Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Notes


Notes
senior tag

Nem tudom minek vezette be az Intel ezt az 5xx-es jelölésrendszert. Szerintem rajtuk kívül senki nem használja. Mindenki úgy azonosítja procikat, hogy pl. 3.2-es Pentium.

Romanes eunt domus!

(#2) Peet válasza Notes (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Viszont az AMD-nek bevált az új jelölés, mindenki azt használja, viszont én sose tudom, melyiknek mennyi a tényleges órajele. :O

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

'' And remember, mhz is not everything... ''
Delegáltak pár mérnököt az intelhez, vagy mi lett ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) -SeveN- válasza Peet (#2) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Szerintem a tényleges orajel, pont annyi, amennyire húzod. Tök mind1 mi van ráirva. :D

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#5) HERR Z


HERR Z
veterán

kiváncsi leszek hogyan fog tovább haladni az Intel..a P4-Meket fogja asztalioként árulni?:)Mert lassan maxx az veszi fel a versenyt az A64-ekkel:P

(#6) Obi-1 válasza HERR Z (#5) üzenetére


Obi-1
őstag

Igen, pontosan ez az új haladási irány.

Különben nem volt rossz világ, amíg ez az egy szám, meg a név (celeron vagy Pentium) azonosította a teljesítményt. Ki tudja, milyen parasztvakító ''fejlesztésekkel'' fognak mostantól előrukkolni, hogy rávegyenek az upgrade-re.

Only a Sith deals in absolutes.

(#7) Esmein válasza Obi-1 (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ahham, tudom már honnan mentek a managerek az intelhez... A két nagy grafikus chip gyártótól ;)
128 bit true studio precision !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) dabadab válasza Peet (#2) üzenetére


dabadab
titán

''én sose tudom, melyiknek mennyi a tényleges órajele''

Nem tok mindegy?

Megkulonben is, ha mar erdekes az orajel, akkor az FSB meg a szorzo sokkal erdekesebb, na meg persze a cache, meg a pipeline-ok szama es hossza, meg a... de akkor mar egyszerubb mindezt megnezni a proci specifikacioiban, mint ezt a sok hulyeseget mind belezsufolni a nevebe.

DRM is theft

(#9) dabadab válasza Obi-1 (#6) üzenetére


dabadab
titán

''Különben nem volt rossz világ, amíg ez az egy szám, meg a név (celeron vagy Pentium) azonosította a teljesítményt.''

Oh, hogyne, igy aztan vilagosan latszott, hogy egy 1700-as Celeron az pont harom es felszer gyorsabb, mint egy 500-as. :)
Az az igazsag, hogy tok mindegy, hogy milyen modszert alkalmaznak, ha at akarjak verni a usereket, akkor talalnak hozza eszkozoket.

DRM is theft

(#10) Esmein


Esmein
nagyúr

meg a 2 gigán járó bartonom pontosan 37x volt gyorsabb egy dx4-100-asnál ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) polika válasza dabadab (#8) üzenetére


polika
senior tag

szerintem jó ha tudja az ember mennyi az órajel több okból is:

1) tudja mi ttud még húzni rajta, milyen szorzóval milyen fsb-vel kezdje el pl
2) tudja pl hogy ez egy 2mb-os caches de lasabb proci ergo kisebb a fogyasztása pl és esetleg jobban húzható mint egy már amúgy is 3.6ghz körüli cuccos
3) még mindig jobban tükrözi a teljesítményt mint az hogy 558 vagy 452

(#12) dabadab válasza polika (#11) üzenetére


dabadab
titán

''szerintem jó ha tudja az ember mennyi az órajel több okból is:

1) tudja mi ttud még húzni rajta, milyen szorzóval milyen fsb-vel kezdje el pl
''

Miert, abbol, hogy egy proci 1932 MHz-en megy, abbol latod az fsb-t meg a szorzot? Nem.
Utoljara a 486-ok neveben volt ilyen info (dx2-66, dx4-100, stb), szoval ez ugysem derul ki a nevebol. Arrol viszont szo sincs, hogy el akarnak titkolni a CPU-k konkret orajelet, csak arrol, hogy nem lesz benne a procik neveben.


''még mindig jobban tükrözi a teljesítményt mint az hogy 558 vagy 452''

Tenyleg? Akkor azt mondd meg nekem, hogy 1800 MHz az sok v keves?
Es P4 Celeronbol is annyi? Es Bartonbol? Es P4-bol? Es G5-bol? Es PentiumM-bol?
Na latod...



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#13) Hory válasza dabadab (#12) üzenetére


Hory
aktív tag

Teljesen igazad van, de ne feledd, hogy manapsag az arlistakon nem a pentium 852 nev szerepel, hanem az, hogy pentium4/2800MHz/533, jobb helyeken a steppinget is kiirjak.

Es azert kenyelmesebb, ha egybol ott vannak az infok, mintha folyton az intel katalogust kellene bongeszni, hogy ''468-as 30ezerért, az tök fos! bezzeg a 742-es húszé az jó!''.

De amugy igazad van, ez mar csak puszta kenyelmi szempont. A jobb arusok ez utan is fel fogjak tunteni az orajelet/fsb-t/egyebeket.

(#14) erdoke válasza HERR Z (#5) üzenetére


erdoke
titán

Ha rendszeresen olvasod akár csak a PH-s híreket, akkor tudod, hogy nem. Először dual core Prescottok lesznek alacsonyabb órajelen.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Router válasza erdoke (#14) üzenetére


Router
őstag

ja és a két mag majd jól megizzasztja egymást ismerve a hőleadásukat
hacsaknem csinál az intel egy kb 2gigán mászkáló mobil technológiás dual magos procit negyede hőleadással:))))

www.reballing.hu/forum

(#16) nap


nap
addikt

Nem lennek meglepve, ha fel ev mulva megis megjelenne egy 4 gigas p4... :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) fLeSs válasza erdoke (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha rendszeresen olvasod akár csak a PH-s híreket, akkor tudod, hogy nem.
Először a 2 MB L2 cache-sel szerelt 6xx-es széria jelenik meg. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) erdoke válasza Router (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ezt gondold át mégegyszer. ;)
Alacsonyabb órajelen nyilván kevesebbet disszipál ugyanaz a proci, különösen ha ott lényegesen kisebb fesszel is stabil. A felületük pedig a duplája lesz azonos csíkszélességű gyártás mellett. Van ennek valami szép rövid fizikai megfogalmazása, ami miatt most nem fogok feltúrni egy szakszótárt. Angolul ''thermal density'', amije csökken. :D

A legjobb aláírás a héten

(#19) erdoke válasza fLeSs (#17) üzenetére


erdoke
titán

Ha rendszeresen olvasol, akkor tudsz szöveget értelmezni is. ;]:))
A kettő nem zárja ki egymást, én a Pentium-M desktoposítása előtti időszakról beszéltem, mivel erről volt szó abban a hozzászólásban, amire válaszoltam.

Általában egy kicsivel korábban értesülök a dolgokról, bár rendszeresen olvasom az itteni híreket is. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#20) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Figyelem, ez a full System teljesitmeny igenye:





hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#21) Gorneck válasza hobizoli (#20) üzenetére


Gorneck
titán

Huhh, lehet tápot kell cserélnem...áhh dehogy csak vicceltem!
Remélem sietnek a p4 m-mel!

Gorneck#1239

(#22) [G@B]


[G@B]
tag

Kicsi a különbség...?:F
Azért én vetnék egy-két pillantást erre:
Bővebben: link
Azért van 1-2 game, amiben még a 3200+ ot is alig hagyja ott...

[Szerkesztve]

VR6 // by vw vento

(#23) hobizoli válasza [G@B] (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerinted En azt honnan vagtam be kettovel lejjebb?



hobizoli

több drón kell ;P

(#24) hobizoli válasza Gorneck (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

P4-M az a mobil Pentium 4, SZVSZ amire Te gonodoltal az a Pentium-M akart volna lenni...ugye?



hobizoli

több drón kell ;P

(#25) [G@B] válasza hobizoli (#23) üzenetére


[G@B]
tag

Én nagyon is jól tudom h honnan vágtad ki, de az csak a fogyasztást illusztrálta...

VR6 // by vw vento

(#26) beeboy


beeboy
addikt

állítólag azért találták ki a prescott magot, mert abban benne volt az 5 gHz.

hát ezért kár volt erőlködni! ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#27) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Az fx csak azért gyorsabb gamebe mert benne van a 3dsnyúl!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.