Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Radeon 9800 SE - kettőn áll vásár (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

''256-bites memóriainterfésszel és 4 renderelő pipeline-al, míg a másik típus 8 renderelő pipeline-al, de ''csak'' 128-bites memóriainterfésszel''

melyik a fontosabb ??? ha a válasz attól függ mire, akkor bővebb okfejtést is szívesen fogadok :)

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#2) .:ADAM:. válasza GigabyteFan (#1) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Ha jól tudom, jobb ha 4 pipeline van és 256 bites memintfész, ez jött be annó a 9500-s radeooknál is.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

szvsz a 8 pipe ilyen órajelek mellett fontosabb szerintem. A 9500 se nagyon tud mit kezdeni a dupla sávval ha épp olyan és nincs meg a +4 pipe. Persze ha agyontuningolható a 4 pipeos core akkor jó lehet :)

(#4) marcee válasza .:ADAM:. (#2) üzenetére


marcee
addikt

Az föleg azért jött be mert a +4 pipeline-t is be lehetett kapcsolni.

Igazán attól függ, hogy mennyire tuningos a ram/chip.

Engem a 8pipeline-os verzió jobban érdekelne (főleg jobb ram-okkal, a márkás gyártók biztosan fognak erre játszani)

\m/

(#5) e-biza válasza GigabyteFan (#1) üzenetére


e-biza
őstag

szerintem jo kérdés,melyik a fontosabb,de én úgy gondolom,hogy a 8 pipeline száma fontosabb,mert a memot igazán az fsaa eszi, 1280ban meg azért túl lehet élni fsaa nélkül. persze lehet az aniso is eszi,nem tudom :( én a 8pipeline-ra gondolok hogy fontosabb. valaki okosabb?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

már megint kezdi az ATI a kavarást, mint az R8500-nél, abból is volt Le, meg LeLe ... ámbár az egyszerű mezei júzernek mindegy :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) marcee válasza Ploszi (#6) üzenetére


marcee
addikt

Ez az ''SE'' megnevezés főleg azért király, mert általában pozitívumot jelent: Special Edition, Second Edition.
De persze volt már SE jelzőjű nV kártya is (asszem a ti4800SE, aztán egy sima 4200 (vagy 4400) volt 8x-os agp-vel)

\m/

(#8) Keitaro válasza marcee (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah nVnél ez mindig a roszabbat jelzi.

Ploszi : Hivatalosan csak LE volt anno. A LELE-t mi (felhasználók, ujságírok stb stb) találtuk ki, mert pár gyártó LE specifikációk alatt készített kártyát.
Így nézve nekik volt rendes 8500 és 8500Le és ennyi.
Szerintem nem problémás ez. Nézd meg a GF4MX-eket. Ott aztán van kavarás :DDD

(#9) Egon válasza Keitaro (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Igazad van: az nV is tudott egy alapvetően ''butított'' sorozaton (GF2 és GF4 MX) belül tovább butítani (MX200 és MX 420)...
Ez inkább olyan 9100 fíling: mintha ezek 9500 és 9500 Pro-k lennének (és a 9100-zal ellentétben, az eredetihez képest növelt órajelekkel).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) anulu válasza Keitaro (#8) üzenetére


anulu
félisten

akkor csak én vagyok érdekesen ''huzalozva'' azzal, hogy nekem viszonylag egyértelmű az nV számozása? Az ATi-éba viszont kezdek nagyon csúnyán belezavarodni :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) SLi válasza anulu (#10) üzenetére


SLi
tag

jaja,egyetértek,Az ATI is bekavart,nv modszer.De itt van egy a 9800SE,ami megint bekavar,gondolom ezekből fejenként ki fog jönni egy aktiv/passziv hűtésű,vagy talán SESE,vagy kiderül hogy 256 bitesben megibt van +4 bekapcsolható pipeline,mert igy mégisolcsóbb ref. nyákra nyomni,vagy mi a helyzet?Jól jártak akik vettek 9500pro v 9700(Pro) kareszt,irigylem őket :(

(#12) Keitaro válasza anulu (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem vagy érdekesen huzalozva. Szerintem egyikkel sincs baj csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy a másik fronton is ez megy.
Pont ezért hoztam fel a GF4MX-eket. Hivatalosan van MX420, 440, 440SE, 440 8x AGP és 460. Ez kapásból 5 fajta egy procin belül és gyártótól függ még így is, hogy nála mit jelent ez :)

(#13) Cane


Cane
őstag

Ezért teljesen felesleges volt a gyártósoron a gépeket átállítani. A régi 9500-ösöket (9700 nyákkal) kellene még gyártani komolyabb hűtővel persze úgy, hogy az órajeleket felhúzták volna ennek a remek kártya szintjére, vagy még fölébb.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) Keitaro válasza Cane (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha azt adnák olyan áron mint ezt akkor nem sok teteje lenne.
Mert ugyanolyan áron akkor már inkább egy R350 legyen rajta :)

(#15) Cane válasza Keitaro (#14) üzenetére


Cane
őstag

Na ja. Csak azt nem értem hová ez az ész nélküli és megtévesztő9800-as gyártás...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#16) LordX válasza Keitaro (#8) üzenetére


LordX
veterán

Tévedsz! Én láttam olyan kártyát, amire az volt írva, hogy Radeon 8500LELE!

(#17) LordX válasza Keitaro (#12) üzenetére


LordX
veterán

A 440SE az mit takar? Eddig azt hidtem, hogy az a 440-8x..

(#18) PeliScan válasza LordX (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Nemenm. Azt takarja, hogy Shit Edition. :) Komolyan: lassabb memóriával és magfreqivel van szerelve mint a 440, és néhol előfordul belőlük SDram-os páldány, ami tényleg veszélyes hulladék. Nekem 440van, és csak úgy suhog rajta a passziánsz. :D (copyright vki, belinkeltem az ''Aranyköpések''hez, de már nem emléxem)

(#19) engusz válasza LordX (#17) üzenetére


engusz
veterán

Talán a sima 440-en van venti. Az SE-én (MSI féle) nincs! Olyan piszok meleg, hogy csak. Persze mindezt még 2D-ben...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) LordX válasza PeliScan (#18) üzenetére


LordX
veterán

Jah, annó láttam egy olyan géptesztet, amiben azt mérték, hogy mennyi idő alatt fut le a Win95 paszinánszában a záró képsorozat :))

(#21) PeliScan válasza LordX (#20) üzenetére


PeliScan
addikt

Ugye..? :DDD

(#22) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ilyen bejelentések után lassan nem merek videókártyát venni:O

(#23) Power válasza .:ADAM:. (#2) üzenetére


Power
senior tag

A 9500-nak és 9500PRO-nak is csak 128 bites memóriainterfész(attól eltekintve, hogy néhány gyártó a 9500-ösöket is a 9700-as nyákra nyomatta)
Tehát itt egy kicsit más a helyzet.

Ha minden freki megegyezik, akkor a 8 pipe alapból biztos gyorsabb lesz, viszont mivel eltérő nyákon lesz esélyed sem lesz 9800-ra alakítani. A másiknál viszont a megjelenés után pár hónappal már lesz szoftveres patch.

Amúgy ha már butítani szeretnének szerintem olcsóbb lenne egy alacsonyabb órajelű modell. pl. a GPU: 275 - DDR: 200 (de maradna a 8 pipe és a 256 bit)
Az olcsó ramoknak köszönhetően, ezt is lehetne ugyanannyiért nyomatni és mégis kiegyensúlyozottabb lenne, mint a másik két megoldás.

Power

(#24) keopsz válasza .:ADAM:. (#2) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

pont, h nem..

a 256bites RAM-mal nem tudott túl sokat kezdeni 4db pipeline, a 8db-nak meg kevés volt a 128bit-es RAM interfész.

így lehetett jó konfig a 8/256. bármelyiken variálsz, rosszabbul jársz.

ha mégis választani kell, talán a 4 pipeline-os a nyerő, mert ott még van értelme húzni a GPU-t, amit a rédonoknál sokszor elég tisztességesen tucc..

cantante di sampietrini

(#25) atus


atus
senior tag

Jól látom, hogy nincs DVI a kártyán?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#26) rudi válasza Cane (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ezek az SE meg akarmilyen light verziok mind a nehezkes 0,15 to 0,13 attallasnak koszonhetoek es erdeme sellen varni egy kicsit mig az ATI megoldja ezt a dolgot.

Nekem meg az is kerdesed hogy ezek a gyengebb kartyak milyen viszonyban lesznek az olcsobb 9600pro val.

Ha ezt az egesz 0,13 maszlagot paranoiasan osszerakjuk akkor az jon ki hogy:
- hiany van a 9600asokbol
- jonnek a butitott 9800asok
Elkepzelheto hogy az RV350 gyartasaval is gond van a 0,13 miatt, hiaba kisebb mint az r350 lehet hogy a gyenge kihozatal miatt megis tul draga, ezert ''leallnak'' vele es inkabb a butitott 9800akkal tartja a frontot a kozepkategoriaban meig stabilnem lesz a 0,13as technologiajuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Radeon 9800 SE - kettőn áll vásár (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.