Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rover623


Rover623
félisten

Bár a Century SSD-memóriakártya adaptere innovatív és előremutató fejlesztés, aligha várható, hogy szélesebb körben is elterjed, az SDB25SD-re épülő tárolórendszert ugyanis meglehetősen borsos áron forgalmazzák: az adapterért önmagában 258 dollárt kérnek, a négy 2 GB-os memóriakártyával együtt azonban a teljes költség elérheti az 550-600 dollárt is. Összehasonlításképpen a SanDisk a nemrég bemutatott 32 GB-os SSD adattárolójáért cserébe kér majd ennyi pénzt a tervek szerint.
Ez már kapható...a SanDisk meg nem...:P
Tehát akinek ilyesmire fáj a foga, annak nincs más lehetősége mint hogy ezt vegye...azért is ennyi az ára...:C
Majd ha a SanDisk is kapható lesz, és tényleg annyiért, akkor majd ez is olcsóbb lesz...ez az üzlet...
Olcsón én is tudok egy csomó klafa dolgot adni...ami nincs...pl. beígérhetek 8800GTS karikat bruttó 40.000-ért...csak persze nincsen.
Tehát azt kell és lehet megvenni, ami van...és annyiért amennyiért adják...

Az elmarasztaló kitétel majd akkor leszen helyénvaló, ha egy szintén létező és kapható, tehát konkrét árral rendelkező termékhez hasonlítják...;)


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#2) Cloud_s válasza Rover623 (#1) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Azért van más lehetőség, CompactFlash -> Pata átalakító régóta létezik és 8 GB-os CF kártyák is vannak. Bár olcsóbban valszeg így sem jön ki...

(#3) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

mi a tök kerül 300 dollárba 4db 2G -s kártyán? :U
amúgymeg ennyiért nagyon drága..:S
jo ha 100$ körüli áron el lehetne adni az adapter -t abban az esetben ha bármilyen (kapacitás és sebesség meg 1.0 és 2.0) kompatibilis lenne..nem akarja senkisem lecserélni 1 év múlva mert már fillérekbe fog kerülni a 8 gigás és abból venne 4 et...szerintem..
:R

Nos Omnes Una Manet

(#4) Cloud_s válasza Cloud_s (#2) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Hmhm, talán mégis kijön olcsóbban:

[link]
[link]

(#5) llax válasza ^Bundi^ (#3) üzenetére


llax
senior tag

jo ha 100$ körüli áron el lehetne adni az adapter -t

Tudod mennyi egy ilyen előállítási költsége??? Valahol 10-20$ között van :) De inkább a kisebb érték... Szerintem ha több gyártó is elkezd ilyeneket készíteni, kapsz majd ilyet 5000Ft alatt is...


De a CF kártyákkal egyszerűbb, azokhoz még elektronika sem kell, csak egy csatlakozó éátalakító, mivel képesek közvetlenül az ATA busszal kommunikálni... Persze ilyen átalakítókat lehet kapni, a reális érték sokszorosáért... (ugyanis az átalakítót nyugodtan adhatnák akár 1000Ft alatt is, nem lenne veszteséges üzlet, csak nem lenne rajta a gyártónak 2-300%, a kereskedőnek 40-60% haszna)

(#6) llax válasza Cloud_s (#4) üzenetére


llax
senior tag

Az #5-ban pont erről írtam... Ebben nincs semmi elektronika... Csak egy led + ellenállás, mint aktivitás jelző. Ugyanis a CF-hez nem kell...

Kieg: ráadásul mehet egy ide kábelre 2 kártya, mivel a CF is támogatja a master/slave módokat, ugyanúgy, mint a HDD-k.

[Szerkesztve]

(#7) Cloud_s válasza llax (#6) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Jaja, de tök mindegy, hogy mennyire egyszerű. Minden annyiba kerül, amennyiért még viszik. Mennyi vajon egy flakon kóla előállítási költsége?

Ez a 9k-s átalakító egyébként a drágább fajta, van 3k körül is fapados.

[Szerkesztve]

(#8) A`rpi


A`rpi
addikt

Nagyon farankó ötletnek tűnik az ár elég elrettentő lessz ez még jobb is :)
hordozható cuccoknál nagyon előnyös lenne és biztonságosabb adattárolás is előnyére válhat a merevlemzekkel szenben (nincsenek mozgó alkatrészek).

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

h, én nem tomm mennyire életképes megoldás :F Állítólag a mezei flashmemók élettartama elég limitált. A rendes SSD-kben ezt legalább figyelembe veszik, és a leginkább nyúzott részekre (regiszter v miacsuda) jobban odafigyelnek.

Pl itt a fórumon olvastam már olyant, h valaki fogta és a pagefilet pendrivera rakatta a rendszerrel -így jóval gyorsabb lett ugyan a PF kezelés, viszont a pendrive elég rövid életűnek bizonyult.

Márpedig azt nemigen szeretjük, ha egy párszáz $-os alkatrész rövid életűnek bizonyul, és 1 hónap után megy a kukába:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Cloud_s válasza t72killer (#9) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

De legalább az adapter megmarad. :)

(#11) shteer válasza A`rpi (#8) üzenetére


shteer
titán

egyelőre a merevlemezes adattárolás bizonyul biztonságosabbnak - persze nem a szállítás közben megsérült példányokra gondolok

..szerintem jónak tűnik

(#12) waverider


waverider
senior tag

Kedves Mindenki! :R

Tisztelettel előrebocsátanám az alábbiak közel egy éves hasztalan beszerző és kutatótúra eredményei:

szóval ez a cucc, több, mint egy éves!

pontosabban: nem ez az, hanem ez: SDB35CF
[link]

én azóta szeretném beszerezni, de hiába egy japán körút és egy japán barát, hiába az amazon, a domborkártya, ide a kutya el nem hozza, ha egyáltalán valahol lehet rendelni!
higyétek el ez(eke)t sem lehet megkap(arinta)ni!, akárcsak az SSD-ket. :(

[link]

[link]

[link]

[link]

doboza:
[link]

amúgy a fenti model 16GB-ig fogad/db, ha lehet hinni a gyártó és a japán barát által rendelkezésemre bocsájtott specifikációnak!
tehát a 4x16GB az 64GB ami az ssd-nek is megfelelne... :)
és a CFII -k sata2 felületen is tudnak kommunikálni, szal piszokgyors, ami pláne jó lenne, a hangtalanság és a hőtermelés hiánya mellé... :)
¥ 18,590 azaz kb. 38 ezer ft (postázással), nem pedig kb. 50.000 ft. (258$) az alap ketyere, persze akkor még jönnek hozzá a memó kátyák...
ha a hazai viszonylatokat nézzük cirka 400 ezer lenne a 16 CF -ekkel a drága, a kinti viszonylatban pedig olyan 150 ezer (CF kártyákkal együtt).

szal nem olcsó sem így sem úgy, talán majd az ssd-k letörik az árat... :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#13) A`rpi


A`rpi
addikt

hát nem tudom mennyi élettartama lehet de az ember laikus ésszel úgy gondolná hogy sokkal hosszabb élet tart tartalmú egy memória amiben semmi mozgó alkatrész mint 1 merevlemez....

még jó hogy az adapter megmarad :D
szép lenne ha az is tönkre menne pikk pakk csak azt nem tudom hogy mi menne rajta tönkre mert semmi elektronika nincsen rajta :d


Mindn esetre várom a PH! s teszteket :) és a tapasztalatokat....

(#14) llax válasza A`rpi (#13) üzenetére


llax
senior tag

Egy RAM alapú memória igen. De nem a Flash... Ott erősen korlátozott a cellák újraírhatósága/törölhetősége. Apró töredéke annyi írási/törlési ciklust bírnak ki, mint egy HDD.

(#15) REDeath


REDeath
őstag

Ezek a kártyák nem ilyen 100 ezres elméleti írási mutatóval rendelkeznek? :F
Az meg hosszú távra röhejes:) legalábbis ennyiért biztos...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#16) llax válasza REDeath (#15) üzenetére


llax
senior tag

Olyasmi... Régebi típusoknál előfordult néhány100 - néhány1000 írási ciklus is...A ''kommersz'' Flash memóriáknál jelenleg 100e ciklus körül tartanak, laboratóriumi körülmények között néhány (tíz) milliónál. De ez még mindíg édeskevés egy HDD-hez képest.
Többek között ez hátráltatja a Flash alapú SSD-k fejlesztését. Csúnyán nézne ki, ha egy méregdrága SSD néhány hónap alatt behalna a swapfile miatt...

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Itt ([link]) 199 dollaros arrol irnak.

Akkor most kinek higyjek?

(#18) t72killer válasza llax (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz én inkább egy RAMDRIVE-ra pályázok. Igaz, h kisebb, de gyorsabb + megbízhatóbb... (na meg bumm, ha elszáll az akksi, akkor az ujratelepítés rá max 3 perc:DDD)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) llax válasza t72killer (#18) üzenetére


llax
senior tag

Főleg, ha HDD-n is van róla tartalékmásolat.

(#20) llax válasza t72killer (#18) üzenetére


llax
senior tag

De kisebbnek sem kellene lennie... A jelenlegi megoldásokkal az a baj, hogy gyors és emiatt drága memóriamodulokat használnak. Pedig oda bőven elég lenne töredéke olyan sebességű memória is, mint a gép rendszermemóriája. Egy régi SDRAM modul már 40MHz-en is (olvasáskor) gyorsabban szállítaná az adatokat, mint amit egy SATA II csatoló képes lenne átvinni...

(#21) Lipton válasza t72killer (#9) üzenetére


Lipton
őstag

A pendrive jóval lassabb mint a vincsi, szóval én nem nagyon hiszem, hogy gyorsabb lett volna a PF keuelés.

(#22) Cloud_s válasza Lipton (#21) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

A random access gyorsabb flash-nél és állandó. Így a pagefile-kezelés lehet gyorsabb.

llaxx: bennefoglaltatik :)


[Szerkesztve]

(#23) llax válasza Cloud_s (#22) üzenetére


llax
senior tag

Gyorsabb??? Nagyságrendekkel gyorsabb!!!

(#24) llax válasza Cloud_s (#22) üzenetére


llax
senior tag

Csak nem érzékeltetted az arányokat :)

(#25) t72killer válasza Cloud_s (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, épp ezért találták ki a vista SuperFetch funkcióját :)) Ott annyi a különbség, h nem neked kell másik drivera tenni a PF-t, ha jók az infóim...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Renwick válasza twollah (#17) üzenetére


Renwick
őstag

Rád bízom, én mindenesetre a forgalmazónak hiszek: [link]
Az mondjuk érdekes egybeesés, hogy a 258 dodó szinte fillérre pontosan 199 ojró... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#27) Male válasza Cloud_s (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudom, hogy mind ilyen e, de amit én használtam CF-IDE átalakítót és CF kártyákat, azok bizony csak PIO modeban működtek... ennek a hátrányait asszem nem kell részleteznem :) Szóval a CF-IDE átalakító nem konkurencia ennek a terméknek!

(#28) Flashback


Flashback
addikt

Nem kell aggódni majd jönnek az olcsóbb noname gyártók másolatai. :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#29) Cloud_s válasza Male (#27) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Ez valóban gondot okozhat, de van 1000 féle ilyen átalakító.

Ez pl. támogat UDMA-t: [link]

De ha ez lassú lenne, akkor itt a Sata-s: [link]

[Szerkesztve]

(#30) llax válasza Cloud_s (#29) üzenetére


llax
senior tag

Ahogy látom, az ATA változatok itt is elektronika nélküliek. Csak a behelyezett kártyán múlik, hogy melyik átviteli módot támogatja. Teljesen mindegy, hogy melyik CF-ATA átalakítót használod, minden a kártyán múlik.

Az SATA kapcsolathoz már kell elektronika, de ettől semmivel nem lesz gyorsabb. A sebesség kizárólag a CF kártyától függ.

(#31) g@bo


g@bo
nagyúr

nem rossz ötlet, de majd jönnek a kinai gyártók, bagóé.

(#32) liksoft válasza Cloud_s (#29) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SATA esetén elfogadom. Viszont a PATA leírásában szerepel, hogy a kártyának támogatnia kell az adott üzemmódot. Vagyis ez a kártya interface chip-jétől függ!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33) Cloud_s válasza liksoft (#32) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

llax-nak is:

Valóban, most, hogy konkrétan PIO-only adaptert kerestem nem találtam egyet sem... Viszont nem értem akkor, hogy miért írják ki néhol nagybetűkkel, hogy Supports DMA - biztos reklámértéke van. Ebben az esetben viszont a Sata változathoz is kell a minél gyorsabb átviteli módra képes kártya. És Male-nél is valszeg a kártya volt a ludas.

A lényeg, hogy aki ilyet akar, annak meg kell válogatnia, hogy milyen kártyát vesz, de ez igaz a hírben szereplő átalakítóra is.

(#34) liksoft válasza Cloud_s (#33) üzenetére


liksoft
nagyúr

A parallel átalakítókban az egyetlen elektronikus alkatrész a 3,3V-os stabilizátor. Különben csak a két csatlakozó van összehuzalozva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) macilaci78 válasza Cloud_s (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy fél literes Coca Cola úgy, ahogy a boltban látod, tehát szállítással, raktározással, csomagolással együtt 9Ft/üveg áron van. A maradék 170Ft az, amit vámnak, Áfának, és profitnak nevezünk. Egészségedre!

Amúgy tényleg jó ötlet, de ha már ATA a csatolóformátum, miért nem 3,5''-os a keret mérete? Ja, és miért nem ''kétoldala'', szal az alján is pár foglalat... :U
Akkor ezt úgy kell elképzelni, mint párba fogott RAID-tömbök? Ha az egyik kártya kihal? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#36) atuci


atuci
senior tag

Ha valakinek kellene van 2 db dual CF to IDE adapterem :) tudom, ez nem SD, de nálam már régóta kapható. És ez 3.5'' -ra köthető :)

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#37) Lipton válasza Cloud_s (#22) üzenetére


Lipton
őstag

Igen, de aztán tölteni is kell, és az papírom maximum 28 megás sebesség már nem olyan jó. Arról nem is beszélve, hogy a PF folyamatosan változik, és valószínűleg elég hamar kinyírná a kártyákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.