Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Benőke


Benőke
őstag

''A Sulinet Expressz mostani módosulásai reményt adhatnak arra, hogy egyre több gyártó terméke jelenik meg a kínálati palettán, ezzel is növelve a piaci versenyt a felhasználók (és a pénztárcájuk) legnagyobb örömére.''

Na persze a Sulinet arról hires, hogy bitang olcsó :(((
Simán előfordul 5-10-20-30-40e felár a normál árhoz képest. :O

(#2) MaUser válasza Benőke (#1) üzenetére


MaUser
addikt

És te így is nyersz 55-50-40-30-20eFt-ot. Bár tényleg eléggé unfair így a dolog, de azért vannak olyan cégek is, ahol nincs ilyen különbség. Remélem nem veszik el a digitális fényképezőket, mert már lassan kezdem magam rásszánni egynek a vételére. Remélem lehet majd Fuji-t is venni.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) erdoke válasza MaUser (#2) üzenetére


erdoke
titán

Mi az hogy te így is nyersz??? Szerinted a különbözetet ki a fene fizeti? :O

A legjobb aláírás a héten

(#4) Den válasza erdoke (#3) üzenetére


Den
veterán

miért, viszakap 60k-t vagy nem? +10k-60k az -50k Amúgy nem minden drágább, és sokan elfelejtik hogy a sulinetes cucokra 3 év garancia van.

De hát mi ha kapunk azt is be tudjuk úgy állíatani minha elvennének... :(

www.simson4t.hu

(#5) erdoke válasza Den (#4) üzenetére


erdoke
titán

Aha, látom te se vagy közgazdász.:D
A 60e Ft-ot, amit visszakap, kitől kapja vissza? APEH. APEH-nek honnan van pénze? Pont azoktól, akik vissza is kaphatnak, magyarul befizettek.:((

A legjobb aláírás a héten

(#6) Den válasza erdoke (#5) üzenetére


Den
veterán

nem vagyok közgazdász.

''A 60e Ft-ot, amit visszakap, kitől kapja vissza? APEH. APEH-nek honnan van pénze? Pont azoktól, akik vissza is kaphatnak, magyarul befizettek''

ezzel nem mondtál újat.

Ez mit változtat azon hogy a megtermelt bruttó jövedeleméből többet fordíthat magára illetve a gyerekére.

Ha nem vesz sex-es cuccot akkor is befizeti az adót, most viszont visszakap 60k-t.

www.simson4t.hu

(#7) Male válasza Den (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Persze ha nem is szednék be azt a 60000-et, akkor jobban el tudnánk költeni.

(közgazdasági szempontokból persze már sokkal bonyolultabb a dolog)

(#8) MaUser válasza erdoke (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Én csak könyvelő vagyok, de:
- még mindíg jobb ha én is kapok valamit és nem csak kivételesen mások fölözik le a lét (szvsz olyan állami tender még nem volt hazánkban, amivel nem járt valaki jó és ha visszaolvasol láthatod, hogy én is szidtam/szidom aki ezt így akarta végrehajtatni!)
- közgazdasági szempontból ez a program egy bukott dolog, de ilyen szempontból az összes szociális juttatás is az.

Egyébként pedig, ilyen kérdést felesleges is feltenni, mert ilyen alapon az én adómból ne éptítsenek négyes metrót és autópályát, mert azt én nem fizetem. Szóval az állam úgy gondolta növelni kéne a számítógéppel való ellátottságot kishazánkban. Persze ezzel mindenki jól jár (elég ha megnézed a budai új villatulajdonosok névsorát:), de legalább most az egyszer mi is (ha kicsit is) )

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9) MaUser válasza Male (#7) üzenetére


MaUser
addikt

Igen, de úgy nem lenne célirányos. (Persze már sokan elmondták a jó megoldást: ezt a hatvanat ott vásárolhasd le ahol akarod és így is kellett volna tenniük (minimálbéresek számára is elérhetővé tenni valamilyen módon, pl.illeték is leírható, stb.), de akkor ugye nincs tender, nincs új villa. )

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) KEndre válasza MaUser (#9) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Speciel most éppen az van, hogy minden forgalmazónak nyitott lesz a pálya a SEx-ben, most már csak azt kellene elérni, hogy ne legyen kettős árazás. A monitoring rendszerben lehetne heti árváltoztatást bevinni, így mindjárt lenne egy kis gerjesztés az árversenyre is. MaUser is elmondta már (nem először), hogy triviális megoldásokkal közelíteni lehetne ahhoz a célhoz, hogy ne legyünk szégyenszemre utolsók a térségben az internet-használat tekintetében.:(

Sajnos, Magyarország - mint tudásalapú társadalom - a béka segge alatt van az IT tekintetében, azt is mondhatnám, hogy ott van, ahol a magyar foci (pedig a 6:3 még most is példát mutathatna).:O

A korrupció megöli a tisztességes piaci versenyt, és ez a hazai közbeszerzéseknél jól megmutatkozik. Ettől kellene féltenünk az adónkat, nem a SEx 12-14 milliárdjától.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#11) erdoke válasza MaUser (#8) üzenetére


erdoke
titán

+ Den #6 is:

Értem a kitűzött célt, de miért kell ezt egy adott rétegre korlátozni? Miért nem kell adót fizetnie pl. egy két tanárból álló házaspárnak (ezzel és a többi adókedvezménnyel együtt gyakorlatilag lenullázható az SZJA-juk), és miért kell nekem és a hozzám hasonlóknak? Pedig én se keresek vmi iszonyat sokat, a feleségem pedig akkor jött el pont GYED-re, mielőtt megemelték volna a tanári fizetését, a gyerek ugyebár nem keres. Az én valamivel átlag fölötti jövedelmem miatt szépen kitúrtak minket pl. a lakáshitelre igénybevehető adókedvezményből, aztán nem lehet SEx-elni:)

A legjobb aláírás a héten

(#12) Benőke válasza Den (#4) üzenetére


Benőke
őstag

''sulinetes cucokra 3 év garancia van.''

Ezze csak az a gond, hogy ez igy nem igaz.
Sőtt ezt nem tudom hol láttad leirva.
Tehát ha veszel egy Maxtor vinyót arra 1 év gar van és punktum.
Viszont adott év dec 31 től számolva 3 évig meg kell őrizni a cuccot.
TEhát ha te januárban veszel valamit, akkor azt biza majdnem 4 évig meg kell őrizni, még ha 1 év 2 hónap után be is mondja az unalmast a ketyere.
www.sulinet.hu/ado el kéne olvasni mileőtt hülyeségeket irkál itt akárki.

(#13) Krix válasza Benőke (#12) üzenetére


Krix
őstag

Komplett gépekre 3 év gar van.

If it is not broken then don't fix it!

(#14) tomcs válasza Krix (#13) üzenetére


tomcs
őstag

1 pda vajon komplett gepnek szamit?

(#15) Den válasza Benőke (#12) üzenetére


Den
veterán

mibol gondolod hogy nem olvastam? tudom hogy 3 evig nem lehet eladni, nem errol beszeltem hanem garanciarol, de holnap konkretan utananezek csak a te kedvedert.

www.simson4t.hu

(#16) tomcs válasza Den (#15) üzenetére


tomcs
őstag

..off
huu jo latni :) vagy most ircen?

(#17) fokukac válasza Den (#4) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez komoly? sulinetes cuccra 3 év a garancia?

3 évig nem adhatod el, és ellenőrizhetik... de ezt a garanciát nem olvastam még sehol.
ezek szerint, ha pl. egy vinyóra, amire 1 év a gar alapból, a sulinetben 3 év?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18) fokukac


fokukac
nagyúr

nem olvastam végig, egyből reagáltam... bocs. szóval nem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19) atika válasza erdoke (#5) üzenetére


atika
csendes tag

Már ne haragudj meg, de mindenki a saját adóját igényelheti vissza, nem másét. A segélyek, meg a munkanélküliek juttatásait stb. fizetik ki az én meg a te adódból. De ez így van rendjén. Mert ennek így kell lenni, egyébként nem demokráciában élnénk. Tudom, hogy sz@r , de eddig nem találtak ki jobbat.

(#20) Benőke válasza Den (#15) üzenetére


Benőke
őstag

Tévedés nem minden sulinetes gépre van 3 év gar!
Ez nincs szabájozva a program keretéven.
Ha egy yártó csak 1 évet hajlandó adni, akkor megteheti simán.
Sulineten kivül is van hogy a gépre 3 év gar van, vagy 1.
A Garancia időknek semmi köze a Sulinethez.
Nem tudom honann szeditek ezeket a hülyeségeket. :((

(#21) Benőke válasza fokukac (#17) üzenetére


Benőke
őstag

Na hát el kell keseritselek.
Mert egy valaki beirt egy hülyeséget, sokan akik hiszékenyebbek a kelleténél, meg elhiszik.
A Samsung vinyókra van 3 év a többire 1.
De enz sulineten kivül is igy van.

(#22) erdoke válasza atika (#19) üzenetére


erdoke
titán

Nem haragudtam, főleg azért nem, mert én se mondtam olyat, hogy bárki a másik adóját igényelné vissza. De ha végiggondolod, hogy fix költséget kell elosztani, akkor ha valahol vmi nem folyik be, azt máshonnan kell átcsoportosítani. És mivel az illető annyival kevesebbet adózott (a kedvezményezettek körét tekintve gyakran esetleg alig adózott, ha egyáltalán), nem az övébl csoportosítanak át. Ennyi, egy államháztartásban azért több összefüggés van, mint otthon a konyhapénz esetén, amikor ha anyuci több kencét vesz, akkor apucinak nem marad SATA vinyóra zsé...:D

A legjobb aláírás a héten

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Index most:Nem lesz jövőre digitális kamera!!!
http://index.hu/tech/hardver/nocam1128/

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) ZoCso válasza erdoke (#5) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ahogy már máskor is írtam, nem a te pénzeted ''b...szák el'', hanem a saját BEFIZETETT adójukat csőkenthetik. A befektetési, biztosítási és egyéb, kizárólag az ún. ''magas jövedelmű rétegek számára igénybe vehető'' adókedvezményekre miért nem vagy mérges? Ott sokkal nagyobb összegek tünnek el. A SEx-et elsősorban a középréteg tagjai veszik igénybe. Tőlük-tőlünk sajnálod?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#25) erdoke válasza ZoCso (#24) üzenetére


erdoke
titán

Olvasd el a #11 és #22 is, meglátod, nem így gondolom.:)

A legjobb aláírás a héten

(#26) tomcs válasza ZoCso (#24) üzenetére


tomcs
őstag

az hogy te nem fizetsz be 60k-t amit be kene fizetned az ugyanolyan mintha kapnal 60k-t mas meg nem. szal 1reszt igaz hogy a ''sulinetesek mas penzet elik fel'' viszont nagysagrendileg meg nem 1 akkora tetel az egesz hogy szamitson valamit is. ennel sokkal tobb lett mar elpazarolva mashol...

(#27) elmo


elmo
aktív tag

Volna egy kérdésem, bár lehet, hogy idén már nem lesz aktuális (jövőre meg már tuti nem). Akinek nincs meg a 60e adó, az is felhasználhatja ezt a sulinet-dolgot? Tehát ha pl. van 42103 összadóm, akkor annyit visszakapok majd valamikor, ha SEx-szel vásárolok még az idén vmit?
Huh, érthető? :D

(#28) sarti válasza elmo (#27) üzenetére


sarti
csendes tag

Szerintem igen.
Én is ebben a cipőben járok. Kb. 50-et tudok majd visszaigényelni márciusban.

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#29) KEndre válasza elmo (#27) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Nem arról van szó, hogy mit tudtok visszaigényelni, hanem abból kell kiindulni, hogy mennyi a kedvezményekkel csökkentett (alkalmazotti 9000, nyugdíjjárulék 25 %, gyermekekre járó és lakáshitel kamata utáni kedvezmények, életbiztosítás kedvezménye, stb.) éves adó. A visszaigénylés (vagy befizetési kötelezettség) csak azt mondja, hogy a tényleges adó és az év közben levont adóelőleg között mennyi a különbség. Tehát: azt kell tisztázni, hogy mennyi az éves adóköteles jövedelem, mennyi annak az adója, mennyi az éves egyéb adókedvezmény, és ami marad, azt lehet 60000 forintig további adókedvezményként igénybevenni. Ha így visszaigénylő pozícióba kerülünk, akkor az APEH a bevallás benyújtásától számított törvényszerinti határidőn belül kiutalja a pénzt. Ha a munkáltató készíti a bevallást, a bérelszámoláskor rendezi a visszajáró összeget.

Fontos: Mikor és hogyan érvényesíthetem az adókedvezményt?

Az adókedvezményt - nem csak önadózás formájában - magánszemély a vásárlás évére vonatkozó személyi jövedelemadó bevallásában érvényesítheti. Az adókedvezmény visszatérítésére az adózás rendjérõl szóló törvényben meghatározott szabályok szerint kerül sor. Az adóbevallást - a Sulinet Expressz adókedvezmény igénybevétele esetén is - a munkahely is megcsinálhatja a munkavállalójának.

Tehát az adózónak ilyen esetben a munkahelyén be kell mutatnia a Sulinet Expressz címkés számlát!

Ez egy utólag javított hozzászólás.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#30) Tombi válasza KEndre (#29) üzenetére


Tombi
senior tag

És ha megcsinálja akkor mivan ? Pl: apám dolgozik egy cégnél és év végén nem ő intézi a bevallást hanem a cég..egyáltalán mit kell tudni az ''önadózáshoz'' ?

(#31) KEndre válasza Tombi (#30) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam, de nem voltam PH!-közelben mostanában.

Az a lényeg, hogy SEx-nél nem kell önadózónak lenni, ami annyit jelent, hogy apádnak januárban a munkahelyén nyilatkoznia kell, hogy a bevallását saját maga fogja megcsinálni, vagy a munkáltatója. Első esetben megkapja a munkahelyi adatokat, ami alapján meg kell csinálni a bevallást. Van (illetve lesz) internetes bevallókészítő program a [L]http://www.apeh.hu[/L] oldalon, azzal ellenőrzötten meg lehet csinálni az adóbevallást. Időben fogok jelezni, illetve mintákat is fogok adni az elkészítéshez. Ha a munkáltató készíti el a bevallást, akkor a SEx-es számlát be kell mutatni a munkahelyen.

E.

Ez egy utólag javított hozzászólás!

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#32) VÁMpír válasza KEndre (#31) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Ezekszerint mindenképpen önadózónak kell lenni, hogy a SEx-es kedvezményt igénybe tudjam venni? :((
KEndre, nincs valami infód a január (9.-től ?) kivont termékekről? Én még most decmeber végén megrendeltem egy ilyet, akkor 9-ig meg kéne érkeznie?!

(#33) KEndre válasza VÁMpír (#32) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ha 9-ig megkapod, a 2004-es adónál elszámolhatod majd. Amennyiben nem kapod meg meg időben, szerintem már nem adhatnak róla SEx-es számlát (nem tudja már a rendszerbe felvinni a kereskedő a tranzakciót).

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#34) Hequila


Hequila
őstag

Szerintem némi riadalomra adhat okot a SEx keretének 4-5-szörös túllépése. Értem ezalatt azt, hogy nem fogják esetleg (ha nem is eben az évben) megszüntetni/annyira megszigorítani, hogy szinte senki se legyen jogosult? Itt elsősorban hozzáértő emberek véleményére lenék kiíváncsi. Addig rendben van, hogy a hiány pótlására némi pénzátcsoportosítás történik, de az a hiány akkor nem tűnik el, csak máshová kerül. Azt meg nem lehet elvárni a politikusoktól, hogy kevesebbet lopjanak.

Tehát mi a véleményetek? Lesz a közeljövőben változtatás?

Egyébként ha én idén (azaz 2004-ben) veszek valamit SEx-ben, akkor azt a valamit 2007 vagy 2008 január 1.-én adhatom el?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#35) divot válasza Hequila (#34) üzenetére


divot
veterán

A kormányzat eddig logikáját követve, ha változtatni akarnak, akkor a konfigurációk irányába fog elmenni a Sulinet. Vagyis tényleg csak az első géphez jutást fogják támogatni.

(#36) hungeek


hungeek
senior tag

lenne egy kérdésem mert minap elbizonytalanodtam...

szóval (esetemben) van két s zülő, két gyereke (tanuló) a családban, mindkét szülő adója 60k felett. Ha mondjuk 2003-ban sulinettel vásároltak 2*60k huf értékben akkor ugye azt ~áprilisban viszaigényelhetik, ez eddig oké értem. De ezt így évente el lehet játszani? Tehát idén (még mindig fennáll a tanulói jogviszony, minden változatlan) megint lehet vásárolni sulinettel 2*60khuf értékben és 2005-ben visszaigényelni, vagy ez csak így 1x lehet eljátszani?
ha lehetne linkelhetnétek valami határozatot vagy valamit amiből ez világosan kitűnik :)

(#37) tildy válasza KEndre (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Kendre:az nem önadozó, aki helyett a munkahely megcsinálja a bevallást a bevitt papírokból?
Mert nálunk úgy emlékszem az is annak számított, csak nem nekünk ekllett vele tökölni...Persze a kedvezményekre jogosító papírokat ígyis be kellett hozni...


+ a múltkor mondtad, hogy a levont adóelőleg nagyjából megegyezik az adóval...
Tehát akkor abból már nem kell levonogatni ezeket a 9000-es kedveményeket???

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) KEndre válasza hungeek (#36) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Kérdésedre a válasz: LEHET. Idén is lehet 2 x 60 ezer forintot adóból beforgatni. Sőt, ha iskola mellett valaki dolgozik (és lesz 60 ezer adója), akkor 3x60 ezer is felhasználható, ha mindkét gyereknek van 60 ezer adója, még 240 ezer is lehet ez az összeg. Ha.... év közben nem fog változni a rendszer.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#39) KEndre válasza tildy (#37) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Az önbevalló csak Te lehetsz, a munkáltatótól kapsz egy igazolást majd, azon rajta lesz a havi 9000 is. Ha a munkahelyeden a hozzáértők jóindulatból vagy a főnök utasítására megcsinálják helyetted (a jobb helyeken szoktak ilyenben segíteni), akkor is önbevalló vagy, csak segítettek. Akkor csinálhatja csak meg a munkahely a bevallást, ha a nála bonyolított ''ügyleteken'' kívül úgy nyilatkozol, hogy Neked más adót érintő ügyed nem volt. Már pedig a Sulinet az nem munkahelyi akció.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#40) hungeek válasza KEndre (#38) üzenetére


hungeek
senior tag

köszi.... akkor viszont buktam 60k-t mert azt hittem nincsen több lehetőség és nem használtam tavaly fel csak 60-at... pedig pénz (ideiglenesen áprilisig) lett volna rá.... shit!

(#41) KEndre válasza hungeek (#40) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

:( Kár....

Hivatalos válasz a kérdésre:
[L]http://www.ado.sulinet.hu/[/L]
Itt bal oldalt:
Sulinet Expressz GyIK 11. kérdés

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#42) alga válasza KEndre (#38) üzenetére


alga
tag

Év közben a már elfogadott adótörvények nem változtathatóak meg, a SEx visszaigénylés lehetősége pedig az adótörvényben jelent meg, tehát ilyen változás 2004 évben nem lesz.
Legkorábban a 2005-re vonatkozó visszaigénylési feltételeket tudják majd megváltoztatni.

Alga

(#43) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Azt az információt kaptam az APEH-től (amit a megjelent bevallási nyomtatványok is alátámasztanak), hogy nem kell a Sulinet Expressz miatt önadózónak lenni, a munkahely is megcsinálhatja a bevallást. :)

Üdv:

KEndre

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#44) tildy válasza KEndre (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Épp mondani akartam, hogy anyukámnak is mondták a munkahelyén , hogy vigye be nyugodtana papírokat.És majd elintézik.
Ugye csak fénymásolatot csinálhatnak róla?Mivel meg kell őrizni....

Kendre:nagyon nagyon köszönöm a saját nevemben, és a többiek nevében is azt a sok segítséget, amelyet te itt nyújtasz nekünk.Sajnos a sulinet oldalak faqja kb. olyan egy halandónak mitn egy adóbvallás, és sokkal jobb a te szádból , izé kezedbő nyomatából olvasni az infókat, mert így jobban megértjük mi merre hoyggy hány méter.Szóval csak egy nagy nagy köszönömöt akartam mondnai:B:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) KEndre válasza tildy (#44) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Köszi. :)

Tegnap azt mondták az APEH előadáson, hogy a munkahely fénymásolja le a számlát. Ez logikusis, mivel garancia és egyéb okok miatt a számlának a vásárlónál kell maradnia.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#46) Tombi válasza KEndre (#45) üzenetére


Tombi
senior tag

én is nagyon szépen köszönöm amit értünk teszel és a jövöben is számitunk/tok a segitségeidre :D

(#47) divot


divot
veterán

Tegnap este Kuncze Gábor bejelentette, hogy a Sulinet programban is érvényesítik idén a rászorultság elvét. A pártelnök úgy fogalmazott: aki eddig is meg tudta venni a számítástechnikai eszközöket, attól elvesszük az adóvisszatérítés lehetőségét.

Na, erről szépen lemaradtam. :(

(#48) VÁMpír válasza divot (#47) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Nem eszik olyan forrón a kását. Majd meglátjuk, mi lesz..

(#49) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Friss hir: Márciustól változik a Sulinet Expressz
Itt: [L]http://index.hu/tech/uzlet/sulinet2629/[/L]

(#50) VÁMpír válasza KEndre (#45) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Ha önadózó vagyok, akkor ugye nem kell a számlát és annak a másolatát sem mellékelnem a bevalláshoz, igaz? (csak beírom az x.-edik sorba a kedvezményt és kész)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.