Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arpeen2


arpeen2
senior tag

Legalább 2 helyesírási hiba is van a cikkben, amúgy jó cikk lenne.

(#2) HERR Z


HERR Z
veterán

itthon már rendelhető:
MBO ASROCK 2Core1333-2.66G (LGA775, INTEL) 2 ÉV 24 055
MBO ASROCK 2Core1333DVI-2.66G (LGA775, INTEL) 2 ÉV 27 071

(#3) csizs


csizs
aktív tag

és hol lehet ilyen csodát kapni???? Nem hangzik rosszul?

1x éve a prohardveren!

(#4) Ribi válasza HERR Z (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

persze ezek netto arak. Meg is nezem azert hogy milyen procit raktak bele.
Ejj hogy meg az asrock oldalan sincs kiirva, bar sejtem ezt a cikk iroi is megneztek :)
Vakali nemtudja elolvasni a keprol ?
Pl rediben kaphato.

[Szerkesztve]

(#5) matteo_szg válasza Ribi (#4) üzenetére


matteo_szg
őstag

A weboldalukon egy E4500-tel vetik össze a titokzatos proci erejét.

jupiiii

(#6) csizs


csizs
aktív tag

az jól hangzik

1x éve a prohardveren!

(#7) as_Rock válasza HERR Z (#2) üzenetére


as_Rock
őstag

Lehet valamit tudni a procikról?
Gondolom nem Conroe, hanem valami E2140 :F

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8) hétalvó


hétalvó
addikt

Az ár alapján ez egy E2140-es lesz, ami teljesen hihető.

2664/333=8

És ugye az a proci 8*200-on megy. De akármelyik 8-as szorzós megefelel a célnak. Viszont ár alapján csak ez jöhet szóba.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#9) Ribi válasza as_Rock (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat ja. Mondjuk ha kulon veszed akkor olcsobb, csak ok ugye garantaljak hogy a proci huzhato addig(ez majdhogynem 100%), de a lap is.
2140-re ki is jon a 8*333=2664Mhz

Ehh, lassu voltam :O

[Szerkesztve]

(#10) Kriza válasza as_Rock (#7) üzenetére


Kriza
őstag

Hát igen, nekem is ez ugrott be. Valószinüleg nem E6750 van rajta, azt nem titkolnák. De az ára akkor sem olyan rossz.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) Gaben01


Gaben01
őstag

Az ötlet tetszik,de annak aki a pci-e slot mellé tette a tápcsatlakozót biztos letörném a kezét :W
Viszont ha a pár hsz-el arrébb linkelt árak közel állnak a valósághoz,akkor jó vételnek tűnik.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12) hunnylander


hunnylander
őstag

Állati nagy húzás! :DDD

Ez lehetne trend is. :))

www.HunnyF1.com

(#13) Fáraó


Fáraó
őstag

Legalább ötletesen adnak túl a raktárkészleten, nem úgy mint a Gainward az 1GB-os VGA-val.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#14) szab.tam


szab.tam
nagyúr

még múltkor humorizáltunk, (amikor láttuk az integrált ramokkal kijött lapot), hogy jöhetne integrált cpu-val is... hát majdnem.
egy ügyes marketingfogás, ami végre nem csak a vevő átkúrásáról szól, hanem még hasznos is lehet.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) Gyuri27 válasza Fáraó (#13) üzenetére


Gyuri27
félisten

öttletnek kíváló és egyben zsákba macska (tú in van) :o
rakhattak volna hozzá ramot is ocsóé, persze arró se tudnák semmit :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) csizs


csizs
aktív tag

itt volt az ideje annak, hogy legyen valami ilyen fogás is. Ez legalább garantálja az áraT :)

1x éve a prohardveren!

(#17) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Na, végre egy értelmes árukapcsolás! Ráadásul egész jó áron. :C

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#18) feka007


feka007
nagyúr

Csakhát Asrock ugye

(#19) Rover623 válasza feka007 (#18) üzenetére


Rover623
félisten

Ejnye-bejnye, kis rasszista...és pont egy feka...?:Y
Hány Asrock alaplap után mondod ezt?;)
Van ám köztük jó néhány normális széria...pl. a 945, pláne a -DVI sorozatok teljesen korrektek...:C

primus inter pares

(#20) Kriza válasza feka007 (#18) üzenetére


Kriza
őstag

És? Asus gyártja. Azon kívül ezen a lapon látszik, hogy inkább irodába szánják, oda több mint tökéletes. Örülnék ha a céges gépemben ilyen lenne, nem egy tűzforró 3GHz Celeron VIA chipsetes alaplapban. :(

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#21) adalbert1 válasza feka007 (#18) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, de az asrocknak úgyis mindig a költséghatékonyság volt a lényege (mármint vásárlói oldalról)... Egy másik gyártó drágább lapjához biztos nem fognak procit adni, szerintem nem lenne megtérülő számukra.

(#22) Gyuri27 válasza Rover623 (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ok mester ;) de mit veszünk meg?

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) Rover623 válasza Gyuri27 (#22) üzenetére


Rover623
félisten

:F
Öregszem...nem értem a kérdést.

szerk: ja...hát ahogy a kollégák már kifejtették, 99.99% hogy egy E2140. Logikusnak látszott az okfejtés.

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#24) Gyuri27 válasza Rover623 (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

nem tudni a prociról semmit :F
nem öregszel (de igen :DDD ) csak én hadoválok érthetetlen ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) azbest


azbest
félisten

Ha a user nyom egy load bios default-sot akkor 1.6os lesz a procija? :DDD
Vagy elképzelhető, hogy az intel gyártott nekik máshogy beszorzózott fsb-zett 1M caches procikat?

Nézem a manuáljában, nem írja ki a proci típusát:
[kép]

[Szerkesztve]

(#26) greatchaos


greatchaos
addikt

összességében neme rossz ütlet, majd az első tesztel után várom majd a visszajelzéseket... hogy ténylegesen is mit tud...

(#27) #95904256 válasza Rover623 (#19) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az Asrock eddig nekem sem jött be komolyabb feladatokra. Bár az is igaz hogy jelenleg is használok legalább 3-féle Asrock lapot, mert olcsó. Viszont az már döfi hogy Intel procit raknak a lapba. Ez igen! Ez olyan mint mikor a légfrissítő mellé csomagolnak egy mercédeszt is. :)

(#28) hunnylander


hunnylander
őstag

Van egy erős tippem: Intel Pentium E2140 [link]



[Szerkesztve]

www.HunnyF1.com

(#29) Shadows


Shadows
senior tag

ez tök jó ötlet!! támogatom csak nehogy rendszer legyen belőle

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#30) feka007 válasza Rover623 (#19) üzenetére


feka007
nagyúr

Problámád van a rasszista kisebbséggel? :D Csak nem megbántottalak? :D

Egyszer volt egy Asrock lapom, de már rég volt az, nem is emlékszem milyen chipsetes volt pontosan, vmelyik 8xx :D

(#31) BioNiCMaN válasza feka007 (#30) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Lehet, hogy örökletes :DDD , de nekem sincs semmi bajom az ASRock-val, sőt szép emlékeim fűződnek hozzá. :D

Anno még a 3.2-es Venice-met hajtottam egy 939Dual-SATA2-ben 2500-ön, gyári hűtővel, majd (miután már nem kellett az AGP - PCI-E kombó) lecseréltem a lapot egy DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D -re (+14k-ért), na ebben Ninjával tudott 2660-at. Szal tényleg szar az ASRock. :P

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#32) eziskamu válasza feka007 (#30) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem az nem volt szimpi az Asrock lapokban hogy nem birták a hideget. 3 fok környékén első indításnál lehalt a windows boot, de másodikra nem volt gond, valamint másik lappal is simán indult a gép. Jégverem rulez ;] .
Na viccet félretéve, a memókra való olyan fokú finnyássága nem tetszett, hogy a suspendbe belefagyott adott tipusú memcsivel, de maga a windows rendben volt, és a memtest86-ban sem hibázott, egy bizonyos pqi memóval meg el sem indult, de szerintem ez fele részben a sis sara, mert sis alapú volt a szentem (k7s8x). Egyébként a megszorítások végett megint Asrockot vennék.

[Szerkesztve]

(#33) szab.tam válasza eziskamu (#32) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na még valaki, akinek fázott a gépe. :) nekem egy régi, 9600pro-m nem bírta a hideget. télen nyitott ablaknál, szellőztetés közben 2x kellett indítani, mert szemetes volt kép. leszedtem a dupla bordás zalman hűtőről a nagy ventit, és rögtön nem volt ''hidege'', probl. megszűnt...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) Rover623 válasza guzmos (#34) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem eltévedtél pöppet, kicsi gizmó...;]

primus inter pares

(#36) BioNiCMaN válasza guzmos (#34) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Semmi baj, majd elmúlik. [kép]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#37) PpenoO


PpenoO
őstag

Sajnos lemaradtam guzmos hsz.éről. Mit írhatott, hogy moderálni kellett?

Asrock lapok, 1-2, najó 3-4 szériát kivéve eléggé stabilnak tünnek tapasztalataim szerint.
Többet is építtetettem, évek óta működik mindegyik gond nélkül. Najó ez nem igaz, elemet már kellett cserélnem pár darabba.

(#38) Elydan


Elydan
aktív tag

Nem rossz elgondolás ez. Aki nem akar atomerőművet otthonra annak ideális megoldás lehet szvsz.

(#39) szab.tam válasza PpenoO (#37) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megnéztem szegényt, erre regisztrált be... letiltották, ebből se' lesz mára a hsz vadászat győztese...
aztán lehet, hogy szegény csak occcsón akart 2-3 pár eredeti ''adiads'' zoknit eladni, csak eltévedt....
:DDD


[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40) ollie válasza hunnylander (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

40 rugóba kerül, az már nem éri meg...

***

(#41) hunnylander válasza ollie (#40) üzenetére


hunnylander
őstag

Nálunk olcsóbb lesz. Állítólag. Azt azért ne feledjük, hogy ez egy trükkösen és gyárilag tuningolt proci-alaplap kettős, 1333 MHz-es FSB-vel. Garanciás cucc, és veri az E4500-at. Ezenkívül pl. én szeretem az integrált Intel VGA-t is. Az én munkámhoz az tökéletesen megfelelő. Ha nem akarnék a közeljövőben quad-ra váltani a processzorigényes feladataim miatt, én vennék egy ilyen ASRock lapot. Most is ASRock-ban fut a D805-öm, húzva. :DDD

www.HunnyF1.com

(#42) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Sokakat olvastam, hogy örülnek neki...

Én elgondolkodtam, hogy ennek ki a célközönsége?
Iroda? Kit érdekel az irodában, hogy jól túl lehet hajtani?
Több fős család? Talán...de nem hiszem, hogy óriási sikert fog aratni... bár egy-két Tesco - továbbiakban tacskós gépben lehet megjelenik.
OEM gyártók? Mi a tökömnek vennék ezt?

Szóval nem értem...

''Sokakat olvastam, hogy örülnek neki...''
És meg is vennétek? Úgy hogy akármilyen proci is lehet benne? Lehet, hogy egy D805-ről van szó. Az is 2.66GHz-n ment.

[Szerkesztve]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#43) Mercutio_ válasza TomBoy1986 (#42) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, és a D805 lenyomja a 4500-at...2140-es proc lesz ez valszeg, annyiért meg htpc-alapnak tökéletes a DVI-os verzió, de játékra is megfelelő, beletolsz egy rendes vga-t 2-4GB ramot ''oszt jónapot'' :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44) TomBoy1986 válasza Mercutio_ (#43) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Átsiklottam azon,hogy 1333-as az FSB - sorry. :(

Mindegy. Ha HTPC, akkor inkább egy VIA-s megoldás szerintem.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#45) dabadab válasza TomBoy1986 (#42) üzenetére


dabadab
titán

Nalunk az irodaban van egy alkalmazas-szerver (veletlenul abban is Asrock alaplap van meg egy A64 X2), oda pl tokeletes lett volna, ha par honappal elobb jon ki. Attol, hogy valami irodaban van, nem jelenti azt, hogy idonkent nem kell a teljesitmeny.

DRM is theft

(#46) BRinyo válasza feka007 (#18) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Ez előtt asus p5b-e lapom volt. 2db kingmax modullal elballagott 320on. 3db-bal meg sem rezzent tuningban a cucc. Amikor a 4. modul is bekerült, nem POST-olt a lap. Most egy Conroe945GDVI-ban csücsül 4giga ram és a proci 2,66GHz-en ketyeg, teljes nyugalommal...
Nekem tetszik a lap. Jó lenne tényleg tudnom a procit, mert mostanság tervezem egy hasonló cucc vételét 2. gépnek...

(#47) BRinyo válasza hunnylander (#41) üzenetére


BRinyo
aktív tag

ő a te barátod: [link]

(#48) ollie válasza TomBoy1986 (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ó, egy céget nagyon is érdekli, hogy ugyanazért (vagy kicsit több) pénzért, jóval nagyobb teljesítményt kap, garanciálisan. Ennek a procinak a gyári órajele 1,6GHz, és 66%-ban van túlhajtva, vagyis ennyivel nagyobb a teljesítménye. EZ, sokat számít.

***

(#49) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Aha, adnak egy lapot és benne egy húzot procit és a hűtő? Csak olyan oknál fogva kérdem, hogy ők beállították 2,66GHz-re a rendszert, de mekkor átkúrás lenne, ha ezt mondjuk kompresszoros hűtés mellett tudná csak üzembiztosan. :DDD
Szóval csak arról hadoválok, hogy jó lenne biztosat tudni a CPU-ról, már csak hőtermelése miatt is. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50) xuldar válasza macilaci78 (#49) üzenetére


xuldar
őstag

1MB cache, nem kell félned a melegedéstől. Itt egy teszt: [link] Igaz, alapórajelen mérték a fogyasztást, de az arányokat láthatod.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.