Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsiga667


zsiga667
addikt

A Quad ultrabrutális, ismét fel van adva a lecke a PC-knek. :C
És a ~650-700k-s ár sem veszélyes, ennyibe kerülhet egy dualcore-Dual-Opteron workstation is, ha nem többe...
Nem tudom ehhez mit tudna még hozzátenni az Intel. :U

(#2) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Ez mennyit fogyaszthat?
Egyébbként tényleg nagyon durva! És az ára se annyira vészes főleg ha bruttó árról beszélünk.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#3) zsiga667 válasza Rez_Grof (#2) üzenetére


zsiga667
addikt

Hát, a G5 nem épp egy ULV-Dothan, ha mind a 4 mag le van terhelve, szerintem csak a procik megesznek minimum ~200-250W-t, de akár még többet is. Emellé a 7800 (mert ugye aki ezt veszi, az 7800-zal veszi, mert csak az meg a 6800U tudja meghajtani a 30''-os ACD-t) mondjuk szintén terhelve 75-öt, a többi cucc (RAM, alaplap, winyó, optikai drive, hűtés) mondjuk összesen 50-60-at.

[Szerkesztve]

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Nagyon jól hangzik ez az egész, de egy magamfajta játékos PC usernek nem lenne mire használni egy ilyen gépet.

Igaz, a magamfajta játékos PC user nem is vesz ilyen gépet... :DDD

#tarcsad

(#5) zsiga667 válasza Yutani (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

A magadfajta PC-s gamer elélvez a gyönyörűségtől ha meglátja a Call of Duty-t vagy az UT2k4-et a 30''-os ACD-n... ;)

(#6) Yutani válasza zsiga667 (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Már a 29''-os (72cm) TV-n is nagyon jól néznek ki ezek a játékok, hát még egy 30''-os ACD-n... Bármi is legyen az... :DDD

#tarcsad

(#7) taltos válasza Yutani (#6) üzenetére


taltos
senior tag

ACD: Apple Cinema Display
CD: Cinema Display

Ez a Mac-es szleng. :D

(#8) zsiga667 válasza Yutani (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

30''-os Apple TFT-LCD monitor, 1920*1200, 16:9. Fincsi cucc... :)

(#9) Troll válasza zsiga667 (#8) üzenetére


Troll
tag

És majdnem megduplázza a konfig árát. :)
Ja, amit említettél felbontást, az ''csak'' a 23 incses, a 30-as 2560x1600. :Y

[Szerkesztve]

(#10) zsiga667 válasza Troll (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Hát igen... De akinek ilyen gépre van pénze (és szüksége) az nagy valószínűséggel megengedheti magának.

És tényleg. :B

(#11) L3zl13 válasza zsiga667 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hülye kérdés talán, de fel van adva a lecke a PC-nek, vagy talán inkább a problémákat jelzi, hogy 2db 2 magos procira van szükség a versenyképességhez?

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Xero válasza zsiga667 (#8) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne haragudj de a 30-as ACD 2560x1600 -as felbontással dolgozik és 16:10-es az aránya!

Üdv

(#13) Xero válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Xero
nagyúr

Hidd el elég bika pc kell hogy ezt megfogja.. anno aszem a dual 2 gigás g5 volt egy szinten egy dual 3 GHz-es Xeonnal. Azért ha valami megcsípi a pc-s piacbol a quad-ot akkor lefosom a bokámat..

Üdv

(#14) L3zl13 válasza Xero (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem kétlem, de már a kétprocis G5 bevezetésekormegoldásnál felvetődött bennem, hogy ha nem lennének rákényszerülve valamelyest, akkor nem lenne kétprocis... (Tekintve a magasabb előállítási költségeket.)

Értsd: Nem tudom mennyire jellemző a nyomulás az Apple-re, hogy akkor is egyre gyorsabb cuccokkal jöjjön ki, ha nincs rákényszerülve piacilag/technikailag.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#15) faster válasza L3zl13 (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Munkaállomás, oda kell a kakaó. Persze nekem nem kellene otthonra, én ott sosem dolgozom.

(#16) csiga997 válasza Xero (#13) üzenetére


csiga997
őstag

Azért sokat nem kell keresgélni olyat ami ezzel pariban van. Pl itt van egy: Bővebben: link

(#17) Xero válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért a dual proci mac-es környezetben jobban ki van használva és hagyománya is van.. már g4-ek is igen régóta voltak dual prockóval.. az meg hogy kihasználják azt amit az Ibm kidobott ez teljesen normális sőt már időszerű volt... remélem sikerül nekem is suli mellett dolgozni és összeszedni egy jo kis quad-ra penzt egy éven belül..

Üdv

(#18) Xero válasza csiga997 (#16) üzenetére


Xero
nagyúr

ez ha jol latom 1 db dual core-os okosság :) ez meg...
De mind1 ugyis élesben dőlne el mit tudnak. Meg azért egy macos x és az arra írt programok jobban fel vannak készítve a több szálas feldolgozásra nem ugy mint a drága windows..

Üdv

(#19) csiga997 válasza Xero (#18) üzenetére


csiga997
őstag

Rosszul látod. (Vagy csak nem olvastad el rendesen)
The addition of dual-core Intel Xeon processors makes this Dell Precision's first multi-core capable two-socket platform providing engineers and design professionals access to relevant, powerful technology to meet current and future needs.
Tehát 2 db dual-core belemegy.

A windows vs. macos dologba inkább most ne menjünk bele.

(#20) zsiga667 válasza Xero (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem haragszom, sőt arra sem haragudtam aki előtted 3 hsz-szel leírta ugyanezt. ;)

(#21) zsiga667 válasza L3zl13 (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

A versenyképességhez? LOL... :)
A Csiga által linkelt 2x dualcore-Xeon 3,8 konfig talán lenyomja. Egyébként meg nem értem a problémádat, az Intel és az AMD is a dualcore felé megy el, mért ne tenné ugyanezt az IBM és az Apple? :F

(#22) zsiga667 válasza csiga997 (#19) üzenetére


zsiga667
addikt

És ez a Dell mennyibe kerül, nagyjából a Quad-dal megegyező kiépítésben?

(#23) Xero válasza zsiga667 (#20) üzenetére


Xero
nagyúr

Láttam :p viszont a 16:10-et senki sem irta :p

(#24) csiga997 válasza zsiga667 (#22) üzenetére


csiga997
őstag

rákattintasz a kis zöld ''Customize it'' ikonra és megnézed. :U
Az alapár 1905$ amúgy.
De ha kici ócót szeretnél, akkor a 470-esek is kétprocesszorosak, csak kevesebb diszk megy beléjük (2T helyett csak 1T :D).

szerk: ja, csak pontosítás képpen, a dual-core-os cucc nem 3.8-as csak 2.8.

szerk2: Ja és még erre: Egyébként meg nem értem a problémádat, az Intel és az AMD is a dualcore felé megy el, mért ne tenné ugyanezt az IBM és az Apple?
Ja, az Apple meg az Intel felé megy... :DD:C

[Szerkesztve]

(#25) zsiga667 válasza csiga997 (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem akarok én olcsót, se drágát, engem csak az érdekel hogy kb. azonos teljesítmény mellett melyik az olcsóbb. De mivel ez a Dell nem képes elérni az azonos teljesítményt megfelelően erős procik híján (mert abban talán egyetérthetünk, hogy egy 2,8-as Intel procc messze van egy 2,5-ös G5-től... :U), így nincs miről beszélni...

A 3.8 elírás, sorry.

Az Apple meg a notiprocik miatt megy az Intelhez, nameg azért mert az Intel tud elegendő mennyiségű procit gyártani nekik, és nem az IBM vagy akár az AMD. És mire a PowerMAC-be is Intel kerül, addigra talán majd fel tudnak mutatni valami értékelhetőt.

(#26) Troll


Troll
tag

Elkezdtem kusztomizálgatni a Dellt, hát nagyon meg tud szaladni az ára.
De nem számít, amúgy is Mac fan vagyok, nem kérdés, hogy melyiket választanám. :)

(#27) DaSilva


DaSilva
senior tag

nem mellesleg a quadban vízhűtés van.

huss, fohászom száll feléd

(#28) Zenty


Zenty
őstag

Hát én ha macet akarnék venni kivárnám az új intel procisokat!

Egyébként jóh ,hogy frissiti a termékeit az apple!
És nem csak marketing dumát nyom le hanem valóban a korhoz illően jó dolgokat rak bele a termékeibe! Igy tovább!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#29) Yutani válasza Zenty (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát, én a Macintosh helyében Intel helyett inkább AMD-t váasztanék. Miért kell megint az Intel mellé állni, amikor nem jobbak? De ez rohadt flémgyanus, ne is váalszoljatok rá... :DDD

#tarcsad

(#30) csiga997 válasza Troll (#26) üzenetére


csiga997
őstag

Azért ha itt kusztomizálgatsz akkor is el tudnak szaladni az árak... Bővebben: link

Persze nem meggyőzni akarlak egyáltalán... :D Csak egy hevenyészett példa volt. Nameg nem kell feltétlen Dell-t venni, szerencsére PC-t gyártanak mások is. ;)

[Szerkesztve]

(#31) Macc


Macc
aktív tag

Mindegyik PMG5-hoz adott alapvideo viszi a 30'' ACD-t...

Amugy ez a Quad nagyon jonak igerkezik. Mar csak a hangjara lennek kivancsi.
a kovetkezo generacioban sztem lesznek 2, 2.3-as dualprocisok is, abbol lehet frissitek 1-et...

(#32) Zenty válasza Yutani (#29) üzenetére


Zenty
őstag

Amd nemtud annyit legyártani a cumoibol amenyi majd kell az applenek!
Másik igen flame gyanus! :D
Az intel most se gáz és sok lehetőség van a tár házába!
Még van egy pár évük azthiszem és bőven jöhet még mindent verő proci az inteltől is!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#33) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

az intelre áttérés előtt lesz vajon sli-s/crossfire-ös g5?.. a 975 elvileg nagyon jó lesz, de akkor áll. még nem fog akarni intelt az apple.. főleg pwrmacnél.

cantante di sampietrini

(#34) stanci


stanci
tag

Egyet mondjatok meg!
Mire használják ezeket a gépeket?

Nyáron ahol dolgoztam utamba került egy G5-ös masina 8 giga rammal.
Sajnos a számlát is sikerült megpillantanom (1,250,000.00 HUF) :((

Éppen nem volt ott a csóka akinek vették, így nem tudtam megkérdezni mire fogják használni. Egyébként a cég a bankszektorban tevékenykedik. Szóval lövésem nincs mit csinálhattak vele.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#35) Zenty válasza stanci (#34) üzenetére


Zenty
őstag

Egy power macet már szinte mindenre lehet használni föleg egy dualosat :D!
Banki részen nemtudom mire kellhet ekora teljesitmény talán hogy gizdulhason az ügyfelekenek :D?

Guild Wars - Zenty a survivor

(#36) BRinyo válasza Zenty (#35) üzenetére


BRinyo
aktív tag

''Egy power macet már szinte mindenre lehet használni''
szinte nélkül értendő a hsz. :)

Ekkora gépet csakis komoly grafikai vagy RT munkára vehettek. De ha jól tudom, pl Erste Bank-nál vannak G5ök...

(#37) taltos


taltos
senior tag

Mondjuk 50 GB-os Oracle adatbázissal dolgozik valamin, és nincs szerverük külön erre a célra. Vagy azon a gépen valami olyan kameraadás-archiváló programot fejleszt, amivel napi 24 órában valami hülyeséget tömörítenek (ez elég valószínűtlen :) ). Vagy egyszerűen gizdul. :)

Bár nem lényegtelen? Ha venne egy iMac-et 2GB rammal, akkor fizetne brt 600 000 -et. Akkor már miért ne 2 procis PM 8GB Memmel? :)

(#38) stanci válasza BRinyo (#36) üzenetére


stanci
tag

''De ha jól tudom, pl Erste Bank-nál vannak G5ök...''

Erre ráhibáztál, ugyanis ott láttam. :DD
Netán ott dolgozol?
És mégegy, mi az az RT?

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#39) Mattyer válasza stanci (#38) üzenetére


Mattyer
tag

RílTájm:D

iBook 14'' 1.33ghz

(#40) #72042496 válasza stanci (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is láttam egy G5-öt az ERSTE-ben, de nem volt hozzá monitor kötve, csak úgy ''magában'' dolgozgatott valamit. :)
Nem tudom, mire használhatják.

szerk: OFF

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.