Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Vajon ezek gyártástechnológiában mennyiben térnek el az nF4-től? Kíváncsi leszek hogy valami ötletes gyártó előáll-e nForce 5xx -re épülű 939-es lappal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Balinov válasza Oliverda (#1) üzenetére


Balinov
félisten

csak nem ECS-re ,Asrock-ra teccik gondolni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) Rolly


Rolly
veterán

az a dual net az pontosan mit takar? azt, hogy egyszerre mind a két gigabite lanon tud nyomulni?

(#4) Oliverda válasza Balinov (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Akár....de az sem lenne nagy baj ha mondjuk az Abit dobna ki egy ilyen ''hibrid'' lapot.... :U Mondjuk ennek nem túl nagy a valószínűsége sajnos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) Oliverda válasza Rolly (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt. Vagy akár össze is vonhatod a kettőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

Oddly enough, the nForce 590 SLI's north bridge component is manufactured using 90-nano fabrication technology, just like the CrossFire Xpress 3200 north bridge. Like the SB450, the nForce 590 SLI MCP is a 130-nano chip, although its more extensive feature set likely requires a significant number of additional transistors.

Tehát ez nF 5xx is 0.13-as? :F Az nF4 is az volt, nem?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Balinov válasza Oliverda (#4) üzenetére


Balinov
félisten

hmm..inkább megvárom a gigabyte-ot. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8) Balinov válasza Oliverda (#6) üzenetére


Balinov
félisten

nf410/430 nem 0.09-es volt már? vagy csak a 61x0 gpu-k? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) Oliverda válasza Balinov (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik Gigabyte-ot? Jaa....hogy hátha ők dobnak ki egy ilyen kombót? A Gigabyte nekem is szimpi, volt már Giga lapom. Jól szerepelt. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Daywalker


Daywalker
addikt

Van róla már egy rövid teszt itt [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) Oliverda válasza Balinov (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nf410/430 szerintem tuti 0.13-as. A 61x0 nem tudom milyen....az talán 0.09-es, de ez csak tipp.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

A chipset egyedi funkciója a LinkBoost; ha érzékeli egy, a technológiát támogató grafikus kártya jelenlétét (az első ilyen típus a GeForce 7900 GTX), akkor automatikusan megnöveli 25 százalékkal a PCI Express busz és a chipset két tagja közötti HyperTransport link sebességét.

Ez a ''LinkBoost'' nVidia háziszabvány? Ha igen, akkor ez eléggé aljasság a nem nVidia videokártyákkal szemben.
Ez a 25% kb. mennyire tudja valós sebesség-előnyhöz juttatni a komolyabb nV kártyákat?

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#13) Foxi válasza BlackWoOd (#12) üzenetére


Foxi
senior tag

Ha jól rémlik az sli teszt amiben a 2x8 versenyzett a 2x16 pcie sávval akkor nagyon semennyivel:D

MOD: Bár talán ha működik egy karival is de akkor is se túl sok lehet a különbség inkább marketing szempontból jön jól szvsz...

[Szerkesztve]

(#14) Robaj válasza Balinov (#2) üzenetére


Robaj
addikt

Esetleg MSI? :U

Nekem majd ilyen kellene: nForce 570 Ultra, bőőőőőőven elég :)

(#15) erdoke


erdoke
titán

A TechReport összehasonlító tesztje szerint még mindig 20-22 W-tal többet fogyaszt mint az ATI legújabb megoldása, ami pont a tuningolható passzív hűtést ütheti ki az előnyök közül. :(
Hiába, az RD580 max. 8 W-ját nehéz megközelíteni.

A legjobb aláírás a héten

(#16) orbano válasza BlackWoOd (#12) üzenetére


orbano
félisten

ez a két kártya összekköttetését növeli meg, tehát egy darab kártyát semmiféle előnyhöz nem fog juttatni

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) gliskard válasza Rolly (#3) üzenetére


gliskard
senior tag

anno pl. ''shotgun'' néven volt hasonló kezdeményezés. Két ethernet kártya megfelelö sw/hw támogatással és hozzá passzoló switch vagy router esetén 2x100Mbit (elméleti) sebeséggel kommunikált a hálóval. Serverek esetében alkalmaztak ilyesmit...

(#18) Xpod


Xpod
addikt

Ez mind szép és jó, egyre jobban tehermentesítve van a proci, de lassan a hidaka is komolyabb hűtés kell majd, mert ez azért elég tekintélyes hőt termel. Kiváncsi leszek ezekből az újításokból mennyi fog ténylegesen a fogyasztókhoz eljutni. Szerintem ezt a LinkBoost-ot a vid kariknak is támogatniuk kell különben nem hiszem sok értelme lenne. Akkor meg már csak az ATI-nak kell kompatibilisá tennie a kártyáit.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#19) Eperfa válasza gliskard (#17) üzenetére


Eperfa
tag

használják (majd) ezt a chipsetet bárhol a servereknél? különben itt nemsok értelme van...
viszont milyen eszközök támogatják ezt a másik oldalról (switch, stb)?

(#20) mikk2000


mikk2000
őstag

Inkább az számítson ''Pro'' változatnak amelyik keveset fogyaszt, ergó nem rakéta.
Nevetséges hogy ma ott tartunk hogy az ember hazavisz egy lapot, és két hét után már nem lehet mellett hallani mit mondd a másik. Persze akkor ügye bolt, kicserélik a ventijét egy másikra, de mivel kicsi...ideig-óráig tart csak ki az is.
Normális csendes hűtés meg nem olcsó.

Az EU-nak inkább amellett kéne lobbiznia, hogy ne engedjék hogy egy bizonyos hűtési teljesítmény felett hagyományos ventillátoros megoldást használjanak a gyártók, pláne 2 cm átmérővel és 10 ezer fordulattal. Hiába fogyaszt keveset egy amd ha a chipsetje ellensúlyozza és rakéta lesz a hűtés miatt. Szóval ha EU, akkor szvsz ne az MS-t baszogassák, amiből a felhasználóknak előnye nem lesz, hanem inkább valóban a felhasználók/emberek érdekeit képviseljék.

Videókártyáknál szintúgy.

(#21) JK. Orlando


JK. Orlando
csendes tag

Nem értem,hogy miért nem tudtak rá még legalább egy ide-t rakni?? :(((
Most mit csináljak a 3 vinyómmal?? :(

(#22) Muton válasza JK. Orlando (#21) üzenetére


Muton
addikt

a lapgyártók integrálhatnak a lapra plusz IDE vezérlőt (mint régen sATA-t). ha meg nem fogllkoznak ilyenekkel, akkor irány a számtechbolt és venni kell PCIo vezérlőt (max 3-5 k). ha nincs szabad PCI port, akkor vagy vinyócere, vagy más lap vásárlás.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#23) kiborg válasza JK. Orlando (#21) üzenetére


kiborg
aktív tag

Már réges rég csak 1 IDE vinyóm van, a többi már SATA, igaz hogy csak SATA I, de az nem baj :P

Már csak a DVD írók okoznak némi fejtörést :(

Kiborg

[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#24) Lavves


Lavves
tag

És vajon lesz NF510+Geforce7100 ? ;)

(#25) BlackWoOd válasza orbano (#16) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Ja, értem, köszi.
A szövegből másra gondoltam, nem a 2 kari közötti sebességnövelésre (kari->mem).

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#26) JK. Orlando


JK. Orlando
csendes tag

Vinyócsere?? :DDD hát ha lenne annyim rögötn cserélném ;) de azért azért 3 vinyót nem szeretnék csak úgy kidobni :(
Hát nagyon úgy néz ki,hogy más lap lessz! azért kár,eddig csak jót hallottam a haveroktól az nforce-os lapopkról.

(#27) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Milyen az a HD audió?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) ftc válasza Winner_hun (#27) üzenetére


ftc
nagyúr

High Definition audio
Ha egy kicsit jobban érdekel nézz egy kicsit a linkre
[link]

[Szerkesztve]

(#29) Winner_hun válasza ftc (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

kösz:R Aza baj, hogy kicsit sok az angol benne:P
Ez akkor jobb, mint a hagyományos integrált audiók? Mondjuk a SB-nél jobb vagy rosszabb?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) zetorg


zetorg
aktív tag

kiváncsi vagyok, lesz-e belőle IE :)

(#31) #65675776 válasza zetorg (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tessék: [link]

(#32) zetorg válasza #65675776 (#31) üzenetére


zetorg
aktív tag

:B
köszi :D

(#33) KrAt


KrAt
veterán

Kíváncsi vagyok, ebből lesz-e intel edition :)

mod: épp előttem lőtték le a poént :O:B

[Szerkesztve]

(#34) ngabor2


ngabor2
nagyúr

1 pici hiba eddig senkinek nem tőnt fel. 1x16+2x1 az csak 18, és nem 20 pcie csatorna az utolsó chipsetnél.

(#35) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Úristen!
46 PCI-express sáv támogatása plussz 5 PCI slot támogatás....
Ez igen! ebből már lehet alaplapi variációkat kialakítani!
Kíváncsi vagyok melyik gyártó fogja egyszerre beépíteni a 2x16, és az 1x8 -as szlotot az alaplapra. :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#36) Balinov válasza Oliverda (#11) üzenetére


Balinov
félisten

lehet,hogy igazad van, és csak a gf61x0 a 0,09-es.mindenesetre a 410-es alig melegszik,még +50-70Mhz-es htt esetén sem,passzívan. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37) DigitXT válasza Csiborbogár (#35) üzenetére


DigitXT
félisten

Én meg kíváncsi vagyok, melyik gyártó rak 3-nál több PCI csatit, vagy legalább azokat mind használhatóra.:( (Tipikus, hogy max. 2 használható: 1 tuner + 1 hang, és sanyi... Mi marad akkor az Ageia-nak?:DDD Mondjuk ez utóbbi poén, de a használhatóság kérdése azt hiszem a mai napig élő probléma.:B)

(#38) jerry311 válasza Eperfa (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát hogy a lapkakészletet használják-e, az érdekes kérdés, akár használhatnák is...
Szvsz inkább ''kisebb'' szervereknál lehet jelentősége, ott ahol mág nem használnak igazi szervervasat, de kell a teljesítmény és a gyors hálózati kapcsolat. :)

Másik oldalról nagyon sok eszköz támogatja, mondjuk azok is inkább a profi kategóriából.

(#39) ftc válasza Winner_hun (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

[link]
Magyarul a Toms-ról......

(#40) TeeJay


TeeJay
félisten

ez az Nforce 570 elég szimpi
lehet egy ilyenbe én is beneveznék mert engem pl SLI nem érdekel mivel csak multimédiára használok gépet :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41) Winner_hun válasza ftc (#39) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42) #65675776 válasza ngabor2 (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

A táblázatban 1,16 és 4x1 szerepel. És az nVidia is így tudja: [link]

(#43) LordX


LordX
veterán

Mi értelme van az 570 SLI-ben a 16+8 sávnak, ha SLI módban is csak 8+8-on megy?

(#44) #65675776 válasza LordX (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

A megoldás valószínűleg a 6 link, azaz nem lehet teljesen szabadon csoportosítani a vonalakat, hanem fix a kiosztás.

(#45) Efbialy válasza #65675776 (#42) üzenetére


Efbialy
tag

az most tényleg ugy van hogy csak a 550ös chip tudja fogadni a sempronokat :F :DDD

(#46) ftc


ftc
nagyúr

[link]

Egy kis teszt a chipsetről NF 4-hez hasonlítva

(#47) Loha


Loha
veterán

Nekem csak a SoundStorm 2 hiányzik, de az nagyon...
Az északi híd, csak a procival kommunikál, meg van benne 16PCIe sáv? Az összes többi meg elfér a déli hídban?
LinkBoost meg sztem parasztvakítás, de biztos csak én vagyok túl maradi ;]

(#49) erdoke


erdoke
titán

Az RD580-nál tudom a 8 W-os maximumot, valamelyik nagy tesztoldalon pedig kimérték az RD580 + SB600 és az nF590 SLI alapú, azonos gyártmányú és felszereltségű lapok között a fogyasztásbeli különbséget, és 20-22 W-ot kaptak az ATI javára.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.