Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xpod


Xpod
addikt

Érdekelne, mennyit fog kóstolni egy ilyen tárolóval szerelt noti.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2) Integra


Integra
titán

tyűűű
ez már sata150 territórium...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) Xpod


Xpod
addikt

És még valami, vajon mennyivel hosszabítja meg az noti üzemidejét ha ilynekkel szerelik őket?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4) shteer válasza Xpod (#1) üzenetére


shteer
titán

engem az érdekel, hogy számunkra (értsd: átlagos, alsó-középkategóriás notebookkal rendelkező user :) ) mikor lesz elérhető árban...

..szerintem jónak tűnik

(#5) Thomas1 válasza Xpod (#3) üzenetére


Thomas1
őstag

Szerintem nem túl sokkal. A notiban nem a vinyó a fő fogyasztó, még az alacsony W igényű procik mellett sem rúg túlságosan labdába. Főleg, ha nem integrált a vid. kártya a laptopban.
Persze ez csak az én véleményem.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

LOL. A PATA éppen kihalóban...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) #96302336


#96302336
törölt tag

mi az a SAS csatoló?

(#8) ngabor2 válasza #96302336 (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az scsi utódja.

(#9) edipqe


edipqe
senior tag

hűűűhaaaaa
dobom kukába a hagyományos sata-pata témát! a globális felmelegedés oldaláról nézve ezek előnyösek a fogyasztás miatt!
támogatni kéne államilag a vételárat :DDD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#10) t72killer válasza edipqe (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LOL:DDD pályázunk a környezetvédelmi minisztériumnál 128GB SSD-re:))

PATA -> remélem a következő verzióból (128GB, avagy amivel az ember már tud is vmit kezdeni) kijön mind SATA2 (2!!!, de tényleg!) és PATA csatolóval is (a régebbi notik kedvéért, ahol soxor a wincsi volt a limitáló tényező)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) #96302336 válasza ngabor2 (#8) üzenetére


#96302336
törölt tag

THX.
Akkor elvben erre a csatolóra is sok ezközt lehet felfűzni, mint a scsi-ra? annál asszem 64-et lehetett.

(#12) Xpod válasza t72killer (#10) üzenetére


Xpod
addikt

Csak nekem van az a meglátásom, hogy egy notiba bőven elég egy 40-80GB közötti winchester?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13) bambano válasza t72killer (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Előbb legyen sata2-es szabvány, majd utána tülekedjenek az eszközök.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) bambano válasza ngabor2 (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miért utóda?
syn7h37ic: single attached scsi ha jól tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) erdoke válasza bambano (#14) üzenetére


erdoke
titán

Serial Attached SCSI

A legjobb aláírás a héten

(#16) edipqe válasza erdoke (#15) üzenetére


edipqe
senior tag

Zero Attached SCSI= zacsi :DDD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#17) marcee válasza Xpod (#12) üzenetére


marcee
addikt

Igen!

(Bővebben: nem feltétlenül használja mindenki arra amire Te. Legtöbb notebook-os ismerősömnek már nincs is asztali gépe, vagy ha van, hát szabadulna tőle. Egy-kettőnek van külső rack-je, 2.5''-os usb-s kerete, de az is csak kényszerből.)

\m/

(#18) orbano válasza Xpod (#12) üzenetére


orbano
félisten

Nem! Átlag 60 gigás notijaim voltak és sosem hiányzott a nagyobb. Ha kellett is volna, vettem volna egy hálózati tárolót vagy usb driveot és rá a routerre/dokkolóra... Fene se fog 100gigabytenyi adatot magával hurcolászni... életveszély :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) Ősember válasza edipqe (#16) üzenetére


Ősember
őstag

kretén :W :DDD

kiváncsi leszek mikorra lesznek ezek a vnyok elterjedtek, mert ugye most nagyon olcson lehet nagy kapacitásu merevlemezeket venni. :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#20) Ste


Ste
addikt

és meddig fogják bírni?

(#21) REDeath


REDeath
őstag

A Samsung az 1,8 colos, 64 GB-os SSD tömeggyártását a második negyedévben kezdi meg.
Mennyiért? :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#22) atuci


atuci
senior tag

végre, én már 2 éve várok rájuk, jól jönne pár 32 GB-os darab :) (nekem ennyi is elég a notiba :) )

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#23) Loha


Loha
veterán

A képen nem tudom, hogyan fér össze az ATA7 az UDMA66-al... :F
ATA7 = ATA150 (SATA150)

[Szerkesztve]

(#24) Allien


Allien
veterán

Nekem spec desktopba kellene. Magasról teszek rá, hogy másnak extra méret kellene, nekem speciel egy 32-64 gigás is megtenné, a sebessége miatt, tárolásra meg aki csak ezt használja, az meg is érdemli, hogy elvesszenek a rajta tárolt dolgai. :DDD
Csak, ugyebár a csatoló már nem annyira megfelelő, bár, megoldanám, ha kell átalakitóval. :B A win xp+ gammák elférnének rajta. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25) dchard


dchard
veterán

Valaki alátámaszthatná már a sok melléduma helyett, hogy mire is nemelég a SATA1. A meghajtók még egy PATA csatoló sebességcsúcsának sem vannak a közelében, nemhogy egy SATA1-nek. Felfelé kompatibilis, szóval nem értem a nyafogást, hogy ''miért nem sata2''.

A jövőre nézve notiba olyan 80-120GB-t tartok normálisnak, asztali gépektől egyelőre még messze van. Amúgy a cikkben szerepel, hogy a Samsung évi kb. 200%-os növekedést jósol, ami azt elenti, hogy az árak gyorsan kúsznak majd lefelé, míg a méret négyszereződik.

Szerintem egy ilyen flash lemezt sokkal olcsóbb amúgy előállítani, mint egy ''tárcsásat'', töredéke a nyersanyag költség, az összeszerelésből is teljesen kihagyható az ember, és mivel csak egy nyákra kell flash modulokat, meg néhány más elektronikai alkatrészt rakni, a gyártási folyamat is felgyorsul.

Szóval én olyan két évet adok, és a lemezes tárolók mennek a kukába.

Eddig csak azért nem hozták elő a technológiát tömegtermelési szinten, mert a merevlemezes fejlesztésekből vissza kellett hozni a befeketetést, meg a zsíros hasznot. Ez nagyjából most érett be.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26) Obi-1 válasza dchard (#25) üzenetére


Obi-1
őstag

A 200%-os növekedés jól hangzik, de azért az túlzás, hogy a lemezes tárolók mennek a kukába. A HDD-k éppen most érték el az 1GB-ot, a merőleges adatrögzítéssel most értek el nagyobb adatsűrűséget, úgyhogy a növekedési potenciál is megvan még.

Inkább úgy mondanám, hogy 2 év múlva talán a csendmániások, teljesítménymániások már válthatnak, de az átlag, illetve a nagy helyigényű felhasználók még bőven HDD-t fognak használni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#27) Sirpi válasza Obi-1 (#26) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hát nem tudom, Te hol vásárolsz, de nekem már 11 éve is volt több mint 1 GB-os HDD-m (bocs ;) )

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#28) orbano válasza dchard (#25) üzenetére


orbano
félisten

burst speedről hallottál már? esetleg raidről? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) Integra válasza Xpod (#12) üzenetére


Integra
titán

IGEN:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) Obi-1 válasza Sirpi (#27) üzenetére


Obi-1
őstag

Hehehe, ezt csúnyán elírtam. :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#31) Alchemist válasza dchard (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Egyelőre inkább a flash-es eszközök mennek a kukába.

Pl. két hét után, ha túl sok írási műveletet végzel. BartPE bootolással is teszteltem ilyen cuccost, a CD-hez képest sem volt meggyőző...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) amargo válasza Xpod (#12) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem a 80-as a reális (nekem is ilyen van) 2-3oprendszer rajta simán elfér és a fejlesztő környezetek is. Meg marad még annyi hely, hogy néha 1-2film rácsimpaszkodjon.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33) dchard válasza orbano (#28) üzenetére


dchard
veterán

Igen, hallottam már a burst speed-ről, és a flash tárolók még annak sincsenek a közelében. Hidd el, hogy jelenleg messze vagyunk a SATA1-es küszöbtől.

RAID-nél sincs jelentőssége, mivel az egyes meghajtók master SATA szálakon kapcsolódnak, tehát ott sem a SATA1, hanem legfeljebb a gagyi vezérlő a szűk keresztmetszet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#34) dchard válasza Alchemist (#31) üzenetére


dchard
veterán

Ezekben a lemezekben nem valami gagyi csip van, mivel a Samsung és a Sandisk is 3 év garit vállal a cuccaira. Nagy bukó lenne nekik, ha néhány hónap után mehetne vissza egy-egy széria agyárba cserére.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35) Ribi válasza dchard (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

''Szóval én olyan két évet adok, és a lemezes tárolók mennek a kukába.'' Ezt minden evben elhangzik, de eddig megis a winyo nyert...
Tartósság, megbízhatóságot senki sem cserelne le.

(#36) Ribi válasza dchard (#34) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nehany gyarto elettartam garit ad a pendrajvjara, de azok sem jok 500 evig. Csakugy mint a CD-k. Azok is mennek szarra, mikor 50 evet mondtak rajuk. Ez a technologia miatt tonkremegy es kesz. Nincs mit tenni. Ha majd kihoznak olyan technologiat ami nem hordozza magaban a tönkremenetelt, akkor talan lehet esely.

(#37) Loha válasza dchard (#25) üzenetére


Loha
veterán

Eddig csak azért nem hozták elő a technológiát tömegtermelési szinten, mert a merevlemezes fejlesztésekből vissza kellett hozni a befeketetést, meg a zsíros hasznot. Ez nagyjából most érett be.

Aha, hány éve használunk már vinyókat? :) Pont most érett be? :D

Szerintem egy ilyen flash lemezt sokkal olcsóbb amúgy előállítani, mint egy ''tárcsásat'', töredéke a nyersanyag költség,

Hát egy prociban sem sok nyersanyag van mégis elég drágák tudnak lenni egy vasdarabhoz képest :DDD
Vinyók árán is egyértelműen látszik, hogy nem az acélt kell benne megfizetni, hanem a fejlesztési meg egyébb költségeket.

Szóval én olyan két évet adok, és a lemezes tárolók mennek a kukába.
Hány TB-nál fognak járni 2 év múlva a vinyók? SSD-k még az 1TB közelében sem lesznek.

(#38) IDM válasza Ribi (#35) üzenetére


IDM
tag

''Tartósság, megbízhatóságot senki sem cserelne le.''
Lehet,de szerinted akkor eddig pl: a ipari/katonai alkalmazást
nem a kritikus területek jelentették, hanem vettek méregdrága
SSD-ket a könyvtárakba vagy a kantinba :F

(#39) Nantucket


Nantucket
tag

Én speciel úgy várom már az elérhető árú ssd-ket mint a messiást :)

Gyűlölöm a HDD-ket

(#40) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Ezek az SSD-k Pl. Rendszervinyónak jobbak lennének mint a HDD-k?

A kapacitásuk elég lenne.

Vagy ott nem domborodnak ki a SSD előnyei?



(#41) Bgs


Bgs
senior tag

Mind szep es jo, de Mo.-ra valahogy nem nagyon jutnak el ezek a cuccok :(
Vagy tud valaki kiskert, nagykert, piacot, folborult teherautot vagy replikatort ahol hozza lehet jutni ezekhez Mo.-on?

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#42) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

remek cucc
nem csak notiba tudnám elképzelni, de pl olyan helyre ahol tényleg számít a fogyasztás..(mobil; fényképező; kamera!!..)
kamerában pl nagyon joljöhet..elmegy az ember nyaralni akkor 2 óra HD film kb 25G..
bele 1 ilyen 64/128as SSD és a kevés fogyasztás melett még van is hely..(ugyebár a mostani 30-40G -s vinyók helyett..)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#43) Jim Tonic válasza Xpod (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Szerintem is. Én is két külső tárolón tartom az adatokat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.