Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Örülünk neki :C

Hajrá SATA:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) - iSO -


- iSO -
tag

Ideje, hogy elterjedjenek a SATA ODD-k

:R
iSO

(#3) Sepiroth


Sepiroth
csendes tag

megyek és rögtön veszek egyet
mondjuk egy pioonirnak jobban :((( örülnék

[Szerkesztve]

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#4) affli válasza - iSO - (#2) üzenetére


affli
tag

Jaja, hálaistennek ki lehet végre dobni a szalagkábeleket a gépből :)

Retro RULZ:)

(#5) llax válasza affli (#4) üzenetére


llax
senior tag

Az árlistákon szereplő ODD-k nagy többsége még mindíg Pata csatolós... De legalább egyre több ODD jön Sata csatolóval, mostmár ilyenből is van némi választék...

(#6) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Hát nem tudom, nekem soha nem volt gondom az IDE/ATAPI felülettel.
Mellesleg hiába dugja valaki nagyobb sebességátviteli csatlakozóra az optikáját, attól még nem fog az a szerencsétlen meghajtó gyorsabban írni/olvasni.
Mondjuk én még egyenlőre nem vagyok a SATA híve, de gondolom ez látszik is.
Amiket olvastam a SATA/SATA2-es fórumokba, hogy mennyit szívnak az emberek ezekkel a merevlemezekkel és optikai meghajtókkal, hát.... nem tudom én még inkább az IDE felület híve vagyok és nem keresem magamnak feleslegesen és pár másodperces gyorsulásért a bajt.

Jelen pillanatban 6 IDE eszköz működik a gépembe, 3 optika, 3 vinyó és semmi bajom egyikkel sem.

http://www.diesel.com

(#7) Notes


Notes
senior tag

Bocs, de miért jó ez az egész SATA cucc? Tudtommal még a PATA átviteli sebességét sem tudják kihasználni az eszközök a fizikai mozgás időigénye miatt.
No offenese, csak kérdezem, hogy mi a lényege a dolognak.

Romanes eunt domus!

(#8) arpi6k


arpi6k
addikt

Örvendetes hír. Én kb 3-4 hónapja száműztem a régi vaskos kábeleket a gépemből... Nem szívesen térnék vissza a használatukhoz...:)

Intel & ATI

(#9) Dilikutya válasza Laca19 (a) (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez mind szép és jó, de ha most vennél gépet, akkor a hajadra kenhetnéd a 6 IDE csatolós meghajtód, mert manapság már az 1 IDE csatorna az elterjedt, tudtommal. Hogy szükséges-e a SATA, mellékes, kénytelen lesz az ember előbb-utóbb csak azt venni, ha akar valamit a gépbe rakni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Laca19 (a) válasza Notes (#7) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

:D
Pont ezt írtam le én is.
Hogy mi értelme? Semmi, csak átverik az embereket és elhiszik hogy gyorsabb lesz :D
Ez olyan, mint a gagyi MP3 lejátszók USB2.0 felülettel. Hiába ismeri fel az XP USB2.0-nak, nem a csatlakozó számít, mert a memóriájának az olvasása/írási sebessége a lényeg, ha az lassú, lehet az USB 5.0 felületen is, akkor is tetű lassú lesz

http://www.diesel.com

(#11) Laca19 (a) válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Simán betudom/betudnám kötni, hidd el nekem
Szerk: ha stabilabb lesz és nem lesz vele ennyi probléma, akkor nyilván én is váltani fogok, de addig nem


[Szerkesztve]

http://www.diesel.com

(#12) arpi6k válasza Laca19 (a) (#10) üzenetére


arpi6k
addikt

Engem egyáltalán nem érdekel az adatátviteli sebesség. Pusztán a praktikum miatt, és a szép belső miatt nekem megérte, és nem mondanék le róla.

Intel & ATI

(#13) Ősember


Ősember
őstag

végre valami sata :C kár hogy ez 2007-ben hir kell hogy legyen :Y sokkal régebben el kellett volna terjedniük :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14) Ősember válasza Laca19 (a) (#10) üzenetére


Ősember
őstag

az én szempontombol nem asebességröl szol a pata-sata, hanem arrol, hogy például sokkal kulturáltabban le lehet rendezni a kábelezést sata kábelekkel :B meg ezzel a modszerrel egységesiteni lehetne mindent sata-ra és akkor már értelme lenne 4+ sata castlakozo egy alaplapon. :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) ftc


ftc
nagyúr

ez most kamu SATA vagy nativ?

(#16) troland26 válasza Ősember (#14) üzenetére


troland26
őstag

én is így gondolom :)

(#17) Dilikutya válasza Ősember (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kulturált elrendezés? Azt már PATA kábelekkel is meg lehet oldani, szomorú, hogy csak az utóbbi években jelentek meg a hengeres kábelek. Pedig a szalagkábel csak valami elmebeteg ötlete lehetett... persze a SATA túltesz a hengeres kábelen is, vékonyabb sokkal. De a lényeg, hogy a PATA is elrendezhető(bb) kulturáltan.

Laca19 (a): Én is betudom kötni. Nem az itt a gond. Csak az már plusz befektetés, mégha nem is sok, mert ugye azért magam mégse forraszthatok új IDE csatlakozót az alaplapra, nem ugyanaz, mint egy régi lapon kondit kicserélni:). Én is váltok majd, amint ez szükséges lesz, de egyenlőre nekem csak fölösleges befektetés. A következő gépemben nyilván már a SATA dominál majd, bár mint rendszerlemezben, nem bízom még benne, ha addigra sem változik ez, akkor a Windows továbbra is a PATA lemezekre megy majd. Remélhetőleg a Vista tudja már a telepítőben is kezelni ezeket, különben SATA CD/DVD-ről még bootolni sem lehetne:). Bár, ha jól tudom, már nem kell floppyn pakolgatni a drivert.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) #96302336 válasza Notes (#7) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azért, mert tized olyan vékony a kábele, és az új alaplapokon egyre inkább háttérbe szorul a PATA.
A párosujjú patásokat a páratlanujjúak követik, majd elöbb-utóbb csak a sata marad. :DDD
A chipsetek is egyre kevésbé támogatják az IDE eszközt, pl. a 965-ös készletben nincs is natív támogatás, csak külső chip segítségével lehet IDE eszközt csatolni rájuk. DOS alatt nincs is CD, mert nem ismeri fel natív eszközként. De egy sata CD-t már igen.

(#19) #96302336 válasza Dilikutya (#17) üzenetére


#96302336
törölt tag

A round IDE kábelek is mind szalagkábelek, csak darabolva vannak.

A SATA csatlakozónak csak a csatlakozási megoltása űbergány. csak a tápcsatlakozója tesz túl rajta silányságban.

[Szerkesztve]

(#20) Dilikutya válasza #96302336 (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom, de akkoris későn jutott eszébe valakinek, hogy elterjessze.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Laca19 (a) válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Az évek elteltével biztos változni fog a helyzet a SATA javára.
Csak túl sokat olvasni a vele való szenvedésektől. Nem beszélve a kábelezéséről:
''A SATA csatlakozónak csak a csatlakozási megoltása űbergány. csak a tápcsatlakozója tesz túl rajta silányságban.''
Egy másik fórumról szedett link: [link]
Az oldal kb. 40 %-ánál van a SATA vonatkozás
Szóval én ezektől picit elrettentem, persze hozzáteszem soknak semmi baja vele.

Ez bevállalás kérdése is. Sok el sem tudta indítani az LG 5169D External USB 2in1 DVD írónak a digitalizáló részét. Én bevállaltam és egyből működik és felveszek vele bármit. Szóval más szív vele, nekem meg semmi bajom vele és tök jó.
De a vinyó dolgot is megoldom úgy, hogy a rendszer sima PATA felület, és háttértárnak meg simán belehet kötni akárhány IDE-s vinyót USB felületre.

http://www.diesel.com

(#22) Ősember válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Ősember
őstag

igen, de rávilágitottál a lényegre, a hengeres kábel nem terjedt el :)) én még csak abit lapok társaságában láttam, minden más gyárto szalagkábelt mellékelt. ismerem a csökábeles megoldást, annyi szalagos volt itthon hogy szétvágtam egyet és lett csö, de én akkor is a sata-ra szavaznék :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) hardzsi2 válasza Laca19 (a) (#6) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Én sem azért keresek SATA cuccot a gépembe, hogy gyorsabb legyen - nagy ívben teszek a sebességére, elég ritkán írok lemezt ugyanis (azt sem max.sebességen az időtállóság végett). Mégis van azonban 2 okom rá:

1) Újabb alaplapom van 1 IDE csatornával. Jelenlegi PATA kábeleim elég rövidek -már ami a 2 rátehető eszköz közötti távolságot illeti. Namármost; toronyházban alulra raknám a vinyót, legfelülre a DVD-írót. Ekkora távot a PATA kábellel nem tudok áthidalni. Több megoldás is lehetséges (kieg. kártya 2 IDE csatornával, extra-hosszú PATA kábel - ha van ilyen egyáltalán, stb.) de ezekkel nem kívánok foglalkozni - a 2. pont miatt

2) Fontos a házban a megfelelő hűtés - légáramlás. Most is szépen kötegelve/hajtogatva vannak a kábelek, de egy SATA kábelt mégiscsak könnyebb elrendezni és kevésbé blokkolja a levegőáramlást - szerintem.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#24) Sepiroth


Sepiroth
csendes tag

a lényeg az hogy a francnak se hiányzik a vastag ide kábel hogy fogja a levegőt és még ronda is
na ezért szeretjük a satatát szarunk a sebeségre egy rakás hely fel szabadul az a lényeg

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#25) Huma válasza Laca19 (a) (#21) üzenetére


Huma
addikt

Az a cikk enyhén szólva is röhejes. A fickónál valami hibádzik.
Amúgy én a satás vinyóm miatt nem tudtam a gépet tuningolni. Ha csak egy kicsit is fel volt húzva a proci már nem látta a rendszer (a hdd-t). Nem tudja vki ez mitől van? Már kb 2 éve volt és azóta nem törődtem vele, de most eszembe jutott.

szerk: A röhejest úgy értettem, hogy sok baromságot írt, de sok mindennel egyetértek ami benne van.

[Szerkesztve]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) Sepiroth válasza Huma (#25) üzenetére


Sepiroth
csendes tag

nekem is ez van az abit alaplapomnál

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#27) george11


george11
senior tag

Hogyhogy csak most érkezik meg, mikor kb. 1,5 hete ilyet használok itthon? :F :DDD
(amúgy egy mákszemnyivel sem jobb, mint a sima IDE írók, csak ugye a kábelezés ...)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#28) Dilikutya válasza Laca19 (a) (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

No, nagyon a háttérben maradó tárolót tennék csak USB-re...:). Az nem túl gyors.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) csibor válasza george11 (#27) üzenetére


csibor
őstag

De legalább megérkezett :DDD Én is szeretnék 1-et a gyerek gépébe de pio-nak jobban örülnék,bár neki egyelöre mindegy mi,csak már legyen.

(#30) Laca19 (a) válasza Dilikutya (#28) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Én is így gondoltam.
Filmtárolás, sorozatra amíg nem jön össze egy DVD-nyire való, zenetárolás, videoklippek.
Ráadásul bőven megvan az a sebessége az USB2-nek, hogy ha összejön a DVD-nyi adat, akkor nem kell ''normális'' IDE felületűre áthelyezni, hanem mehet erről a DVD-re való írás (az USB2-re tett vinyóról.)


http://www.diesel.com

(#31) george11 válasza Laca19 (a) (#30) üzenetére


george11
senior tag

Ezt most nem értem :F
1 DVD-re való anyag miatt egy vinyó+USB keretet venni? :F
Elfér az a belső vinyón, aztán ha megvan a teljes DVD-re való cucc, akkor ki lehet írni.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#32) Laca19 (a) válasza george11 (#31) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Félreértesz, kicsit furán lehet a módszeremmel megoldani.
Mivel már nekem régebbi alaplapom van, bár van rajta SATA csatlakozó, de lehet eléggé kezdetleges esetleg, nem tudom, nem értek hozzá.
Szóval mivel elég sok rosszat olvastam a SATA-ról, gondoltam nem keresem magamnak a bajt háttértárnak is PATA-t fogok használni.
Van olyan kábel, ami USB 2.0 felületen csatlakozik, majd a másik vége PATA (IDE) felület.
Ráteszem az alaplap belső USB 2.0 csatlakozójára és a vinyó simán a házban van, mint egy normális merevlemez. Nincs semmi vinyó+USB keret. Benne van a házban beépítve.

Csak amikor azt írtam, hogy összejön egy DVD-nyi adat, majd erről kiírom, arra értettem, hogy mondjuk van rajta természetesen sok adat (nem 4-5 GB), hanem 120 GB, de ha összejön mondjuk a Szökésből egy DVD-nyi rész, akkor írom ki DVD-re, ugyanakkor van olyan gyors, hogy nem kell hagyományos IDE felületű vinyóra másolni, hanem erről ki is tudom írni.



[Szerkesztve]

http://www.diesel.com

(#33) Notes


Notes
senior tag

Nekem továbbra is az jön le, hogy ez az egész baromság (már bocsánat) csak a gyártóknak jó. Gondolom kicsit bökte már a csőrüket, hogy itt van ez az IDE, és tök rég óta tök jól működik, nosza gyorsan kreáltak egy újabb indokot, hogy alaplapcserére ösztönözzék a sok láma usert.
Akinek meg azért kell SATA, mert a PATA kábel miatt nem jó a házának a hűtésa azt inkább nem is minősíteném. Átlag usernek bővestelen bőven elég a PATA. Minden másra ott SCSI, ami drága és kb. 10-szer megbízhatóbb.

Romanes eunt domus!

(#34) george11 válasza Notes (#33) üzenetére


george11
senior tag

Azért megnézném, hogy rendezel el egy szabvány MIDI ATX házban mondjuk 4-5 vinyót, és 2 optikai meghajtót IDE kábellel, úgy, hogy szerelhető maradjon, és szellőzzön is ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#35) Laca19 (a) válasza george11 (#34) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Most fényképeztem[link]

Nem hiszem, hogy egy SATA kábel vékonyabb lenne egy USB kábelnél :D
A 4 IDE kábel elfér(de kettő biztosan), a többi USB kábel meg vékonyabb, mint a SATA. :D
Bocs, nem kötekedni akarok, csak engem bevallom nehéz meggyőzni, főleg ilyenekkel, hogy a házban az elrendezése a kábeleknek egyszerűbb

Notes: ez így igaz, azért csinálják, hogy mindent cseréljen le az ember.
Főleg az optikai meghajtóknál nincs ennek értelme
Egyenlőre az USB-ben jobbban bízok, azzal nem nagyon lehet megjárni


[Szerkesztve]

http://www.diesel.com

(#36) george11 válasza Laca19 (a) (#35) üzenetére


george11
senior tag

Végülis miért választaná valaki az egyszerűbb utat(SATA vinyó), a bonyolultabb helyett(ATA vinyó USB-re alakítva :DDD )

Én mostanra minden ATA cuccot száműztem a gépemből, és semmi gondom-bajom nincs vele. :R

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#37) Laca19 (a) válasza george11 (#36) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

OK, elhiszem neked, hogy nem szívtál vele. :R

Csak miután sok rosszat olvastam róla, én még nem mertem bevállalni :( és inkább rádugdosom a dolgaimat USB-re.
Szerk: de ha már mindenki a kábelezésre fogja a dolgot, akkor meg kiderül, hogy az USB a praktikusabb, mert harmadakkora a vastagsága, mint a SATA-nak, és ezért jobb a gép szellőzése az én USB-s megoldásomnak és szerelhetőbb is


[Szerkesztve]

http://www.diesel.com

(#38) george11 válasza Laca19 (a) (#37) üzenetére


george11
senior tag

Van aki ATA cuccokkal szív ...
AZ USB kábel, meg lehet, hogy vékonyabb, de nem jár az alaplapokhoz alapból az IDE-USB átalakító :B

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#39) twollah


twollah
nagyúr

Vegre, erre vartam, hogy az LG kihozza a SATA csatolos DVDirojat.

(#40) Laca19 (a) válasza george11 (#38) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

''AZ USB kábel, meg lehet, hogy vékonyabb, de nem jár az alaplapokhoz alapból az IDE-USB átalakító ''
Az lehet hogy nem jár, nade így szerelhetőb a házam, és sok a hely benne ráadásul jobban szellőzik is :D (Itt írtátok ti, hogy nektek ez a fontos) :D

''Van aki ATA cuccokkal szív ...''
Ilyen is van, de manapság ezek kiforrottabb dolgok az én véleményem szerint.
Többtől hallottam SATA vonatkozásban, hogy nem megy fel az XP rendszervinyónak, mint a PATA csatlakozó vonatkozásában és kénytelen volt másodlagos vinyónak használni a SATA-sat.

Na de erről már ne vitatkozzunk, kinek ez, kinek az, erről már többet ne írkáljunk, mert az eredeti LG-s hírtől már hova kötöttünk ki :U

http://www.diesel.com

(#41) george11 válasza Laca19 (a) (#40) üzenetére


george11
senior tag

Ha már az író kerül szóba ...
A gyári firmware-el nem volt hajlandó CD lemezeket megírni(24X/48X/16X sebességen sem - Ricoh, Verbatim- ), az új 1.02-essel már megy minden vidáman.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#42) Huma válasza Sepiroth (#26) üzenetére


Huma
addikt

Nekem asus A7V880. A tied is via chipsetes?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) Laca19 (a) válasza george11 (#41) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Akkor jó, hogy lecserélted a firmet
Bár az elég fura, hogy a gyárival nem írta meg a Verbatimot, de az a lényeg, hogy az újjal megírta és működik rendesen

http://www.diesel.com

(#44) t.r.b válasza Dilikutya (#28) üzenetére


t.r.b
csendes tag

A nem túl gyors még mindíg jóval több, mint kéne.. több mint egy éve használok usb2 -re kötött külső DVD írót... mindig 16x osan írok és eygetlen alakalommal sem fordult elő, hogy sebességkorlátba ütköztem volna az írások során

Satával nekem eddig nem volt más gondom, mint a kábelezésből adódó megbízhatatlansága.. azt a barmot aki ezt a csatlakozót kitalálta azt ki kéne lógatni egy szakadék szélén egy sata kábelen :)

Az IDE round kábelek meg nagyon faszák, amíg nem akarod egymáshoz viszonylag közel elhelyezett cuccokat egy kábelre rakni.. merev vacak az egész, kihajítottam a picsba és betettem helyette egy asus szalagkábelt, ami olyan könnyen elvezethető volt ahogy a round kábellel megoldhatatlan feladat volt.

(#45) Ősember válasza george11 (#27) üzenetére


Ősember
őstag

a ph nem minden esetben naprakész uj hardver téren, de szerintem ez megbocsájthato bün. a tesztek kárpotolnak mindenért :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#46) george11 válasza Ősember (#45) üzenetére


george11
senior tag

Nade hol a teszt ? :DDD ( :B ) - tényleg még nem is volt SATA író teszt, vagy volt? :F

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#47) Ősember válasza george11 (#46) üzenetére


Ősember
őstag

hát, gondolom gy vannak vele, hogy tul egyszerü belátni hogy nem fog hozni gyorsulást és nem tesztelik, a másik meg hogy zt bárki elvégezheti, csak 2 iro kell hozzá és jonapot :D max az lenne az érdekes, ha mind a kettö (sata és pata) is nativ lenne :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#48) george11 válasza Ősember (#47) üzenetére


george11
senior tag

Vagy megvárják, míg a Pio is kihozza a SATA íróját, és akkor mindet egyszerre ;]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#49) Ősember válasza george11 (#48) üzenetére


Ősember
őstag

''sata-s dvd irok körképe'' cimmel megjelenhetne a cikk, mint anno a merevlemezeknél :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#50) dr faustus válasza Ősember (#49) üzenetére


dr faustus
senior tag

Pedig jó lenne egy ilyen, mert úgy tűnik, hogy egyre több gyártó jön ki SATA íróval, és szerintem sokakat érdekelne egy ilyen teszt, többek közt engem is. A Ppeter által is említett kompatibilitás problémák viszont nem hagynak nyugodni.

Warning: Explicit Content

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.