Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Plextor PX-W4012A CD-RW teszt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) haver


haver
tag

Es mi is az ertelme? :o

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#2) guest


guest
veterán

ŐŐŐ...

Én 8 perc alatt írok fel nyolcszorosan egy 650-es lemezt... Az ötször gyorsabb író csak fele annyi idő alatt végezne... Nincs itt valami hiba?

Üdv
MG.

prohardver vendég

(#3) McJames


McJames
senior tag

Ez is egy lépcsőfok... , de én már a lépcsőfordulót/a lépcső tetejét várom: az elérhető árú, 1,3-1,6 Gb-os kapacitású CD-RW-t.
Addig ez a sebesség szép (a fejlődés lépcsőjének foka), de pl. otthonra, arhiválásra minek ennyi - egyenlőre - , ráadásul ilyen áron...
A 4x-essel igaz, 12-18 perc alatt sül egy korong, de már olyan a számítógép - pedig nem egy csúcskategóriás cucc -, hogy Burn Proof nélkül is dolgozhatok az írás mellett, ráadásul heti 2-3-nál többet nem kell írnom.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) guest


guest
veterán

Arrol nem is szólva, hogy mutasson valaki egy 40x-esen irhato lemezt.

prohardver vendég

(#5) andorpapa


andorpapa
őstag

Guest (#2)! Azért nem 5x gyorsabban írja meg a 40x író a CD-t, mert a 40x sebesség kicsit kamu: a lemez elejét lassabb sebeséggel kezdi, és csak a külsőbb peremre éri el a 40x sebességet. Tehát például ha 300 megát akarsz csak felírni, akkor nem fogod elérni a 40x sebességet, csak akkor, sokat írsz rá!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) guest


guest
veterán

pont ugyanugy mint ahogy az 52x CDROM sem olvas vegig 52x sebesseggel, hanem allando szogsebesseggel forog a lemez es a legesleg szelen talan eleri azt... kozbe meg annyi amennyi... :)

prohardver vendég

(#7) guest


guest
veterán

Arról nem is beszélve hogy csak adat cd irásánál pörcint 40szer.
Ha zene cd-t másolsz akkor 24x-nél nem enged gyorsabb irást a firmware.
Egy fontos és keveset emlegetett szempont.
A fekete tálca azért jól néz ki.
;-]

prohardver vendég

(#8) guest válasza guest (#7) üzenetére


guest
veterán

udv mindenkinek
nem tom ki hogy van vele de szerintem boven eleg a 12*-es cd iras is 7:30 alatt kesz a cd
nekem 24*10*40 es TEAC van eddig 24*-en csak 2 cdet irtam meg 4:30 alatt vegzett vele ennyi plussz idoert nem erdemes szerintem (akkor nem volt kissebb TEAC :))
ha valakinek surgos, akkor jon jol a 24 es iras:))
korabbi iromhoz(TEAC 4*4*32) kepest kinezetre csak egy apro kulonbseg van ''High speed'' felirat

prohardver vendég

(#9) 747 válasza guest (#4) üzenetére


747
senior tag

mediamarkt mondjuk tele van 40x-es lemezekkel, semmivel nem kerul tobbe, mint a normal. en amugy bevallaltam egy ilyen gepsarkanyt 2 hete, 110 euro volt, abszoult megerte. csak ajanlani tudom mindenkinek!

ps: amugy ezeket a falurajz szintu avatarokat hol lehet kikapcsolni?

(#10) Krix válasza 747 (#9) üzenetére


Krix
őstag

Persze, hogy lehet kapni, sőt már 48x-es is van. De ez a cikk 7 hónappal ezelőtt született és akkor még elég ritka volt.

If it is not broken then don't fix it!

(#11) robekri válasza guest (#8) üzenetére


robekri
addikt

Szerintem is elég a 12x írás, főleg ha NONAME CD-ROM-ról van szó.

''Felpörög-leáll'' a cd ha noname cd-re van írva 24x-en.
:o
Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12) amdk7


amdk7
aktív tag

1x vettem jó kis Tesco-s CD-t, és annak még a 4x-es írás is soknak bizonyult.
Pár hónap múlva már olvasni sem tudta, csak az író, aztán eltelt még 1hónap, és már az sem.
Óvakodjatok a NoName-től!

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Plextor PX-W4012A CD-RW teszt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.