Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shim


Shim
őstag

Ez most miért jó nekün? Gyorsabb az pölö nem lett...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#2) pilóta válasza Shim (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azér jó ez nekünk, mert mostmár lehet egy full stás rendszered. Nem kell semmi IDE kábellel vacakolni többé...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) affli


affli
tag

Ismét csökken a kábelmennyiség a gépben:)

Retro RULZ:)

(#4) Cathfaern válasza Shim (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vékonyabb kábel, jobb ha minden eszköz egyfajta csatolót használ. Más értelme tényleg nincs :)

(#5) Loretto válasza Shim (#1) üzenetére


Loretto
veterán

és hogy most mindenki megvegye méregdrágán. mert uj meg szép meg csili meg villi meg sata.

Soirée...

(#6) Notes


Notes
senior tag

A gyártóknak mindig kell a hírverés. Mivel a DL lemezek elég lassan csordogálnak, ezért más irányba kell bővíteni a fícsörlistát...

Romanes eunt domus!

(#7) ody42


ody42
senior tag

hot swap lett a dvd pörkölő?! :)
talán ez a legnagyobb haszna (+ a kevesebb kábel)

[Szerkesztve]

(#8) polika


polika
senior tag

a lényeg az hogy egy protokol menjen már abba a kib*szott gépbe ne legyen már mindenféle
(pl ide/sata, pci/pcie) ha pl egy linuxos rencert csinálsz és fordítod a kerneledet saját magad akkor kisebb lesz a kerneled ha csak 2 féle protokolt kell használnod és nem 4-et, emelett hardveresen is jobb szerintem ha minden ilyen jellegű perifériát egy féle protokol hajtja meg mert akkor hardveresen is 1-2 chippel kevesebb kell tehát végerdeményben olcsóbb lehet a cucc, és az hogy a SATA túl nagy sávszélességet ad az ne zavarjon maj ha jönnek a kéklézeres cuccok ahhoz kell a sávszélesség és esetleg ugyanaz az alaplapod jó lesz még 5-6 év múlva is amikor te már kidobod de még vki próbál belőle összerakni vmi gyereknek valót

(#9) anulu


anulu
félisten

''fogyasztói ára vélhetően 160 dollár lesz, ami a jelenlegi árfolyamon mintegy 30 000 forintnak felel meg''

egész kellemes ára van, ahhoz képest, hogy Plextor...:U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Calogero


Calogero
addikt

16x DVD±RW írás :Y
Az nem 16x DVD±R írás lenne? :F

(#11) exitwindows


exitwindows
csendes tag

A 12x-es SATA-sról már volt itt cikk. Nekem logikusabb lett volna, hogy nem újdonságként, hanem modellrissítésként számoljon be róla a hír.

Bővebben: link

Szerk: egyébként meg nagy átb. az egész, azért hosszabb a SATA-s Plextor, mert nem natív, hanem mögé van hegesztve egy PATA-SATA konverter...

[Szerkesztve]

Jézus megváltoztatta az életed. Kívánod menteni a változásokat?

(#12) dabadab


dabadab
titán

''egymás után jelennek meg a piacon a maximum 150MB/sec átviteli sebességet elérő, vékony adatkábeleket használó egységeikkel.''

Nekem ugy remlik, hogy nem nagyon ernek el ezek 150 MB/secet :)

DRM is theft

(#13) Jaq válasza dabadab (#12) üzenetére


Jaq
tag

De nem is a ''kanóc'' az uvegnyak... :U

(#14) erdoke


erdoke
titán

''Az egység az interfészen kívül szinte semmiben nem különbözik korábban megjelent Parallel ATA csatolót használó testvérétől, így maradt a 16x DVD±RW írás, a 8x DVD+R DL, a 8x DVD+RW, a 4x DVD-RW, a 48x CD-írási és 24x CD-újraírási képesség.''

Illene forrásként mondjuk a Plextor vonatkozó honlapját megjelölni, nem pedig a PH-t. Annál is inkább, mert a sebességadatok tévesek, a meghajtó (és az ATA felmenő) sorozatszáma hiányzik, stb.
Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#15) erdoke válasza dabadab (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nem nagyon érnek el azomk +1 MB/s-mal gyorsabbat se mint az IDE-s társaik. :D
Nekem van belőlük három + kettő ATA, 0 különbség sebességileg. Hát persze, a mechanika és az elektronika nagy része ugyanaz...

A legjobb aláírás a héten

(#16) Calogero


Calogero
addikt

DVD-R:16X
DVD+R:16X
DVD-RW:4X
DVD+RW:8X
DVD+R DL 4X
CD-R:48X
CD-RW:24X

Bővebben: link

(#17) erdoke válasza erdoke (#14) üzenetére


erdoke
titán

Alakul a dolog, de ezt: ''Az 5,25''-os rekeszbe építhető, illetve külső változatban egyaránt megvásárolható írót decemberben szállítja a Plextor, ...'' se ártana módosítani, mert a már korábban bejelentett külső változat nyilván nem a SATA-s verziótól származik. ;)

Szerintem a fórumba be lehetne írni, ha az itt felvetett hibák javításra kerültek a hírben... :U

A legjobb aláírás a héten

(#18) Keitaro válasza erdoke (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

majd belejön...

Nekem csak egy bajom van. Remélem belül nem egy IDE interfész van átalakítva

(#19) erdoke válasza Keitaro (#18) üzenetére


erdoke
titán

Dehogynem. Azért hosszabb a meghajtó, mert az átalakítónak el kell férni. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#20) Renwick válasza erdoke (#17) üzenetére


Renwick
őstag

Affranc, a 16 DVD±RW-t elírtam, de ki is szúrtam öt percre rá -jó gyorsak vagytok. :)
A DL sebességet meg benéztem, sorry. Kicsit tupíroztam a híren, köszi a korrekciót mindenkinek. :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#21) Tűzkígyó


Tűzkígyó
tag

Ha télleg átalakítót használ, akkor az ilyet jó lenne, ha beleírnátok a hírbe. Szerintem tök hasznos infó. Így tudjuk, hogy átb. az egész. Vagy van valami előnye talán?

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#22) erdoke válasza Tűzkígyó (#21) üzenetére


erdoke
titán

Igen, ez tud DVD-t írni a legtöbb SATA-vezérlőn. :D

A legjobb aláírás a héten

(#23) Tűzkígyó válasza erdoke (#22) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Na igen. :)

[Szerkesztve]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#24) zoltansz


zoltansz
tag

Nekem van egy SATA SAMSUNG 120GB-os vinyóm! Az lenne a gondom hogy a vindóz nem ismeri fel SATA-ként!
Sőtt, ha telepíteni akarok akkor a másik UDMA-s vinyót ki kell vennem mert azt ismeri fel elsődlegesnek, nem pedig az SATA-át, pedig arra akarom a rendszert tenni! Kellene valami ami felismerteti az XP-vel hogy az legyen az elsődleges a telepítéskor!

Segítsetek!

Köszi!

(#25) zoltansz


zoltansz
tag

Nekem az a probléma hogy a SATA vinyót felismeri, csak ha van mellette egy UDMA vinyó is akkor azt látja elsődlegesnek! Ha kiveszem az UDMA vinyót akkor az SATA-ra szépen felteszi az XP-t és ha utánna bedugom az UDMA vinyót akkor meg felismeri az XP. Csak ha bennvan mind a kettő vinyó akkor nem a SATA-t látja elsődlegesnek! Tehát nekem nem az a problémám hogy nem látja az SATA vinyót! Én tudok vele dolgozni! Csak azt akarom megcsinálni hogy telepítéskor a SATA-t lássa elsődlegesnek, ne kelljen kivenni a másik vinyót hogy fel tudjam rakni az XP-t a SATA-ra!

Másik: Az XP-ban az IDE vezérlőkben is a SATA vinyót ATA-nak látja? Nem SATA-nak kelle látni? Vagy azt nem tudja az XP?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.