alaplapon lennének foglalatok, amikbe a felhasználó belepakolhatná ezeket a modulokat, mindegyik külön partíciót jelölne, lehetnének 2 - 32 GB-ig. Kinek mit enged meg a pénztárcája. Emelett megmaradhatna a régi winchester hely is. Gondolom mondanom sem kell, hogy mekkora sebesség növekedés lenne.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#21) t72killer válasza Lacika25 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van pár ilyen megoldás, csak horribilis árakon, kicsi kapacitással és SATA-1 csatival. Ld pl: [link]

Addig, míg két (!) RAID 0-ba rendezett 150gigás raptor (szumma kb 120kHUF, ami kevesebb, mint a semmire sem elég 4 gigányi RAM+az i-ram csatoló ára) olcsóbb, addig nem hiszem, h benevezek ilyenre...

Ha 8 gigás hyperdrive költségével számolnánk - akkor meg inkább SCSI-RAID, két 15rpm-es wincsivel, csatolóval:))

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) orangia


orangia
csendes tag

Hát az biztos hogy elsősorban nem a PC-kben hanem a laptopokban fog hódítani. Amúgyis sztem a laptopoké a jövő. Kiváncsi vagyok mikor jelennek meg az első laptopok ilyen winyóval.

balhek.uw.hu

(#23) #21346560


#21346560
törölt tag

Hát igen, azért 128-256mb ram... a mai memória ''állapotok'' mellett 1gb simán belemehetett volna sztem..
Ez a méret nem hiszem, hogy különösebben számítani fog, márcsak a swap file mérete miatt sem :)

(#24) Ősember válasza #21346560 (#23) üzenetére


Ősember
őstag

biztos vagy benne, hogy tudod miröl beszélsz? :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#25) Nightmare válasza orangia (#22) üzenetére


Nightmare
senior tag

Hogy kié a jövő;az jó kérdés.Én biztos nem vennék. :U
Inkább bütykölöm a gépet külön külön garival mindenre;mint hogy az egészre legyen egyszerre gar.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#26) Ste válasza Nightmare (#25) üzenetére


Ste
addikt

akkor nem notiban gondolkodsz :)

tesztre nagyon kíváncsi vagyok

(#27) Nightmare válasza Ste (#26) üzenetére


Nightmare
senior tag

Hát tényleg nem...egyszer megfordult a fejemben...de aztán gyorsan kivertem belőle :))

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#28) tkazmer


tkazmer
addikt

Jó lenne, ha hamarosan lecserélhetném a notim merevlemezét egy ilyenre...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.