Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] SATA-merevlemezszettek a Maxtortól (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

erre már 3 év gart adnak? mennyire melegedhet?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szetben gondolom a Maxline II vinyókat adják, és a Diamondmax 10-et adják majd OEM-ben.

Bár tulajdonképpen ugyanaz a kettő, de a MaxLine állítólag megbízhatóbb. (Nagyobb MTBF-et adnak meg rá.) Vajon jobb minőségű alkatrészeket használnak?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Notes


Notes
senior tag

És ez az ár már a csavarokat is magában foglalja.... lenyűgöző!! :D

Romanes eunt domus!

(#4) szvara


szvara
csendes tag

Igen és a hozzá kapott szoftverrel megoldható a régi merevlemez tartalmának másolása!!! fantasztikus!!! Ez valami olyasmi mint amikor az autószalonban ezekkel az extrákkal kecsegtetnek:
- Forgatható kormánykerék
- Átlátszó ablaküveg stb.. :)

Ami az életben igazán értékes, az megfizethetetlen, ezért - ingyen van.

(#5) djyangce


djyangce
tag

Ez még mind semmi! Valószínűleg a 8->16MB cache olyan minimális javulást jelent a desktop alkalmazásoknál, hogy teljesen felesleges lesz ilyet venni. Mondjuk nagy adatmozgató adatbázisoknál talán kijön a többlet, és esetleg videószerkesztésnél...

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#6) ptiboy válasza Notes (#3) üzenetére


ptiboy
senior tag

ja annó én is kaptam egy marék csavart a maxtor vinyómhoz, mondanom se kell h. használhatatlanok, 1x-2x elfordul benne a csavarhúzó és teljesen kikopik a belseje(eltűnik a csillag :((()

:)

(#7) Peet


Peet
senior tag

Tovább fik..zva a témát:

A Hitachinak már a 400GB-os merevlemeze is elérhető idehaza 3év garival! :U

(#8) ptiboy válasza Peet (#7) üzenetére


ptiboy
senior tag

és az azér nagyobb név.. :D

:)

(#9) t-shirt válasza Peet (#7) üzenetére


t-shirt
veterán

mostanában jókat hallani a Hitachi-ról, én is szemezek egy jók kis 160-assal

(#10) Notes


Notes
senior tag

Toshiba nem gyárt, csak notebookba?

Romanes eunt domus!

(#11) jerry311 válasza Notes (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

ja, csak notivinyót.

(#12) jerry311 válasza anulu (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na te meg húzzál vissza sürgősen a napszemüvegeddel a pincébe amíg még van mivel olvasnod :DDD

[Szerkesztve]

(#13) polika válasza szvara (#4) üzenetére


polika
senior tag

bennem is ez a gondolat fogalmazódott meg, kéne már ilyen szftver ami átmásolja a régi vinyórol a cuccost az újra, mer teljes parancsoló nevű fájlkezelő nem tuti hogy alkalmas erre se az intéző meg hasonlók...

(#14) Colonius válasza polika (#13) üzenetére


Colonius
csendes tag

A Norton féle Ghostról még nem hallottál? :)

(#15) polika válasza djyangce (#5) üzenetére


polika
senior tag

pont a sok kis file egyszerre nyitogatásánál van esetleg egy nagyobb ram méretnek szerepe hogy a readahead esetleg talál..a video szerkesztésnél durva nagy streamben jön az adat itt csak a max folyamatos adat sávszélessége számít a vinyónak nem a te x gigányi adatodhoz képesti pirinyó ram méret...mindesetre én at óvastam vhun hogy a 16 mega ram az igazábó a nativ command que miatt kő mer gondolom ahhoz hogy real time amikor bejön az x file feldogozás között még egy x+1-edik és kiszámolja hogy mos akkor a fejmozgás akkor opcionális ha ezeketmegazokataszektorokat ide oda stb benyesi akkor itt esetleg jól jöhet egy kicsit több puffer amig a kül programszálak amiknek küdözgeti a adatot felébrednek meg tuggyák fogadni időbe

(#16) polika válasza Colonius (#14) üzenetére


polika
senior tag

nem tudom miaza ghost én csak a norton szellemes nevű elavult pogiról hallottam..de tudd meg az már régi manapság már a teljes parancsoló a menő :)

(#17) L3zl13 válasza Peet (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, a hitachinak van ilyenje, de nem tuodm vajon ezt hány lemezzel valósítják meg. (Lehet, hogy 5. :F)
Viszont a többiek egyenlőre még 250-nél tartanak.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Male válasza polika (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Azért megnézném, hogy a Total Commanderrel vagy a jókis DOS-os Norton Commanderrel (vagy DOS Navigator-ral :) ) hogyan másolsz át egy rendszervinyót, úgy, hogy utána a WinXP el is induljon... Szóval nem kéne leszólni, hogy ''minek az a program hozzá''.

A 16MB-nak meg az NCQ miatt van értelme. (ezt nem neked írom, csak nem akartam mégegy hsz-t írni)

[Szerkesztve]

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Kep?

(#20) Loha


Loha
veterán

Most ez a 16Mb hogy jött ki nekik? :)
Eddig 512kb->2Mb->8Mb és akkor most miért pont 16? :)
32Mb nak kellene jönnie... :)

(#21) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem teccik a vinyó
pláne az a szép kerek szám hogy tányéronkánt 100Gb van már ezekben:D

tehát 200-300-400 gigásat si simán tudnak már csinálni:D

és a kedvencem lenne az 1lemezes 100gigás ami a leglaposabb lenne ha terveznek olyat:D

amúgy teccik amit olvastam
remélem gyorsabbak halkabbak és még kevésbé melegedőek lesznek:D

egy 300gigásat el tudnék képzelni a gépemben:D

amúgy pl egy 5 tányéros vinyó elég sérülékeny a sokkal több mechanika miatt:(

azé csinálnak 1 lemezest is:D

na ennyi mára

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) polika válasza Male (#18) üzenetére


polika
senior tag

winxp szereti ha átrakják más vinyóra? nekem vót nemrég vinyó upgradém de mivel túl sok partició vót a 60-ason csináltam adatmentést és újrainstalláltam a ringyózt meg a debiant is az új 160-asra

(#23) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Szvsz bolond aki többszáz giga adatot Maxtorra bíz..

(#24) Peet


Peet
senior tag

Hát igen, az is érdekes lehet, ha egy 400GB-os winyót archiválni kell.

Még a 8,5-es DVD lemezből is elkelne vagy 50db. Aminek a kiírása minimum 1 nap lenne! :DDD

Jah és arról nem is beszélve, hogy egy 8,5-es lemez ára kb 2000Ft szóval 100.000Ft lenne az archiválás költsége, de az olcsób 4,7-es lemezzel is ami 100Ft (valami olcsó helyen véve, mivel nagytételről van szó :DDD ) abból is elkelne vagy 80-90db ami kb 10.000Ft lenne. Ez utóbbi már nem nagy összeg, bár ha hetente kell archiválni..... :DDD

Nem felejtem ki azért a CD-ket se az érdekesség kedvéért:
700MB x kb 570db = 400GB

570db CD az már nem semmi. 570 x 10perc írás= 4 nap folyamatosan!!!!!

[Szerkesztve]

(#25) TeeJay válasza _Volkovy_ (#23) üzenetére


TeeJay
félisten

az jól teszi:D

nem értem mié fikázza mindenki a maxtort???

legrégebbi vinyó gyártó
már a 70es évek óta van tapasztalata a samsunggal szemben aminek csak legjobb esetben si 10éves tapasztalata van

amúgy a maxtor vinyók szerintem gyorsak, halkak is
bár nem a leghalkabb mindegyik közül
és nagyon jó árban vannak
amit azé nehéz kifelejteni

amit tudok hogy jobban melegszik:D
megsúgom 80gigás maxtorom 3évig ment hűtés nélkül alapállapotban 56fokosan
terhelve legbrutálabb 66fok volt:D
mégsincs semmi baja simán viszi a cuccost:D
3éve!!! 3 éve!!!!
látjátok?


szóval szerintem seagate vagy maxtor a két vinyó a legjobb
oké samsung is jó ha van kicsivel több pénzed rá:D

én még nem csalódtam maxtorban
seagate-ben is csak 1x
samsungot 1et próbáltam

wd soha nem lesz
hitachi talán:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] SATA-merevlemezszettek a Maxtortól (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.