Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

9600XT-től szép eredmény, de mint mindig ez is elég későn jött ki.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Tetszetos ez a grafikon.

(#3) anaqer válasza twollah (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Ja... aki ezt kitalálta... valahol volt már asszem a fórumban is... :(((

A nagy kérdés itt az, hogy milyen memóriát szerelnek majd rá, meg hogy a low-k technológia mennyi tartalékot jelent még. ( +50MHz? +100MHz? )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Vitus válasza twollah (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Hát talán azért az XXX alapú pontozásos eredményt nem kellett volna összefeverni a fps eredményekkel. :) Elég hülyén mutat a táblábazatba a 72fps (ami egyébbként kiválló) a 12XXX pont mellett :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) Killberk


Killberk
aktív tag

A legtöbb 9600 Pro simán felhúzható 500 MHz-re vagy azt erősen megközelítő értékre, és úgy szerintem ugyanazokat az eredményeket hozná, mint XT. Szóval nemtom van-e értelme ennek az új 9600-os kártyának. :U

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#6) bendi


bendi
tag

Nekem csak sima 9600Prom van, de ennél kicsit nagyobb frekiken megy mind a memó, mind a GPU...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#7) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Hát, ha még ráadásul 8 pipeline lenne benne ennyi pénzért....

(#8) Yutani válasza Killberk (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Valahogy így látom én is.

#tarcsad

(#9) twollah válasza Vitus (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Dolgozott a PR stáb kegyetlenül.

(#10) Keitaro válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Akkor már majdnem 9800XT Ultráról beszélnénk :)

(#11) Power


Power
senior tag

Eddig is a memória volt a korlát a 9600PRO-nál. Ez az XT-nél még csak romlik.
Nagyobb felbontásokban egy sima 9700-as is nagyon megfekteti.

Power

(#12) Vitus válasza Power (#11) üzenetére


Vitus
őstag

A sima 9700-as ezeket mind agyonveri mindenhol.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) engusz


engusz
veterán

Szerintem az ATI csak keveri tovább a sz@rt. Ugyanúgy, ahogy az nVidia is. Lásd FX 5600XT... Mi a cél? Most már nem a teljes paletta lefedése és minden szegmensbe való elhelyezkedés... neeeem! Most már tényleg vegyük hülyére a vevőt! :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sok értelme volt CPU-limitált felbontásban lemérni a kártyákat...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Vitus válasza engusz (#13) üzenetére


Vitus
őstag

Hát anno kijött a 9700Pro és nonpro és azóta butitgatják egyre több egyre ócskább nevekkel és variációkkal adják el ugyanazt. Nincs fejlődés. Remélem az XGI-nek ez a vacakolás elég időt ad a felzárkózáshoz.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#16) engusz válasza Vitus (#15) üzenetére


engusz
veterán

Csak nehogy hirtelen az ATI is az nVidia ideiglenes sorsára jusson... ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) Vikthor válasza Vitus (#15) üzenetére


Vikthor
nagyúr

OFF

Sikerült nekem is a nonpro 9700-et felhúzni 370/295-re!!!! :D Megy mint állat, eddig is qrva gyors volt 275/270-en, de így!!!

ON

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18) Yutani válasza engusz (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mert akkor már két cég fog tipródni a sz*rabbnál sz*rabb kártyákkal, míg az XGI röhögve körözi le őket... :)

#tarcsad

(#19) ebx


ebx
aktív tag

A grafikon gyönyörű, hogy mit mondjak. Főleg az UT eredmények

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#20) engusz válasza Yutani (#18) üzenetére


engusz
veterán

Valami ilyesmit akartam volna írni... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) Gábor vitéz válasza engusz (#16) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Nem fog az odajutni. Jóval régebbi motoros mint az nV. Azért hozza ki a gagyibb chipeket, mert eleinte nem volt középkategóriás gpu-ja, és minden szegmensben ugyanazt chipet kellett felhasználni. Beláthatjuk, hogy hosszútávon nem akarta, hogy a 9500-as kártyák (főleg a moddolhatók) elvegyék a csúcskártyák elől a piacot. Nem rossz chip a 9600, megvan annak is a helye. Igen, valóban jobb nála a 9500, főleg ha pro-ként működik, de ne felejtsük el, hogy az valójában egy 9700-as chip!

Nem hinném hogy az ATi az nVIDIA sorsára jutna (ha másért nem, azért mert látta az elrettentő példát) másrészt mert náluk a soron következő gyártástechnológia (.13 mikron) már garantáltan működik (épp a fent említett 9600-ban), és valószínűleg nem fognak fél évet csúszni az új gpu-val. Szerintem már májusra bőven lesznek R420 magra (vagy valami hasonlóra) épülő videokarik, de lehet, hogy hamarabb is. Igaz nem az én gépemben, mert a 9800-tól nem egyhamar fogok megválni, főleg hogy (hála a sikeres bioscserének) 9800pro-ként teker egy ideje! :)

Ui.: Bár ha lesz aki jó árat ad... mondjuk a mostanit ;]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#22) rog válasza Yutani (#18) üzenetére


rog
addikt

a mostani kartyak/processzorok szerintem tul jok a mostani jatekokhoz.
a huha jatekok, amihez majd dx9 meg gigaherzek kellenek meg evek ota csak coming soon.
szal szerintem nincs ertelme uj kertyakat kihozni, a mostani chipeket biztos azert cimkezik ossze vissza, hogy azert a vasarlok erdeklodeset fenntartsak vagy ilyesmi.

(#23) engusz válasza Gábor vitéz (#21) üzenetére


engusz
veterán

Szvsz a 9600XT csak azért jön, mert a sima 9600 lasabb, mint a 9500... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) LordX válasza Killberk (#5) üzenetére


LordX
veterán

Na igen, csak ez meg felhúzható 600MHz vagy ahhoz igen közeli értékre..

(#25) eper-fa válasza fLeSs (#14) üzenetére


eper-fa
aktív tag

jaja, én is pont ezen gondolkodtam...

a grafikon meg egyszerűen frenetikus. biztos két hónapig dolgozott az egész PR-stáb..

de komolyan: miért vágják ezek maguk alatt a fát? miért nem olyan felbontásokat hoztak ki, amiben még gyorsabb is? miért nem két grafikonba írták az egészet, hogy az a kevéske kis fps-növekedés is látszódjon valamennyire?

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#26) eper-fa válasza LordX (#24) üzenetére


eper-fa
aktív tag

és ezt honnan tudod? szted ez egy más chipre épül, amit azért terveztek át, hogy jobban húzható legyen?? jóenba. erre uazok a chipek kerülnek, átcimkézve...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#27) LordX válasza eper-fa (#26) üzenetére


LordX
veterán

Más technológiával készül a cucc (low-k mond valamit?)

És csak azok a gyártók adnak ki maxra húzott chipet, aki kapkod, mindig van tuningtartalék.

Pl.: Intel Coppermine-P3 1100MHz? Egy stabil példány nem volt belőle, mert a mag nem bírta, visszavonták, azt újra kiadta az Intel magasabb magfeszültséggel. (Ekkor az Athlon már 1,2GHz-nél járt..)

Ez az Atira most nem jellemző

(#28) pengin


pengin
csendes tag

Ezek szerin az en 9500pro-m meg mindig erosseb :F

b.

(#29) erdoke válasza fLeSs (#14) üzenetére


erdoke
titán

Túlzott elvárásaid vannak egy koreai ''épphogycsakgyártATit'' céget illetően.:D

A legjobb aláírás a héten

(#30) LordX válasza pengin (#28) üzenetére


LordX
veterán

Az Ati szerint még a R9700 teljesítményét is megközelíti..

Nem tudom, hogy mennyire igaz ez, de egy R9600Pro kicsit húzva már hozta a R9500Pro teljesítményét... Namost ez (a gyártástechnológia kivételével) egy húzott R9600Pro...

(#31) Killberk válasza LordX (#24) üzenetére


Killberk
aktív tag

Ha fel is lehet húzni 600MHz-re, szvsz nem hiszem hogy sokat ér, tekintve, hogy a memória fogja vissza. 9600Pro-t se nagyon éri meg felhúzni 500MHz-re, mert túl sokat nem profitál belőle. Persze mivel bírja, miért ne, de sok gyakorlati haszna asszem nincs.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#32) Keitaro válasza LordX (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Coreban igen, mert a core-ja egy 9700-nak és egy 9500Pro-nak ugyanaz, eltekintve 2x64bit plussz memósíntől. De mivel memória órajelet nem emeltek, így főleg nagyobb felbontásokban még mindig elpáholja.

(#33) rudi válasza Killberk (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát perszehogy van! Az ATI el tudja adni ugyanazt drágábban más néven. Mjdnem 8500LE/9100 szintű ez a húzás. Az eddigi rv350ek jórésze is ment már 500on. Most talán frissítettek kicsit a steppingen és lett XT. Nagyon hasonlóan lettek ''gyorsabbak'' a 5600as FXek is pár hónapja. Szerintem a 9800XT még ilyenebb termék mert ott még ilyen szintű ''gyári tuning'' sincs.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rudi válasza rudi (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Még arra leszek kíváncsi hogy ezeket az 500on járó XTs chipeket mennyire lehet majd húzni. Gondolom 600on nem fognak járni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) rudi válasza LordX (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Az lehet hogy megközelíti de nem nagyon éri el. Hiába megy akármennyin ha a 9700ban kétszer annyi renderelő van. Talán procilimitált tesztekben megközelíti...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Killberk


Killberk
aktív tag

Még az árát nem nagyon tudni XT-s kártyáknak (legalábbis én nemtom), de ha drágábbak mint a pro, akkor nemtom ki fog venni. Valszeg csak az, akinek fingja nincs vid.kártyákról. :U

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#37) rudi válasza Killberk (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az XT szép lassan leváltja majd a sima PRO-t. Szerintem pár hónapon belül rv350es chipen lesz 400/400as és 500/600as...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) arty


arty
veterán

A 9600pro egyáltalán nem memoria-limitált. Ha az én prom megy 500on, a memo emelésével 660felett pl. 730ra már csak 1-2%-ot javul! A core emelésével azonban 500ig(felette fagyok) emelkednek az FPSek is rendesen :) (ut2k3,3dmark03).

Persze fentiek csak akkor igazak, ha 1024/32/noAA/noAF ! Amire ez a kártya tulajdonképpen valo. Az extrák a 9500pro/9700/9800...ra lettek kitalálva.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) erdoke válasza arty (#38) üzenetére


erdoke
titán

''Persze fentiek csak akkor igazak, ha 1024/32/noAA/noAF ! Amire ez a kártya tulajdonképpen valo. Az extrák a 9500pro/9700/9800...ra lettek kitalálva.''

:F

Pontosan akkor derül ki, hogy mit tud a kártya, ha nem 1024x768 no AA&AF használod...
9500Pro kb. 9600XT szintjén van, érdekes, hogy azt gondolod, az benne van a bűvös körben, a 9600XT pedig nincs. :F

A legjobb aláírás a héten

(#40) arty válasza erdoke (#39) üzenetére


arty
veterán

A ''megtudom mit tud a kártya'' azt jelenti h meg kéne néznem h milyen a 12fps 1600ban vagy 1024/aa+af ben ?? :) Nyilvánvalóan ott érdemes ezt a kártyát tesztelgetni, hasonlitgatni, amilyen körülmények közt használva lesz.

A netes tesztek alapján a 8 pipeline miatt AA+AF effektekkel a 9500pro sokkal kevésbé érintett, mint a 4 pipeline vel megáldott 96xxxx széria! (hasracsapva: nemtomhololvastam: 1024+aa+af ben nemtomelyikjátékkal fps: 9500p-29fps/9600p-15fps) Már nemeléxem hololvastam, ezért ez igy elég bután néz ki , de tudom h elszontyolodtam amikor láttam :) Ezért irom: a 9600pro t akármeddig huzzák, mehet akár 700on is, aa+af nem neki való!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) Killberk válasza arty (#40) üzenetére


Killberk
aktív tag

Bíza, van benn igazság. Call of Duty demót nézegettem, és 4x FSAA + 8x Anizo-val jónéhány helyen jóval 24 frame alá megy. 2x FSAA + 4 Anizo-val már jobb a helyzet. Mintha FSAA joban meghatná a kártyát mint Anizo, mert sima 8x Anizo-val jobban megy mint, 2x FSAA + 4x Anizo. Mindez egy P4 2,4GHz + 9600Pro (420/680) combón.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#42) rudi válasza Killberk (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Az aniso és az AA géppuska és jézuska viszonyban van egymással. Az AA túlmintavételezés-átlagolás míg az aniso ''csak'' átlagolás, persze komolyabb.

Mostanában csiszolunk a PH!s tagokkal egy VGA oldalat, nézzetek rá és javítsatok, kérdezzetek lécci!

[L]http://www.netmatch.host.sk/vga.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi


rudi
nagyúr

teszt: [L]http://www.beyond3d.com/reviews/ati/rv360/[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) arty


arty
veterán

rudi:

akkor revidiálom magam, ezen teszt alapján sehol sem gyorsabb jelentősen a 9500pro a 9600XT től :) (0-25%)

Ám az is bebizonyosodik h a 4x fsaa+16x aa -ért hatalmas árat fizetnek ezek a kártyák.szóval a bűvös körből kivenném a 9500pro t is ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.