Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Socket 939 júniusban? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kaktusztea


kaktusztea
tag

Ennek majd akkor lesz jelentősége, ha az AMD jelentősebb mennyiségű procit is gyárt a S939-hez.

(#2) L3zl13 válasza kaktusztea (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Remélhetőleg jobban rányomulnak majd, ha már nem lesz ez a kavarás a socketekkel.

Más:
Most akkor az A64 és az A64FX csak cache-ben fog különbözni egymástól, és lapkompatibilisek lesznek? Ez nagyon jó! :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#3) kaktusztea válasza L3zl13 (#2) üzenetére


kaktusztea
tag

Ime a ''Socket B'' :DD

(#4) crab válasza L3zl13 (#2) üzenetére


crab
senior tag

Nem, az fx-ek 940 tűsek a síma A64 most 754, júniustól 939.

(#5) erdoke válasza crab (#4) üzenetére


erdoke
titán

FX is S939 lesz, tehát jól írta.

A legjobb aláírás a héten

(#6) crab válasza erdoke (#5) üzenetére


crab
senior tag

akkor tévedtem, bocs!:)

(#7) engusz


engusz
veterán

Viszont akkor az Athlon 64 FX-ek mellé továbbra is regiszteres memóriák kellenek majd? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Uzmany válasza engusz (#7) üzenetére


Uzmany
őstag

Az S939 FX -hez már nem.

® visions created with passion

(#9) anulu válasza engusz (#7) üzenetére


anulu
félisten

nem, csak a cache-ben lesz különbség. tudtommal.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) engusz


engusz
veterán

Akkor az Athlon 64 FX csak a +512 kb cache miatt lesz gyorsabb?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) erdoke válasza anulu (#9) üzenetére


erdoke
titán

Meg a csúcsverziók órajelében.:) Illetve az FX már most se lockos.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Enclave


Enclave
aktív tag

Én egy A64 vételén gondolkodom csak azt nem tudom még,hogy várjak-e a socket939-re. Egyébként nem tud valaki valamit arról,hogy az NForce3 250-es A64 alaplapok mikorra várhatók socket754-es kiadásban?

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#13) L3zl13 válasza engusz (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A cikk szerint nem.

És ez jó is így.

A regiszter maradjon csak az Opteronnak a szerverekhez. Úgyis ott van értelme igazán.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) engusz válasza Enclave (#12) üzenetére


engusz
veterán

Én még várnék vele, az biztos.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) L3zl13 válasza Enclave (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz vagy már be vannak jelentve, vagy bármelyik pillanatban várhatók.

Én biztosan megvárom a 939-et, sőt még akkor sem sietem el.
A Barton2500+@3200+ hoz képest úgysem jelentene hatalmas ugrást...

Aki hülye, haljon meg!

(#16) maszat válasza engusz (#14) üzenetére


maszat
senior tag

#12 és #14-nél miért hiányzik a minősítés és miért kisebb a betűméret?

Már értem, hogy az off miatt, de miért tűnik el a minősítés?

[Szerkesztve]

(#17) erdoke válasza maszat (#16) üzenetére


erdoke
titán

Talán mert a ''bejelentett OFF'' nem adódik a hozzászólások számához.:F

A legjobb aláírás a héten

(#18) faster válasza erdoke (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Ezek szerint a ''sima'' A64 is átköltözik S939-re, és kétcsatornás memóriavezérlőt kap?

(#19) fLeSs válasza maszat (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Látszik az, csak keresni kell. :Y :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs válasza faster (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez sztem nem újdonság.
A Socket 754be az új Duron lesz beletéve. Illetve az Athlon XPk amig meg nem szűnnek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) faster válasza fLeSs (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Miért háttérszínű a minősítés az offtopik hozzászólásoknál? :F

(#22) Enclave válasza engusz (#14) üzenetére


Enclave
aktív tag

De nekem már a nyárra kellene... :(
Ezért is kérdeztem a Socket754-es NForce250-et.
Egyébként kb. milyen áron fogják adni a socket939-es procit és alaplapot?Erről nem tudni semmit?

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#23) faster válasza fLeSs (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Ez sztem nem újdonság.

Nekem az. :D

(#24) Nowhereman


Nowhereman
őstag

4 féle socket az AMD-nél csak az asztali gépekhez! Na ebben már beérte az intelt...

Utánam a kondenzcsik!

(#25) L3zl13 válasza Nowhereman (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az egyik csak maradék, kifutó tipus. (SocketA)
Egy másik pedig szerverekhez és workstationökhöz való. (S940)

A 754 és a 939 kár hogy külön van, de azt nem tudom mennyi extra költséget jelent egy alaplapon plusz egy memória csatorna. Ha sok, akkor úgysem lenne gazdaságos 754-hez kétcsatornás alaplapot használni, csak azért, hogy támogassa a 939-et is. (Bár talán az is megoldható, hogy a 939 menjen egycsatornás lapban is... :F)

Így legalább nem lesz olyan kavarás az alaplapoknál. Ránézel, és látod, hogy egy vagy két memória csatornája van.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) sziszegő


sziszegő
senior tag

Én már nagyon várom, hogy végre lehessen kapni rögvest beszereznék eggyet, kiváncsi vagyok a dual chanel -es A64-re mit produkál.

(#27) DcsabaS válasza L3zl13 (#25) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Szerintem egy ido utan az lesz, hogy a mobilokban a Socket 754-et hasznaljak (ahol boven eleg 1 db RAM csatorna es kisebb L2 cache is), az asztali gepekben a Socket 939-et, a szervereknel meg a Socket 940-et. Utobbiban az a lenyeg, hogy a Socket 939-es (olcsobb) procikat ne lehessen multiprocesszoros felallasban hasznalni (legalabbis buheralas nelkul). Ez elvileg elfogadhato konstrukcio, csak az a baj, hogy valojaban mar kuszobon all, hogy az asztali gepek is 2 proci magot kapjanak, kulon, vagy inkabb egyben. Szoval mar nem igazan erdemes az asztali gepeket ilyen ertelemben butitani. Ahogyan az AMD-nek az a butitasa, hogy csak 1 db RAM vezerloje legyen az Athlon 64-nek (es meg az is csak DDR333-as RAM kezelessel), ugyancsak meghaladott volt a megjelenese pillanataban.

Talan megszallja az AMD-t valami megvilagosodas fele, es a Socket 939-es Athlon FX-eket is lehet majd dualban hasznalni, illetve a Socket 939-es alaplapok tudjak majd fogadni a majdani 2-magos Athlon 64-eket is (barmi legyen is majd a nevuk), es egyaltalan, hamarabb jelenik meg a dual magos proci, mint most igerik.

(#28) Raymond válasza DcsabaS (#27) üzenetére


Raymond
félisten

Hat itt tobb dologgal nem ertek egyet:

1. ''Szerintem egy ido utan az lesz, hogy a mobilokban a Socket 754-et hasznaljak (ahol boven eleg 1 db RAM csatorna es kisebb L2 cache is), az asztali gepekben a Socket 939-et, a szervereknel meg a Socket 940-et. ''

A felosztas nem a mobil/nem-mobil szerint lesz, hanem a low-end/mid-range szerint. Es olyan, hogy ''boven eleg 1 db RAM csatorna es kisebb L2 cache is'' nem letezik. Miert kene egy notebookba butitott procikat rakni ? Nem a teljesitmeny szugsegtelensege miatt csinaljak, hanem a fogyasztas miatt.

2. A nagy margin-al arusitott szerver/munkaallomasokba szant procikat muszaly megkulonbozteteni a ''sima'' procik-tol, mert ha mindket fajta megy dual-ban akkor miert fizetne valaki az egyikert ketszer annyit mint a masikert ?

3. ''...es egyaltalan, hamarabb jelenik meg a dual magos proci, mint most igerik.
''


Ez valoszinutlen, mert nincs nyomas az AMD-n hogy ezt megtegye es par friss hir szerint a 90nm-re valo atallas nem megy olyan siman mint ahogy azt elkepzeltek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) Raymond válasza Raymond (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Azt irtam nincs nyomas az AMD-n, de akkor meg nem olvastam ezt:
[L]http://www.theinquirer.net/?article=15841[/L]

The first Intel Extended Memory 64 Technology (iAMD64 to the INQ), will make their showing on the 1st of August, with the launch of the P4 3.6GHz, the 3.4GHz, and the 3.2GHz. ALl of these use an 800MHz system bus. Prices for these will be $640, $415 and $279.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) DcsabaS válasza Raymond (#28) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''A felosztas nem a mobil/nem-mobil szerint lesz, hanem a low-end/mid-range szerint.''
Az allitasom lenyege PONT AZ, hogy bar most meg ugy tervezik, ahogy Te is leirtad, nincs sok ertelme. Ugyanis a low-end/mid-range kategoriabol nem lehetne megfeleloen upgrade-elni. (a Duron/Athlon iranyban lehetett), es ez olyanokat is visszatarthat, akik egyebkent kezdetben megelegednenek a kisebb teljesitmennyel is, de nem akarjak kizarni magukat a kesobbi fejlesztesbol, illetve nem akarjak kidobni az draga penzen vett alaplapjukat.

Ettol a problematikatol mentesek a mobil gepek, ugyanis ott egyebkent sem jellemzo az upgrade (legfeljebb RAM, vagy HDD), ezert oda nyugodtan lehet tenni Socket 754-et is.


''Es olyan, hogy ''boven eleg 1 db RAM csatorna es kisebb L2 cache is'' nem letezik. Miert kene egy notebookba butitott procikat rakni ? Nem a teljesitmeny szugsegtelensege miatt csinaljak, hanem a fogyasztas miatt. ''
Hogyne letezne! Ahogyan Te is megadtad a valaszt: a masodik RAM csatorna, illetve a nagyobb L2 cache lenyegesen nagyobb aranyban noveli a disszipaciot, mint a processzalasi teljesitmenyt, ezert mobilba nem valo. Asztali gepeknel viszont nem akkora problema a fogyasztas, viszont annal fontosabb a minel nagyobb effektiv RAM sebesseg, ezert ott nem szabadna olyan engedmenyt tenni, hogy csak 1 db RAM csatorna legyen. Ma mar az keves.


''2. A nagy margin-al arusitott szerver/munkaallomasokba szant procikat muszaly megkulonbozteteni a ''sima'' procik-tol, mert ha mindket fajta megy dual-ban akkor miert fizetne valaki az egyikert ketszer annyit mint a masikert ?''
Tenyleg muszaj (must sein, nemetbol), nyilvan az AMD is tori rajta a fejet. Talan azt lehetne csinalni, hogy csak a 4-8 procis uzemmodhoz kellenenek az igazi Opteron-ok, illetve azokban lehetne sokkal nagyobb chache is.

''Ez valoszinutlen, mert nincs nyomas az AMD-n hogy ezt megtegye es par friss hir szerint a 90nm-re valo atallas nem megy olyan siman mint ahogy azt elkepzeltek.''
Nyomas eppen lesz, mert az Intel is (a tevutak utan) mostmar elo fog ugrani a dual core-os procikkal, itt-ott 64 bit-es tamogatassal is megspekelve, es azok szerintem nagyon jo teljesitmenyre lesznek kepesek.
A 90 nm persze nem trivialis, de a fo gond vele a fogyasztas, amely nem csokkent le annyira, mint elvileg tehetne. Ez azonban kapora jon az AMD-nek, ugyanis az Athlon 64 relative jo hatasfoku a P4-hez kepest. Ezert ha dual core-os Athlon 64-gyel lehetne versenybe szallni, azzal szemben egyelore nem tudna mit felmutatni az Intel.

(Latom mar Te is erzed a nyomast...)

(#31) Raymond válasza DcsabaS (#30) üzenetére


Raymond
félisten

''a masodik RAM csatorna, illetve a nagyobb L2 cache lenyegesen nagyobb aranyban noveli a disszipaciot, mint a processzalasi teljesitmenyt, ezert mobilba nem valo.''

Hogyan noveli a masodik RAM csatorna a hodisszipaciot ? Az L2 cache szinten nem olyan veszes - hasonlits ossze egy A64 3000+ es 3200+ procit...

''Talan azt lehetne csinalni, hogy csak a 4-8 procis uzemmodhoz kellenenek az igazi Opteron-ok, illetve azokban lehetne sokkal nagyobb chache is.''

Ennek az allitasnak sem uzleti (dual vs. 4/8 CPU gepek piaci reszesedese) sem pedig technikai (miert csak a 4-8 CPU-nal segitene a tobb cache?) hattere nincs.

''Muszaly'' - eliras volt...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Socket 939 júniusban? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.