Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Remington


Remington
őstag

reméljük miharabb ideér:C lesz feketében is?
kiváncsi vagyok a pioneer satas írójára

off: amúgy miért van minden hsz offba?

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#2) PPeter


PPeter
addikt

Már kapható két hónapja legalább.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) dr faustus válasza PPeter (#2) üzenetére


dr faustus
senior tag

A legtöbb konkrét kifogás a SATA-s írók ellen, amiről te is írtál máshol, hogy kompatibilitási problémái vannak, pl. saját parancskódok (egyébként ezek az inkompatibilitási problémák jellemzően hardver vagy szoftver problémák?). Erről az íróról van konkrét tapasztalatod?

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#4) PPeter válasza dr faustus (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Hardveres problémák, ammenyiben az adott S-ATA kontroller korlátai bedrótozottak, tehát az illesztőprogramtól függetlenül képtelen normálisan kommunikálni, illetve szoftveresek, ha mindez a driver vagy a programok hiányosságai miatt alakul így. Van ilyen íróm, vegyes tapasztalataim vannak: az Intel chipkészletek S-ATA kontrollerével nincs baj vele.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) dr faustus válasza PPeter (#4) üzenetére


dr faustus
senior tag

Köszönöm a választ, ezek szerint én Nforce4-es lappal jobb, ha óvatos vagyok. :)

Warning: Explicit Content

(#6) csigi


csigi
addikt

Pár hete vettem ilyet Aquában, 8,5K volt és fekete. Dilemmáztam előtte, hogy merjem-e, de nem bántam meg. Mondjuk nem vagyok egy nagy író-mágus, cirka heti 1db valami az adagom, nekem elég ha működik. Nálam a lényeg az volt, hogy mostantól egyetlen darab IDE eszköz sincs a gépemben...

nofene

(#7) dr faustus válasza csigi (#6) üzenetére


dr faustus
senior tag

Én is a fekete SATA meghajtón gondolkodtam. Mini torony házam van, és kevés a hely benne, szimpatikusabb a SATA kábeles változat szellőzés és szerelhetőség szempontjából is. Én is ritkán írok, én sem vagyok ''írómágus'' :), de nem szeretnék fölösleges inkompatibilitási problémákba futni, a garancia ilyenkor nehezen érvényesíthető.

Warning: Explicit Content

(#8) dokesz007 válasza Remington (#1) üzenetére


dokesz007
aktív tag

nekem is már legalább 1 hónapja ilyenem van feketében, full jó megy a kis vacak....
ez a meg fog jellenni, nem túl update hír:((((((((

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#9) Remington


Remington
őstag

hmm ennek örülök h már kapható :C

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#10) tazvagyok válasza Remington (#9) üzenetére


tazvagyok
csendes tag

És az okosok hogyan telepítenek ilyennel egy Windózt? Mert hogy a telepítőlemez nem fog erről bebootolni... Floppy meg nem naon kell a gépbe. :C

(#11) dr faustus válasza tazvagyok (#10) üzenetére


dr faustus
senior tag

Szerintem a legtöbb gép tud bootolni SATA DVD meghajtóról is, mint ahogy tud SATA HDD-ről.

Warning: Explicit Content

(#12) PPeter válasza tazvagyok (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Az okosok miért kérdeznek ilyen nyilvánvaló hülyeséget?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) shteer válasza dr faustus (#11) üzenetére


shteer
titán

így van, mostanság ez nem probléma

szedjük össze, eddig melyik gyártók kínálnak SATA ODD-t:
Plextor, Samsung, Pioneer, LG, NEC

hiányzik valaki a listáról? :))

..szerintem jónak tűnik

(#14) Remington válasza shteer (#13) üzenetére


Remington
őstag

asus?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#15) Renwick válasza shteer (#13) üzenetére


Renwick
őstag

Lite-On

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#16) Kriza válasza shteer (#13) üzenetére


Kriza
őstag

Hmmm... van Pio is? Lehet itthon kapni?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#17) Kriza válasza PPeter (#4) üzenetére


Kriza
őstag

Esetleg van valami információd, hogy a Silicon Image 3112 vezérlő mennyire szereti az ODD-ket??? (mondjuk egy PIO-t :D )

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#18) Ted_Beneky válasza Remington (#14) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Igen : Asus 1814

Csillagkaput a Csillag térre!

(#19) Komplikato válasza Ted_Beneky (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

És ezt a Lite-On vagy a Samsung/Toshiba gyártja? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20) hektor24 válasza shteer (#13) üzenetére


hektor24
aktív tag

Helló!
Én sem láttam még Pioneer SATA-s DVD írót. Most néztem meg a gyártó és 1-2 szám. tech. bolt honlapját, de egyiknél sincs. Engem is érdekelne, hogy hol láttál ilyet! Én eddig Plextor, ASUS, Samsung, Lite-On, LG és NEC SATA-s DVD írókkal találkoztam.

(#21) shteer válasza hektor24 (#20) üzenetére


shteer
titán

dvr-212 sorozatszámmal - lehet, hogy kis hazánkban még nem kapható

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#22) Kriza


Kriza
őstag

Van esetleg valakinek tapasztalata a Silicon Image 3112 és SATA ODD páros működéséről?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#23) balintka


balintka
addikt

Asus A8N-E Nforce 4-es alaplapban korrektül menne egy ilyen SATA meghajtó? Bár én igazából majd a 7173S-t venném meg, arra várok.

(#24) caleb


caleb
aktív tag

Én ma vettem ilyen írót,prímán megy. NF4-es lapom van,eddig semmi hiba :D

Valaki másnak észrevétele?

Az élet jó a világ nem!!!

(#25) balintka válasza caleb (#24) üzenetére


balintka
addikt

Akkor remélem nálam is jó lesz :)

(#26) Bubu Kapitány válasza PPeter (#12) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Valszeg ezen válaszod után sokat fog ide járni, és a témá(k)ról olvasni.
Jobb lett volna valami építőbb hozzászólás.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#27) PPeter válasza Bubu Kapitány (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Írok én elég sok építő jellegű hozzászólást szerintem. Nem az a baj, ha valaki hülye a témához, hanem ha szorgalmasan terjeszti a hülyeséget. Tudod, amikor a hülyeség szorgalommal párosul - a legrosszabb kombináció. Egyébként van valami ontopik mondanivalód is, vagy csak nem tetszik kötekednél? Privátban inkább. Köszi.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) Kalozman


Kalozman
tag

Hali !
Én tegnap vettem 1 NEC 7170S-t Satásat. Próbálgatom és 1enlőre nagyon bejön mert gyorsabb. 1 kérdésem viszont lenne. Az hogy lehet hogy Optiarc-nak ismeri fel és nem NEC-nek ? Ez a sony-s kapcsolat miatt lenne ?
Előre is köszi:)

[Szerkesztve]

(#29) matteo_szg válasza Kalozman (#28) üzenetére


matteo_szg
őstag

Optiarc= ''Az NEC piacra dobta a Sonyval közös vegyesvállalata által gyártott...''

jupiiii

(#30) Kalozman válasza matteo_szg (#29) üzenetére


Kalozman
tag

Ok már értem :) De akkor is jobban nézet ki mikor NEC-nek ismerte :(

(#31) Jozi


Jozi
tag

Sziasztok!
Vettem egy NEC 7170S írót .
Az a baj vele hogy ~3x-osnál se nem ír , se nem olvas gyorsabban, és a gépet is 100%-osan terheli.
Alaplapon A8V deluxe, és a VIA-s SATA vezérlőre kötöttem az írót.
Hozzáteszem soha nem volt még semmilyen sata-s ezközöm.
Van rá valami megoldás vagy , vagy a VIA nem bír vele?

Üdv : Jozi

(#32) caleb válasza Jozi (#31) üzenetére


caleb
aktív tag

Friss Drivert neki ;)

Az élet jó a világ nem!!!

(#33) Jozi válasza caleb (#32) üzenetére


Jozi
tag

Hi
Pontosan melyik drivert kell frissíteni?
Én ezt tettem fel, de a helyzet ugyan az.

:O

(#34) Jozi


Jozi
tag

A cím kimaradt :)

http://drivers.hu/drv_dwnload.php?id=24953

(#35) PPeter válasza Jozi (#34) üzenetére


PPeter
addikt

Ha jól rémlik nekem, akkor az AV8-on egy másik gyártó S-ATA vezérlője található, azt hiszem egy SiI 3112, de nem vagyok biztos benne. Lehet, hogy ha ehhez a vezérlőhöz próbálnál külön drivert találni és telepíteni, akkor működésre fogható lenne HDD-n kívül más eszközzel is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#36) Jozi válasza PPeter (#35) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Eddig úgy tudtam, hogy VIA VT8237 a SATA vezérlője.

http://www.asus.com.tw/products4.aspx?modelmenu=2&model=238&l1=3&l2=15&l3=0

Itt se ír semmit a SIL-ről, van rajta egy Promise chip még, de arról a könyve is irja hogy nem használható optikai eszközökre a SATA-ja (meg IDE-jére se).

Lehet hogy bios frissítés kellene hogy megjelenjen az a beállítás hogy SATA-t tudjam állítani.

(#37) PPeter válasza Jozi (#36) üzenetére


PPeter
addikt

Bocs, kevertem az Abit AV8-cal :D, mindjárt nézem az Asust. :W

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#38) Jozi válasza PPeter (#37) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Na?
Semmi?

(#39) Jozi


Jozi
tag

Hi !

Esetleg hibás lehet az író?
Írni ír, olvasni olvas, a megírt lemez jól olvasható asztaliba is, csak max 3-osan tudom használni gépben.

(#40) PPeter


PPeter
addikt

99%, hogy a S-ATA vezérlőddel nem kompatibils. Ha mindent megtettél - driver csere, friss Windows stb. - akkor nincs mit tenni, ezek szerint ezzel a vezérlővel nem megy normálisan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) Jozi válasza PPeter (#40) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Számomra érthetetlen , hogy adhatnak ki olyan eszközt ami nem megy egy már régen kinn levő aránylag elterjedt alaplapi chipset-tel.
Még a BIOS frissítést kipróbálom és ha úgy se jó megy a kukába.

Üdv : Jozi

(#42) PPeter válasza Jozi (#41) üzenetére


PPeter
addikt

A hianyosságok az egyes S-ATA vezérlőkben vannak inkább, mert az írók parancskészlete ugyanaz, mint ami az ATA meghajtóknál volt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) Jozi válasza PPeter (#42) üzenetére


Jozi
tag

És ezeket a hiányosságokat nem lehetne valahogy kiküszöbölni egy jó driverrel VIA részről?
Szerinted a BIOS frissítésnek van értelme egyáltalán?

Ha ez az író nem megy ASUS A8V deluxe lapban akkor számíthatok hogy egyik SATA-s DVD író se megy? Sőt mi van ha SATA-s HDD-t raknék bele, az se műköne rendesen, vagy az már más tészta?
Üdv : Jozi

(#44) donzoli


donzoli
aktív tag

ma én is szert tettem egy ilyen kis jószágra pörköltem is vele egyet 16szorosan.. kevesebb, mint 6perc, de szerintem máskor lassabban fogok. Bár az okosok azt mondják, hogy az új lemezeket ha gyorsabban írjuk akkor jobbak lesznek, mert arra vannak optimalizálva.. de valaki javítson ki ha tévedek!? :F
a konfigom az adataimnál..

(#45) Jozi válasza donzoli (#44) üzenetére


Jozi
tag

De irigyellek...., nekem még most se jó.

(#46) Jozi


Jozi
tag

Hi
Miért van az hogy a DVD decrypter a NEC 4571-hez ezt írja :

_NEC DVD_RW ND-4571A 1-01 (ATA)

a 7170S-hez meg ezt :

Optiarc DVD RW AD-7170S 1.00 (SCSI)
?

Vagyis a 4571-et ATA-nak írja a 7170-et meg SCSI-nek.
Lehet ehez kellene frissítés?

(#47) Vagany válasza Jozi (#46) üzenetére


Vagany
őstag

''Vagyis a 4571-et ATA-nak írja a 7170-et meg SCSI-nek.''
Ez szerintem így normális.
Én viszont azt szeretném kérdezni, hogy a táp csatlakozója milyen? Normál 4 pines (molex-nek nevezett), vagy sata tápcsatis, vagy esetleg mindkettő?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#48) donzoli válasza Vagany (#47) üzenetére


donzoli
aktív tag

sata tápcsatis

(#49) Vagany válasza donzoli (#48) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi :R
Ennek nem örülök ;)

[Szerkesztve]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#50) Jozi válasza Vagany (#47) üzenetére


Jozi
tag

HI !

Miért is így normális? Ez nem SCSI hanem SATA-s vagyis azt is kellett volna írni.
Más forumban is irták már ezt igaz ott SATA-s HDD-ről hogy SCSI-nek ismeri fel.
Addig eljutottak hogy nem jó úgy , de megoldani nem tudták.
Nektek mit ír ki? SATA vagy SCSI ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.