Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

ekkora parasztvakitast mar... valoszinuleg nem jelent semmit sem a nikkel a rezen (illetve nem korrodal), de hogy nem javit a hovezetesi kepessegen az tuti. lattak ezek valaha errol tablazatot?

a nikkel levego, rez levego hoatadasi kepessege itt nem hinnem, hogy kimutathato kulonbseget hozna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) engusz


engusz
veterán

Egész pofásan néz ki ez a hűtő. Azért kíváncsi lennék egy-két tesztre!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Goose-T válasza arn (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerinted miért van minden gázkazánban nikkelezett réz fütôelem? Hogy hatékonyabban átadja a hôt a víznek, amit a csövein átfolyik.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) modder


modder
aktív tag

nem csak az, de ilyen vékony és sűrű bordázattal, biztosan eléggé jól hűt

(#5) andorpapa


andorpapa
őstag

Hát, érdekes. Az biztos, hogy a forma nem újdonság, kicsit emlékeztet a Coolink Armorra, meg még jópár coolerre, a rács+venti kombó meg az új Spire trendnek megfelelő, biztos van olyan, akinek tetszik.

Régebben divat volt a jobb hűtőket nikkel bevonattal ellátni, de akkor még nem úgy említették, mint ha ez valami hűtésnövelő szupermódszer lenne, hanem egyszerűen a réz túl puha, és emiatt az Athlonok magja mindig beleégette a rajta található feliratot a borda talpába, ami viszont rontotta a borda hővezetését. A nikkel borításnak köszönhetően ez elkerülhetővé vált, viszont értelemszerűen csak a talp lett így kezelve.

A nikkel borítás biztosan nem fogja növelni a hűtés hatékonyságát. Ezt arra alapozom, hogy anno az Akasa kiadta a Silver Mountain sorozatot, réz hűtők voltak, ezüst bevonattal, aztán az ezüst hatására sem tudtak jobbak lenni, mint ezüst nélkül. Tehát látvány szempontjából jó megoldás lehet azoknak, akik nem szeretik a réz színét, de hűtés szempontjából mindez semleges.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) andorpapa válasza modder (#4) üzenetére


andorpapa
őstag

A vékony és sűrű bordázat még jelenti azt, hogy jól is fog hűteni. A témával kapcsolatban ajánlom figyelmetekbe a Tt Volcano 12 topicot ([L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34730&arc=f[/L], ott eléggé részletesen ki van tárgyalva ez a kérdés.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) emvy


emvy
nagyúr

A nikkel hővezetési együtthatója kb. negyede a rézének.

while (!sleep) sheep++;

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mit mondjak, ez a ''csúcs'' hűtőt a cég max 3200-es P4-re ajánlja.
Ez szerintem sokat elmond a teljesítményéről...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) peterqe


peterqe
aktív tag

Nem azért, mert nekem is Zalman 7000Cu-m van, de mi a fenét akar a sok gyártó ezekkel az ''izékkel'', amikor a Zalman részéről, már rég megjelent a ''közel tökéletes megoldás?
A fene se érti...

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#10) L3zl13 válasza peterqe (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Felfogatás, helyigény és ár szempontjából azért nem épp tökéletes. Csak közel áll hozzá... ;]

Aki hülye, haljon meg!

(#11) engusz válasza peterqe (#9) üzenetére


engusz
veterán

Mert talán nem mindenki engedheti meg magának? Annó én sem tudtam megvenni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) laja válasza L3zl13 (#8) üzenetére


laja
tag

Természetesen azért ajánlják 3200 Mhz-es prociig, mert jelenleg nincs gyorsabb hivatalos sebességű proci. Ez persze nem mindenképpen jelenti azt, hogy gyorsabb procihoz nem elég. Mutass már nekem olyan hűtőt, ami a gyártó szerint mondjuk 3,6 gigáig jó.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#13) laja válasza Goose-T (#3) üzenetére


laja
tag

Off-topic: Goose-T, kiváló az aláírásod. Ötletes, humoros szóvicc.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#14) engusz válasza laja (#12) üzenetére


engusz
veterán

Valahol már láttam ilyet, de most csak a Thermaltake oldalán találtam némi hasonló dolgot.

Application for AMD Athlon XP up to 3400+
Application for Intel P4 478 FMB2, 3.2GHz and higher.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) szatmazs válasza laja (#12) üzenetére


szatmazs
csendes tag

[L]http://www.coolermaster.com/?LT=english&Language_s=2&url_place=product_list&p_class=114 [/L]

[Szerkesztve]

(#16) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mint előttem írták létezik ilyen. De elismerem, lehet, hogy a Spire-re ez nem jellemző.

Végülis a 3200 prescott talán már jelenthet valamit. De P4 EE-t már nem támogatja?

Aki hülye, haljon meg!

(#17) peterqe válasza engusz (#11) üzenetére


peterqe
aktív tag

Én is összeszorított foggal vettem meg, ez van. Sajnos.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#18) engusz válasza peterqe (#17) üzenetére


engusz
veterán

Akármennyire is szorítottam a fogaim csak egy GlacialTech Silent Breeze II fért bele az akkori költségvetésbe. És én azt mondom, hogy nem sajnos, mivel megvagyok vele elégedve.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) nyunyu


nyunyu
félisten

Azert en kivancsi lennek a venti hangjara is.

Aki azt allitja egy 3600-on porgo, 32.35CFM legszallitasu ventire, hogy 28.5dB, az vagy hazudik, vagy 10m-rol merte :U

Esetleg elneztek a ventigyarto katalogusat, es nem azt a hangeroadatot irtak ki belole, ami a konkret ventie. (lasd Tt SilentBoost, weblap szerint 21dB-je)

Osszehasonlitaskent a Tt SilentBoost 8cm-es, 2450-en 27.5CFM legszallitasu ventijere ir a Panasonic 28dB-t.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) arn válasza Goose-T (#3) üzenetére


arn
félisten

a gazkazanokhoz nem ertek, de ugy tudom a rezet altalaban azert nikkelezik, hogy noveljek a tartossagat (korrodalodas), illetve, hogy semlegesse tegyek olyan femekkel szemben amitol a rezhez vandorolnanak az elektronok. ezenkivul a feluleti kemenyseg novelese (csavaroknal, csatlakozoknal pl), es az esztetika is.

de egy biztos: ennel a hutonel nem fog kimutathato javulast produkalni a nikkelezes. ettol fuggetlenul nem is art (sot jol nez ki meg minden)... de azert az embereket nem kellene megvezetni. ez kb annyira hasznos mint az aranyozott ventilatorracs, vagy az ezustszinure fujt nyak, mert hogy gyorsabb.

a hovezetesi tenyezoje tenyleg csak az ezustnek jobb, de az is csak 100%os formaban, ami az amugy is draganak mondhato femet meginkabb megdragitja. az ilyen szennyezett ezustot pedig nem eppen erre hasznaljak.

illetve nem vagyok pontos, mert a gyemante nagysagrenddel jobb :) ebbol kellene hutot csinalni.

viszont ket dolog van, amit nem illik osszekeverni: hovezetesi es hoatadasi tenyezo. az eltero anyagminosegu feluletek talalkozasanal kivancsi lennek, hogy milyen kulonbseget hoznak. de itt szerintem sokkal nagyobb szerepe van a hutokozeg jellegenek (levego, viz - ezek hogyan es milyen sebesseggel aramlanak). ezert osszehasonlithatatlanul sokkal jobb egy pocskoszoru feluletu vizesblokk a leghuto blokkoknal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.