Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) g@bo

g@bo
(veterán)

szimpatikus holmik, csak egy csomó pénzbe volt a 754-ről 939-re állás is...

(#2) Gorneck válasza g@bo (#1) üzenetére

Gorneck
(titán)

Ez se olcsóbb...

Nekem viszont az elrendezés nem igazán tetszik...:(

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#3) Kriza

Kriza
(őstag)

Úgy látom a középső lapon Dual BIOS sincs az elsőhöz képest.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) _Gudella

_Gudella
(senior tag)

Minek tesznek még mindig LTP meg COM portot az alaplapokra?

PL az ABIT AW8-ben első ránézésre pont az fogott meg hogy nincsenek rajta ilyenek :)

[Szerkesztve]

(#5) finest

finest
(őstag)

Miért hagyják el a második IDE-csatolót? Szerintem kár.
Most csalódott vagyok, mert az Asus is csak egyet tett rá. Én két csatolót akarok!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) x_o_n

x_o_n
(veterán)

mindenesetre lessz ez még jobb is:)

(#7) Szten Márs válasza Gorneck (#2) üzenetére

Szten Márs
(nagyúr)

Hát nekem se... és úgy őszintén a Gigabyte egy ideje miért képtelen normális helyet hagyni a memóriaslotjai között? Olyan nagy dolog lenne? Tegyél egy ilyen lapba heatskines ramot... :(

Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die... come watch TV!

(#8) darabka válasza _Gudella (#4) üzenetére

darabka
(tag)

Én speciel még COM és LPT portot is használok, igen, 2006-ban! :Y

Soros portra a TV tuner távrecsegőjének a szenzora van kötve, LPT-re pedig egy jó öreg LaserJet4... :U

Elférnek a nekik kialakított helyen szerintem. Vagy mit tegyenek oda, még 12 USB portot?

To protect trees means exterminating beavers.

(#9) Gorneck válasza finest (#5) üzenetére

Gorneck
(titán)

Minek az, ha ott vannak a sata, sata2-es hdd-k?! Nekem pl nem hiányzik...jelenleg egy ide eszköz van a gépembe...egy dvd író.

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#10) Gorneck válasza Szten Márs (#7) üzenetére

Gorneck
(titán)

Abit KN9 Ultra vagy sli lapja sokkal jobban tetszik.:)

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#11) ody42

ody42
(senior tag)

nekem is jól jön a com port, pl. van egy kis mérőm, amihez csak com-portos kábel van, és közben át kell tölteni az adatokat gépre, szerintem árban nem sokat dob hozzá egy alaplaphoz, szóval maradjon csak :)

(#12) anaqer válasza darabka (#8) üzenetére

anaqer
(veterán)

Vagy mit tegyenek oda, még 12 USB portot?

OTES.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) kovsol válasza _Gudella (#4) üzenetére

kovsol
(félisten)

cégeknél használnak máig még olyan eszközöket amik ezt igénylik
nem csak nyomtató vagy ilyesmit hanem akár több milliós berendezések amiket drága lenne lecserélni

bár nem épp ide gyártják ezeket a lapokat

[Szerkesztve]

May the Force be with you - facebook.com/KovsolPhoto

(#14) anaqer válasza finest (#5) üzenetére

anaqer
(veterán)

Nem az alaplapgyártók hagyják le, maga az NF5x0 széria az ami csak egy IDE csatornát támogat.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) dante3 válasza Gorneck (#10) üzenetére

dante3
(őstag)

Nekem pedig az ASUS M2N32 SLI DELUXE! :Y
[kép]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#16) _Gudella válasza kovsol (#13) üzenetére

_Gudella
(senior tag)

Hát igen, egyrészt nem kimondottan céges lapok, ráadásul nem is kötelező mindenkinek lecseréni az alaplapját attól hogy megjelenik egy új, és szerintem a felhsználók nagyonkis rész használja már az ilyen portokat, akinek nagyon kell meg tudja oldani valami átalakítóval.

(#17) _Gudella

_Gudella
(senior tag)

Igazából a PATA kikoptatásának is nagyon itt az ideje, csak értem mértnem terjednek jobban a SATA-s ODD-k?

(#18) Mackósajt válasza _Gudella (#4) üzenetére

Mackósajt
(senior tag)

Pl. a mi cégünknél elég fontos a com port, mert egy csomó számítógépes adatfeldolgozást igénylő műszer azon kommunikál. És ezeknek a műszereknek az életciklusa icipicit hosszabb, mint a számítógépek termékciklusa.

szerk: mi az, hogy nem céges lap? Nem mindig különül el. Elfér az a com port. :)

[Szerkesztve]

(#19) Gorneck válasza dante3 (#15) üzenetére

Gorneck
(titán)

Ha ollan mint az a8n akkó kenjék a hajukra! Az áráról nem is beszélve...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#20) dante3 válasza Gorneck (#19) üzenetére

dante3
(őstag)

Nem ismerem az A8N lapot,de amit eddig az M2N32-ről olvastam rosszat nem jelent:
Hát igen az ára biztosan borsos lesz!
Amúgy mindíg Abit lapom volt/van,csak ki szeretnék próbálni valami mást is! :B

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#21) Foglalt név válasza dante3 (#20) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Max. dfi-t többi egy fikarcnyit sem jobb :)

[Szerkesztve]

(#22) LordX válasza _Gudella (#17) üzenetére

LordX
(veterán)

Mert a büdös ODD chipset gyártók nem csináltak még mindig SATA-s chipeket. Ezért csak beépített SATA-PATA átalakítóval lehet SATA ODD-t csinálni.

[Szerkesztve]

(#23) _Gudella válasza LordX (#22) üzenetére

_Gudella
(senior tag)

mondjuk én külső usb rack-et használok az odd-nek, úgyhogy asszem én végleg megszabadultam a PATA-tól :)

[Szerkesztve]

(#24) g@bo válasza Gorneck (#19) üzenetére

g@bo
(veterán)

az egyik deluxe lapjukon nézegettem a hőcsövet.... féloldalasan állt a fet-eken, és remekül forrósodott ( a forró hídról a mégforrób fetekre ment a gőz ) szóval van ilyen, hogy legyen....

viszon az a8r nem rossz.

(#25) 3P

3P
(tag)

Na én meg most tervezek új konfigot venni. A jó öreg EPoX 8KHA+ (VIA KT266A) lapom és a 2400+-os procim most került abba stádiumba, hogy lecseréljem. Kis upgrade mellett ugyan, de most lesz 5 éves ez a konfig és szerencsére nagyon bejött.
Az új konfignál is egy hasonlóan stabil lapra akarok építkezni, s erre a Gigabyte M59SLI-S5 lapra gondoltam. Remélem bruttó 40 000 Ft alatt lesz lap. Procinak jelenleg meg kell, hogy elégedjek egy sima 3500 AM2-essel, s majd egy 2 év múlva bele fogok tenni egy dual magost, amely órajelben is legalább 2500 MHz körül fog menni.
Tényleg, ezek a lapok natívan támogatják a 800 MHz-es DDR2 modulokat? (Overklock és tuning kizárva).
Már csak egy nagyon hallk ventit kellene találnom, de ahogy látom elég karcsú még a választék ezen a téren az AM2-höz.
VGA-nál még kérdéses, hogy GF 7900GT, vagy Radeon X1800XL legyen, s ha már a lap is Gigabyte, akkor a VGA is legyen az... ;)

[Szerkesztve]

(#26) gliskard

gliskard
(aktív tag)

...kiváncsi lennék már egy tesztre ami sima mezei (pl. szimpla vga) konfig esetében hasonlitaná össze az nf4-et és az nf5-öt, mekkora a teljesitmény különbség? Mert a dual lan, és egyéb dolgok nekem speciel nem létfontosságuak és ha elhanyagolható a különbség akkor inkább olcsóbbat vennék, AM2-re váltásnál.

(#27) #65675776

(törölt tag)

A GB miért nem képes normális mennyiségű és elhelyezésű ventilátortápcsatlakozót rakni a lapjaira?

(#28) Gorneck válasza g@bo (#24) üzenetére

Gorneck
(titán)

Jónak tűnik...:)

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#29) Gorneck válasza #65675776 (#27) üzenetére

Gorneck
(titán)

Mert lehet a szabályzást monitorozást nem tudják megoldani biosból, mint pl abiték... :F

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#30) Gorneck válasza dante3 (#20) üzenetére

Gorneck
(titán)

Én sajna igen...elég is volt belőle...az an8 klasszisokkal jobb lap és az ára is barátibb...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#31) #65675776 válasza Gorneck (#29) üzenetére

(törölt tag)

Egy dolog. Attól még lehet rajta csatlakozó. A Hátlapnak pl még a közelében sincs a két nF5xx-es lapon.

(#32) Gorneck válasza #65675776 (#31) üzenetére

Gorneck
(titán)

Ha nincs szabályzás akkó sztem nincs sok értelme odatenni vagy tévedek?! Me ha nincs biosban illen fícsör, akkó csak panelos szabályzás marad a csendmániás júzernek...szal a csati felesleges sztem.

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#33) #65675776 válasza Gorneck (#32) üzenetére

(törölt tag)

Mind az egy CPU_FAN-t lehet szabályozni a három ventilátorból. Akkor meg nem mindegy, mennyit raknak még a lapra?

(#34) Gorneck válasza #65675776 (#33) üzenetére

Gorneck
(titán)

Ezek szerint nem...

''Mind az egy CPU_FAN-t lehet szabályozni a három ventilátorból.'' :F

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#35) #65675776 válasza Gorneck (#34) üzenetére

(törölt tag)

Ha a GB tartja a szokását, akkor egy, azaz egy darab ventilátor szabályozható BIOS-ból (mint gyakorlatilag minden alaplapon, leszámítva pl a μGuru-sokat).

(#36) Gorneck válasza #65675776 (#35) üzenetére

Gorneck
(titán)

A mondat elejével voltak gondjaim!:D

Ezé írtam azt, hogy akkó minek...nekem a 12es ventikkel a guru sem birkózik meg így minden egy zalman panelről megy...szal felesleges több csati...szvsz.

[Szerkesztve]

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#37) Csiborbogár válasza #65675776 (#35) üzenetére

Csiborbogár
(őstag)

Ezt én sem igazán értem!
Mennyibe volna egy alaplapgyártónak úgy megtervezni egy alaplapot, hogy mind a 3(vagy 4,5...)Fan connector szabályozható legyen?
Mire lehet használni 2x16 PCI-E mellett egy 8-as slotot? :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#38) _ocsisajt válasza LordX (#22) üzenetére

_ocsisajt
(őstag)

ez tenyleg szani... belelendulhetnenek mar igazan a true nativ satas oddokba... es akkor talan megszunne a haklis iroknal is az a soxor elofirdulo bosszanto tenyezo, hogy egy csatornan nehogy mas is jelen legyen... bar ki tudja... :DDD

MBTI: ENFP-T ^_^ | Epic music forever! :) | Hellrider#2918

(#39) Gorneck válasza Csiborbogár (#37) üzenetére

Gorneck
(titán)

És a 2szer 16-ot?! ;]

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#40) Ősember

Ősember
(őstag)

na ez az a fajta alaplap, amitöl összefosom magam.... 3 pci-e kártya :DDD ez egy vicc én mondom nektek! :)) igy is a videokari melletti sávokat nem lehet eleve használni 1 slotos hütéssel sem, nem még ugy, hogy 7 bövitöhelyre betesznek 3 hatalmas foglalatot :( ezen még azt sem veszem észre, hogy a pci-e 1x-est eröltetnék!

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#41) Pharaoh

Pharaoh
(aktív tag)

Az egy hónapja írt bemutatón még kető pata volt rajta.

[link]

(#42) Gorneck válasza Ősember (#40) üzenetére

Gorneck
(titán)

Ezé nem köll az SLI-s lap kutyának sem... ;]

[Szerkesztve]

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#43) simonzé

simonzé
(addikt)

Minden nap más gyártó AM2-es alaplapjait mutatja be a PH. Miért nincs egy általános piaci összefoglaló, hogy ne mindig ugyanazok a vélemények bukkanjanak fel mindegyik topicban?

I don't fit in. I fit out.

(#44) #65675776 válasza simonzé (#43) üzenetére

(törölt tag)

Lehet félnek megmondani a frankót. Tudod: ''főtámogatónk: Asus'', plusz egyebek.

(#45) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Endlich eltűnt a DPS...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) rolko válasza #65675776 (#44) üzenetére

rolko
(őstag)

'főtámogatónk: Asus'' lehet nem kapnak egy kis támogtást!? :DD :DD

Ubiquiti ROCKET M5 (5GHz kültéri AP/Kliensek) eladóak

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.