Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Még nem találtam semmit ezekről a nyomtatókról, ezért szeretném ha valaki tudna tapasztalatokról írni. Én a közeljövőben akarok venni egy ip4000-es nyomtatót, de a sajtóközleményeken kívül még semmit nem találtam róla. Kb 30+áfa az ára. Szerintetek megér ennyit?

Köszi!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#2) Brumi


Brumi
senior tag

Senki nem tud semmit? :(

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#3) Brumi


Brumi
senior tag

Még mindig senki? :O

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4) Ijk válasza Brumi (#3) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hm, már engem is érdekelne, ui. lehet h. lecserélném a hp3820-omat, főleg a fotónyomtatás miatt.

Egyébként figyelgesd a Digicam-et, ott biztosan lesznek tesztek.

[Szerkesztve]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) csumiii


csumiii
csendes tag

Sziasztok!!!! :)

én most egy hette vettem egy ilyen nyomtatott.

Nagyon meg vagyok vele elégedve mindenkinek tudom javasolni
nagyon szépen és gyorsan!! nyomja a fényképet.
én személy szerint normál minöségben nyomtatok DVD boritokat :D
és eddig 52db boritot nyomot ki meg 7db 9x15fényképet és nyoma sincs még a festék fogyásnak

ami még tetszik benne és ami még nem volt benne a régi nyomtatoba az a automata kikapcs és BEKAPCS nagyon jo funkcio

Ami nem tetszik:hogy ilyen áru nyomtatohoz nem adnak usb nyomtato kábelt ,de ez legyen az egyetlen negativum :DD

Acer Aspire 8920 Xbox360 RuLeZ!!!

(#6) Brumi válasza csumiii (#5) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Örülök, hogy jó véleménnyel vagy a nyomtatóról! Már én is rászántam magam a vásárlásra. Én többnyire általános nyomtatóként akarom használni, de sokszor akarok majd A4-es fotókat nyomtatni a 12MP-es fényképeimből :), mert be akarom keretezni azokat és kirakni a falra.
Milyen papírt használsz hozzá?

Brumi

U.i.: azt ugye nem mondod komolyan, hogy csak párhuzamos kábel van hozzá...ez nagyon durva.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7) Pushy


Pushy
tag

Helló!

Mielőtt nagyon behergelnétek magatokat, meg másokat. Mióta az eszemet tudom a nyomtatóiparban soha nem volt divat adatkábelt adni a gép mellé, sem párhuzamost, sem USB. Régen a multifunkciósokhoz adott a Canon, de évek óta oda sem!
Tehát nem kell fikázni!

Az automatikus ki-be kapcsolás sem újdonság a Canonnál, már a BJC 2xx és BJC 4xxx sorozatban benne volt, azóta pedig mindegyikben. Csak ha a Winfos drivert rakod fel a gyári Canon helyett, akkor nem tudod aktiválni.

Erről ennyit!

Pushy

(#8) Brumi válasza Pushy (#7) üzenetére


Brumi
senior tag

Helló!

Én nem fikázom egy percig sem, csak kicsit fura, hogy 2004 végén, amikor lassan több USB-port lesz a gépen mint a gomb a billentyűzeten, akkor még mindig párhuzamos kábelt adnak egy elvileg profi otthoni nyomtatóhoz.
Amúgy meg fogom venni így is, nem ezen múlik...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#9) csumiii válasza Pushy (#7) üzenetére


csumiii
csendes tag

sziasztok

nem azért de az én cannon i 320 am nem tudodt kikapcsolni automatán meg be se hiába raktam fel az eredeti cannon drivert na mindegy . Az usb - hez vissza kanyarodva ezzen is van usb söt mindegyik mai nyomtaton csak ezen még van párhuzamos port is amit a specifikácioban kiemelnek külön ja és az i320 hoz még adtak usb kábelt de hát ez nem egy nagy összeg :C

[Szerkesztve]

Acer Aspire 8920 Xbox360 RuLeZ!!!

(#10) DonLeo válasza Brumi (#1) üzenetére


DonLeo
senior tag

Van ahol 36 bruttó az ára. ;]

Bővebben: link

Itt is körülnézhetsz:

Bővebben: link

Itt találtam egész olcsón tintapatronokat hozzá (bruttó kb. 2500ft/patron).
De van akciós Q-Ink utángyártott patron is (pl fekete 968 ft Bruttó!) ;)

Bővebben: link

Asszem fogok venni egy ilyen nyomtatót, egyre jobban bejön :D

Aztán itt van egy kisebb cikk róla:

Bővebben: link

Ezt találta a www.google.co.hu a magyar lapok között:
Bővebben: link

és végül itt van néhány külföldi találat, ha tudsz angolul v. németül:

Bővebben: link

Remélem egy kicsit előrébb jutottál. ;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#11) Brumi válasza DonLeo (#10) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi a segítséget!

A cikk, amit közzétettek róla, az a Canon sajtóanyagából van összeollózva, és én rögtön a Canon oldalán kezdtem.
Olvasgattam róla külföldi véleményeket, egész jó visszajelzések voltak róla.
Tudom, hogy ennyi az ára, de nekem megvan a beszerzési helyem...nagykeráron veszem (jó ha az embernek vannak ismerősei...)
Jó hogy több patron van benne, mert legalább darabonként lehet cserélgetni. Már tuti, hogy megveszem 1-2 héten belül.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#12) Ijk


Ijk
nagyúr

A canon nyomtatóknál csak a patront kell cserélni, a fejet nem (igaz erre a nyomtatócsaládra is). Namármost egy fej meddig bírja a kiképzést, és mennyibe kerül?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) DonLeo válasza Brumi (#11) üzenetére


DonLeo
senior tag

Úgy néz ki én sem 36-ért hanem 30-ért fogom venni. ;)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#14) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Megvettem a nyomtatót, és ki is próbáltam a fényképnyomtatást a hozzá adott papírral. No comment... ez egyszerűen brutálisan szép!!!!
A fényképet amúgy egy S7000-es Fujival csináltam 12MPixeles méretben és 10*15-ös méretben nyomtattam ki.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#15) Shape


Shape
aktív tag

Nagyon jókat irtok róla, de pontosan melyikről, mert ahogy néztem a ip3000 és az ip4000 között csak a nyomtatási sebességben van külömbség.
Jól vettem észre?

És az tényleg komoly hogy 52 boritót nyomtattál ki és nem is látszik a patronon:Y ebben nagyon reménykedek, de nehezen hihető.

(#16) Brumi válasza Shape (#15) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Én a 4000-eset vettem meg, arról írtam. a két nyomtató között nem csak a sebességben van különbség, hanem a patronok számában is. a 4000-esben 1-gyel több van, ami a fotónyomtatásnál jön jól. Én még alig nyomtattam vele, de amit kinyomtattam az gyönyörű lett. :C

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#17) Shape válasza Brumi (#16) üzenetére


Shape
aktív tag

Én is nagyon gondolkodok ezen a nyomtatón, csak nem tudom hogy annyival jobb-e mint amennyivel drágább más canon nyomtatóknál.

Van egy oldal ahol láttal baromi olcsón utángyártott patront ehez a tipushoz, ha kell megadom az oldal cimét.

(#18) Brumi válasza Shape (#17) üzenetére


Brumi
senior tag

Üdv!

Ha tudsz valami jó helyet, akkor ne titkold, bár szerintem én nem leszek hardcore-nyomtató, hogy hetente kelljen patront cserélnem.
Szerintem ne a 15ezres nyomtatókkal hasonlítsd össze, mert nyílván más kategóriát képviselnek. Ez már bizonyos mértékben irodákban is megállná a helyét. Én nem hittem abban, hogy egy nyomtató képes igazi fotóminőséget hozni, de ez minden képzeletemet felülmúlta. Én nem szeretem, ha valaki azért vesz meg egy műszaki cikket mert baromi jól néz ki, de ez a nyomtató elképesztően jó! Olyan helyre tettem otthon, ahol jól látszik...
Én csak ajánlani tudom!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#19) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

A PIXMA IP5000-ről mit lehet tudni? Mennyivel (lesz) drágább, mint a 4000? Illetve mennyivel tud többet annál?

Brumi
Gondolom CD-n megkaptad a nyomtató kezelési útumtatóját. Megoldható lenne, hogy feltöltsd valahová? Szeretném egy kicsit jobban megismerni ezt a készüléket vásárlás előtt.

Előre is köszi!

(#20) Brumi válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

A kezelési útmutatót majd megnézem a cd-n és ha megvan akkor elküldöm emilben, mert nem tudom hova feltölteni.

Az ip5000 bruttó 45000-től indul a pixmánián, kb 9ezerrel drágább. Infót a Canon oldalán találsz róla. A lényegi különbség a tintacseppek naygságában van és az elvi felbontásban. IP5000 1pikoliter, ip4000 2 pikoliter.
Az már nem tudom mit tudhat, mert ez is tökéletes.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#21) Shape válasza Brumi (#18) üzenetére


Shape
aktív tag

http://www.calderon.hu/pc.inf.hu/index.php?wptag=tintapatron

Itt van amire gondoltam, de ne vegyétek meg előlem az összeset:DDD

(#22) <Adamsky> válasza Brumi (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi szépen a gyors választ!

Közben én is elkezdtem keresgélni, és ezt találtam: Bővebben: link
Tényleg nincs sok különbség...
Még alszom rá egy párat. :)

Ja igen! A kétoldalas nyomtatást próbáltad már? Milyennek találod a Windows-os driver-t? Milyen plussz nyomtatási fícsöröket (pl. 1 oldalra 4 lap, nagyítás, kicsinyítés, ''könyv üzemmód'', stb.) tud a nyomtató programja?

[Szerkesztve]

(#23) Brumi válasza <Adamsky> (#22) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát az a helyzet, hogy nagyon nem próbálgattam a szerkezetet. Eddig egy fényképet, meg 1-2 bkv menetrendet nyomtattam ki. Feleslegesen nem akartam pazarolni a festéket és a papírt. A driver jónak tűnik, minden elsőre ment és szépen működik is. Egy idegesítő dolog volt a saját fényképnyomtató progijával, mégpedig az, hogy nem ismeri a fit-et csak a fill-t. Én viszont mindig fit-es képeket nyomtatok, tehát marad az ACDSee progija...
Tetszik viszont az, hogy a tálcába normál papírt rakhatok, a másik részbe pedig fotópapírt, így nem kell vacakolnom a cserélgetéssel.
Ha átlagos felhsználó vagy, akkor szerintem felesleges a drágább nyomtató, de ezt döntsd el Te.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#24) <Adamsky> válasza Brumi (#23) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...a tálcába normál papírt rakhatok, a másik részbe...''

No igen! Már előzőleg is szemet szúrt az általam belinkelt oldalon a következő:
Media imput: Sheet feeder: 150 sheets; Cassette: 150 sheets;
Most viszont, hogy így ''felemlegetted'' :) a dolgot muszály megkérdeznem, hogy: Akkor most ennek a nyomtatónak két tálcája van? És tálcánként akár 150db A4-es papírt is belepakolhatok? A papírt egyébként felül kell bele adagolni, vagy elöl?

(#25) Brumi válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


Brumi
senior tag

A nyomtatónak valóban két tálcája van. Van egy felül (J-papírút), és van egy alul, ami egy kazetta, olyan mint a lézerprintereknél (U-papírút). A kazetta mérete változtatható. Így mindkettőt meg lehet jól tömni 150 lappal. A kettő között vagy automata választ, vagy egy gombbal lehet a gép előlapján, vagy szoftverből. Ma este hazamegyek és megnézem, hogy van-e leírás pdf-ben.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#26) <Adamsky> válasza Brumi (#25) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...valóban két tálcája van...''

Ejjj!
Nagyon Best-Buy-nak tűnik ez a nyomtató.

''...megnézem, hogy van-e leírás pdf-ben...''

Köszi szépen!! :DD

Egyéb tapasztalat? Pozitív / Negatív?
A patronok, amiket adnak hozzá, teljes értékűek? Úgy értem, hogy teljesen feltöltöttek?

(#27) Brumi válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Brumi
senior tag

Negatív tapasztalatom nincsen vele, már csak azért sem, mert alig használtam eddig. Bár az eléggé negatív, hogy a melóhelyemen nem ilyen van...

A patront nem tudom mikor teljes és mikor félig feltöltött, mert nyomtatókban nem vagyok otthon. Ez az első nyomtatóm.

Egyébként szívesen!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#28) Chokito5


Chokito5
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy IP-3000-eshez kellene használati útmutató, tud valaki segíteni benne? Nagyon megköszönném. Ide küldhetitek ha van: chokito5@freemail.hu

Bye

(#29) Alex91 válasza Chokito5 (#28) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg keresd meg a neten, es toltsd le. Talan a canon weblapjan kellene kezdeni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30) <Adamsky> válasza Brumi (#27) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...nem tudom mikor teljes és mikor félig feltöltött...''

A HP nyomtatóknál volt régebben ilyen, hogy kisebb teljesítményű / kapacitású patront adtak hozzá gyárilag, aminek a típusszáma egy-két karakterrel el is tért a 100% kapacitásútól.

Viszont újabb kérdésem lenne (bocsi :D )
Jelzi e a nyomtató szoftvere a patronok telítettségét, vagy csak azt ha már teljesen kiürültek?

Alex91

Az a helyzet, hogy a Canon -- tapasztalatom szerint -- teljesen véletlenszerűen teszi fel a termékeihez tartozó manual-eket. Ha le lehetne tölteni valahonnan, akkor én sem Brumi-t ''nyaggatnám'' ezzel.

(#31) Brumi válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


Brumi
senior tag

Nos a szoftver jelzi a patron állapotát elvileg. A patronok elképzelhető, hogy csak kisebb kapacitásúak, mert a ''rendes'' patron az BC-6-tal kezdődik, ezek pedig ha jól emlékszem BC-3-asok. Mondjuk ezzel nem foglalkozom, mert még ez is elég sokáig ki fog tartani. Hogy ezek meddig tartanak az benne van az oldalról letölthető 2 oldalas brossúrában.
Meg előre szól ha valamelyik fogyóban van, és ha belekezdenél a nyomtatásba, de már látja a gép, hogy kevés az anyag az egyik színből, akkor feleslegesen nem is enged nyomtatni, csak szól, hogy cserélj patront. Nagyon intelligens kis gép.


Kb 5-körül hazaesek és akkor megnézem a mellékelt cd-t, hátha van rajta leírás. Azt tudom, hogy amikor telepítettem akkor feltett egy html-alapú manual-t magyarul, ha más nincs akkor azt átküldöm.

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#32) Shape


Shape
aktív tag

Én se vagyok valami penge nyomtató téren, engem az érdekelne, hogy kb. mennyiért lehet cserélni a canon nyomtatókban a fejet?
Mert tudom hogy a patronnal nem kell cserélni a fejet (ami általában jó is), de ha véletlenűl beszárad akkor mennyi pénzbe kerül a cseréje? (vagy ez csak engem foglalkoztat, nem szokott beszáradni?)

Valahol olvastam, hogy van rajta wifi, meg hálózati elérés is. Ez igaz és ha igen akkor mire jó?

Remélem nem kérdezek nagyon hülye dolgokat.

(#33) Brumi válasza Shape (#32) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

A fejcsere fogalmam nincs mibe kerül. Wifi és hálózati elérés csak az R-es modellben van, és jóval drágább. Ezek a funkciók akkor hasznosak, ha nem akarsz kábelekkel vacakolni otthon (wifi), vagy a hálócsatlakozás akkor kell ha irodában több gépre van rákötve a nyomtató. Nálunk a cégnél a Xeroxok hálóba vannak kötve és baromi gyorsak, nem olyan mint a párhuzamos porton keresztül átnyomott adat.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Brumitól megkaptam (ezúton is köszönöm) a PIXMA IP300 és IP4000 html alapú, magyar nyelvű leírását. A ZIP-et tartalmazó leírást -- gondolván, hogy esetleg mást is érdekelhet -- feltöltöttem ide: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#35) Shape válasza Brumi (#33) üzenetére


Shape
aktív tag

Kösz a választ.

Én a http://www.pixmania.com/-n néztem és megtévesztett hogy valahol R-el valahol meg anélkül irja.
Mondjuk akkor ott 35k az R-es. Az elég jó ár, csak nem hiszem hogy nekem szükségem lesz ezekre a plusz funkciókra. (Amugy csak ebben a 2 dologban különbözik?)

(#36) <Adamsky> válasza Shape (#35) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Amugy csak ebben a 2 dologban különbözik?''

Szerintem igen: Bővebben: link

''...akkor ott 35k az R-es...''

Azt ott szerintem keményen elírták. Én is rákerestem a pixmania.com-on az IP4000-re, és nekem két IP4000R dobott ki 35- ill. 50e Ft-ért. Szerintem az utóbbi áll közelebb az igazsághoz.

(#37) Shape válasza <Adamsky> (#36) üzenetére


Shape
aktív tag

Kösz a választ:C

Akkor én biztos hogy paszolom az R-est.
Ilyen álláspontoknál akkor jó alternativa számomra a 3000-es, mert nekem nem szempont a nagy sebesség.

(#38) d.i.s.t.


d.i.s.t.
tag

Pixma ip5000 nyomtatója van valakinek?Ha igen megosztaná itt a tapasztalatait?Valami ilyesféle nyomtatót szeretnék venni,csak kevés tapasztalatot olvastam még róla.Ez az 1pl-es cseppméret megmutatkozik a festékfogyasztásban is,takarékosabban üzemeltethető,mint az pi4000-res?

(#39) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Egyik nap én is veszek egy PIXMA IP4000 nyomtatót, remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket :)
Külföldi tesztek alapján nagyon jó nyomtatónak tűnik és az ára sem vészes (37 sulinetel, azaz -50%).

(#40) Shape


Shape
aktív tag

Na én is megvettem ezt a 4000-est!

Tetszik a gépezet.
Próbáltuk a színenes nyomtatást DVD borítóval, és elég szép eredményt produkált!
Egyenlőre tetszik a dolog. :DD

(#41) DonLeo válasza Shape (#40) üzenetére


DonLeo
senior tag

Én is 4000-est vettem.
Nagyon korrekt kis gép. ;]
Bizony, még ''vázlat'' minőségben is megfelelő... ;)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#42) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Egyébként alapból van hozzá valamilyen patron, vagy még külön meg kell venni azokat is? (ami még a Canon-nál sem kevés, kb 6x2500Ft)
Hamarosan megyek érte :)

(#43) Brumi válasza HaroWerks (#42) üzenetére


Brumi
senior tag

Persze hogy van patron hozzá...
De kábelt azt szerezzél, mert az kimaradt belőle. Vagy párhuzamost, vagy USB-t.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#44) HaroWerks válasza Brumi (#43) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Remek! :)
Kábel az tudom, hogy nincs de szerencsére nem egy nagy összeg külön megvenni, 990 Ft egy USB kábel hozzá.

[Szerkesztve]

(#45) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Ma már sajnos nem tudtam megvenni, átcsúszott a dolog holnapra :(

(#46) DonLeo válasza HaroWerks (#42) üzenetére


DonLeo
senior tag

Vannak patronok, de csak 5db mivel ennyi mehet bele.
Amúgy, ha kifogy tudom figyelmedbe ajánlani az utángyártott patronokat kevesebb mint az eredeti feléért lehet kapni! ;]

Ja a nyomtatófejet és a patronokat is neked kell ''installálni'', de nem gáz főleg ha nem először csinálod.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#47) Pók32


Pók32
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki infót adni, hogy az IP1000 az mennyivel különbözik pl.minőségre a IP3000-től és IP4000-től. Előre is köszi a válaszokat.

(#48) HaroWerks válasza DonLeo (#46) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Köszi a segítséget.
Ma hosszú gondolkodás után mégsem ezt a nyomtatót vettük meg hanem egy HP PSC 2355-ös gépet, az jobban megfelel arra amire nekünk kell (plusz van most a HP-nál egy cashback nevű akció, a vételárból visszakapsz 15 ezret) :)


[Szerkesztve]

(#49) DonLeo válasza HaroWerks (#48) üzenetére


DonLeo
senior tag

Állítólag a HP-ket nem szerelik alkatrésszel, hanem cserélik az egészet (márkaszservízba), szóval ha lejár a gari és berosál akkor gáz lehet...

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#50) HaroWerks válasza DonLeo (#49) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Remélem, hogy nem így működnek a szervizek, elég nagy pofátlanság volna ha egy ilyen drága készüléket dobhatnék ki 1 év múlva ha már nem lesz rá gari és valami baja lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.