Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beeboy


beeboy
addikt

az AMD-nek meg van athlon64-fx-e......

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha ezt bevezeti az AMD is mekkora duhajkodás lesz !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) xuldar válasza beeboy (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Mondjuk, nem értem, hogy kapcsolódik ez a hírhez. Nem kéne flame-gyanús hozzászólásokat írogatni...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) Benőke


Benőke
őstag

Na most nem azért mondom, de ez azért valami.
Végre olyasmi ami a fogyasztást is csökkenti, nem csak az egekbe növeli.

Bár ez még jó pár évig nem lesz a felhasználók segitségére.
Úgyhogy ezek után a Prescottal kéne áttörést elérniük. ;]

(#5) koviz


koviz
csendes tag

Megmenekült a Prescott...:DDD

\'\'Egy terv akkor jó, ha jó! De, hol itt a hajó?\'\'

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Nem flamelni akarok, csak mondom, h az intel most kitalálta ezt, csökken a fogyasztása és annak is örülnék ha az amd is kitalálna egy hasonlót mert nem hülyeség :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Láma kérdés, de mi a poén abban, hogy egy 2,5 szer olyan vastag szigetelőréteggel kissebb a szivárgás? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#8) xuldar válasza Esmein (#6) üzenetére


xuldar
őstag

Nem figyeltél, nem neked szólt.
Amúgy meg állítólag 2007-ben lesz hozzáférhető. Ez prototípus. Mire tömeggyártásba kerül, rég kiment a Prescott is, ezért az nagyon nem tudja megvárni. Érteni is kell, nem csak olvasni egy szöveget.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#9) L3zl13 válasza Esmein (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az AMD már kitalált valami hasonlót. (Pontosabban az IBM.) Ez a SOI.
Az A64 már így készül ha jól tudom.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) beeboy válasza xuldar (#3) üzenetére


beeboy
addikt

#9 - itt a magyarázat :)

érdekes, ha valami összejön az amd-nek, egyből ''sikeres kísérletek'' történnek az intelnél :t

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) faster válasza koviz (#5) üzenetére


faster
nagyúr

Ha a Prescott 2007-ben jön ki, akkor igen, megmenekült! ;]

(#12) koviz válasza faster (#11) üzenetére


koviz
csendes tag

Én is így értettem:DD

\'\'Egy terv akkor jó, ha jó! De, hol itt a hajó?\'\'

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Tényleg, utána rájöttem ám:D 2007 még nagyon soká lesz, addigra olyan lesz a prescott meg a társai mint most egy thunderbird.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) tocsa válasza Esmein (#13) üzenetére


tocsa
senior tag

Soka lesz. De latszik, hogy a Moore torveny meg jo ideig ervenyben marad. SOI, magas dielektrikum allandoju anyagok, mindenfele fejlesztesek: szepen lehet meg csokkenteni a csikszelesseget jo ideig.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#15) LordX


LordX
veterán

He? low-k 2007-ben? Hadd soroljak fel néhány, low-k technológiára épült, ma elérhető számítástechnikai terméket:

- Ati Radeon 9800XT
- Ati Radeon 9600XT
- nVidia GeForce FX 5700
- nVidia GeForce FX 5700 Ultra
- nVidia GeForce FX 5950 Ultra

Amúgy egy 2003 január 8-i hír az AMD honlapjáról:
[L]http://www.amd.com/us-en/Corporate/AboutAMD/0,,51_52_1991~65496,00.html[/L]
(a 2. bekezdést tessék elolvasni..)

Egy másik, a www.ibm.com keresőjébe beütve adta vissza:
[L]http://www-3.ibm.com/chips/products/asics/products/cu-08.html[/L]
(Product specifications:
- blabla
- Low-k dielectric for high performance and reduced power and noise
- blabla)

A TMSC és az IBM már sorozatban gyárt ilyen cuccokat!

(#16) L3zl13 válasza LordX (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez nem low-k hanem high-k! :))

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Keitaro


Keitaro
addikt

Tehát a szivárgást magasabb ''falakkal'' állították meg. Anno alvó tranzisztorokról csiripeltek a madarak és a 0.065 határt emlegették...
De végül is ez a megoldás ésszerű. De azt nem értem miért lenne hűvösebb tőle a proci, valaki magyarázza el, legyen oly kedves

(#18) LordX válasza Keitaro (#17) üzenetére


LordX
veterán

Nincs akkora szivárgási áram -> nem kell magas feszültségeket alkalmazni a helyes működéshez -> Ohm törvény :)

(#19) erdoke válasza LordX (#15) üzenetére


erdoke
titán

:C

A legjobb aláírás a héten

(#20) Keitaro válasza LordX (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Én azt nem értem, hogy a szivárgási áramnak mi köze a magas feszültséghez. Úgy mond kérlek, hogy a fizikára immunis vagyok :)
Szóval nagyon nem az én asztalom, úgyhogy most ilyen űber laikusan megkérdezve : Ez kb annyit tesz, hogy mivel nem szökik el egy része a fesznek ezért elég annyival kevesebb is, mint amennyi elszökött volna?

(#21) sirály12


sirály12
őstag

Azért ez már nevetséges, ahogy ez a nagy behemót cég nyavajog, és reklámozni akarja magát. Mindent kitalál a reklám érdekében.

Röhej.

Erre csak annyit tudok mondani, hogy köcs*g intel.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#22) L3zl13 válasza erdoke (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A cikkben egy szót nem látok Intel szabadalomról. Szerintem nem biztos, hogy ők találták fel.
A high-k szigetelő használata SiO2 helyett nagyon a SOI technológiára hajaz. Az inteles megoldásban az az új a SOI-hoz képest, hogy kapuelektródáknak fémet használnak Si helyett.

Aki hülye, haljon meg!

(#23) erdoke válasza sirály12 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Bármelyik másik cégre mondtad volna ezt így, ugyanezt mondanám: IQ70, aki mondja. :O

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza L3zl13 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Pont ezt mondom, hogy még talán szabadalom sincs kész.:)

A mélyebb fizikájához nem értek, de amennyire látom, ez a két dolog nem teljesen ugyanaz, sőt. A célja persze hasonló.
Hátha jön egy a témában nálam jártasabb, és elmagyarázza láma magyarul. :)

A legjobb aláírás a héten

(#25) fanatic


fanatic
aktív tag

Ez még érdekes lehet, de gondolom az AMD se marad tétlen a fejlesztésekkel kapcsolatban!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#26) L3zl13 válasza erdoke (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én viszont azt mondom talán soha nem is lesz (legalábbis intel féle), mert már valaki más már levédte. :))
Itt gyártástechnológiáról van szó. Azaz próbálják felhasználhatóvá tenni azt amit (esetleg mások) már korábban kitaláltak.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Azért vicces, hogy ''áttörés'' a 45 nanos szinten de a Prescott leszivja paksot 90 nanosan... :DDD

(#28) Keitaro válasza GuMipOkE (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

LOL. Ez a mondat tetszett :DDD

(#29) twollah


twollah
nagyúr

2007ig nyuzza majd az Intel a sziliciumot?

(#30) erdoke válasza GuMipOkE (#27) üzenetére


erdoke
titán

Mi ezen a vicces? :F
A 45 nm-es cuccokat mostanában kezdik el komolyabban fejleszteni, ott már hasznosítani tudják. A majdnem teljesen kész (gyakorlatilag már fél éve csak optimalizálják) Prescottnak mi köze ehhez?
Ha megérted nagyjából, miről szól a hír, akkor nem fordítva látod a logikáját.

A legjobb aláírás a héten

(#31) LordX válasza erdoke (#19) üzenetére


LordX
veterán

:U [L]http://www.ati.com/products/radeon9600/radeon9600pro/reviews.html[/L]

Valószínűleg az Ati 2007-ben megveszi az Intel low-k technológiájának liszenszét, 2008-ra elkezdi gyártani a Radeon 9600XT és 9800XT chipeket, visszaküldi az időben 5 évet (idénre), és a chipeket szétosztja a videokártya-gyártók közt.

Mert ugye az Intel az, aki ezt legelőször ki tudja találni, más cég nem is fejleszthet..

(#32) LordX válasza erdoke (#19) üzenetére


LordX
veterán

Te is átsiklhattál azon, amin én is a 15. hozzászólásban, hogy itt nem low-k, hanem high-k technológiáról van szó.

(#33) erdoke válasza LordX (#32) üzenetére


erdoke
titán

Dehogy siklottam. Már tegnap este olvastam vhol ezt a hírt. AZért írtam végig, hogy valami nem stimmel az összehasonlításaiddal, IBM és a többiek nem használhatják ezt, mert ez egy új dolog.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.