Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Kiváncsi leszek, hogy milyen sebességbeli különbség lesz az akkori fullos Intel chipszettel!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) csudri


csudri
őstag

nForce 5? Talán lemaradtam a 4-ről?

Tudtam, hogy nem szabad téli álmot aludnom a barlangban! Francba! Melyik évben vagyok? :))

(#3) engusz válasza csudri (#2) üzenetére


engusz
veterán

Gondolom, hogy egy újabb lap lenne (nForce4) a 64 bites AMD-khez. Szvsz ez a leglogikusabb magyarázat rá.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) Obi-1 válasza engusz (#3) üzenetére


Obi-1
őstag

Aztán jön az nForce FX lap, persze.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) bdav válasza engusz (#3) üzenetére


bdav
őstag

az A64-ek hez nForce3 lesz. de baromság nForcenak hívni így szerintem.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#6) XeeN


XeeN
senior tag

Kacsa. Ha megsem, igencsak nagyot kell durranjon ahhoz, hogy nyereseget hozzon az NV konyhajara.

(#7) engusz válasza bdav (#5) üzenetére


engusz
veterán

Gondolom, hogy _EGY ÚJABB_ lap lenne (nForce4) a 64 bites AMD-khez. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) bdav válasza engusz (#7) üzenetére


bdav
őstag

OK. vettem.

ettöl még baromság nForcenak hivni az inteles csipszeteket.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#9) LordX


LordX
veterán

Ez akkora hülyeség, hogy az nem igaz.

Addig ennek a hírnak 0 alapja van, amíg nincs hír, hogy az nV megvenné a P4 buszának liszenszét..

(#10) twollah válasza XeeN (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Ki lesz az az őrült aki az Intel procijához nem Intel chipsetes alaplapot vesz?

(#11) Power válasza LordX (#9) üzenetére


Power
senior tag

Egyetértek.

Power

(#12) engusz válasza bdav (#8) üzenetére


engusz
veterán

Miért? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Parci válasza LordX (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez igaz (mármint, hogy 99%, hogy az nV nem lép bele ugyanabba a szarba, mint a VIA tette a P4X266-tal). Viszont nem tudhatod - noha kevéssé valószínű, ezért én is kétkedve fogadom a hírt -, hogy nincs-e már ilyen egyezség, csak nincs nyilvánosságra hozva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) _Volkovy_ válasza twollah (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ugyanaz,aki a 3000+ Bartonjához nem AMD761-et vesz :) Szerintem se lesz nagy durranás(meglepő lenne ha jobb lenne mint az eredeti Intel chipsetek)

(#15) LordX válasza Parci (#13) üzenetére


LordX
veterán

A VIA helyzete más - neki ott volt az S3, ami használhatta az Intel liszenszeit - más kérdés, hogy ez kiterjed(ett)-e a VIA-ra is.

Egyébként tényleg lehet, hogy van ilyen megállapodás és lesz nV chipset P4-hez.

Twollah: a legjobb memóriavezérlőt meglepő módon nem a procigyártók (Intel, AMD, esetleg VIA) tudják összerakni, hanem a videochip-gyártók: ott sokkal fontosabb a jó memóriavezérlés, mint a főrendszerben. És az ott szerzett tapasztalatokat nagyon jól tudják hasznosítani chipseteknél (kié volt az első DualDDR lap: az nForce?)

Kiváncsi lennék egy Radeon9100IGP vs i848 összehasonlító tesztre (miért nem volt képes az ATI dual chipsettel kijönni?), lehet, hogy megverné az Intelt az előbbi..

(#16) engusz válasza LordX (#15) üzenetére


engusz
veterán

''... a legjobb memóriavezérlőt meglepő módon nem a procigyártók (Intel, AMD, esetleg VIA) tudják összerakni, hanem a videochip-gyártók: ott sokkal fontosabb a jó memóriavezérlés, mint a főrendszerben. És az ott szerzett tapasztalatokat nagyon jól tudják hasznosítani chipseteknél (kié volt az első DualDDR lap: az nForce?)''
Ha Intel mellé jönne ki egy normális nForce, aminek DualDDR támogatása lenne és tényleg hasznosítaná a VGA-k terén szerzett tapasztalatait, technológiáit akkor szvsz rendesen odakenne az Intel memória vezérlőjének!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) kzoltann


kzoltann
aktív tag

csak nehogy olyan legyen mint a matrox g800 hogy nem is letezett csak kitalaltak...

(#18) Goose-T válasza kzoltann (#17) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, vagy az orosz csodaprocesszer. Mostanában nemigen hallani felôle...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.