Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem tudom hogy mikortol és menyiért lehet majd ezeket kapni de attol félek hogy az árakat nem egy átlag fizetésre szabták!
Ja és majd mien ramorral lehet majd használni a duált memot, mert azt hallotam hogy nem megy akármiennel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) gesuz


gesuz
senior tag

Már most van a nagy kerekben Pl MSI a legolcsóbb lapja asszem 22+fanál kezdődik. (Nagy kerben):)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#3) fLeSs válasza gesuz (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezt csak megerősíteni tudom :)) asus , gbt és msi is van már! :t

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

jöjjenek csak...! :)))

albatron koppitja gigabyte-ot :))
MSI csúnya de gyönyörű :DD

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ezeket az Albatron lapokat hol tudja megvenni földi halandó pesten?(kisker)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) yamshee


yamshee
tag

www.flash.hu , hivatalos albatron viszonteladó
árak a főoldalon

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#7) nobo


nobo
csendes tag

az intel honlapján beírtam a keresőbe hogy Springdale, mennyi lett a találat ?

0 !!! :DD vicces

GigaByte Fan

(#8) gesuz


gesuz
senior tag

Szerintem P4-hez most ez a legjobb árteljesítmény választás:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#9) erdoke válasza gesuz (#8) üzenetére


erdoke
titán

Attól függ. 533 FSB-hez szvsz hasonló teljesítmény mellett lényegesen olcsóbbak a SiS655-tel szerelt lapok. 800-as FSB-nél pedig iszonyú a tuningérdemes C-s procik ára (2,8-tól fölfelé). Gondolj bele: Veszel nem olcsón 2 db 434-es RAM-ot, és 10% tuningot bír szinkron. Ez az elérhető árú 2,4C-nél 2640 MHz-et eredményez, ami nem túl fényes. 466-os modulnál már akár a 2820 is elérhető...:DDD
Inkább ravasz húzás volt ez az Inteltől, mindsem tuningbarát.:(

A legjobb aláírás a héten

(#10) Versus válasza erdoke (#9) üzenetére


Versus
senior tag

Elnézést kérek hogy hosszú idő után hozzá merek szólni de lenne a kommentedhez pár észrevételem.''533 FSB-hez szvsz hasonló teljesítmény mellett lényegesen olcsóbbak a SiS655-tel szerelt lapok.'' Az ASUS P4P800 nem fog 40 bruttóba kerülni,viszont ha körülnézel a neten(TMSHW) akkor látod milyen szépen elporolja más gyártók 875!-ös lapjait kivéve persze a P4C800-at.Szerintem egy Abit nem lesz sokkal drágább 30 ezernél és ez olyan nagyon nem lehet drágább egy sis655-el szerelt lapnál ami az életben nem fog neked 180-as fsb felett menni és az életben nem fog DDR333 feletti szinten ramot hajtani,mindenki döntse el magában hogy olyan lapot vesz amivel ki tud hajtani egy 533-as p4-et és később még hajtani is tud majd benne egy 800-as P4-et is vagy beruház egy olyan lapba aminek biztosan nincs jövője!
''Veszel nem olcsón 2 db 434-es RAM-ot, és 10% tuningot bír szinkron. Ez az elérhető árú 2,4C-nél 2640 MHz-et eredményez, ami nem túl fényes. 466-os modulnál már akár a 2820 is elérhető...'' Gondolj bele mi lenne ha nem kevernéd állandóan a Canterwoodot a Granite Bay-el ,ezzel félrevezetve nem csak magadat hanem egy csomó fórumozót és utánaolvasnál hogy a Canterwoodnál NINCS szinkronitás és marhára nem kell bele tunning ram a hajtáshoz ,e tárgyban pl ajánlom neked a P4C800 Asus oldaláról letölthető manualját ,tudom lerágott csont de el kéne olvasni ! Vagy simán keress rá tesztekre,nem szégyen olvasni nekem is sokat segít a megértésben ,különösen ajánlom ezt a tesztet : http://www.x86-secret.com/popups/articleswindow.php?id=80 ,igaz hogy franciául van de a táblázatok nagyon informatívak ,különösen ajánlom a P4 2.4C-s procik fsb skálázási táblázatát ,de a pláne az i865PE VS i875/E7205/i845PE összehasonlító táblázataiban van! Remélem segítettem látóköröd kibővítésében !

Premium Vintage

(#11) erdoke válasza Versus (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ha a másik topicba nem tudtad átkopizni soraidat, akkor én is ide válaszolok.
1. Mindenekelőtt honnan veszed az állításaidat a SiS655-tel kapcsolatban? Tapasztalatból mondom, hogy marhaság. Persze ezzel kapcsolatban már flémeltünk, amikor még iszonyúan esküdtél a Granite Bay-re, de nem tanultál belőle.
2. SZVSZ egyik chipsetnek/lapnak sincs jövője az általad elképzeltek szerint. Mit ér majd a 865/875 a Grantsdale megjelenése után? Én csak azt mondom, hogy mindössze 10-12 hónapot kell arra várni, és sokkal több nagy horderejű változás várható bele, mint ezekbe.
3. Nem én keverem a Canterwoodot a GB-jel. Esküdtél aszinkronitásra (némileg jogosan a GB esetében, mert az nem tudott mást! Most pedig dicsőíted az aszinkronitást, amit a SiS655 régen tud, ráadásul nem csak alulhajtani a RAM-ot. Szerinted érdemes a 4,5 GB/s valós memória-sávszélességet tovább gyengíteni aszinkron alulhajtással a jobb procituning érdekében, holott annak már 800-on is 6,4 GB/s a sávszélessége?
Remélem segítettem látóköröd kibővítésében...

A legjobb aláírás a héten

(#12) erdoke válasza erdoke (#11) üzenetére


erdoke
titán

3. első sorában a második mondat félreérthető elírás miatt. Helyesen: Esküdtél a szinkronitásra....
Bocsesz mindenkitől.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Versus válasza erdoke (#11) üzenetére


Versus
senior tag

Nem szeretek annyit kopizni.:)
1. sis655 max fsb 180 ,x-86 secret ,Prohardwer Parci klaviatúrájából származott ugyanez az adat.Max DDR333 használat chipset leírás,sis655 tulajdonos mérése.
A Granite Bay simán teker 200-as fsb-n a gyakorlati vége talán pont a ramok miatt 215fsb-nél volt ,állításomat igazolja pl. az x-86 secret de kb még 3 helyen olvastam simán ment a C-s procikkal habár túl sok tunningpotenciál már nem volt benne.Ezért most is esküszöm a Granite Bay-re ha utánanézel látni fogod hogy azon a pályán is szorítja a Springdale/Canterwood-ot ,de ezen a pályán a sis655 már nem játszik! :)
2.Tudod te hogy hogy értem miért nincs jövője,lásd fenntebb !
3.A GB csak szinkronitást tudott ,nem esküdtem rá (nyugodtan lehet rám haragudni) viszont ez előnye volt abból a szempontból hogy nem kellett ''tunning ram'' a nagyon szép mem sávszélességhez ,tudom mit tud a sis655 levelezésben cseréltünk mért adatokat sis tulajjal,a GB-nek messze nem kellett szégyenkeznie.
Nem tudom honnan veszed le hogy most dicsőítem az aszinkronitást,érdekes meglátás ezzel nem érdemes vitatkoznom.A sis655-ön szorzó arány állítással tudod állítani a proci/ram fsb-t,a Canterwoodon nem(ezt elárulom hogy ne kelljen keresgélned egy manualban sem) ezért ott nem fog gyengülni a sávszélesség,kérlek ilyet ne írj le sehol mert nem igaz ! Hogy miért érdemes a proci frekvenciát emelni azt meg talán nem fogja senki megkérdezni! :)

Maradok baráti üdvözlettel !

Premium Vintage

(#14) erdoke válasza Versus (#13) üzenetére


erdoke
titán

1. Még mindig nem valós állítások. Pl. Nálam már ment a RAM 406-on.
2. Nem érdekes.
3. Hogyan állítod az FSB/RAM értéket, ha nem osztóval? Már az általad alkalmazott jelölés is osztó. Ha jól tudom, 5/4 osztó van, ami aszinkron alulhajtást jelent (FSB 250-nél 400 a RAM). Persze elképzelhető, hogy nem jól tudom.
Mi az, hogy nem kellett tuning RAM? 333-as v. 400-as nem tuning RAM egy alapon 266-os chipsetnél?

A legjobb aláírás a héten

(#15) Versus válasza erdoke (#14) üzenetére


Versus
senior tag

Milyen jó pontozni.
1.Az fsb max állításom azt hiszem igazolva lett egy házigazda által is,valóban a mérésnél is amit nekem csinált egy ismerős DDR400 lett beállítva a sávszélesség viszont csontra maradt ott ahol a DDR333 megállt,azt hiszem ez szerepel a chipset leírásában is.Természetesen ezt egyszerű cáfolni egy AIDA riportal vagy egy Sandra méréssel ,mondjuk összehasonlítani Acess_denied kolléga DDR396-on mért hasonló adataival,ha a Sis nyer a dolog egyértelmű és elismerem hogy tévedtem.
3.Tök egyszerűen ,beállítod a kívánt működési frekvenciát (pl. DDR266,DDR333,DDR400) így a mem sávszél máris nincs a procihoz kötve és mindenből kihozod a maximumot.
Szerintem a DDR400 nem tunning ram,hacsak nem a chipset határozza meg a ram besorolását! :)))

Premium Vintage

(#16) erdoke válasza Versus (#15) üzenetére


erdoke
titán

Pontozni azért jó, hogy könnyebben eligazodjunk. Tehát:
1. CHipset nem hivatalosan támogatja a DDR400-at is. Mind a PC2700, mind a PC3200 aszinkronnak számít az 533-as P4 esetében. Nálam aszinkron jóval magasabb a sávszélesség 400-on, mint 333-on. Kb. 360 szinkronnál éri utol az aszinkron 400-at. Access_denied 392-es adatát egyelőre nem tudom összevetni az enyémmel, mert nem jutottam el a 196-os FSB-ig. Talán el sem fogok, nem minden proci bírja, egyenlőre egyéb alkatrészeim sem tuningolásra termettek. Az lenne hasznos, ha tudnánk, mit mér mondjuk 178-on (~3,2GHz).
3. Azok után, hogy mennyire oda voltál a szinkronitásért a GB esetében, nagyon csodálkozom, hogy úgy tűnik, nem is igazán érted.
200-as FSB-nél (amin ugye a P4C procik üzemelnek alapon) a RAM akkor van szinkronban, ha 200-on megy (400 DDR). Ez elég egyszerű, nem?
Ha te mást tudsz beállítani, az már aszinkron (333 és 266 esetében aszinkron alulhajtás, ami a legrosszabb), vagyis csomó idő elmegy még az adatok időzítésére. Pont azt hívják aszinkronitásnak, ha a RAM órajele nem egyezik az FSB-vel. Az, hogy ezt miként éred el (osztó-szorzó, vagy másik órajel generáló segítségével), teljesen irreleváns.
Valós szinkronitás persze itt sincs, mert a proci órajelenként négyszer, míg a RAM csak kétszer tud fogadni/küldeni adatot. Ezért nem éri el a mem a proci sávszélességét (6,4 GB/s) dualban hajtva sem. Ezért is tűnik lényegesen jobbnak a Grantsdale a DDRII-vel (négyszer küld).
Dereng már?

DDR400 tuning RAM, ha 266-ról emeled szinkronban az FSB-t. GB fel sem ismeri 400-on, csak 266-on, mi más lenne?

A legjobb aláírás a héten

(#17) Versus válasza erdoke (#16) üzenetére


Versus
senior tag

1.Azt hittem kapok adatot ,de ha nem hát nem ! :)
Majd kérek Fierytől neki biztosan van AIDA riport.
Írod : ''Nálam aszinkron jóval magasabb a sávszélesség 400-on, mint 333-on.'' akkor minek kell felhúznod a procit oda ahova Acess kolléga ,mem sávszélességről beszélünk a te DDR406-odat talán össze lehetne vetni Acess DDR392-jével de biztosan megint buta vagyok. :)
3.Megint nem tudom hol olvastad hogy földhöz verem magam a szinkronitásért,de azt pláne nem tudom honnan veszed hogy nem értem a DDR és fsb közti összefüggést de oktass csak,túlélem! :)

Amúgy szerintem marhára off ennél a hírnél a sis-ről vagy a GB-ről beszélgetni ,főleg a mért adatok nélkül.Azért megnéztem volna egy Canterwood/Springdale összehasonlítást a sis-el de egyelőre úgy tűnik nélkülöznünk kell az adatokat.

Premium Vintage

(#18) erdoke válasza Versus (#17) üzenetére


erdoke
titán

Egyetértek az offtopic-kal, de te nem akartad a platformavatóhoz copyzni.
Asszem 4100 MB/s volt a RAM sávszélesség SiSoft Sandra szerint. Ez szinkron 180-on, és aszinkron 170-en (RAM 406-on) kb. egyforma. Amint látod, a proci az első esetben magasabban fut, az összteljesítmény nagyobb, ezért érdemes húzni. Föntebb csak egyet próbálkoztam, nem tudhatom, miért nem ment (lehet RAM, kevés fesz, stb.)
Szinkronitás iránti büszke kijelentésedet megkeresem, ha érdekel, több topicban is fellelhető (most mobilról inkább nem).
Azért sikerült oktatósra az előző, mert értetlenkedtél. Mondhatnám butaságot beszéltél, próbálva beállítani, mintha pl. a DDR333 választása nem aszinkron memóriakezelés lenne, ráadásul alulhajtva.
Az egész nem az én SiS655 dícséretéről szólt, hanem arról, megéri-e GB-t v. az enyémet most lecserélni. SZVSZ az átlagjúzernek nem futja 3-4 havonta cserélni az alaplapot, mint neked. Sőt nincs is rá szüksége, ha okosan dönt az adott pillanatban. Szerintem neked se volt égető a csere.
Majd ha jön a baba, másként látod a dolgokat, hacsak nem vagy krőzus. Taoasztalatből mondom. Jobb, mint a computer. (:)))

A legjobb aláírás a héten

(#19) gesuz válasza erdoke (#18) üzenetére


gesuz
senior tag

''hogy mindössze 10-12 hónapot kell arra várni'' Hmm..
akkor már felesleges fejleszetned. Pár év és itt lesznek mondjuk 50GHz procik is

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#20) gesuz válasza gesuz (#19) üzenetére


gesuz
senior tag

Nagyon halkan jegyezném meg hogy az MSI sis 655 lowendje 1000Ft olcsóbb mint a MSI 865-s lowendje:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#21) erdoke válasza gesuz (#20) üzenetére


erdoke
titán

Onnan indult, hogy érdemes-e LECSERÉLNI. Szerinted most új árában beszámítanak egy 3-4 hónapja vett GB-t v. SiS655-t? (Ezeknél MSI elég felejthetőt alkotott, miért lenne jobb a 865?) Egyáltalán mivel jobb a 865 a GB-nél (ismerve 800-on futtathatóságát). 875 még hagyján.
Értsétek meg végre, nem mondtam SOHA, hogy vki egy régebbi konfigot upgrade-eljen most GB-re v SiS655-re, amikor hasonló áron kapható a 865 és a 875. Hülye nem vagyok, csak egyesek nehezen értik, amit mondok.
Köpjem ki a rágót? :DD:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#22) gesuz válasza erdoke (#21) üzenetére


gesuz
senior tag

Kimondta, hogy lecserélni?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#23) erdoke válasza gesuz (#19) üzenetére


erdoke
titán

Rendkívül bölcs hozzászólás, köszönöm.
Ilyen az, amikor a vki nem AKARJA megérteni, mit akar mondani a másik. Mert milyen veszett újdonságot tud aSpringdale és a Canterwood az 5-10% teljesítménytöbbleten felül (vs. GB és SiS655)?
És mi várható a Grantsdale-ben, ami a föntiek egyikében sincs? DDRII, PCI Express, új foglalatú Prescott, SATA2, stb. Ez már nagyon más, ha érted amit mondok, és ez a ''csak 10 hónap''. Azt mondom, hogy a hozzám hasonló konfiggal rendelkezők most ne váltsanak. Ennyi, és ez csak az én véleményem.

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza gesuz (#22) üzenetére


erdoke
titán

Ez az egész itt Versussal egy másik topicból mászott át, már jeleztük az Off-topicot. Platformavatós cikk: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=13938&start=120&what=&how=&fid=5[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#25) gesuz válasza erdoke (#23) üzenetére


gesuz
senior tag

gesuz:''Szerintem P4-hez most ez a legjobb árteljesítmény választás''

dok:'' Attól függ. 533 FSB-hez szvsz hasonló teljesítmény mellett lényegesen olcsóbbak a SiS655-tel szerelt lapok.''
A baj itt volt. EZ AZ AMI NEM IGAZ.
A többiben egyet értünk:)



Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#26) erdoke válasza gesuz (#25) üzenetére


erdoke
titán

Egyrészt ez az akkori árakra vonatkozott, még alig volt 875 és 865. Másrészt most se valószínű 20 körül, amennyi 1 8SQ800. Vagy igen?
Bocs, elfelejtettem ezt a sort, de azzal a dátummal vállalom, most a föntiek állnak részemről. Árakban amúgy sem vagyok teljesen naprakész, lévén mostanában nem akarok váltani...
Mit szólsz a Grantsdale-hez? Nem tűnik érdemesnek várni a GB és SiS655 tulajoknak? Persze egy része még csak spekuláció, amit az Intel szivárogtat ki.

A legjobb aláírás a héten

(#27) gesuz válasza erdoke (#26) üzenetére


gesuz
senior tag

Mondom mindenben egyet értünk, de ez a sor is kimaradt akkor:
''Nagyon halkan jegyezném meg hogy az MSI sis 655 lowendje 1000Ft olcsóbb mint a MSI 865-s lowendje''
Lehet túl halkan mondtam:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#28) yamshee


yamshee
tag

Az albatron meg 2-4 ezerrel olcsóbb az MSI-nél!

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#29) Vaszilij


Vaszilij
csendes tag

Az Albatron nagyon zsír lap a Gigabytetól kivált mérnökök csinálják úgyhogy inkább a Gigabyte koppintja az Albatront!!!

Hardcore OC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.