Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Hehe pont ezt hallottam ma a rádióban is :DDD
Én nem félek a telefonoktól mostanában már mindenre rámondják hogy ilyen rákot okoz meg olyan rákot okoz.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) sbazsi


sbazsi
veterán

szeretem ezeket a kutatásokat.
amit az egyik kutatással bebizonyítanak, azt másikkal cáfolják.
és ha közvéleménykutatásról van szó, sokat számít, hogy teszik fel a kérdést...

(#3) sbazsi


sbazsi
veterán

megkérdezettek fele ugyanakkor hozzátette, hogy az ideális eset az lenne, ha csak szülői beleegyezéssel mobilozhatna a gyerek a családban.

és ezt hogy?
szülőnek alá kell írnia a papírt? normális családban úgyis a szülök veszik. márpedig ha nem egyeznek bele, akkor nem veszik meg.

(#4) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem hülyeség, hogy a telefonok annyira sugároznának.Mivel a régi téglafonkról el tudom képzelni ezt ,de nem a maiakról.Egyszer volt a fülemnél kb 2 mp ig egy bumszli mobil és már fájt tőle a fejem, akkor egy mai mobil mennyivel kevesebbe tsugároz mint egy olyan készülék.Mert szerintem nagyságrendekkel kevesebbet.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) ngabor2 válasza S.J.M. (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Tetszenek nekem is az ilyen csúsztatások. Az egyik mondja, hogy egészségkárosodást okozhat. A másik mondja, hogy nem okoz rákot... és akár mindkettőnek lehet igaza. Mintha lenne olyan kutatás, miszerint az agyvérgátat károsítja, így olyan anyagok is bekerülhetnek az agyba, aminek nem kellene. Nem néztem utána, szóval ezt ne vegye senki készpénznek, de akár lehet is alapja...

(#6) Loha válasza Jégkokó (#4) üzenetére


Loha
veterán

Ha jól tudom a 900MHz-es készülékek maximális adóteljesítménye 2W, az 1800-asoké meg 1W. Ugyan ennyi egy öreg Ericsson GH198-as adóteljesítménye is, csak míg ott egy viszonylag nem antennán megoszlik, addig a mai telefonoknál egy pici beépített antenna adja le ezt a teljesítményt. Egyébként apám állítása szerint érzi, ezt a sugárzást és zavarja is. A régi Ericssonnal nem volt ilyen gondja, de a 6310-el igen.

Most hogy ránéztem a fórum új zöld színeire (PH után), komolyan azt hittem, hogy elment vmelyik szín a monitoromon :) Marhára szokni kell :)

[Szerkesztve]

(#7) PrinczA


PrinczA
őstag

Ezert vettem meg a legkisebb sugarzasi ertekkel biro telefont Motorola MPX200.
Engem igenis zavart a regi N5110-es telefonom, ha sokat beszeltem rajta.

(#8) Batman


Batman
őstag

A jelenlegi állás szerint ami biztos , hogy a mobil sugárzás igen is okoz valamely változásokat az agyszövetben , jelenleg az vizsgálják hogy ez káros e vagy nem és ha igen mennyire és milyen hatásai vannak.

Az EU egy nagyszabásu programja ( 15 ország bevonásával ) ha jol tudom valamikor tavasszal ér végét és akkor fogják nyílvánosságra hozni az adatokat.
Ezekután ha kiderül hogy igenis rákkeltő akkor ugyan olyan besorolást fog kapni mint más rákkeltő anyagok.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#9) Jégkokó válasza Batman (#8) üzenetére


Jégkokó
veterán

Szerintem az uj mobilok már korántsem sugároznak annyira mint a legelsők.Hiszen ha egy ősmobilt rak az ember a füléhez kb fél mp alatt megfájdúl tőle a feje.Ellentétbe az ujjakl már ilyen gond nincsen.De ha tényleg káros lenne a mobil az egészségre, akkor ez soha nem derülne ki, hiszen a mobilgyártók se a saját ellenségük

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) And válasza Jégkokó (#9) üzenetére


And
veterán

Pedig szvsz. Loha jól írta le a helyzetet. Mai ismereteink szerint egyébként a mobilok egyetlen ''káros'' hatása a környező szövetek felmelegedése, valszeg az is okozhat fejfájást. A régi mobilokkal kapcsolatban inkább az lehet a helyzet, hogy akkoriban még nem volt a mai állapotnak megfelelő ellátottság (kevesebb cella volt), így a mobiloknak sokkal nagyobb teljesítménnyel kellett sugározniuk, hogy elérjék a bázisállomást. Manapság ezért a sűrűn beépített, sok apró ''mikro'' cellával ellátott területen mozgó mobilosok jobb helyzetben vannak, és az akkumulátoraik is tovább bírják.
#8: ''[..] akkor ugyan olyan besorolást fog kapni mint más rákkeltő anyagok.''
Mármint a mobiltelefon? Mert az, mint anyag nem rákkeltő. A sugárzása meg nem anyag (Einsteint most hagyjuk ;)). Legjobb tudomásom szerint egyébként ezt a témát a közhiedelemmel (?) ellentétben már sok-sok évtizede kutatják de még mindig nincsenek cáfolhatatlan bizonyítékok a káros hatásokról (meg persze az ellenkezőjéről sem..).

(#11) _seth_


_seth_
veterán

Jajj...

Azt is mondják, hogy ha sokat űlök akkor hererákos leszek de ha sokat állok akkor sérvem lesz vagy más gerinc betegségem akkor legalább hadd telefonáljak :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12) Batman válasza And (#10) üzenetére


Batman
őstag

Ne legyünk szűrszál hasogatók!

A lényeg hogy most komolya vizsgálatok folynak , az eredményeket az EU valamikor tavasszal fogja nyílvánosságra hozni.
Ami tény , hogy a mobiltelefonok sugárzása igenis okoznak változásokat az emberi agyszövetben! ( nem akarok menőzni de nem vagyok olyan hüle a témában, tanulok neurobiologiát )

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#13) And válasza Batman (#12) üzenetére


And
veterán

Nem szőrszálhasogatás akart lenni (avagy majd a mobilon is kötelező lesz feltüntetni, hogy súlyosan károsítja az ön és környezete egészségét? :DDD). De komolyan: nagyon sok vizsgálat folyt már le évekkel, évtizedekkel ezelőtt is. Az is igaz, hogy akkoriban valszeg. sem a tudásunk, sem a módszerek, sem az eszközök nem voltak olyan kifinomultak, mint ma, és a mobilipar képviselői sem nagyon ''szponzorálhattak'' ilyen vizsgálatokat. Az eredmények emlékeim szerint rendre a statisztikai hibahatár alatt voltak.
Eszemben sem volt, hogy hülének állítsalak be :B. Sőt, akár kicsivel bővebben (persze azért közérthetően) is írhatnál a dologról. Nyilván nem arra gondolunk, hogy a nagyenergiájú elektromágneses sugárzás káros, hisz sokan sokféle rémhírt hallottunk már mikrosütőbe tett macskákról, radarantenna elé kerülő madarakról, meg lézer okozta balesetekről.. Ellenben - tudomásom szerint - például a nagyteljesítményű, polgári célú adóállomások közelében sem nagyon mutattak még ki mérhető megbetegedési v. halálozási esetnövekedést, még évtizedekre visszamenőleg sem. Pedig ilyen állomások Mo.-on is voltak, vannak.

(#14) Batman válasza And (#13) üzenetére


Batman
őstag

A legelső hsz-emben is azt írtam , hogy nem biztos hogy káros csak annyi hogy az idegsejtekben történnek változások, azt kell kiederíteni ,hogy ezek károsak e vagy nem.
Felesleges ezen vitazni majd kiderül idővel. :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#15) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

márpedig mikrosütő effektus bejátszik.

hosszabb beszélgetéseknél majdnem felforr az agyam. (de nem a hívófél miatt)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#16) Male válasza aDM|RaL^ (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ezt én is tapasztaltam...

Régen is volt sok kutatás, többek között mobilcégek is végeztek ilyeneket... aztán volt amikor ilyen eredménye volt, volt maikor meg az ellenekzője.
(A Motoroláéról tudok, ott állatkísérletek voltak: a fehéregereikre antennát szereltek, viccesen néztek ki. A vége valami olyasmi lett, hogy az antennások gyorsabban találták meg a kiutat a labirintusból, mint az antenna nélküliek... ez gond volt, mert azt akarták bebizonyítani, hogy nicns hatása az élőlényekre, márpedig volt.)

(#17) I. Richard


I. Richard
senior tag

A megoldás nagyon egyszerű: Aki naponta órákat telefonál, az használjon headset-et, aki pedig csak 1-2 perceket beszél, azt nem hiszem, hogy a telefon sugárzása fogja megölni...:D:D

(#18) Protezis válasza Male (#16) üzenetére


Protezis
őstag

:D Ez jóó
Szóval nem is káros, hanem ellenkezőleg: gyorsítja az agyat :C

(#19) róland válasza Batman (#8) üzenetére


róland
veterán

Betiltják?! Mert a közvélemény szerint minden köztudomásúan egészségkárosító dolgot be kellene tiltani. (Jópofa lenne, ha mondjuk egyik-napról a másikra nem lehetne mobiltelefont használni. Kiváncsi lennék azoknak az arcára, akik annyira erőltették ezt a sugároz-rákkeltő-stb. dolgot!)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20) róland válasza _seth_ (#11) üzenetére


róland
veterán

Feküdj!


:DDD Bocsi, nem lehetett kihagyni. :DDD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#21) róland válasza aDM|RaL^ (#15) üzenetére


róland
veterán

Leginkább attól, mert a készülék melegszik használat közben és mivel szinte minden oldalról ''leárnyékolt'' (pontosabban valamihez hozzáfogod, valamivel fogod), ezért nem megfeleő a szellőzése. Próbáld úgy használni, hogy nem szabadabban szellőzhessen a mobil. Én pl. néha csak 3 ujjammal fogom a mobilt, így kevésbé melegít. (Vagy legalábbis nem tűnik olyan melegnek használat közben.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#22) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Már előre örülök annak, amikor valamelyik okosnak sikerül bebizonyítania, hogy a mobil használata 1%kal növeli az agydaganat kialakulásának esélyét és megindulnak a perek. A jog és igazság diadala lesz az :) Kb annyira, mint a dohánygyárak elleni pereknél. Természetesen 50es IQ felett mindenki tisztában van azzal, hogy füstöt belélegezni káros, mégis sikerült jó pár milliárd dollárt leakasztani a dohánygyárakról. Ugyanez lesz itt is. Mindenki tudja, hogy a nagy energiasűrűségű sugárzások károsak, akkor evidens, hogy a kicsi is, csak sokkal kisebb mértékben, de ettől még lehet majd kaszálni ezen is.

Olyan jó, hogy ilyen marhaságoknak a kutatásával foglalkoznak egyébként az emberek, miközben 1000x egészségtelenebb dolgok vesznek körül minket.

(#23) Male válasza GP-Sz (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Per már kezdődöt... valahol az íreknél volt egy férfi, aki egy mobilcégnél dolgozott, egész nap telefonált gyakorlatilag (ugyebár ingyen volt, meg a munkája miatt is kellett), több agydaganata lett, végül meghalt, és a feleség beperelte a mobilcéget, hogy a telefon okozta a halálát... sajna a végeredményt nem ismerem, lehet még folyamatban van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.