Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Na, most magyarázza el nekem valaki, hogy mi a különbség a S939 Opteronok és az azonos paraméterekkel bíró Clawhammer/San Diego/Toledo párjuk között. :F

A legjobb aláírás a héten

(#2) tgabi333


tgabi333
tag

Hát ez már tényleg bonyolult.. mit csinál az AMD? :F

Szerintem már csak néhány mérnök tudja, hogy mi jön ki a gyárból, de azok is azért, mert az üzemben figyelik a szallagot..

Dehogy mi lehet a tervezőasztalon... katasztrófa.. Lassan eljutunk oda, hogy mint a bazárban kell válogatni a processzoraik között: ez tetszik? igen de nem jó a tokozás, és ez? ennek meg nem annyi a kesse.. és ez, ennek meg a revíziószáma nem tetszik és feltúrjuk az egész készletet...

(#3) erdoke válasza erdoke (#1) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg S939-en is regiszteres ECC-s RAM-ot fog igényelni? :F

A legjobb aláírás a héten

(#4) strike-force válasza erdoke (#1) üzenetére


strike-force
őstag

ne foglalkozz te ilyenekkel, koncentrálj inkább az X2-re !! :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) Club


Club
őstag

Most én is megteszem, amit már 10000-szer láttam:
Hajrá AMD, hiszen látjátok mennyire jól átlátható, megfontolt, komoly stratégiával nyomul.;]
Mintha csak Orbánt hallanám:
8 foglalalt, 19 processzor stb stb:
Ez mi a felhasználónak:1 nagy sux:DDD
Bocsi, de sokáig hallgattam az Intel fikázást, kicsit had törlesszek:)

[Szerkesztve]

(#6) Esmein válasza Club (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

Úgy nézem aki nagyobb baromságot csinál, azé lesz a részesedés. Legalábbis eddig így volt :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) fLeSs válasza Esmein (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) aXXon válasza erdoke (#3) üzenetére


aXXon
senior tag

hat pont ez az, hogy valoszinuleg nem kell neki az ecc ram 939 alatt.... mellesleg ugy altalanossagban mar regen gondolkodtam, hogy downgradebe veszek egy sempront, csak nem akartam megsem 754be downgrade fejleszteni, ha ez kijon akkor kiproba, aztan ha nem tetszik akkor vissza az intel vonalra :DD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#9) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha jobban átolvasom a hírt akkor felfedezek itt egy kis gubancot. van CG steppinges s939 sempron tervben, tehát ez már egy rossz pont. s754-be már csak D0 steppingest gyártanak így a tyúningnak semmi nem szab határt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Overlocker válasza Esmein (#9) üzenetére


Overlocker
veterán

A 939-es sempron venice magos lesz,csak 256kb L2-vel. Csak megsúgom;)

(#11) Rolly


Rolly
veterán

szerintem még nem olyan vészes az AMD processzorpalettája, csak jó lenne ha csinálnának egy táblázatot, s akkor abból mindenki ki tudná bogarászni ami kell neki

(#12) Overlocker válasza Rolly (#11) üzenetére


Overlocker
veterán

van ilyen a neten..

(#13) stanci válasza Esmein (#9) üzenetére


stanci
tag

Itt megragadnám az alkalmat egy kérdésre: Mi a különbség a CG és a D0 stepping között?
Egyáltalán mi az a stepping? Valaki letudná írni röviden.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#14) Esmein válasza Overlocker (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az nagyon helyes, kiváncsi leszek az árára. (de akkor miért ír cg és d0-t ?(newcastle és winchester))

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Overlocker válasza Esmein (#14) üzenetére


Overlocker
veterán

Mert hülyeség...
Bővebben: link

Inkább venice/winchester mag lesz.

[Szerkesztve]

(#16) lorcsi válasza erdoke (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

talán a cache mérete lesz más :F
vagy azért hogy 1 típusú alaplapba több féle proci is beletudjunk tenni & ne kelljen állandóan lap+ procit cserélni...
talán....

(#17) Esmein válasza Overlocker (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ezért már lehet megéri majd s939-re váltani.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Overlocker válasza Esmein (#17) üzenetére


Overlocker
veterán

Naná! Tbred-b & Barton esetéből tanulva nemsokkal lesz lassabb mint a venice.

(#19) lorcsi válasza Esmein (#17) üzenetére


lorcsi
veterán

erre utaltam 1 lap & kb. 3-4 féle proci...szinte álom ha 3-4 évente nem kell új teljes konfig ...:O

(#20) Esmein válasza Overlocker (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Most a64 sempronom van, wincsi magos, alig lassabb. Mondhatnám cpuz nélkül sose mondod meg hogy sempron van benne .

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) lorcsi válasza Esmein (#20) üzenetére


lorcsi
veterán

videokátyád az szakít rendesen ;]

(#22) Overlocker válasza Esmein (#20) üzenetére


Overlocker
veterán

aha, én is olyat akartam,aztán volt lehetőségem olcsón winchestert venni,szerencsére...

(#23) Esmein válasza lorcsi (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

keményen :) 3450 pontot tekere 2k1-ben. (bár farcry és nfsug2 folyamatosan fut)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) stanci


stanci
tag

#13
Na mi van senki nem tudja mi az a stepping vagy csak lusták vagytok?

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#25) Esmein válasza stanci (#24) üzenetére


Esmein
nagyúr

a stepping a gyártástechnológia finomodásával új magok gyártási módszerek bevezetésével, de mindenképpen valami új eljárás miatt megváltozó azonosító betű és számsorozat a processzor tokozásán vagy fém védősapkáján.

Mivan lusta vagy keresni ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Szőrös  válasza Esmein (#25) üzenetére


Szőrös 
veterán

ejnye komám csak higgadtan ...

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#27) stanci válasza Esmein (#25) üzenetére


stanci
tag

Ok. De ezt eddig is tudtam. Miért pont CG meg D0, mit rövídítenek ezek?

Egyébként keresek. Megkereslek titeket a kérdésemmel. ;)

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#28) HERR Z válasza Overlocker (#10) üzenetére


HERR Z
veterán

cg-->ez biza a régebben Parisként futott mag...
d0-->palermo
e3-->vicces ez is palermo de ugye tud SSE3-mat
e6-->palermo+SSE3+64bit+cnq
ugyanez van S754-be is....
vélhetően az olcsóbbakba sózzák el a régi magokat...

[Szerkesztve]

(#29) Esmein válasza HERR Z (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

kiváncsi leszek az árak alakulására és a tuningolhatóságra. Lehet hogy ha azonos áron tudnak jobb tuningteljesítményt, akkor majd váltok. Egyelőre viszont még nem látok konkurrenciát a 14 ezres 2600+ s754-es palermonak.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) Esmein válasza Szőrös  (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nyugodt vagyok. Halálosan.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) HERR Z válasza Esmein (#29) üzenetére


HERR Z
veterán

mért érné meg váltani?DC?
Mert ezek a magok mind ott figyelnek S754-es vonalokon....

(#32) stanci válasza Esmein (#25) üzenetére


stanci
tag

Ja és még egy, ha itt kérdezek biztos lehetek a válasz szakszerűségében.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#33) Esmein válasza HERR Z (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

Valami ilyesmire számítok én is, hogy kijön a butított venice(remélhetőleg mégis venice lesz az a titokzatos sse3-as) s754-re és becserkészem. Amúgy nem zsánerem a dual channel.

#32: ennek örülök, remélem hatott a letolás és legközelebb kicsit jobban vigyázol a hangsúlyra :D Itt errefelé nem szeretjük az ilyesmit.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) Sanya


Sanya
nagyúr

szerintem alaplapba heggesztett procik kellenének, nem lenne ilyen gond:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) 911 válasza erdoke (#1) üzenetére


911
tag

Socket M2 mikor jön?

:D

''be-ba-be-bub-ble''

(#36) Esmein válasza 911 (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

amint vettél egy s754-es vagy s939-es rendszert :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) erdoke válasza aXXon (#8) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem kell neki reg ECC RAM, akkor azt San Diego-nak híjják. Vagy ezentúl a raktár sarkában fellelt régi Clawhammer procikat áttokozzák és S939 Opteron néven küldik csatába? :D
Mingyá rákeresek a neten, mert nem értem. :(

A legjobb aláírás a héten

(#38) fanatic


fanatic
aktív tag

Miért nem csinálnak 8346736886368 lábas procit, és akkor nem kell a memó vezérlőre hivatkozni! Az Intelnál sem szerettük ezt az állandó foglalat cserét... itt se fogjuk! :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#39) Overlocker válasza HERR Z (#28) üzenetére


Overlocker
veterán

ácsi én a 939-es vonalról beszélek. Azok winchester/venice magot kapnak.(sempron)

(#40) HERR Z válasza Overlocker (#39) üzenetére


HERR Z
veterán

úgy irogatsz hogy el se olvastad a cikket....no comment...rekació:[kép][kép][kép][kép][kép]

(#41) Overlocker válasza HERR Z (#40) üzenetére


Overlocker
veterán

Elolvastam:U
1. Az amd hülye lesz 4 féle sempron-t kiadni a 939-es vonalra.A cikkből ez derül ki. Összegzem: Van Socket A-s sempron. S754-es vonalon Paris és Palermo. S939-es vonalon jön a venice/wincsi magos. A 3200+ 1,8ghz-el, 256kb L2 cache-el készül, a 3000+ -os pedig majd 128kb. Na így jön ki a 4 variáns.

2. Te meg nem nézted meg amit belinkeltem. :D Msi forever!;)

Küld majd már el mail-en a címed, a papírt kidobtam:B

(#42) HERR Z válasza Overlocker (#41) üzenetére


HERR Z
veterán

S754-re is van 4 mag
paris=sok a raktárkészlet meg kell szabadulni tőle
wincsi magos palermo= szintén eljár lasann felette az idő
mert ugye jönnek a venice-butitások...
szal teljesen jogos hogy 4 maggal rajtolnak:)

(#43) robekri


robekri
addikt

INTELesedik az ájemdé fakkba mááá'!
Mindíg is amd-s voltam, de ez kezd kész lenni!

Kollégám faggat, eddig ''kielégítettem'' az ügyben, de most már elég!!!

[kép][kép]

Tehát a lényeg a barcikám még elég jó kis kütyü! :DDD
[kép][kép]

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#44) Overlocker válasza robekri (#43) üzenetére


Overlocker
veterán

:D Nem is bonyolult..

(#45) DonK


DonK
aktív tag

Nnnna mint gyökér kvázi-tag megkérdezem, a 939-es Opteronok belemennek ezexerint egy NF3-as alaplapba, illetve akkor ez a rendszer megy abban a barebone cuccban ami dual-opteron+nf4-sli???? Választ köszönöm előre is.
Opteron rajongó vagyok :) és csak vennék egy olyat mint egy x2-t...

(#46) erdoke válasza DonK (#45) üzenetére


erdoke
titán

Dual Opteron csak S940-ben létezik, egyelőre dual core Opteron is csak elméletben van S939-ben. Ráadásul az nem is ''igazi'' Opteron.

Ha Opteront szeretnél, vedd meg pl. az én 146-os rendszeremet, később tehetsz bele egy dual core Opteront. :D
Most nem éri meg, mert az X2 duplájába kerülne. Éppen ezért árulom, nálam X2 lesz a nyáron, pedig dual core Opteron miatt vettem ezt. :(

A legjobb aláírás a héten

(#47) DonK válasza erdoke (#46) üzenetére


DonK
aktív tag

Media Content Creationban a Te 146-os rendszered %-ban (kb.!!!!!) mennyivel erősebb az én 3200+os A64-nél (winchester) ugye az is 2 Ghz-es? És mennyi lenne? :) Ja és beszámítassz? :)

[Szerkesztve]

(#48) erdoke válasza DonK (#47) üzenetére


erdoke
titán

Megmondom őszintén, én a bő egy év alatt egyetlen benchmarkot se futtattam a gépen. Esetleg a konfig PH-s tesztjében tájékozódhatsz: Bővebben: link

A többit a piacos témámban beszéljük meg inkább, ne OFFoljuk szét ezt.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#49) DonK válasza erdoke (#46) üzenetére


DonK
aktív tag

Amúgy sztem félreértettél, nem azt kérdeztem, hogy 2! db. Opteron belemegy-e 1!db nf3-as alaplapba, kikérem magamnak nem vok láma (annyira :) ) Azt kérdeztem, hogy egy k8ns-ultra-939-be belemegy-e 1! db 939es opteron

(#50) erdoke válasza DonK (#49) üzenetére


erdoke
titán

Igen, részben tényleg félreértettelek, d eén se úgy értettem, hogy 2 db proci menne bármilyen egyprocis lapba. :)
Dual core Opteron egyelőre csak a hírekben van S939-be, a lap kompatibilitásáról pedig még ennyit sem tudni. Egyelőre még az se biztos, hogy az nF3 megeszi ezeket a procikat, bár ránézésre csak BIOS frissítés kell neki. Persze ezt hittük a K8T890-ről is, aztán most mégse. :(

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.