Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Pentium 4 3.0C egy héten belül (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hardzsi


Hardzsi
tag

Nincs rossz véleményem a P4 architektúráról, különösen az újabb generációkról (nem a ''kasztrált'' celeronokról beszélek). Igaz, hogy az induló frekvenciákon gyengébben muzsikál a hasonló frekijű P3-akhoz képest, de kiváló skálázhatósága/skálázódása igencsak pozitív, és még mindig sok benne a tartalék.

A mostani (és múltbeli) hibától függetlenül hamarosan biztos megjelenik a címbeli modell is, ami a HyperThreading-hoz hasonlóan a külső freki (és hődisszipáció) emelése nélkül sajtol ki többet a magból. A HARDWARE HunPAGE-en megjelentek szerint: ''Hatás. Az AnandTech mérései szerint a a 800 MHz-es rendszerbusz az 533 MHz-es rendszerbuszhoz képest önmagában 0 és 12 százalék közötti teljesítmény-növekedést eredményez. A játékok közül az Unreal Tournament 2003 4.7-5.8, a Quake III Arena 7.3, a Jedi Knight 2 8.3, a Comanche 4 pedig 2.5 százalékkal lett gyorsabb. Az MPEG4-kódolás 6.1 százalékponttal gyorsult, a Business Winstone pedig 1.6 százalékkal teljesített jobban.''

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#2) kovi


kovi
senior tag

Gratulálok az Inteles haveroknak.:)

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3) twollah válasza Hardzsi (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

PR ember vagy?

(#4) Brekk


Brekk
addikt

Nekem egy 2.0@3.0Ghz es p4 muzsikal a gepemben 20*150en 600Mhz es busszal es 400Mhz-es CAS2 es ramokkal szalad. (fesz emeles nelkul) :) Hat probalj ki egy ilyen gepet es utana szidd a p4et. Mellesleg szerintem orulhetunk hogy vegre a buszsebessegeket is elkezdtek novelni, nemcsak a szorzot. Ez valoszinuleg jo hatassal lesz az AMD-re is aki remelhetoleg szinten elkezdi emelni az FSB-t. Amugy nem vagyok intel parti, most eppen ez van de lehet egy honap mulva mar AMD-m lesz. :) En mindkettovel meg vagyok elegedve!!! :) Bye

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#5) Hardzsi válasza twollah (#3) üzenetére


Hardzsi
tag

Nem vagyok PR ember, egyszerűen csak egy elégedett celeronos, és ez a véleményem. Tudom, hogy a PROHARDVER! stáb és a fórumozók javarésze AMD fan, de én nem is óhajtok Intel vs. AMD vitát nyitni, szerintem mindkét gyártónak vannak kiváló és kevésbé sikerült termékei, azonkívül én is a többszereplős piaci verseny híve vagyok (tehát bizonyos értelemben AMD (és Linux) drukker).

Amúgy elnézést kell kérnem a PROHARDVER! és a HWHunPage stábjától, hogy átemeltem ide egy komplett bekezdést, ez mindkét stáb szerzői jogait sértheti a forrás feltüntetése ellenére. Ám úgy gondolom, hogy a fórumot olvasgatók tájékoztatása talán megbocsáthatóvá teszi.

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#6) Parci válasza Hardzsi (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szokjatok le arról lécci, hogy a ''PROHARDVER! stáb javarésze AMD fan''... független hardver oldal vagyunk, és rég kinőttünk abból, hogy ''fan-ok'' legyünk.

Az AMD olcsó, az Intel pedig sokkal meggyőzőbb az utóbbi időben. Két éve meg az AMD volt sokkal meggyőzőbb. Azt írjuk, amit tapasztalunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Pentium 4 3.0C egy héten belül (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.