Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Rendelhető az Intel Prescott (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Az ár korrekt, csakhogy mindannyian inkább a teljesítményre és a disszipációra vagyunk kíváncsiak.
Mellesleg a 3,4 GHz-es Prescott nem rendelhető? A 3,4 GHz-es Northwood nagyon drága (bár csak 60%-a az A64-FX51-nek:D

A legjobb aláírás a héten

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

SZVSZ ez kacsa.
Nehogymár olcsóbb legyen egy új tipusú processor, mint a régebbi...
Ráadásul a régebbiből is jóval drágább szok lenni, amikor bejelentik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) erdoke válasza pilóta (#2) üzenetére


erdoke
titán

Megnézted, mennyi most az ára egy 2,8C-nek és egy 3,0C-nek? Valószínűleg azok az árak még tovább csökkennek, amikor az Intel hivatalosan kiadja a Prescottot (tehát az azonos órajelen futó Prescott valamivel drágább lesz, mint a 800-as Northwood).

A legjobb aláírás a héten

(#4) fanatic válasza erdoke (#3) üzenetére


fanatic
aktív tag

Jaja... biztos, hogy árcsökkenés várható az alsóbb szegmensben!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#5) Flashcash válasza erdoke (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Most a 3,4Ghz-es Northwood az marad a 0,13 mikronos gyártósoron vagy az is 0,09mikronon készül?

Ha így van akkor elég érdekes a helyzet. :)

(#6) erdoke válasza Flashcash (#5) üzenetére


erdoke
titán

Minden Northwood marad 0,13 mikronon, a 3,4 GHz-es is. Annál csak a 3,4 GHz-es Prescott lesz drágább, nomeg a két (3,2 ill. 3,4 GHz) Gallatin magos P4EE.

Hogy mennyire lesz érdekes a helyzet, az majd a teljesítmények összehasonlításakor derül ki. Könnyen elképzelhető, hogy a jó ár ellenére se lesz különösebben jó vétel a Prescott.
Személy szerint úgyis a Grantsdale chipsetre vagyok kíváncsi, ha ütős lesz (vagy akár a SiS-es, neadjisten a VIA-s párja), akkor abba nézek majd procit. Vagy 90 nm-es A64-et, de az idő majd eldönti...:P

A legjobb aláírás a héten

(#7) Flashcash válasza erdoke (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az érdekes helyzettel arra utaltam hogy 0,13mikronos lesz a legnagyobb frekvenciájú P4 proci, annak ellenére hogy bevezették a 0,09mikront.

Én úgy érzem hogy átmenetileg megtorpant az Intel az egyre nagyobb frekvenciájú procik kiadásával.

Mennyire fogja vissza a magas tranzisztorszám (nagy cache miatt is) a Prescott órajelének emelését? (a P4 Northwood 55millió a Prescott 125 millió tranzisztort tartalmaz)

Mekkora max. órajelt ígér az Intel jövőre?

Mennyivel teljesít jobban egy azonos órajelű Prescott egy Northwood-nál?

A disszipációs adatok engem is nagyon érdekelnek. :)

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

'A 90 nanométeres csíkszélességgel gyártott processzorok 2,8E GHz, 3E GHz és 3,2E GHz-es változataira adható le rendelés. '

1 E GHz hány valódi GHz-nek felel meg? Ugye ez az E nem az Ezer rövidítése akar lenni? :))

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Flashcash válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A szövegből nekem az derül ki hogy az E a magot jelöli.
''Az osztrák geizhals.at oldalon már megrendelhetőek egyes Prescott magos Pentium 4-E processzorok.''

Azt nem tudom mit jelent az E. extra,extended,extreme sok tranyó? :)

[Szerkesztve]

(#10) sebela


sebela
aktív tag

Már hiányzott egy Prescottos hír...:DDD

Lehet, hogy mégis lesz még az idén A64-FX53?(legalábbis paper-launch biztos lesz a következő időkben, ellenlépésnek)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#11) L3zl13 válasza Flashcash (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Értem, hogy mit jelöl, csak mintha rossz helyre tették volna. Nem a mérőszám és a mértékegység közé kellett volna.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) L3zl13 válasza Flashcash (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Extrém meleg. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#13) hobizoli


hobizoli
nagyúr

SZVSZ vmi ilyesmi lehet:

A - Willamette
B - Northwood-A; 400
C - Northwood-B; 533
D - Northwood-C; 800
E - Prescott


Osellenseg:DD:

Athlon (Classic) - K7 0.25µm
Athlon-A - K75 0.18µm
Athlon-B - Thunderbird(-B) FSB 100/200, 650-1400MHz
Athlon-C - Thunderbird(-C) FSB 133/266, 1000-1400MHz
Athlon-D (Athlon-4) - Palomino, 1333-1733MHz
...

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#14) nap


nap
addikt

Megyek sorbaallni, hogy mire megjelenik, mar meg is vehessem. Kerlek benneteket, tamogassatok a sorbanallas idejere takarokkal es elelemmel! :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) venember83


venember83
nagyúr

Hello!

Csak picit tartozik ide, de megkerdem:
tamogatja-e az ABIT BH7 a Prescott-ot, vagy csak a 800Mhz fsb-s Northwoodokat?
Illetve benne van-e a mostani IC-7-esekben meg a PAT, vagy Intel bacsi mar teljesen letiltotta?:F
Koszi mindenkinek!

[Szerkesztve]

(#16) HiperG


HiperG
addikt

Hmmm.... érdekes...
NEm úgy volt hogy nemmegy 800 FSB-n? :F
No ha megy is húzni nemnagyon lehet majd

(#17) erdoke válasza venember83 (#15) üzenetére


erdoke
titán

1. kérdés: Az adott lap PWM-jének konstrukcióján múlik, hogy Prescott kompatibilis v. sem. Szerintem a BH7 nem az.
2. kérdés: Mi köze az Intelnek az IC7-hez? Szerintem az Abit gyártja, letiltani is csak ő tudná, ha a chipset tudja. Valamit keversz, ez egy i875P-re épülő lap.

A legjobb aláírás a héten

(#18) erdoke válasza HiperG (#16) üzenetére


erdoke
titán

Hol és mikor volt úgy? Voltak pletykák arról, hogy a 478-as foglalat és a 875/865-ös chipset nehezen boldogul a magas órajelű Prescottokkal.
''No ha megy is húzni nemnagyon lehet majd''
Jóslásból tudom, hogy jó vagy, de majd meglátjuk, én inkább a tesztekben bízok (még abból se mindben)...:D

A legjobb aláírás a héten

(#19) karib


karib
addikt

Sok érdekes újítást hoz majd a Prescott, de én egyet mondok: várjuk ki az első teszteredményeket :)

Department of Redundancy Department

(#20) hungeek


hungeek
senior tag

most vagy azért ilyen olcsó a prescott mert az intel változtat az eddigi módszerein és az árával is versenyezni akar az amd-vel, vagy valami szar van a műzliben :)

[Szerkesztve]

(#21) Overlocker


Overlocker
veterán

Hi!
Láttam egy tesztet és kb 2,8 GHz-es Prescott úgy Northwood 3.0C szintjén van.Persze az SSE3-as tesztekben odaveri.
Az árak a teljesítményt is tükrözik- egy jó pár tesztet megnéztem már- Intel proci mindenhol veri (sajnos),de játékoknál fps szempontjából az FX a nyerő.
Árak:
Athlon FX-51=800 euró.
Intel P4 3.2Ghz EE= 910 euró.
Ezek átlagárak.

(#22) Overlocker


Overlocker
veterán

Ja,ezt lehagytam: EE=Extreme Edition.

(#23) karib


karib
addikt

Nem ritka, hogy az újabb eljárással gyártott chip olcsóbb a réginél. Meg hát ez nem is annyira előállítási költség függő (egyáltalán nem), hanem piaci ár függő. Az is szempont, hogy a gyártó milyen gyorsan akarja felpörgetni az újabb kiadású processzorok forgalmát.

Department of Redundancy Department

(#24) dnacrew


dnacrew
tag

Én a tesztekre leszek leginkább kíváncsi, mert az árak igencsak ingadoznak mire kishazánkba ér a cucc.

Támogatásról tud valaki valamit, mert amikor vettem az ASUS p4p800-amat akkor még a weboldalon és a dobozán kint volt hogy PRESCOTT ready. De már olvastam olyat is, hogy a 865/875 nem megy majd vele. Info valaki?

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#25) laja


laja
tag

Hmmm... nem is rossz gondolat: egy nem túl drága 3 vagy 3,2 gigás Prescott kb. 4,2 gigán az IC7-esemben... :)

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#26) laja válasza dnacrew (#24) üzenetére


laja
tag

A hardocp.com-on van egy friss cikk, amely felsorolja az Asus, Abit és Gigabyte lapokat, amelyek a gyártó szerint Prescott-kompatibilisek.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#27) L3zl13 válasza Overlocker (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Láttál tesztet? Van már prescott teszt? Én még nem hallottam róla.

Aki hülye, haljon meg!

(#28) HiperG válasza erdoke (#18) üzenetére


HiperG
addikt

Ha a 800 Mhz-s FSB-t is alig bírta akkor ne gondold, hogy eztis úgy fogod tuningolgatni mint P4C-det...

(#29) L3zl13 válasza HiperG (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Előbb utóbb fogja.
A tuning általában elég problémás az első daraboknál.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Overlocker válasza L3zl13 (#27) üzenetére


Overlocker
veterán

Van, mindjárt megkeresem...

(#31) Versus válasza dnacrew (#24) üzenetére


Versus
senior tag

Na te sem mostanában lehettél az Asus oldalán ! :)
[L]http://www.asus.com/products/mb/event/prescott/prescott.html[/L]

Premium Vintage

(#32) hungeek válasza HiperG (#28) üzenetére


hungeek
senior tag

ne feledd hogy az FX-eket és A64-eket sem lehet (egyenlőre) tunningolni :(

(#33) hobizoli válasza hungeek (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:U

A vilagon mukodo PC-k csupan 2-3%-a tuningolt PC...




hobizoli

több drón kell ;P

(#34) hobizoli válasza laja (#25) üzenetére


hobizoli
nagyúr

4.2GHz-n....hat persze :DD:C.



hobizoli

több drón kell ;P

(#35) agrarfiatal válasza hobizoli (#33) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

megnézném hogy x,y titkárnő munkaidő alatt a cerkát húzogatná.

a többségnek fogalma sincs a tuningról.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#36) hobizoli válasza agrarfiatal (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na ugye...akkor meg olyan mindegy mennyit birna meg, nem?



hobizoli

több drón kell ;P

(#37) hungeek válasza hobizoli (#33) üzenetére


hungeek
senior tag

én sem tunningolok (1,2es duront és gef2ti-t minek? :) )

csak reagáltam arra a kijelentésre hogy nem lehet normálisan tunningolni a prescottokat, ez így van, de velük karöltve az új 64bites amdket sem

(#38) hobizoli válasza hungeek (#37) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Es ez az ami szamit:U...?



hobizoli

több drón kell ;P

(#39) agrarfiatal válasza hobizoli (#34) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

itt is csak mi vagyunk ilyen ''állatok'' hogy első megnyílvánulásunk, hogy: és mennyire lehet majd húzni?

amúgy a hírt olvasva én is kaptam a számológépet és egyből számoltam az árát és meglepett az olcsósága. gondolom ez 1000db-os tételre vonatkozik + szerintem lesz egy kis áremelkedés az év elején az infláció miatt.

amikor láttam teszteket a 3 ghz körüli B és C procikról nem volt valami nagy különbség a C-s javára.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#40) agrarfiatal válasza hungeek (#37) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

de én mégis a tuningot nézem. egy jó tuningal megtakarítasz kemény ft-kat, de viszont ahoz olyan alkalmazások kellenek amelyeket ki is tudsz használni velük. unokatesóm mindenáron valamilyen kemény p4et akar winampnak meg explorernek - de mif@sznak.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#41) Overlocker


Overlocker
veterán

Hibye!
Még mindig nem találom a tesztet, de ha megvan azonnal felteszem!

(#42) Jozsué


Jozsué
tag

Jeah !!! szaladok és rendelek egyet (komalyan...)
az AMD képzelt királyságának vége...

[Szerkesztve]

''Only one man stands between hell and earth...''

(#43) agrarfiatal válasza Jozsué (#42) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

addig várjál mi megjeleni valamilyen teszt. a legnagyobb proci nem is kapható.
+200-300 mhz nem érdemes cserélni

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#44) sebela válasza Jozsué (#42) üzenetére


sebela
aktív tag

OFF

Inkább szaladj és írj nekem mélt azokkal a képekkel (remélem látod...)

ON


Remélem a PH!-n hamar lesz teszt mert másoknak ugye nem hiszünk...

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#45) Egon


Egon
nagyúr

Nocsak... Természetesen én is kíváncsian várom a teszteket.
Úgy tűnik, jól kalkuláltam pár hónapja: jövő év április-május tájékán lesz aktuális a gépcsere, addigra valszeg Prescott magos CPU-t veszek (remélhetőleg Grantsdale chipsetes lappal...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) erdoke válasza laja (#26) üzenetére


erdoke
titán

[L]http://www.hardocp.com/article.html?art=NTY1[/L]

Nemcsak az említett gyártók lapjairól van szó, és egyébként is érdekes olvasmány.

A legjobb aláírás a héten

(#47) HiperG válasza L3zl13 (#29) üzenetére


HiperG
addikt

Northwoodnál már az első darabok is jól húzhatók is voltak... 130nm-nél még nem jelent akkora porblémát az áramszivárgás

(#48) HiperG válasza hungeek (#32) üzenetére


HiperG
addikt

Tévedsz komám, az FX-et felhúzták már 3,2 Ghz-re is...

(#49) laja válasza hobizoli (#34) üzenetére


laja
tag

Márpedig bőven meglesz az új Prescottokkal a 4,2 giga. Már a mostani 3,2 gigás P4-esek közt is van olyan, ami 4 gigán megy léghűtéssel. Ezenkívül mindig úgy van, hogy az új technológiájú (Intel) procik első, gyárilag alacsonyabb sebességű szériája nagyon húzható. Lásd az 1,6-os vagy 1,8-as P4 Northwood-okat, ahol mindennapos volt a több mint 1 Ghz-es túlhúzás. És ez nem is csak az én kis itthon gyártott elméletem, hanem többek közt az overclockers.com előrejelzése is.

Na mindegy, majd pár hónap múlva megmutatom neked... :)

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#50) Cirkumflex válasza laja (#49) üzenetére


Cirkumflex
csendes tag

Nem véletlen az, hogy jön ki 3.4 GHz-es Prescott helyett!! a 3.4GHz Northwood !! Ha lenne az Intelnek pár ezer 3.4GHz-es Prescottja, jönne az is. Egy plusz negyedév minumum kell a 3.4GHz és nagyobb Prescotthoz és akkor optimista voltam...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Rendelhető az Intel Prescott (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.