Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Azért vicces lehet egy Dell Axim X5-ös PDA egy ilyen kártyával... Ilyen tárkapacitás mellett van értelme már a mozgóképeknek a digitális fényképezőkben, viszont jó drága.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Senior tag


Senior tag
aktív tag

A 16 GB-os árából egy olcsób DSLR-t vehet az ember. :Y

Ugorgyunk!

(#3) pilóta válasza Senior tag (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Viszont ha megjelenik,akkor nyilván a 4-8 gigásak ára lejjebb kúszik, és lesz értelme megvenni azokat...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) shteer


shteer
titán

majd a 64-es karik kijövetelekor már biztos jó ára lesz

sebességet még még! :D

pilóta: ennek is van értelme :C

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#5) sbazsi


sbazsi
veterán

egy 8gb-osat láttam most 56ért.
azért a 112 mégsem 226

(#6) Digital


Digital
addikt

Ha jól belegondol az ember drágábban mérik mintha aranyból volna :DDD

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7) orbano válasza Senior tag (#2) üzenetére


orbano
félisten

ezekből már van egy d50-em vagy egy eos-350d... persze nyílván nem ezekhez mérik az árát ezeknek a kariknak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) simonzé válasza sbazsi (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Hát ez legalábbis elgondolkoztató különbség:
1*16GB-t vegyek 226-ért,
vagy
4*8GB-t (32GB) 224-ért.
dilemma ezerrel. :)

I don't fit in. I fit out.

(#9) Raymond


Raymond
félisten

Az ara egyszeruen tul magas ugyanugy mint minden ujdonsagnak. A 4/8GB ara nem emiatt fog lejebb menni, mert mar most is kapni 8GB CF kartyat kb. $150-ert. Eloszor a 12 es a 16-os ara megy le normalis szintre ha majd tobb gyarto kinalja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) llax


llax
senior tag

Vajon mennyi lehet az előállítási költsége??? 10.000Ft???

(#12) Kriza


Kriza
őstag

2 éve még egy 1GB-s pendrive is marha drága volt, most meg 5-6ezerért szinte bárhol lehet venni.
Pár év múlva ez is aprópénzért fog menni. Jó lenne, ha egyszer eljönne az az idő, hogy megfizethető és ésszerű lenne ilyenre csinálni a ''biztonsági mentéseket'' nem optikai lemezekre.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) dabadab válasza Kalandor (#10) üzenetére


dabadab
titán

Meg hat nem csak a vazat kell megvenni, hanem obikat is, pl, ugy meg mar mindjart maskepp nez ki a teljes rendszer ara.

DRM is theft

(#14) dabadab válasza llax (#11) üzenetére


dabadab
titán

A memoriakon nincs tul nagy haszna senkinek sem, igy ez eleg valoszinutlen.

DRM is theft

(#16) Devid_81 válasza dabadab (#14) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Biztos drágább mint 10e ft az előálítás,de asszem hogy van rajta haszon bőven!
Én tippelnék vagy 15-20% haszonra.

Sztem még ne rendezzünk gyüjtést a memória gyártónak :DDD

...

(#17) Pompi válasza Devid_81 (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát a ''bőven'' nálam mondjuk nem 15%

Feel Good Inc.

(#18) Devid_81 válasza Pompi (#17) üzenetére


Devid_81
nagyúr

akkora darab számba amelyben egy ilyen cég gondolkodik plussz a magas ár én megelégednék ennyi haszonnal
:DD

...

(#19) Raymond válasza Devid_81 (#18) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a chipgyartasbol elo cegek - processor, memoria mindegy - csak 15-20% haszonnal dolgoznanak mar reg felkopott volna az alluk :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) Ribi válasza Raymond (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Foleg ha AMD-t vesszuk alapul, akik kb felére csokkentették pár proci árát. És ez csak a kisker ár. Szal kisker ár/előállítási koltseg minimum 4-5, de inkább 10.

(#21) _Gudella válasza sbazsi (#5) üzenetére


_Gudella
senior tag

Azért megírhatnád hol láttál 56ért 8gigás, Extreme III-at mert rohanok venni :)

Ez kb a 4 gigás ára...

(#22) Raymond válasza _Gudella (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Az lehet, viszont ha eleg 18MB/s irasi sebeseg a 20MB/s helyett akkor ott van a Transcend vagy az A-Data. Gondolom ezeket kapni Mo-n is hasonlo arban:
[link]

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) csiga997 válasza simonzé (#8) üzenetére


csiga997
őstag

Ne így nézzük ezt!
Ha az átlag amatőr gyakorlatból indulunk ki akkor tényleg nem kérdés. Egy fényképésznek viszont adott esetben az a 15-20 mp amíg kicseréli a kártyát a gépben létfontosságú lehet. Ha pedig úgy teszed fel a kérdést, hogy 1*16 GB 226-ért vagy 2*8GB+egy tartalék váz+objektív akkor már meglehetősen egyértelmű ennek a megoldásnak az előnye.

(Ps: természetesen most nem a magyar ''profi'' fényképészekről beszélek. Azoknak nem számít a teljesítmény, csak olcsó legyen. :D)

(#24) Devid_81 válasza Raymond (#19) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Durván 220 ezer péz a drive ennek a 15%a 33e ft a 20% 44 e ft.
Ekkor árnál teljesen jó egy ilyen érték sztem
Ez volt maga a gyártó haszna,és hogy még ki mennyit rak rá...
Nagykerek haszna néhány % a kiskereké meg olyan 8-14% körül van

...

(#25) zsiga667 válasza csiga997 (#23) üzenetére


zsiga667
addikt

Tegyük fel hogy egy 1Dmk2N-be kerül a kártya (azért épp ebbe mert a jelenleg a piacon lévő gépek közül ez tud másodpercenként a lehető legtöbb adatot ''termelni''). 8MP-es Canon raw-ok nagyságrendileg 8MB körül vannak, de mondjuk legyen 10, számoljunk magas érzékenységgel és fullos L obival. Ez másodpercenként 85MB. A bufferbe 20 raw fér, a kártyára írás sebessége nagyon jó esetben legyen mondjuk 10MB/s. Ha beletolod a 16GB-s kártyát és leragasztod szigszalaggal az exponálógombot, ~2,5mp alatt megtelik a buffer, és ezalatt az első 2,5 képet ki is írta a kártyára, viszont innentől 1fps-re esik vissza a gép CF interface-ének lassúsága miatt. A 16GB-ra fér összesen 1600 kép, mire ez megtelik az majdnem 27 perc. Ezt megfelezve kapunk 13 percet egy 8GB-s kártyára. Lehet hogy nekem szegényes a fantáziám de én nem tudok olyan helyzetet elképzelni hogy közel negyed órán át ne legyen szabad 15-20 másodpercem.
És ez a kis számolgatás még nagyon erősen a worst case scenario kategóriába esik...
(Azt meg már csak halkan jegyzem meg hogy akinek 20 másodpercig tart CF-et cserélnie az talán inkább ne menjen fotóriporternek, meg lehet ám élni a stúdiózásból meg művészkedésből is...)

A magyar profik védelmében meg csak annyit hogy szerintem te is tudod hogy kevés fizetésből nehéz drága cuccot venni.

(#26) Raymond válasza Devid_81 (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Na jo, hogy lassal szamokat is :) (gross margin)

Eloszor a flash memoria gyarto Sandisk:
Q1 2006 = 38%
Q2 2006 = 40%

Itt egyebkent meg kell jegyezni hogy a Q4 2005 es Q1 2006 idoszakban kovetkezett be a flash memoria piac penzugyi osszeomlasa orult tempoval zuhano arakkal.

CPU gyartok AMD:
Q1 2006 = 58.5%
Q2 2006 = 56.8%

CPU gyartok Intel:
Q1 2006 = 55.1%
Q2 2006 = 52.1%

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) llax válasza Devid_81 (#16) üzenetére


llax
senior tag

Nézz körül egy kicsit jobban a világban! :) Csak nézd az Intel procikat. A csúcsmodellek kivételével valahol 10k körül van az előállítási költségük, a Pentium és a Celeron között mindössze néhány % a különbség, de van amikor ugyanazt a magot használják... A memóriáknál az előállítási költség közel egyenesen arányos a kapacitással... Vagy nézd az alaplapokat: egy 60kHUF-ba kerülő modell tényleges előállítási költsége sok esetben 20-30%-kal több mint egy 15kHUF-ba keülő modellé... De egy korábbi munkahelyemen a gyakorlatban is láttam olyan példát, hogy ugyanazt hardvert adják el kétféle változatban, különbség csak a műanyag burkolatban, és a készülék flash memóriájába töltött szoftverben van... A drágábbik változat a kisker ára kb. 60%-al nagyobb...

(#28) Devid_81 válasza llax (#27) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Látom nagy kavart okoztam :DD
Pedig nem akartam!
Biztos igazatok van nem kételkedek,csak van néhány jó ismerősöm az IBM-nél is
(fejlesztő mérnök mindkettő)
Én abból indultam el amit ők mondtak,plussz alapul vettem a magas árát a dolgoknak
és azért ha eleve magas valaminek az alapára arra még ''néhány'' % haszon már nem is olyan rossz pénz.Persze kisebb értéknél meg sokkal nagyobb a haszon amit a gyártó rátesz...
Nyilván,neki is meg kell éllnie valamiből.


Amúgy remélem minnél hamarabb viszontlátjuk ennek a cuccnak a sokkal nagyobb tesóját,lehetőleg majd egyszer jó áron......mmm de jó is lessz az majd a notikban,kamerákba és egyéb ezközökbe.

...

(#29) dabadab válasza Raymond (#26) üzenetére


dabadab
titán

Azert a brutto haszon eleg megteveszto, mert pont az nincs benne, ami penzbe kerul: nyilvan nem az a fel marok homok draga, amibol a chip lesz, hanem a gyar meg a mernokok. A netto profit olyan tizenpar szazalek tajan van, ami mar sokkal hihetobb (es igazabb) szam.

DRM is theft

(#30) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Azért vicces kicsit ez az élettartam gari. 1 év és elavultnak számít. De legalább garis lesz. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#31) Raymond válasza dabadab (#29) üzenetére


Raymond
félisten

Az igaz, de az eredeti hozzaszolasban (a szovegbol itelve) nem a netto profitrol volt szo, hanem a gross margin-rol (vagy markup-rol). Egyebkent a nett profit az Intelnel kb. 22% volt 2004-ben es 2005-ben is. A Sandisk-nel kb. 18% Q2 2006-ban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) sbazsi válasza _Gudella (#21) üzenetére


sbazsi
veterán

igaz.
nem extremeIII
[link]

(#33) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

igen a SanDisk mindigis élen járt a memóriakártyákban, haverom is most vett SanDisk mp3 lejátszót, nagyon jó a teljesítménye és a megbízhatósága, bár ez nem ide jön, de egy ismim fényképezőjében is SanDisk CF van és több ezer használat után is remekül müxik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.