Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

''... az utóbbi időben az AMD volt ilyen helyzetben...'' Igen. De mennyivel kellemesebb így, hogy az Intel van ilyen helyzetben :]

I don't fit in. I fit out.

(#2) Alvin_ti4200 válasza simonzé (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Te nem vagy AMD fan:(

(#3) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Aki az, azt sem értem igazán. Én semmilyen fan nem vagyok, de talán jobb is, mintha állandóan elborult aggyal ülnék a gép elé...

A legjobb aláírás a héten

(#4) erdoke


erdoke
titán

Mivel a P4 EE se múlja felül az A64 FX-et, ezért nem tartom valószínűnek, hogy L3 lenne az 1 MB cache. Ha L2, akkor sem hiszem, hogy az utóbbi 1-2 hónapban álltak elő vele a mérnökök, legfeljebb a sorozatgyártási tervvel.

A legjobb aláírás a héten

(#5) pilóta válasza erdoke (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem is marhaság ez a ''fan'' dolog. Engem az sem érdekelne, ha Z80 professzor lenne a gépemben, ha a programok, amiket használok elég gyorsan mennek rajta.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) t-shirt


t-shirt
veterán

Ha L2-es lesz az 1 mega akkor már tényleg nem tudom mi lessz a külömbség a 0,9 en kívül a northwood prescott között

(#7) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Most, hogy az Intelnek gondja van a gyártással 90 nm-en, legalább lejjebb mennek az árak kicsit, és kihozzák a northwoodból a maximumot 130 nm-en. Én sem vagyok semmilyen fan, mindig olyat vettem, ami jobban megérte. Volt már tbredb procim is 2300 MHz-n. Most Intel van, mert egyelőre elég a telj., meg pénzem sincs jobbra. Amd fronton sem.

(#8) t-shirt


t-shirt
veterán

Én nem bánom ha sokféle P4-es proci jön ki, legalább van miből válogati alaplap csere nálkül :DD

(#9) ebx


ebx
aktív tag

Én Intel fan vagyok. igaz, hogy AMDm van, de ha pl egy P4 2,4 annyiba kerülne, mint egy AMD 2400+, lehet hogy intelt vennék.
Ilyen egyszerű

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#10) HiperG


HiperG
addikt

Én nem kötődöm 1ik céghez sem, egyszerűen mindiga az összeségében jobbat pártolom...
Jelen esetben az AMD a jobb, majdha esetleg az Intel lesz jobb akkor azt...

(#11) sirály12


sirály12
őstag

Én sem vagyok az a kimondott amd fan, de most ien gépem van.
De ami a hírt illeti, örülök hogy végre az intel is ien gondokkal küzd, legalább a sok elvakult intel fan is lejebbad kicsit a szájából, hogy mien jó is az intel, meg hogy mindenben veri az amd-t, és hogy az intel sosem kerül rossz helyzetbe.
Na lám, mégis? ;] ;] ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12) rog válasza sirály12 (#11) üzenetére


rog
addikt

sok ceg szeretne ilyen rossz helyzetbe kerulni. :)

(#13) HiperG válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


HiperG
addikt

OFF
Benézhetnél a ''Megvettem, és eszméletlen jó!!!'' című topicodba és válaszolhatnál a tegnap feltett kérdésem :o :F

(#14) faster


faster
nagyúr

Na akkor én meg AMD fan vagyok. Csakhogy kiegyensúlyozottabb legyen a fan-arány. :)

(#15) sirály12 válasza rog (#12) üzenetére


sirály12
őstag

De oan jó szívni látni ezt a behemót negy hodály céget. ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) t-shirt


t-shirt
veterán

Én meg hamburger fan, de csak ha overlockolt burgerröl beszélünk
remélem nem lesz Buregr vs Mc vita

(#17) pilóta válasza faster (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem nagyon jó, hogy kihozza az Intel ezeket a procikat, mert akkor értelemszerűen lejjeb megy a normál procik ára. Szerintem itthon baromi kevesen vannak, akik az aktuális csúcs procikat megveszik bődületes árakon. Aki értelmes konfigot akar, annak bőven elég az épp kifutó széria. Főleg mostanában, amikor a hardver megelőzi a szoftvert fejlődésben. Igen kevés alkalmazás igényli a csúcs hardvert mostanság.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) faster válasza pilóta (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Én néha DVD->Divx (persze,hogy csak legális :) ) tömörítést szoktam csinálni. Ilyen esetekben semmilyen proci teljesítménye nem elég.

(#19) rog válasza sirály12 (#15) üzenetére


rog
addikt

attol azert meg messze vannak.

(#20) McJames válasza sirály12 (#15) üzenetére


McJames
senior tag

Lenne... Még mindig mérföldes tartalékaik vannak. Az AMD-ért jobban aggódtam, hogy kihúzza-e 64bites cuccok tényleges piacrajutásáig, pedig az Intel felé húzok inkább. Így viszont verseny lett a verseny - végre mi, felhasználók járunk a legjobban..

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#21) pilóta válasza faster (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, de ha választhatsz, hogy 40 ezerért vehetsz egy 2,6-os procit, vagy 150 ezerért egy 3,2-est, akkor szerintem egyértelmű a választás.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) CHI HARDODO


CHI HARDODO
csendes tag

ha önző akarok lenni az a lényeg, minél olcsóbban, minél gyorsabb és stabil proci duruzsoljon a gépben. nekem is hasonló az érzésem azokkal, akik ''biztonsági vésztartaléknak'' minősítik az új P4-ek megjelenését. a hazai árak változására kíváncsi leszek okt. 26 után, mert szép lenne, ha a felső kategoriában 30% körül csökkennének az árak.

(#23) CHI HARDODO


CHI HARDODO
csendes tag

nem kategoria, hanem''kategória''. bocs

(#24) cyberdoom


cyberdoom
tag

de nagyon kinyílt egyes AMD fanok szája :)(

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#25) simonzé válasza sirály12 (#15) üzenetére


simonzé
addikt

Jól bőgtél oroszlán koma! :)
Visszaolvastm a hozzászólásomat, de abból szerintem egyértelműen az derül ki, hogy AMD-fan vagyok. Nem elfogult Intel-köpködő, de azért már vagy három éve csak AMD-s gépet rakok össze magamnak/ismerősöknek.

Otthon Inteles cuccot be sem engedek a házba (az istenített Slot1-ről FCPGA-ra történő inkorrekt váltás óta).

I don't fit in. I fit out.

(#26) hobizoli válasza cyberdoom (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#27) Power


Power
senior tag

Ha ez igaz, akkor már biztos, hogy nem lesz idén prescott.

Power

(#28) Power válasza t-shirt (#6) üzenetére


Power
senior tag

pl. SSE3 biztos, talán sokkal több minden is...

Power

(#29) Power válasza erdoke (#4) üzenetére


Power
senior tag

A sima P4-nek nem az A64 FX-szel kell versenyeznie, hanem az A64-gyel.
Arra ott a P4EE.
Egyébként meg sokkal valószínűbb az L3.

Power

(#30) anulu válasza simonzé (#25) üzenetére


anulu
félisten

Nem elfogult Intel-köpködő, de azért már vagy három éve csak AMD-s gépet rakok össze magamnak/ismerősöknek.

Szintén, és még nem panaszkodtak semmire :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) HiperG


HiperG
addikt

The Inquirer szerint a Prescott lasabb lesz mint a P4 EE ;]

(#32) erdoke válasza Power (#29) üzenetére


erdoke
titán

Miért valószínűbb?
Próbálj meg az Intel fejével gondolkodni, beleélni magad az ő mostani helyzetükbe. Olyan proci kell megfelelő mennyiségben, ami (hacsak hajszállal is) übereli az A64-et (FX-et?) teljesítményben. A piacvezetőnek létfontosságú, hogy úgy lássuk, az AMD előnye csak ideiglenes, mert a nagy Intel éppen két generáció között van.

A legjobb aláírás a héten

(#33) erdoke válasza sirály12 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ha egyszer bekukkantasz egy gazdasági lapba/oldalra, és megnézed a nagy (és gyakran pofátlanul sokféle termékkel foglalkozó) cégek listáját, nem igazán találkozol az Intellel. Nap mint nap használsz olyan cuccokat szemrebbenés nélkül, amiket valóban ''behemót negy hodály cég'' nyom le a torkodon (valós és átvitt értelemben egyaránt).
Dehát ilyen az elvakult fanatikus...;]

A legjobb aláírás a héten

(#34) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

ez a cache méret növelés olyan mint amikor kijött a tualatin. akkor is az amd lenyomta az intel procikat és gyorsan kellett valami amivel utol v meglehetett előzni az amd-t. új mag megnövelt cache. Ez a szitu is hasonló

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#35) Andix


Andix
csendes tag

Valóban az ''épp leggyorsabb méregdrága proci'' kategóriában eddig a P4 válfajai voltak az élen; az Athlon 64 megjelenéséig. Most az AMD van ''előnyben'', de ez szerintem nem különösebben érdekes, lévén az AMD 64ek méregdrágák (lásd 470-500 euró körül...), és nem is nagyon kaphatóak még.

Az is tény, hogy a olcsó procik között (lásd 20eFt alatti Athlonok), egyszerűen az Intel nem kínál semmit (Celeron nyilván csak valami vicc).

Viszont én a közlejövőben, ha megtehetném valószínűleg egy P4 2.8C-be ruháznék bele (ha tényleg leesik az ára), mert az apró tunninggal is simán venné a versenyt bármelyik 32 bites Athlonnal. Az igazán optimális választás most a kivárás valószínűleg. Különösen az érdekes, hogy a szoftverfejlesztők hogy viszonyulnak a 64 bites architektúrához.

(#36) sirály12 válasza erdoke (#33) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem nem a nagy cégekkel van bajom, hanem az intel ilyen-olyan húzásaival.
Mert ismerjük be voltak kicsit visszataszító húzásai. Vagy nem?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#37) Goose-T válasza sirály12 (#36) üzenetére


Goose-T
veterán

Vannak visszataszító húzások mindkét oldalon, maradjunk annyiban. Az AMD ugyanígy kapkodott, mikor kiadta a K6-3-at.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38) erdoke válasza sirály12 (#36) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, én ezt nem érzelmi alapon nézem. Meg aztán kérdéses, hogy fordított helyzetben az AMD másképp cselekedett volna? Szerintem nem.

A legjobb aláírás a héten

(#39) bujdyka válasza HiperG (#31) üzenetére


bujdyka
tag

Azonos órajelen lehet... De úgye a 90 nano miatt jobban skálázódik...
Amúgy nekem az a véleményem, hogy az Intel igazán eltökölhetne addig, amíg az AMD picit erőre kap piaci részesedésben is! Aztán utána hadd legyen végre igazi verseny, ne csak macska-egér harc! ;]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#40) hobizoli válasza Goose-T (#37) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen...csak az AMD ekkor mar az ezt a K6 szeriat levalto K7-l is kint volt:

K6-III:
''Sep 20, 1999 (mobile K6-III 400, 433, and 450 MHz)''

K7:
''Jun 23, 1999 (500, 550, and 600 MHz 0.25 µm)''

:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#41) hobizoli válasza hobizoli (#40) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jajaj elb@sztam...:DD:C...bocs, de nem volt kint:

''Feb 22, 1999 (K6-III 400 and 450 MHz)''



hobizoli

több drón kell ;P

(#42) HiperG


HiperG
addikt

Maradjunk annyiban, hogy Athlon 64 jön, megállíthatalanul közeleg és eközben növeli lendületét :)

(#43) Geli


Geli
senior tag

egész yó ára van a 2,8-asnak:))

(#44) HWS


HWS
csendes tag

Mindenképp a verseny a lényeg! Amikor az AMD kezdett erőre kapni én is nagyon örültem neki, pedig mindig Intel procim volt. A legjobb az lenne, ha még volna egy-két ilyen cég. Szoftver gyártás terén sem ártana már valami igazi verseny, hogy Billy észhez térjen végre. Egyébként ha fordított lenne a verseny és az AMD lenne az Intel helyében, akkor nyilvánvalóan az AMD procik lennének drágábbak és az Intel lenne olcsóbb. Az árakat mindig az határozza meg, hogy mennyiért tudja eladni a gyártó a termékeit, úgy, hogy az hosszú távon biztosítsa a fennmaradását. Az AMD-nek esélye sem lett volna belépni egy amúgy már telített piacra Inteles árakkal, hiába sikerül ugyanolyan jó, vagy jobb procikat gyártania. Így működik a piacgazdaság. Most az Intel veszélyben érzi magát, aminek csak mi lehetünk a nyertesei és ez a lényeg nem pedig az ''AMD forever'' meg az ''intel a király'' duma.

.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,.,

(#45) Hellfire


Hellfire
tag

Amen :DD

Gyerekkorában mindent megengedtek neki csak a gázcsapot nem.

(#46) Elrood válasza HiperG (#42) üzenetére


Elrood
őstag

Idén hiány van belőle:(
Reméljük jövőre sikerül a gyártást felfutattni.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#47) HiperG válasza Elrood (#46) üzenetére


HiperG
addikt

Ezt mondtam énis, csak misztikusabb szavakkal ;]

(#48) Power válasza erdoke (#32) üzenetére


Power
senior tag

Azért valószínűbb, mert így nem kell újratervezni az egész chipet. Ez nem olyan dolog, hogy holnap újra tervezem és holnap utánra legyártom a chipet, itt minimúm 3 hónapos az átfutás. Márpedig addigra már itt lesz a prescott is. Ha még is így lenne, akkor azt már augusztusban elkezdték áttervezni.

''Olyan proci kell megfelelő mennyiségben, ami (hacsak hajszállal is) übereli az A64-et (FX-et?) teljesítményben.''
Az FX-et nem ennek kell elpáholnia, arra van az P4EE.
Az, hogy mi a jobb teljesítményben az meg már vallásfüggő, ugyanis mind az Intel, mind az Amd 2 perc alatt olyan tesztsorozatot ír le, amiben az ő termékük simán veri az ellent.

Power

(#49) _George


_George
senior tag

tetszik ez a hír.
KIFEJEZETTEN tetszik :)))

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#50) erdoke válasza Power (#48) üzenetére


erdoke
titán

Teljesen igazad van az állításokkal, csak a következtetés nem helyes szerintem.:)

Természetesen nem most álltak neki 1 MB L2 cache-es Northwoodot tervezni, hanem volt egy majdnem kész a fiókban, amit (ahogy mondod, kb.) augusztusban elkezdtek tömeggyártásra alkalmassá tenni.

A P4EE szerintem csak egy gyorstartalék volt az Intel részéről, egy marketingfogás, mivel a 3,2 GHz-es, 200-as FSB-s Xeon éppen debüt előtt volt.
Tehát az FX-et igenis vmelyik P4-nek kellene vernie.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.