Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Érdekes. Végre lesz directX10-es igp(bár ahogy tologatják a phenom megjelenését) Bár az alaplapon integrált memória jobban jön mint pár új fícsör.
64Mb GDDR3 az alaplapon :D de szép is lenne :B
Első hsz, juhéééé :DDD

[Szerkesztve]

(#2) sTERNI válasza Hakuoro (#1) üzenetére


sTERNI
senior tag

Mire jó egy DX10 igp? :B :U

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

#1: :F

Az RD790/780 + SB700 jó kis páros lesz. Vajon mikortól lesznek kaphatóak az ezekre épülő lapok? :U Úgy tudom hogy RD790 + SB600-ra épülő lapokat már mutattak be a Computex-en.

de nem hiányzik majd belőle a H.264 és VC-1 tömörítésű videók lejátszását hardveresen segítő Unified Video Decoder egység sem - Ennek nagyobb haszna van notiknál mint a DX10-nek.

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

most komolyan - egy ilyen ''négy-kártya-a-deszkában-ha-nincs-korrekt-drájver-megegyébként-se-hoz-akkora-sebességnövekedést''-dolognak mi értelme van?
Jó, értem, menő vagyok, meg minden...
Na de ezt a mai batár hűtők esetében nem köknnyen raksz ATX lapba 4 nagyobb VGA-t... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

1000W-os tápegység, egetverő villanyszámla, de szar driver miatt csak egy kártya számol :W

(#6) bolondember válasza Hakuoro (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

számol a többi is - csak nem érdemben... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) Oliverda


Oliverda
félisten

Nem kötelező ám 4 kártyát rakni ezekbe. Illetve az egyik ha minden igaz befogható lesz majd a fizikai számításokra is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) karmester


karmester
senior tag

Szerintem is felesleg és értelmetlen 4 VGA kártyát hajtani egy alaplapon. Mindig jobban örvendek az egyéb bővítő síneknek (minél több PCI és egy-két PCI-E), amibe tényleg hasznos és értelmes dolgokat lehet tenni, mint amilyen egy félprofi hangkártya, tv-tunerek, digitalizálók, stb... Ennek már több értelmét látom, mint 4 videókártyával fűteni télen. Kicsit drága lesz a fűtés számla. Aki meg jáccik, az vehet EGY izmosabb kártyát, aztán eressze orrvérzésig a lövedékeket a rusnya ellenfelkbe, tapossa padlóig a gázt az autóversenyeken, járjon túl az ellenség eszén stratégiában, stb... :DDD

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#9) bolondember válasza Oliverda (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

már lassan egy éve (vagy már több is? amikor bejelentették az Ageaia -vagy mi a neve- kártyát) ezt ígérik, de semmi nem történt... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) Oliverda válasza karmester (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezekbe a slotokba rakhatsz PCI-E 1X kártyát is. ;) Talán még a 4X-es kártya is megy benne de ebben nem vagyok biztos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) #65675776 válasza karmester (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is feltétlenül szükséges. Viszont szerverbe jó egy ilyen lap, belehegesztesz mondjuk négy RAID kártyát. A hosszú PCI-E ugyanis nem csak és kizárólag VGA-k foglalata. Ez nem AGP.

(#12) bolondember válasza #65675776 (#11) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én még rövid (1X) PCI-Es cuccot se nagyon láttam - akkor van már ilyen bármi?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#13) Savage5


Savage5
senior tag

Szerintem nem elvetendő ez a 4 hosszú PCI-E dolog. Aki teheti, rakjon bele nagy tápot meg 4 VGA-t, (előbb-)utóbb(!!!) lesz normális driver is, ami jól számoltat, aki meg nem teheti, annak ott a 2x16 sávú beosztási lehetőség. Vagy amit daa-raa írt: ''A hosszú PCI-E ugyanis nem csak és kizárólag VGA-k foglalata. Ez nem AGP.''
...

...

(#14) bolondember válasza Savage5 (#13) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

előbb vagy utóbb...
ez már nagyon utóbb - mikor jött ki az SLI (majd a CF)? 2 éve? és nincs korrekt driver... :( csak újabb...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#15) #65675776 válasza bolondember (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Különféle RAID vezérlők akadnak.

x1-be meg egyre másra jelennek meg a tunerek. A Leadtek még ebben az évben piacra dob 6-7 verziót a tervek szerint.

(#16) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Úgy látom-e fölött mindenki elsiklott :P
''M780G csak a rendszermemóriából foglalhat magának tárhelyet, míg a T végződés arra utal, hogy a grafikus vezérlő ezenkívül valamennyi saját videomemóriával (Sideport Memory) is rendelkezik.''
Pedig, hogy hiányolta mindenki a 690-ből.

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) ftc válasza Gyuri27 (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem mondod? :W

4PCI-E foglalat nyamm

3 VGA 1 fizika illetve 16-ba lehet rakni x1 x4 x8 x12 -t is

(#18) Oliverda válasza bolondember (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

LAN és WLAN kártyák is vannak már.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) #64791808 válasza Oliverda (#18) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nagyonjó. LAN van az alaplapon, a WLAN-nak esetleg van értelme.

PCIeX1 hangkártyát, tv tunert, sata kártyát, pata kártyát, scsi kártyát, usb kártyát és hasonlókat akarok. Ezek meg sehol nincsenek.

(#20) #65675776 válasza #64791808 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tunert én spec debreceni kisker árlistáján is látok. Bár valóban nem túl sokat.

(#21) Oliverda válasza #64791808 (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk van olyan júzer is aki kicsi komolyabb LAN-ra vágyik, annak jól jöhet.

Mellesleg hangkártyán kívül mindegyik létezik, és nem is olyan ritkák, csak itthon nem lehet kapni őket természetesen. :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) orbano válasza ftc (#17) üzenetére


orbano
félisten

már csak olyan programok kellenének, amik számolnak a VGAval fizikát. de gyorsan vegyen most mindenki r600-at, mert jó befektetés :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) Oliverda


Oliverda
félisten

HKEPC is also talking about a potentially super low TDP for the RD790, as it's meant to draw a mere 3W at idle and 10W at full load. Compare this to the Intel X38 chipset that draws 14.4W at idle and up towards 35W at full load.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) ftc válasza Oliverda (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor Asus lapján az a félelmetese kicsi hűtőborda kib sok :DDD

(#25) Oliverda válasza ftc (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Én mondtam hogy csak dísz. Meg nehezék.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) rocket


rocket
nagyúr

TDP infok [link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#27) ftc válasza Oliverda (#25) üzenetére


ftc
nagyúr

igen azt tudtam,de ogy ennyire parasztvakitás 15W-ra nem kell ekkora....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.