Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t-shirt


t-shirt
veterán

A sonyi sok éves fejlesztgetés után megalkotta a Dual Shock 2 nevű irányítót, ami talán a legjobb a világon. Ehhez képest a PS3-at ábrázoló képeken valami rettenet látható a gép mellett, lehet csak én vagyok pesszimista de a kép alapján nem tűnik kényelmesnek.

(#2) Krix


Krix
őstag

Így bizony elég nagy lesz az X előnye... :(

[Szerkesztve]

If it is not broken then don't fix it!

(#3) td válasza Krix (#2) üzenetére


td
senior tag

Majd meglátjuk. Anno a Sega is korábban hozta ki a Saturnt, aztán a Sony mégis elhúzott.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#4) L3zl13 válasza t-shirt (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem is elég szörnyű... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#5) rocket


rocket
nagyúr

Sokat akart a szarka, de nem birta a farka.
Eleg sok forrasbol megerositettek (persze pletyka szinten), hogy gondok vannak a geppel es totalis bughalmaz az egesz jelenleg, mar akkor ketelkedtek egy tavaszi japan premierben, raadasul nagyon nehez programozni a cell miatt, ido kell amig kiismerik.
Addig is az xbox360 teret nyer maganak, meg akkor is, ha ott is vannak gondok a konzolok mennyisegevel kapcsolatban.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6) rocket válasza td (#3) üzenetére


rocket
nagyúr

Kevesebb mint 2 het kulonbseg, nem egyenlo sok honappal :)
Saturn japan premier 1994 november 22., sony psx japan premier 1994 december 3.
Meg 1 apro dolog van, hogy a ps3 eseten japan premierrol van szo, amit jo esetben 4-5 honappal kesobb kovet az eszak amerikai, es 8-9 honappal az europai, mig az xbox360 mindharom nagy konzol piacon kaphato mar.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7) eXodus válasza rocket (#6) üzenetére


eXodus
őstag

Fél éve még olyanokat nyilatkoztak, hogy 2006/2007 váltás táján érkezik euba a ps3.
Aztán mostanában kapott szárnyra, h CES-en lesz a bejelentés.
Eddig végülis tartják magukat.... :DDD

(#8) WillyX


WillyX
tag

Szvsz a Sony lehet késni fog, de nem hiszem, hogy emiatt hátrányba kerülne. Nézzétek meg az eladási adatokat (japán 2005):

Nintendo DS - 2005-ben: 4.151.356
PSP - 2.200.610
PlayStation 2 - 1.968.846
GameBoy Advance SP - 696.262
Gamecube - 273.180
Xbox 360 - 70.567
GameBoy Micro - 415.088
GameBoy Advance - 25.180
Xbox - 12.016


(#9) td válasza rocket (#6) üzenetére


td
senior tag

Én többre emlékeztem, de akkor az az amerikai piac lehetett (valami GamePro-grafikon rémlik '95-ről).

mod: az emberek úgyis kivárnak szerintem, bár az árát irdatlanra jósolják - igaz, a termékéletciklus is hosszabbra tervezett az eddigieknél, ha nem tévedek

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#10) faster válasza WillyX (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Már most hátrányban van a Nintendo DS-hez képest. És ez még csak Japán, ahol a Sony nagyon erős.

(#11) engusz válasza t-shirt (#1) üzenetére


engusz
veterán

Játszottam az XBOX-szal és PS2-vel is. Mindkettőnél a gyári kontrollerrel. De az X-es sokkal jobban tetszett, nekem kényelmesebb fogást biztosított.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) faster válasza engusz (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Én egy logitech kontrolerrel játszottam PS2-n, és jobbnak tűnt, mint a gyári. Ezt a gyárit hívják dual shocknak?

(#13) engusz válasza faster (#12) üzenetére


engusz
veterán

Sosem esett kézre a gyári PS kontroller, de még a PS1-é sem. Nem tudom, hogy a dual shock megnevezés a gyárit illeti-e, nekem a hozzá adottal vannak tapasztalataim. Logitech még nem járt a kezeim között, de már sokszor gondolkodtam, hogy kellene egy játékra a PC-hez.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) td válasza faster (#12) üzenetére


td
senior tag

Ja. Van benne két rázó-motor.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#15) L3zl13 válasza engusz (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem van egy Logitech Cordless Rumblepad2-m, és nagyon kényelmes. PC-n használom PS játékokhoz meg egy pár RPG-hez aminek gampadra van optimalizálva a vezérlése.
Mondjuk gyári PS2 kontrollerrel nincs tapasztalatom.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez biztosan nem tesz jót a Sonynak, hogy nem tudnak időben elkészülni. Nem fog mindenki kivárni vagy két konzolt tartani. Több forrásból hallottam már (köztük tegnap egy IGN Podcastból is), hogy hardveresen nagyjából egy szinten van a két konzol. 360-ban a videókárya, míg PS3-ban a processzor erősebb kicsit. Ez a késés vitathatalan előny az MS-nek Európábn. Meg kellett volna már jelennie a PS3-nak...

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17) LittleG válasza M@trixfan (#16) üzenetére


LittleG
tag

Egyenlőre nem tudni biztosra, hogy milyen videókártya lesz a ps-ben.

(#18) t-shirt válasza engusz (#11) üzenetére


t-shirt
veterán

Nekem az X-es kicsit nagy volt, persze lehet hogy az én kezem a kicsi :) de leginkább ez a sony féle ''gyári'' jön be a legjobban. Logitech féle dualaction meg gyakorlatilag egy lekerekített sony gyári, szinte teljessen ugyan az.

(#19) rocket válasza M@trixfan (#16) üzenetére


rocket
nagyúr

Carmack velemenye a temaban: [link]
Meg mindig tartom a velenyem, hogy hiaba a nyers ero, ha nincs aki kihozza belole, vagy ha lenne is csak sokkal tobb ido es penz aran tudna.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20) cherockee


cherockee
aktív tag

igy kezdődött a macintoshal is. asszem ps5 már nem lesz. Kicsit érdekesnek tartom (minőség ügyében sajnálatos néha), hogy mindenben amibe beszáll a Microsoft abban piaci szerepe lesz ripsz ropsz. Perifériák, játékgépek, pda-k...És némelyik piacon szépen tönkre is teszi az ellenfeleit. Palm, most szerintem a Sony is erre az útra zuhanhat, Macintosh látszólag már feladta...Nem lepne meg fél éven belül egy Xbox mini, psp kicsipuha felirattal.
mellesleg microsoft a skype ellen is lépett már, nem hiszem hogy az mp3 bulibol is sokáig kimaradna még...lásd msn szolgáltatókörbe beleférne simán. Google-t is probálja lökdösni, elég ha a vistában alapból msn search kerül bele, és valahogy nem kompatibilissá teszik magukat a google-el....
Van aki még igy gondolja?

u.i.: nem mondom hogy a microsoft egy rossz cég. A windows is müködik ha jool beállitja valaki. Főleg az ne szólja le aki lopva használja. Egereik, billentyűzeteik például eléggé kiemelkedők (egér elemélettartamában pl. egyedien jook), az xbox szerintem jobb volt mint a ps2, a Pocket pc rendszerekkel se csusztak el...Bill Gates egy rettenetesen joo látnok, a cége monopoliumokat épit ki, ami nem tetszik még nekem se. De remélem a Longhorn-nal megkezdődik valami.

(#21) PETTJ


PETTJ
tag

Sose rajongtam a konzolokért.. Mondjuk én már nem vagyok nagy játékos, only a CS :)

Megbízhatóságaim: http://tinyurl.com/caxg2kl || http://tinyurl.com/bvustsk || http://tinyurl.com/ckl4vn2

(#22) Frigo


Frigo
őstag

Azért nem lesz olyan rossz az a bumeráng:
[kép]

[Szerkesztve]

(#23) cherockee válasza WillyX (#8) üzenetére


cherockee
aktív tag

ez japán. nem az egész világra vonatkozik. sajnos a közgazdaságben arra is gondolni kell hogy egy amerikai azért nem vesz japán autot mert szerinte az gagyi. átlagamerikai amerikai terméket vesz...és asszem japánnál kicsit nagyobb piac az USA. nem beszélve eu-ról.

(#24) Ryo san


Ryo san
csendes tag

Szerintem pedig egyszerűen esélye sem lesz az új box-nak megszorítania a sonyt.Aki eddig is playstationnal játszott,ezután sem fog mást venni helyette,lehet akármilyen drága,és jöhet akármilyen sokára.Spekulálni pedig lehet a kész tények megjelenéséig,de sok értelme nincs,csak így jobban érezheti magát az a pár x360 tulaj aki csalódott a gépében.Ezzel a mondatommal pedig nem a gépet minősítettem,hanem a körülötte kialakult botrányszagú helyzetet,melyet ugyancsak buta és rövidlátó emberek fújtak az égig. :O

Egyszer találkozunk Japánban...

(#25) rudi válasza cherockee (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha valahol van elég pénz és megfelelően agresszív vezetés, no meg az egészhez társul egy baromi erős marketing osztály, ott bármilyen piacon aratni lehet. A mai ember eredendően buta, tájékozatlan és siet, szóval azt lehet lenyomni a torkán, amiről elhitetik vele, hogy az kell neki. Ehhez annak a valaminek nem kell jónak (konkurensénél jobbank) lennie, elég, ha naphosszat az orra előtt lóbálják. PSP így PSP úgy, mi is vegyek annak a nyavalyás gyereknek kerácsonyra? Aha, PSP-t!

Az XBox360 vs PS3 most már marketing és fícsörverseny. Itt van néhány dolog, amit kihagyott az M$, és amivel egy konkurens késéssel is utol tudja érni [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) rudi válasza cherockee (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyan már! Ez kéremszépen konzol, nem autó! Megkérdezed egy amcsitól, hogy milyen márka a Sony és kapásból rávágja, hogy amerikai, úgy ahogyan autóknál a Lexusra és az Acurara is :) A japán piacot azért nem szabad lebecsülni, mert teljesen más a vásárlói mentalitás mint máshol. A kicsi sárga emberek kütyüőrültek, bármit le lehet nekik adni, ami elektronikus. A 3G videós telefonokra pl. a japán piacból kiindulva azt jósolták, hogy 2005 végére már Európában is mindenki videotelefonálni fog. Erre az euirópai vásárlók azt mondták: Videotelefon 3x3 centin?! B@sszátokmármeg! Miértelme ennek?! :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) rudi válasza Ryo san (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Arra a statra lennék majd kíváncsi, hogy hány Xbox 360 tulaj vett PS3-at is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Hát én úgy tudtam, hogy a konzolokat nem a képességek hanem a játékok adják el. Mellesleg nyugaton kétlem, hogy gond lenne két konzolt tartani a játékokat meg úgyis kölcsönzik. Japán meg hatalmas piac a konzoloknak. Ez a csata majd csak évek múlva fog eldőlni.:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#29) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Európában meg amerikában meg nincsenek is elterjedve a HD tv k. Anélkül meg nem érnek semmit a grafikai hűhók.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#30) tjhooker464 válasza engusz (#11) üzenetére


tjhooker464
őstag

Az x kontrollerrje sokkal jobb fps ekhez. Meg kényelmesebb is tényleg:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#31) Shabranigdo válasza faster (#10) üzenetére


Shabranigdo
tag

de a nintendo erősebb ;) ezért van hátrányban japánban a psp,máshol nem

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#32) Den válasza tjhooker464 (#28) üzenetére


Den
veterán

na pont ezt akartam írni. A konzolpiac nem a vasról szól hanem a játékokról, nem a konzol adja el a játékot, hanem a játék a konzolt. Nincs értelme ilyenről beszélni hogy az xbox teret nyer, stb... semmilyen teret nem nyer. ha a ps3-hoz lesz olyan játék amire ugranak az emberek, megveszik. akármikor is jön ki akármennyiért, akármennyi xboxot is adtak el. Ha meg nem lesz hozzá ilyen játék, akkor is megbukna haz xbox előtt jön ki...

www.simson4t.hu

(#33) Bekeny003 válasza Den (#32) üzenetére


Bekeny003
tag

Például Gran Turismo 5. Nem véletlenül tették csomagba a vékony PS2vel a GT4et... :D

(#34) cherockee


cherockee
aktív tag

igazábol lehet hogy a játék adja el a konzolt, de szerintem a vásárlók min. fele nem követi a játék fejlesztéseket neten, nem kutat hogy mikor jelenik meg a kedvenc játéka. ok gran turismo fanok nem vesznek csak xboxot, max a ps mellé még xboxot is...

na mind1, majd valaki szoljon 3 év mulva. akkor már lesz ''ps5 coming soon'', meg ''xbox 1080 kiadás holnap'', akkor majd minden eldől.

(#35) L3zl13 válasza Den (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Viszont függ a vastól, hogy a játékgyártók milyen játékokat adnak ki rá... Szóval közvetettem mégiscsak számít.

Aki hülye, haljon meg!

(#36) tjhooker464 válasza L3zl13 (#35) üzenetére


tjhooker464
őstag

Ez csak a pénztöl függ.... Meg a Japánok hazaszeretetéről. Vagyis, hogy őket nem nagyon tudja megvásárolni a MS. Jó lessz egy FF a box ra.... De véleményem szerint sokkal jobb rpg k is vannak mint ez. Ráadásul az igazán nagy durranás a kuriózum a VII remake az kizárólag PS 2/3. De ha így néttük, hogy könnyű e vagy nehéz fejleszteni akkor a 360 hátrányban van a ps2 vel szemben ugyanis utóbbivan van jó 5 év tapasztalat a másikkal meg semmi. De ezt tudnánk folytatni egy ideig....:) De ez a függ a vastól azért mégiscsak tág fogalom. Az elsietett időlimites tucatjátékok amiket egyszerű megírni azok nem repítenek majd egy konzolt se. Ami meg olyan jó, hogy érdemes legyen vele reklámozni a konzolt vagy összefűzni vele a nevét ahoz meg ígyis úgyis le kell nyúlni a gép mélységeibe és az ilyen játékoknál nem nagyon számít, hogy most a programozás miatt fél évvel előbb jön ki vagy később.... Mégis az lenne a tuti ha mindenkinek lenne mindhárom konzolból és csak a játékokról kéne dumálni nem?! Az lenne ám a gamer paradise!:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#37) L3zl13 válasza tjhooker464 (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Japánok hazaszeretete...
Hát nem tudom. Biztos, hogy nagyon hazafiasak, de az is, hogy imádják majmolni az amerikaiakat és az európaiakat. Szóval nem hinném, hogy a Sony-t előnyben részesítenék az X360-nal szemben pusztán mert a Sony japán cég...

Aki hülye, haljon meg!

(#38) Shabranigdo válasza L3zl13 (#37) üzenetére


Shabranigdo
tag

hát pedig előnyben részesítik.és méginkább a nintendot.valaki korábban bevágta a 2005ös eladási adatokat japánban,nézd meg.nagyságrendekkel több fogy ps-ből és nintendoból

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#39) e-biza


e-biza
őstag

PS3? Ugyanmár. PS9 :) [link]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#40) tjhooker464 válasza L3zl13 (#37) üzenetére


tjhooker464
őstag

Pedig így van. Nem is kis előnyben részesítik. Mellesleg mit majmolnak a japánok? A sportokat meg a punk zenét.... David Backham et.:) Aztán nyista. Ezért áldozott a MS írdatlan pénzt arra, hogy legyen FF a 360 ra mert így talán el tudnak adni pár boxot.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.